KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oligoastenospermija - ima li nade

+12
brodica23
brinbili
adriatika
Sami
palchica s
maja76
Gala
nadalina
Kata
HappyGirl
maus
maga
16 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od brodica23 28/6/2009, 15:07

Zdravo svima,
Čitajući vaše zaista divne i dirljive priče poželjela sa da se registrujem i podjelim muku sa svima vama. Mnogo sam starija od svih vas i po godinama i po bračnom stažu, u braku sam 19 god,(udala sam se od 21, suprug je imao 23)već poslije druge god.braka konstatovna je kod supruga azoospermija, rađena je biopsija testisa primane razne injekcije, korišćeni čajevi,ljekovi... Kad bi se radili kontrolni spermogrami rezultat je bio stalno isti, čista nula. Svi koji su prošli kroz ovo znaju koliko je bolno za oba partnera kad dobiju takve rezultate.Pishički smo se prilično dobro nosili sa ovim problemom i u samom startu smo odbili donaciju kao rešenje problema, pa ako bog da da se nađe lijek dok smo u nekim pristojnim godinama dobro a ako ne da smo živi i zdravi(tako samo se liječili,bolje to mislili smo neko da plačemo i opterećujemo porodicu i pijatelje sa našom mukom).
Prošle godine sam otišla kod prof.Stojkovića u Leskovac na konsultacije,ne znam da li je neko od vas imao kontakt sa njim, ali od svih doktora,profestor...(a za ovo vrijeme koje je stvarno dugo, cijelo jedno punoljtstvo)bilo ih je poprilično jedino sam kod njega osjetila iskrenu želju (možda i izazov)da nam pomogne.Suprug je koristio prah u kesicama Spermaktiv(nije lijek neka vrsta vitamina) iz Rusije 6 mjeseci,poslije trećeg mjeseca je radio spremogram opet ništa,jedina varijanta koju bi još probala je ponovno uzimanaj biopsije iz oba testisa. Mada se više ničemu ne nadam jer imam 41 god (izgledam mnogo mlađe)i tješim se da je tako možda i bolje jer su vremena teška i mi koji nemamo potomstvo imamo jednu brigu a onaj ko ih ima sto i jednu,teško se mirim sa tim da ću i biološki uskoro ući u klimaks i definitivno zatvoriti sve mogućnosti da postanem majka.Htjela sam da napomenem da je suprug blizanac u mladosti sam slušala priče kako jedno od blizanaca često bude sterilno, možda i u tome ima dio istine.
Molim vas da mi oprostite za konfuziju kojom sam vam se obratila ovo mi je prvi put da sam na nekom forumu
Pozdrav

brodica23

Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 29/6/2009, 07:07

Brodice curice dobro nam došla ff
Eh šta reći... zagrljaj I mi smo odustali od donacije i nije mi žao. Znam samo da volim ovaj život, ljude, decu, životinje i da odavno nisam više opsesivna po pitanju dece. Uživam i volim ono što mi je dato i ono što imam. A imam oko sebe mnogo, mnogo mnogo toga, ponajviše dece srca i još mnogo svih ostalih Very Happy Srećna sam, mirna i verujem u milost božju. Biologije se ne bojim jer ako treba biće pa i u 50- toj... U međuvrememnu se ovde radujem novim trudnoćama i uživam zamišljajući kakve osmehe na licu i udarce srca su imale ove divne žene kad su saznale da je +. Tugujem sa onim koje su imale - i znam da će se kod mnogih od njih situacija kad dođe vreme promeniti na bolje yes I tako ...Cmokica za brodicu poljubac
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 29/6/2009, 09:50

brodice, dobro došla c
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Orline 29/6/2009, 22:35

ff dobro dosla, brodice
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od brodica23 30/6/2009, 23:14

Hvala vam na dobrodošlici, moje nove ,,sapatnice,,

Pitam vas za čaj piskavica kako se koristi i kakav mu je efekat?Ja sam skroz ispala iz svih novina, čak i ne znam kad treba da dobijem menzis.

Palchice nemoj da te muči sumnja zbog toga što si se odlučila za Cetinje, dr Tanja je vrhunski stručnajk,puno prof.iz većih centara imaju visoko mišljenje o njoj a ona ti je onakva stalno prava lavica, bilo da te boli stomak ili čekaš vantjelesnu ne uvija ti problem, imaju i velik broj trudnoća.
Uspješno ćeš i ti riješiti problem samo kad ima nade a kod vas ipak postoji.
Ako je neko u prilici da ode kod dr.Stojkovića u Leskovac molim vas da probate oni su (za mene)genijalci.
Super ste mi sve,pozdrav od brodice .

brodica23

Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od anak 22/10/2010, 16:47

Nemojte odustajati, jer ono što lekari ne mogu, Bog sasvim sigurno može. Treba samo imati veru u njega i naravno, raditi šta lekari traže od nas Very Happy
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Djordjee 13/8/2012, 16:09

Da li slab imunitet utice na plodnost? Ja sam jako slabog imuniteta, pa se zbog toga brinem. Ako neko nesto zna, neka pise vrlo me zanima.

Djordjee

Broj poruka : 35
Datum upisa : 13.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od LaFolie 13/8/2012, 16:15

kod mene je los imunitet, jako se lako na mene kace bakterije... Koliko imas godina? Koliko dugo pokusavate? Da li ste ikakve pretrage radili do sada?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Djordjee 13/8/2012, 16:17

Ne prijatelju, ja nisam jos ozenjen. Imam 19 godine.

Djordjee

Broj poruka : 35
Datum upisa : 13.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade - Page 2 Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu