KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 21/5/2011, 22:04

Patuljci, nisam to gledala, stvarno retko gledam tv u poslednje vreme. Al bi mi bilo više nego drago, da je ta info tačna!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cicsa80 21/5/2011, 22:48

Patuljci, ja gledala! Drago mi je ako stvarno bude tako. Inace, nas dragi predsednik je na otvaranju poljoprivrednog sajma u Novom Sadu rekao tj. porucio Ljudi, pravite decu. Very Happy
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maki79 22/5/2011, 11:48

Nazalost nisam gledala ali ako je stvarno tako onda je to odlicna vest. Navijam za tooooo!!!
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bokicalepotica 22/5/2011, 19:44

Devojke pozdrav evo i ja krecem sa pripremom za VTO o trosku fonda,joj kad citam sve to sto ste pisale sve mi je nesto komplikovano.Moracu namiru sve ispocetka da krenem da citam inace sva cu da poludim: prvostepena drugostepena nemanjina visegradska "portal".............. MA HAOS!!!!!!!!!!

v c v c
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 00:40

Drage moje, tri godine redovno citam vase poruke, ali sam samo jednom pisala... Probali smo 2 inseminacije, pa je dosao i red na VTO...
Da li neko ima bas tacnu informaciju oko spermograma - da li za Nemanjinu mora da bude neka odredjena klinika i da li na drugostepenoj komisiji priznaju nalaz ili mora da se radi na komisiji?
MM ima "mali problem" kada treba na licu mesta da da uzorak, pa me to jedino brine...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od 7-patuljaka 23/5/2011, 07:50

Devojke, prenosim vam šta je dr Ljubić rekao u tom Dnevniku RTS-a u petak 20.05.2011:Rode zaboravile Srbiju


Alarmantna demografska slika Srbije, u 370 sela nije rođeno nijedno dete. Sumorna slika mogla bi da se popravi produženjem starosne granice za besplatnu vantelesnu oplodnju i većim brojem besplatnih pokušaja.
Da su rode, izgleda, zaboravile na Srbiju, potvrđuje velika nesrazmera između broja rođenih i umrlih. U poslednjih deset godina manje nas je za oko 200.000.

"Najreprezentativniji podatak je da u 370 sela u Srbiji nije rođeno nijedno dete. I ono malo ljudi što živi na selu odlazi sa sela. Odlaze mladi ljudi, pre svega, devojke u reporduktivnom periodu", kaže direktor Zavoda za statistiku Dragan Vukmirović.

U serijalu RTS-a "Zadnja kuća Srbija" upozoreno je da su sela u pograničnom pojasu, od granice sa Crnom Gorom do tromeđe Srbije, Rumunije i Bugarske, gotovo nestala.

Najnovije istraživanje pokazuje da će većina bogatih sela, oko Kladova i Despotovca, imati istu sudbinu jer se treća, najmlađa generacija, sa Zapada neće vratiti u zavičaj.

Demograf Vladimir Nikitović kaže da već 50 godina Srbija nema dovoljnu reprodukciju, što znači da iza dvoje ljudi ne ostaje dvoje ljudi.

"Kad imate takvo nasleđe ne možete očekivati drugačiji ishod nego manjak stanovništva. Ono što možemo je da pokušamo da natalitet bude veći da bismo u budućnosti imali više ljudi koji mogu da rađaju", rekao je Nikitović.

Poražava to što se u Srbiji godišnje oko 24.000 trudnoća prekine. Nezvanično, taj broj je mnog veći. Oni koji iz zdravstvenih razloga ne mogu da imaju decu, suočeni su sa visokom cenom vantelesne oplodnje. Država je, do sada, jednom paru obezbeđivala dva besplatna pokušaja oplodnje. Ima nade da će ih biti još.

"Pregovaramo da se tokom sledeće godine ukinu ograničenja koja se odnosi na starosnu dob, i da to ostane u okviru medicinske granice koja je negde 45 godina za ženu. Kad to budemo dobili onda ćemo pokušati da dobijemo i veći broj pokušaja", rekao je prof. dr Aleksandar Ljubić, predsednik Komisije za vantelesnu oplodnju.

Podsticanje rađanja i briga o starima, deo su propisa koje je država donela kako bi demografska slika Srbije bila bolja. Nažalost, praksa pokazuje da efekti tih propisa nisu dovoljni.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 23/5/2011, 08:16

Da li neko ima bas tacnu informaciju oko spermograma - da li za Nemanjinu mora da bude neka odredjena klinika i da li na drugostepenoj komisiji priznaju nalaz ili mora da se radi na komisiji?
MM ima "mali problem" kada treba na licu mesta da da uzorak, pa me to jedino brine..
Mi smo izabrali za drugostepenu komisiju Višegradsku i spermogram uradili na Urološkoj klinici -Klinički centar,jer sam čitala da ako donosimo od njih ne mora da se radi ponovo na drugostepenoj komisiji.
Tako je i bilo,kad smo predali sve nalaze,rekli su nam da na drugostepenu dolazim samo ja na UZ bez muža.
Sad su me zvali ,sutra u 9 je UZ.
Pitaj sve što te zanima...ja sam pre 8 dana predala pa dok me sećanje sluzi...

7 patuljaka likeit svaka čast na izveštaju ...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 23/5/2011, 08:55

7-patuljaka ::
"Pregovaramo da se tokom sledeće godine ukinu ograničenja koja se odnosi na starosnu dob, i da to ostane u okviru medicinske granice koja je negde 45 godina za ženu. Kad to budemo dobili onda ćemo pokušati da dobijemo i veći broj pokušaja", rekao je prof. dr Aleksandar Ljubić, predsednik Komisije za vantelesnu oplodnju.

Bravo patuljci! Ja sve nekako mislim da smo onom našom peticijom i pismom doprineli novim momentima i da nas je ipak neko čuo! I da to ide sve u nekom boljem smeru, za sve parove! I nekako mi uvek bude milo oko srca kad čujem da se nešto radi po ovom, našem pitanju! vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 08:59

Hvala Mazo!!!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 23/5/2011, 09:58

Devojke,evo da javim ,pozvana sam na UZ u Višegradsku,sutra u 9...to će biti drugostepena...
Ako nisam dosadna,kako to tamo izgleda...dođem, predam upute i čekam UZ... b mislim,malo me opet hvata frka,šta oni gledaju i kad saopštavaju da li smo prošli... naočare
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 15:36

Mazo evo mene i ovde,zelim ti srecu sutra,odma javljaj sta je bilo.
Ako se odlucim za visegradsku da li mogu da donesem spermogram mm koji je uradjen privatno u jevremovoj ili mora sa uroloske klinike?

Molim vas zanima me znam da ima 2 besplatna vto,a da li se i prvi i drugi put prijavljuje isto ovako bez obzira da li finansira drzava ili grad BGD.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 23/5/2011, 16:26

Za prvostepenu komisiju može spermogram iz privatne klinike,a za drugostepenu u Višegradskoj mislim da traže da se ponovi kod njih u kliničkom-odnosno urološka klinika.Za N.Front neznam.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 23/5/2011, 20:19

Ima li neka devojka da je u skorije vreme bila na drugostepenoj u Višegradskoj?
Koliko se čeka na UZ i kad saopštavaju da li smo prošli?

Malo me brine kako će to sutra da izgleda,tako ste me lepo vodile do sad i značilo bi mi neko iskustvo... f
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 24/5/2011, 12:33

Izgleda da sam sama na temi i forumu  b
Komisijski UZ prošao ok.Čekali smo od 9-10.30.Nalaz je uredan:premerili jajnike,matericu i dva folikula 14mm i 18mm,na svakom po jedan(10 d/c).Radila dr.Kastratović.
Sestra na šalteru izjavila da se čujemo u narednih mesec dana... v
Tamo dok smo čekali bilo je nekoliko devojaka koje su prošle ili su odbijene i došle su da vide šta dalje...Jednu su odbili jer nije imala 3 IUI... v c
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 24/5/2011, 14:17

Za pokusaj koji je finansirao grad je odavno prosao rok, tj. vise nema o trosku grada a postoje dva pokusaja o trosku drzave. Sto se tice spermograma u NF - sa uputom tamo se daje uzorak kod njih gde se ide i na komisiju. U Frontu nikog ne odbijaju zbog IUI -odnosno nije im uslov da je neko imao pokusaje IUI, i plus je sto se odmah zna da li je par prosao komisiju, nema cekanja .
Mazo sve najbolje, puno srece!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 24/5/2011, 14:26

Nemogu da se složim da u Frontu ne traže IUI.Prošlog meseca sam bila kod DR.Vasiljevića na folikulometriji i stalno je ponavljao kako treba 3 IUI uraditi pre VTO.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bokicalepotica 24/5/2011, 16:11

A sta ako te odbiju,jel mozes ponovo pokusati ili to je to.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 24/5/2011, 16:48

Mozes da pokusavas dok im ne dosadis f
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 24/5/2011, 16:54

Ili probaš na drugom mestu, mislim kod druge komisije!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 24/5/2011, 17:59

Mazo -drugo je ako daju savet -tj. misljenje sta treba uraditi ali ja nisam imala nijednu IUI i nije me niko odbio za vto u Frontu niti su to postavili kao uslov. Dr Vasiljevic nije u timu za vto u Frontu niti radi na odeljenju za arteficijelnu oplodnju.
Bokice- meni su rekli posto je tada postojala mogucnost da me odbiju zbog polipa da- ako te odbiju, racuna se kao da si iskoristio pokusaj tj. nemas prava dalje da se prijavljujes, e sad to je bilo tada ne znam kako je sada.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 25/5/2011, 10:44

Da,stvarno, šta uraditi ako nas Komisija odbije affraid ...ja sam čula da ne odbijaju definitivno,nego traže da se urade dopunska ispitivanja i da onda odobravaju postupak.Neznam,samo nagađam iz onog što sam čula i pročitala. zbunjen
A i nema puno da se bira ,dve su komisije, u Frontu i Višegradskoj... naočare
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Niny 25/5/2011, 12:14

Mazo, bravo za UZ b , nadam se da ce ti se brzo javiti sa lepim vestima yes

Mislim da mogu da traze da se urade jos neke dodatne analize, ali da ne odbiju tek tako
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bokicalepotica 26/5/2011, 21:11

Jocy ti si carica!!!!!
Biksi to sam nesto i mislila,ali ako je catherine upravu????!!!!!!!
sta onda,bas glupo da ti propadne pokusaj.
Mazo nadam da je tako kao sto ti kazes,daju ti da dopunis i slicno v
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 26/5/2011, 22:09

Bokice mi smo dopunjavali, i dopunjavali dokumentaciju, i davali nam i drugu i trecu i cetvrtu sansu i onda smo prosli. Elijana Garalejic je Lafica i stvarno hoce da izadje u susret.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 27/5/2011, 10:07

Jocy i meni je izasla u susret dala mi je rok da skinem polipe da me ne bi odbili, daju rok u tako nekim slucajevima, ali koliko znam ako te odbiju -to je to.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 33 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu