KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 5/4/2011, 15:28

Drage moje i meni je to juce sve zujalo po glavi, kako neko ko nije strucan i nema pojma o cemu se tu ustvari radi moze uopste sebi da da za pravo da prokomentarise jednu tako osetljivu stvar na tako bezdusan nacin, uf jako se iznerviram na takve stvari, a vidim da su mnoge to prolazile, ali ja stvarno to nemam sa kim da podelim osim sa vama, jer vi jedino razumete o cemu ja ustvari pricam. U pravu ste vi da mi stvarno vec mozemo da im odrzimo krace predavanje oko hormona, analiza, i svega ostalog, e sad jedino ako tu ne prevagne sujeta pa ajd da kaze nesto "pametno". Dr. Stokic i moj dr na klinici su mi sve objasnili na jedan meni razumljiv nacin i ni jedno od njih dvoje ni u jednom momentu nije ni pomislilo, a kamoli predlozilo odustajanje, a ni ja. d

Bubili super za rezultate izgleda to sve dolazi na svoje, samo ti cuvaj te dve mrvice beba beba
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 5/4/2011, 16:00

kristina33 :: Da li mislis da su zene koje ostvare trudnocu prirodnim putem bas sve skroz zdrave, bez ikakvih antitela, tromboza, secera....
Oooooooo Kris,kako da ne! Romkinja Marija,koja ceo svoj život podupire zid maxija iz mog komšiluka,zajedno sa pajtosima-teškim alkosima,među kojima je i sama,prošle godine šeta stomak do nosa! Jeste,do nosa,ali njoj se može,jer je zdrava i ispravna ,a ja nisam,izvn'te na podsećanju,ali ja dragom Bogu nisam dovoljno dobra za te stvari.Eh,moja komšika sigurna sam ima sterilne briseve i krvnu sliku bez ikakvih odstupanja,a štitna...ona je sigurna sam,ko i ona sama,ko bombona.
Maakki,devojke su ti već sve rekla.Ne brigaj oko netaktičnih,pitala bih je da bije i ona bitku kao i mi,da li bi se usudila tako nešto da pomisli,a ne da kaže...a gde je to etika,vajna medicinska...uh!
Bubili,pomak se vidi,bravo! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 729680
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 5/4/2011, 19:19

Pariz i sama sam htela slicnu situaciju da komentarisem, ali ko velim nije mi ona kriva sto sam ja u ovakvoj situaciji, kod mene u gradu ima jedna koja ne verujem da ima 18 god a oko nje vec manja grupica decice i jedno u narucju koje doji, doslo mi je da uzmem jednu devojcicu, lepo je okupam, obucem, naucim citati i pisati i pruziti ono sto najbolje umeme, ali sto rece moja drugarica nemoj ovi sa vlasti bi te odmah oderali za PDV, oni su jednom naucili da prose, a ovi ce to odmah da pripisu dodatnoj zaradi. Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 6/4/2011, 10:22

mali pariz ::
Oooooooo Kris,kako da ne! Romkinja Marija,koja ceo svoj život podupire zid maxija iz mog komšiluka,zajedno sa pajtosima-teškim alkosima,među kojima je i sama,prošle godine šeta stomak do nosa! Jeste,do nosa,ali njoj se može,jer je zdrava i ispravna ,a ja nisam,izvn'te na podsećanju,ali ja dragom Bogu nisam dovoljno dobra za te stvari.Eh,moja komšika sigurna sam ima sterilne briseve i krvnu sliku bez ikakvih odstupanja,a štitna...ona je sigurna sam,ko i ona sama,ko bombona.
 b  b  b  b  b
Vec duze vreme (citaj par godina) me niko ne moze nasmejati kao ti... obozavam tvoje postove...  b  b  b ljubav
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zaneta 6/4/2011, 12:46

Kako me nerviraju ti lekari što dele dijagnoze koje nemaju veze sa životom...
Imam ogromne noduse na levom režnju štitne, skroz mi je vrat deformisan, imam antitela nebu pod oblake, pa sam ipak, hvala Bogu, ostala trudna, prirodno...i imam doktora koji je vrlo obazriv u lečenje, jer zna šta mi je cilj...
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 6/4/2011, 13:33

Žaneta, jesi li ti pila šta da probaš da spustiš antitela ili ne? Ljubac.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 6/4/2011, 17:30

Žaneta...koliko brojiš draga,jeste da sam off...ali te ne viđam često...Uživaj draga,i nisam znala da je tvoja štitna tako bRezobrazna... Wink
Eeeeee Kris...a znaš šta je najsmešnije?
Što ,verujem silno u to,svaka od nas ima "svoju" Maru iz komšiluka,i što se svakoj od nas sapleo i jezik i pamet od prevrelih misli koje se tada,dok je gledamo...množe... yes
svejedno...ljubim ja tebe poljubac
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 6/4/2011, 20:43

Zaneta i mene zanima koja antitela su ti bila povisena i sta ti je dr dao da pijes za to zagrljaj
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 7/4/2011, 20:29

Pari queen
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 21:07

Jutros sam bila na Institutu Čigota na Zlatiboru, dala krv za tsh, ft4,anti tpo, rezultate ću pokupiti u nedelju, i odradila ultrazvuk. UZ kaže sledeće: štitasta žlezda smanjenih dimenzija. Parenhim je hipoehogen, nehomogene, lobulirane gradje bez fokalnih promena. (umal ne napisah bez fekalnih promena! Very Happy ) Dr, reče da je to ok, da se stanje neće menjati verovatno i da više ne moram raditi uz štitne uopšte! Šteta, pomislih, doktor je macan samo takav! Odavno boljeg frajera ne videh! Moram izmisliti neku kontrolu! Laughing Pitala sam ga za antitela, reče da ona napadaju samo štitnu i nijedan drugi organ i da nemaju uticaj na ostalo. Selen mogu piti, no i ne moram. Tsh je najbitniji, i slaže se da treba da bude do 2.5, idealno oko 1 za trudnoću, ali da ako je do 2.5 nema rizika za bebu u stomaku s te strane (vezano za rad štitne). Lekove da pijem sat vremena pre doručka, kafe, čaja, bilo čega, isključivo sa vodom i ni sa čim drugim, ni od pića, ni sa vitaminima, ni sa drugim lekovima u isto vreme, zbog slabljenja terapije ako se tako pije /terapija ne bi dala rezultate tako dobro kao kad bi se pila sama/
Ako se lek popije ujutru pa se nakon toga izvadi krv, tsh će biti ok, a ft4 može da bude povišen i za 15%, tako da mi je dr rekao da mogu piti terapiju pre vadjenja krvi.
Ako se poveća doza leka, rezultate treba vaditi nakon 6 nedelja, da bi se pokazao pravi rezultat povećane terapije (mada to već znamo).

Ako žena ostane u drugom stanju a leči hipotireozu, onda odmah treba da proveri hormone i obično se povećava doza leka, i do 50%, i on daje predlog da se hormoni vade na svake dve nedelje, sve dok se ne završi prvo tromesečje, koje važi kao najrizičnije (mada i ovo uglavnom znamo).

Nadam se da sam vam sve prenela.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 8/4/2011, 21:22

Biksi :) :: Dr, reče da je to ok, da se stanje neće menjati verovatno i da više ne moram raditi uz štitne uopšte! Šteta, pomislih, doktor je macan samo takav! Odavno boljeg frajera ne videh! Moram izmisliti neku kontrolu! Laughing
TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938genijalko...znala sam da u ovom izveštaju mora biti nečeg što će me patosirati...
Biksi :) ::Pitala sam ga za antitela, reče da ona napadaju samo štitnu i nijedan drugi organ i da nemaju uticaj na ostalo.
TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 279933 interesantno...ovo nismo znali!
Biksi :) ::Selen mogu piti, no i ne moram. Tsh je najbitniji, i slaže se da treba da bude do 2.5, idealno oko 1 za trudnoću,
Aaaaaa da !ako je do 2,znači-svući pod dvojku!
Biksi :) ::Lekove da pijem sat vremena pre doručka, kafe, čaja, bilo čega, isključivo sa vodom i ni sa čim drugim, ni od pića, ni sa vitaminima, ni sa drugim lekovima u isto vreme, zbog slabljenja terapije ako se tako pije /terapija ne bi dala rezultate tako dobro kao kad bi se pila sama/
Ako se lek popije ujutru pa se nakon toga izvadi krv, tsh će biti ok, a ft4 može da bude povišen i za 15%, tako da mi je dr rekao da mogu piti terapiju pre vadjenja krvi.
Ako se poveća doza leka, rezultate treba vaditi nakon 6 nedelja, da bi se pokazao pravi rezultat povećane terapije (mada to već znamo).
Da-to sam znala,i pijem samo sa vodom,i min. pola sata posle pijenja,a njčešće i 2 sata-kad radim...ne jedem posle leka.

Biksi :) ::Ako žena ostane u drugom stanju a leči hipotireozu, onda odmah treba da proveri hormone i obično se povećava doza leka, i do 50%, i on daje predlog da se hormoni vade na svake dve nedelje, sve dok se ne završi prvo tromesečje, koje važi kao najrizičnije (mada i ovo uglavnom znamo).

Nadam se da sam vam sve prenela.
Ovo je jako korisno znati...ali otom-potom Very Happy
Hvala drug moj,dr Bixi na iscrpnosti i iscrpljenosti Very Happy ,čekamo rezultate.. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 32796 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 32796 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 22:18

Joj Pari, raspitaj se za neki sledeći seminar da ganjamo ovog dr-a, možda i on voli da stiče nova znanja! Laughing Joj kakav je, mmm, inače, tvoj vršnjak! Joj!
Antitela gore pomenuta se odnose samo na antitela štitne!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 8/4/2011, 22:31

Biksi :) ::Joj Pari, raspitaj se za neki sledeći seminar da ganjamo ovog dr-a, možda i on voli da stiče nova znanja! Laughing Joj kakav je, mmm, inače, tvoj vršnjak! Joj!
Antitela gore pomenuta se odnose samo na antitela štitne!
TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 404938 blesava jedna blesavice!! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 635297
Vršnjake ne cenim,al ajd,kad je toliko dobar,i stigao i specijalista da bude!
Znam da si mislila na ta At,jer si samo o štitnoj i pisala
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 8/4/2011, 23:13

Ma nije stigao da bude specijalista, al možemo ti i ja da mu pomognemo! Laughing Laughing Doktor medicine je, radi uz, al barata znanjem, ipak uči od dr-a koji tamo dolaze, bar sam takav utisak stekla, jer mi je super odgovorio na svako moje pitanje! Na kraju sam ustala, zahvalila se i jako mu stisla Laughing, ruku!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 9/4/2011, 15:38

Cure nemojte mene zaboraviti ja sam jedina slobodna, a zreo pacijent za njega Laughing Laughing Laughing  b  b  b f
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Struzzo 9/4/2011, 15:52

Hahaha, vi ste lude skroz...  b  b Još ćete da se i ovajdate od tog vašeg TSH, lečenja i silnog proučavanja istog... lol!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 9/4/2011, 22:54

e vid' sad Bixi...nije ni specijalista.Pih.
Makkii,zar takvog želiš...ja ništa "pod" profesorom... lol!
Strule,a štaš...ova dr Bixača samo na blud zove
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 9/4/2011, 23:09

Pa ja sam nova na ovoj temi pa krecem polako prema profesorima, ipak ste ti i dr Biksi duze u ovoj prici pa vam se i povecali apetiti  b  b  b
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 10/4/2011, 19:20

Samo vas posmatram i Embarassed
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 10/4/2011, 19:46

Sutra kontrola .....
Biksi zakazi meni UZ ja moram da pratim često Wink
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 10/4/2011, 19:57

Đole,već prošao rok? Ih bre,i ti piletinu ljubiš? lol!
Deni,Deni...ne femkaj se,već se pridružuj.Jesi li radila kontrolu,ženo?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 10/4/2011, 20:08

Piletina je zdrava Very Happy
U mojim godinama ,stariji od mene su već penzioneri lol! lol! lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 10/4/2011, 20:52

Ih bre Djole sta onda ja da kazem za one sto su stariji od mene, ali u svakom slucaju piletina je piletina  b  b  b
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 10/4/2011, 21:50

djole39 ::Piletina je zdrava Very Happy
U mojim godinama ,stariji od mene su već penzioneri lol! lol! lol!

lol!

E, bas sam lenja. Nikako da odradim tsh a mooooram.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 10/4/2011, 23:29

Hm, hm, hm, Djole, Djole...nevaljalicO!

Kaže vako:

ft4 32,6 pmol/l (10,2 do24,5)

tsh 0,45mJ/l (od 0,3 do 4,2)

Anti tpo-Ab 401 U/ml (manje od 34)

Bome planiram ponovo da smaram moju dr, al ću definitivno tražiti da mi smanji dozu leka, makar na 125mg (sada pijem 150 mg letroksa svaki dan), pa ćemo da vidimo. Ubih ovaj tsh i to ga dobro ubih! Antitela su mi prošli put bila oko 635 a sada su 401. Eto. Primam svaku sugestiju, samo dr sa Čigote ne delim! Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 26 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu