KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Majka

+6
dr mali pariz
lasa
Kata
Jelence
zalosna_sova
Agata27
10 posters

Ići dole

Majka Empty Majka

Počalji od Agata27 21/1/2009, 00:44

Dete je rodjeno ,a mi potruno zaboravljamo da se u trenutku radjana deteta -rodila i majka. Pre toga ,žena je bila samo žena ,ali ne i majka. A majka je nešto potpuno novo.







Osho
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od zalosna_sova 24/1/2009, 15:39

Uh jeste, pravo kazes. Shocked zbunjen Meni sada bas frka kako cu ja sve to, kakva cu majka biti, hocu li znati, umeti. Uvek sam u zivotu bila zbunjena i uvek sam svima popustala, i bas sam brzopletog jezika, sto na um to na drum. Ne umem ni da promislim prvo. A moj dragi je druga prica. Smiren, strog, pravedan. Takav je na poslu, znam posto smo radili zajedno. Ne znam. Svi kazu znaces kad dodje vreme. Uh a ja se bas plasim zbunjen Rolling Eyes
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Agata27 24/1/2009, 18:59

E,o tome ti pričam.
Ja sam tako rozmišljala u toku trudnoće i to duplo. Kako ću,da li ću se snaći,ipak dvoje dece! Da li ću biti dovoljno dobra. I strah,strah,strah.Ponekad mislim da je moj strah oterao Lunu. I sada to ne mogu da oprostim sebi.
Desilo se da ne moram da se brinem kako ću sa dvoje dece!
Desilo se nešto mnogo gore.
I zato je potrebno samo misliti dobro!
I sada kada mi je teško,kada krenu loše misli ( a kako i ne bi),ja imam svoju mantru-Lana je zdrava i srećna!I to ponavljam 1000 puta i to me smiri. Umirim i moju podsvest i sebe.
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Jelence 24/1/2009, 20:14

O kako je divno i odgovorno,majka biti.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Kata 24/1/2009, 20:35

znam da cu dati sve od sebe, jer samo je toliko dovoljno!
i jedva cekam izazove, a nadam se da cu, uz Boziju pomoc, odgajiti dobru osobu!
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Agata27 26/1/2009, 17:25

Da,razumem.
Ali bol...
Ja sam dve meseca majka. Jedno dete nisam stigla ni da vidim,a drugo još uvek nisam poljubila. Jedva čekam. Jedva čekam da je zagrlim i da je poljubim,i da kažem koliko nam nedostaje kući.
Zato mamice,sve koje rodite divnu dečicu i odete sa njima potom kući,morate znati koliko ste srećne,koliko je Bog bio darežljiv prema vama. I dok prave nestašluke i dok vas ne slušaju,znajte koliko ste srećne!
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od zalosna_sova 28/1/2009, 17:01

Agata srca1 srce srce usne angel srca ljubav c zagrljaj poljubac
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od lasa 4/2/2009, 14:45

Agata već sada znam i vidim da si ti jedna od najboljih majki na svijetu.

Najveći izazov je ispred mene, za čudo nisam uplašena, a kako će biti vidjet ćemo. Moja mama mi je rekla da nisam ni svjesna šta ću sve biti u stanju da uradim i izdržim, a ja joj vjerujem i čekam naše anđele.
lasa
lasa

Broj poruka : 698
Datum upisa : 29.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Agata27 5/2/2009, 16:29

Lasa,tvoja mama je skroz u pravu. Ja sam brinula kako ću sve odraditi i hoću li biti dovoljno dobra. medjutim sada vidim da sam imala mnogo,mnogo,mnogo teži zadatak postavljen od Boga,nego nega 2 zdrava deteta odjednom.
Ti ćeš sve stići,sve ćeš odratiti kako treba. Ono što se oseti prema svome detetu,ta je neopisiv osećaj. Život se u korenu menja,prioriteti takođe.
To je jedna takva veza,da sam ja odmah zažalila što nisam postala majka pre 10 godina. Takva lepota osećanja,takva ljubav!
Još malo će te mamice imati sreću to da osetite ! I zaboravićete sve druge probleme koji su vodili do tog trenutka!
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od dr mali pariz 16/12/2012, 20:56

eto,Masho,temu već imamo...samo treba prašinu obrisati...
Agatu sam pratila,baš me zanima kako su ona i njena Lana...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Simona 21/12/2012, 05:54

Ja se slažem sa tim mada je kod usvajanja malo drugi trenutak radjanja majke, tj nije baš radjanje deteta nego upoznavanje.

Ono što je meni tu jako velika promena je ona suštinska. Ništa nije tako kao što je bilo ali ne što ja sad imam više obaveza, odgovornosti i sl, mislim jeste i to, ali cela unutrašnja slika je drugačija. Bar kod mene, zanimaju me sve one stvari koje su me i zanimale, volela bih da vidim ljude sa kojima sam se vidjala ali... svet se okreće oko deteta i zbivanja oko njega. To me toliko okupira da prosto sebe moram da nateram da se posvetim i drugim stvarima. Sinoć sam se videla sa prijateljicom, posle više meseci sam negde otišla sama. Kad sam krenula osetila sam ono ushićenje izlaska u grad (mada nismo nigde posebno išle). Setila sam se tog osećaja kao nečeg davno prošlog, možda mnogo više nego što je zaista vremena prošlo. I kaže mi baš prijateljica da vidi koliko sam okupirana detetom i po profilu na fb, samo stavljam neke članke o vaspitanju dece, a kad ne stavim kod sebe stavim mužu da on čita... Qq nisam primetila da sam i tu u tolikoj meri okupirana sinom... Ja obično linkujem sve što me zanima a onda moguće da s obzirom koliko razmišljam vezano za dete to i bude tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od emilie 16/5/2013, 22:31

tek sada znam sta znaci biti majka ...ali u pravom smislu te reci...uzivam u majcinstvu,jako sma ponosna na svoju titulu smajli angel
emilie
emilie

Broj poruka : 289
Godina : 31
Datum upisa : 16.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od lilly13 30/5/2013, 22:22

Majka 942135_483966391676205_1307154826_n
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od mijaki 2/6/2013, 20:36

Ja i nisam nista drugo do Anina mama...to sam nekako ceo zivot htela da postanem i nista me drugo ne zanima...
ne mozgam previse ljubav ce me voditi gde treba...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Simona 5/6/2013, 07:20

Mijaki,
možda je tako zato što je Ana beba? Kroz nekoliko godina i ona će imati svoje društvo, svoja interesovanja nezavisna od roditelja...

Mada Vilenjak je još uvek vezan za nas, mislim nešto više nego što bi bilo da je ceo život bio sa nama. Još uvek provodimo skoro sve dane zajedno, ponekad je sa babama i dedama... Ali kad su lepi dani začas ode sa drugarima i samo kaže "ćao mama, da te poljubim, ja te volim" i ode... To je začetak onoga što će tek da bude samo verujem da će sve sem onog 'ćao mama' da vremenom otpadne... Mislim ja bih volela da nije tako ali to je tok života, nismo ni mi u teen danima žudeli da provodimo vreme sa roditeljima...

Zato gledam da s jedne strane ne propustim sve ove dane... Sa druge strane opet gledam da bude onako kao što sam opisivala u prošlom postu. Nekad odem u grad i kad mi se ne ide. Npr juče je bilo neko predavanje koje je mene inače zanimalo ali sam se mislila da li da idem. Još se muž i Vilenjak posvadjaše pa mi je preseo odlazak. No na kraju sam ipak otišla. I na kraju se pokazalo kao ispravno. Ja sam bila zadovoljna onim što sam čula i što sam malo iskočila iz dnevne rutine. Imala sam više strpljenja i za dete jer sam ga se već uželela. On i muž su se u medjuvremenu lepo slagali, gledali crtaće. Onda je Vilenjak hteo da sprema večeru sa mnom što ja obično ne volim,sve strahujem da ga nešto sa šporeta ne prsne, hoću da što pre uradim nešto a nisam ja neka kuvarica pa da sam vešta, sve u svemu prisustvo deteta u kuhinji mi najčešće smeta... Ali pošto mi je kažem nedostajao onda sam ga pustila, radio je uz mene i što zna i što ne zna... Imala sam strpljenja i za ostali deo spremanja za spavanje (za Vilenjaka su često oko toga potrebni čelični živci, on razvlači spremanje, neće da spava itd). Tako da se meni izleti u svet van kuće pokažu kao vrlo korisni i za mene a i za ostale ukućane.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od lilly13 8/2/2014, 23:36

http://blog.vecernji.hr/mama-mima/2013/11/16/nesto-za-tebe/
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka Empty Re: Majka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu