KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mamavit i totema

+8
Melina
tuli
lena
Kata
zoxa
tedi
zalosna_sova
Gala
12 posters

Ići dole

Mamavit i totema Empty Mamavit i totema

Počalji od Gala 10/3/2009, 18:26

Da li ste uzimale ove preparate u trudnoci?
kakva su vasa iskustva, kako ste ih podnosili ili ako ste lose podnosili cime ste ih zamenili?
Meni je dr. prepisala obe tablete...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od zalosna_sova 10/3/2009, 21:01

Ja sam kao mladja uvek bila malokrvna i manjkalo mi je gvozdje. E sad ne znam zadnji put sam vadila krv i bilo je sve ok. Idem sada opet tj sledece nedelje pa cu videti kakva je krvna slika. A sto se tice vitamina pijem prenatal to mi je dr preporucio ali je isto kao mamavit. Ma bitno je samo unositi vitamine. A tothema je super za hemoglobin i gvozdje samo ti pij lol!
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od tedi 11/3/2009, 08:28

Ne znam za Mamavit....ja pijem Prenatal od Twinlab-a i dobro ga podnosim.
Inace nista drugo mi nisu dali iako mi je hemoglobin 114. Ali mi je gvozdje 15.
Cak mi je Plecas rekao da ne moram vise ni Prenatal da uzimam, ali ja sam ipak nastavila Wink
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od zoxa 11/3/2009, 11:32

Gala ja sam pila skoro cijelu trudnocu MamaVit i jos uvijek ga pijem posto dojim, podnosim ga dobro. Meni su govorili da mogu piti i Centruim Materna umjesto MamaVita posto je isti sastav. Ja sam morala piti vitamine u cijem sastavu ima jod zbog stitne.
Totemu nisam pila posto sam uvijek imala super ks.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Kata 11/3/2009, 12:16

Ja pijem Mamavit i sve je ok. Jedino je malo veca tableta, pa gutanje ide malo teze lol!
Mislim da generalno, ako se pridrzavate propisane kolicine, nema problema sa unosom vitamina, osim u par retkih slucajeva, a to je kad imate hipervitaminozu ili poremecaj rada bubrega.
Za Totemu nemam iskustvo.
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od lena 22/1/2011, 10:56

Zeneeee, ima li kojim slucajem neki vitaminski preparat sa manje gvozdja od onog koje sadrzi Mamavit (60 mg po tableti a u ampuli Toteme ima 50 mg)?
Ranije smo se gvozdje i ja odlicno slagali ali sad mi utice lose na i onako sporovoznu probavu pa ne znam sta da uzimam umesto Mamavita...

Dajte, pls, jos neki predlog ili potvrdu gornjih postova u kojima se pominju Prenatal od Twinlab-a i Centrum Materna a meni u apoteci pokazase sijaset drugih ali ne znam za sta da se odlucim...

Hvala!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od tuli 23/1/2011, 12:13

Ja pijem Femibion 1 on se pije do kraja trećeg meseca. Uzimala sam ga je sadrži i folnu kiselinu i folate,što recimo Mamavita nema. Za tebe je Femibion2 od 4. meseca do kraja dojenja. Koliko sadrži gvožđa ta dvojka zaista ne znam. Proveri..........to je SLO proizvod noviji na našem tržištu.
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Melina 4/2/2011, 11:28

CAO JA SAM NOVA TRUDNICA
Melina
Melina

Broj poruka : 53
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Marie 18/4/2012, 13:36

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje u vezi sa Totemom. Mislim da sam na nekoj temi čitala da je neke od forumašica piju, ali sada to nikako ne mogu da pronađem Embarassed
Ja sam u 6. mesecu trudnoće, tačnije danas punih 25 nedelja i do sada mi je krvna slika bila dobra, međutim sada je pao i hemoglobin i rezerve gvožđa, pa mi je dr preporučio Totemu da pijem. Rekli su mi u apoteci da rastvorim u vodi ili soku, e sad moje dileme su:
- da li mogu da razmutim u limunadi, s obzirom na to da se gvožđe bolje vezuje uz unošenje vitamina C?
- da li je pametnije popiti tu mešavinu cevčicom (zbog zuba)?
- da li je problem polomiti vrh one ampulice? Meni je sve nekako frka da ću progutati i parčence ampulice sa tečnošću, a u apoteci kažu "Ma samo zalomite taj vrh i nema problema"
Nadam se da će se naći neko ko zna odgovor na ova moja pitanjca!
Hvala vam unapred!
osmeh srce
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Milijana 18/4/2012, 13:54

Marie, ajd ja da probam da odgovorima delimicno Rolling Eyes
Ja sam je pila sa vodom i to sa vrlo malo vode jer mi nije bila neprijatnog ukusa, a ako moze sa sokom, zasto ne bi moglo sa sokom od limuna Rolling Eyes
Meni zubi nisu promenili boju, a pila sam je na mahove nekih 2 meseca, znaci sedmi i osmi (u devetom sam prestala) i pila sam po jednu dnevno, e sad, vidim da je Mrva pisala da su joj zubi promenili boju, ali ne znam kako ona pije.
Sto se tice otvaranja, vrlo se lako lomi vrh i nema sanse da progutas deo ampule, ne brini Very Happy

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Marie 18/4/2012, 14:39

Hvala ti puno Milijana, ovaj vrh od ampule me je najviše brinuo lol! Ja isto razmišljam ako može sa sokom, što ne bi moglo sa limunadom Very Happy Lekar mi je rekao 1 dnevno, tako da ću danas posle ručka početi, nadam se da ću dobro podneti. Hvala još jednom na odgovoru!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od dr mali pariz 18/4/2012, 15:32

Ja sam pored folnaka, koji pijem i sad, u 26. nedelji trudnoće, pila Femibion 1, a sada i femibion 2, plus Mg+Zn+Ca (naturalwealth) i vitamin C njihov.
Vodim računa o ishrani, i hemoglobin jeste niži-tek sad, ali dr kaže da je to fiziološka anemija, pošto nosim blizance,a gvožđe mi je 16, tako da nisam imala potrebu da unosim dodatno gvožđe.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Marie 18/4/2012, 18:04

Evo uspešno popih totemu sa pola limuna i pola čaše vode, ukus je ok.

Pariz kakva su tvoja iskustva sa Femibionom 2? Baš pre nekoliko dana sam dobila 1 kutiju od komšinice, pa razmišljam da li da počnem da pijem 1 dnevno.
Ja sam se baš iznenadila što mi se srozao hemoglobin ispod 100 i rezerva gvožđa samo 6, jer mi je sve do ovog nalaza krvna slika bila super i dr mi nije preporučivao ništa sem folnaka, vitamina C i E. Inače jako pazim da unesem putem ishrane sve što je meni i beki potrebno, ali izgleda da ipak treba više, hvala bogu bebica raste i više uzima naravno sunny

Sad kaže dr da nastavim sa balansiranom ishranom i uz to nastavljam folnu i vit. C, a uz to totemu, a za ove multivitamine kaže "možeš, a i ne moraš". Baš se lomim da li da počnem sa tim Femibionom ili Mamavitom npr. Čula sam i da je Prenatal dobar.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od dr mali pariz 18/4/2012, 18:32

Meni su oba moja ginekologa pitala da li pijem Femibion...dobar je.
E sad, ja gledam i u ishrani da koristim sve što bi mi značilo, a za gvožđe-domaća slanina,mast,domaća jaja, kakao kuvam, i tak...i nemam problem.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Marie 19/4/2012, 10:25

Hvala na podsećanju za kakao, ja od gomile namirnica koje se trudim da iskombinujem neke zapostavim Embarassed Kod kuće ga imam naravno, a sad ću izaći sa posla da kupim, pa i ovde da pravim svaki dan.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od dr mali pariz 19/4/2012, 22:30

Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 00:29

Od skoro mi prepisan heferol za gvoždje, dr mi rekao može i neki od kompleksa za trudnice, ja kupih mamavit, pritom pijem i folnu 1kom, i bevipleks 2kom i zbog grčeva u nogama sam još od pre par nedelja počela sa Mg+Ca+Cink od natural w. Da se ne predoziram svim ovim, planiram i moju dr sutra da konsultujem, al me zanima i vi šta mislite?!

1 folnak od 5mg
2 bevipleksa
1 heferol tableta
1 mamavit tebleta
1 tableta Mg+Ca+Cink

Pritom da napomenem da mi je hematolog rekao da mogu smanjiti folnu i bevipleks, ranije sam pila duplu dozu od gore navedene, on mi je rekao da mora heferol zbog Fe, i rekao da može i neka kombinacija vitamina za trudnice. Nisam mu rekla da pijem mg, ca, cink, zaboravila, da budem iskrena. Krvnu sliku ću proveriti za jedno dve nedelje da vidim ima li kakvih poboljšanja od svega ovoga.

Pila sam i kakao sa cimetom, uzimala i cveklu, jabuku, šargarepu, da ako nešto od svega toga pomogne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mamavit i totema Empty Re: Mamavit i totema

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu