KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

+43
Hobbes
OKacica
aurora
vakic
libra35
insomnia
ganedina
mimi85
Jerapetra
Bobaue
BiKsi :)
Shizika
bokica
Sirijus
Bekanicaa
KoMetaK
nina :)
Ambra
Dora1
Principessa
Vanja80
Sofija Veks
lola1980
Tavita
NikolaMaja
Nessi
micam
MalaSaJuga
caci
HappyGirl
Zensko pero
Tangerine
ivanicasale
Lakisa
hany
Borbica
missile
Blanka
saska1
srculence 84
snedra
winni
sanja 73
47 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 18/11/2018, 19:58

Drage moje saborke   srca ,

dobrodošle još jednom kod mene, da još jednom zajedno proputujemo na ovom lepom trudničkom putovanju!

Moj VTO dnevnik možete pročitati ovde https://kutak.forumotion.com/t3298-biksi-fet-punjena-kvocka, ukoliko vas zanima taj početni deo puta!

Ova trudnoća je nastala iz zamrznutih embriona, nastalih u maju 2016. godine. Sve ukupno, to nam je 6. pokušaj, i ujedno je bio poslednji, jer više nismo imali zamrznutih embriona, a više nisam želela otići na stimulaciju.

3.10. 2018. godine vraćene su mi tri blastociste, i od njih se jedna zadržala i rešila da nas obraduje! srce Da zabeležim da sam danas trudna 9+0.

Svih 6 postupaka (3 stimulisana postupka i 3 FET-a smo radili u klinici Spebo u Leskovcu. Mi smo od starta imali lepo saradnju sa klinikom, znala sam da mi ne mogu obecati uspeh preko noći, ali sam osetila da se maksimalno trude oko mene. Jednostavno sa doktorom Nebojšom sam uvek imala lepu saradnju, i uvek je saslušao moj predlog oko terapije ili drugih želja.

Ovo je moja druga trudnoća, imam 38 godina i mnogo sam tromija nego pre pet kad sam prvi put bila trudna.

Za one koji ne znaju, beta je 12. dan bila 214, a 14. dan 461. Nakon dve nedelje, 29.10.2018. na ultrazvuku smo videli jedan gestacijski mešak, pravilnog oblika, dimenzije 2,1mm sa urednom srčanom radnjom. srce

U toku istog dana, nakon nekoliko sati, pojavilo mi se krvarenje (sveža krv). Ostala sam pribrana i nisam paničila, jer nisam mogla verovati da samo u roku od nekoliko sati sve bude izgubljeno. Znala sam da je dosta cura sa Kutka imalo krvarenje i da je sve bilo uredu, te mi je i to ulivalo dodatnu nadu.
Odmah sam se javila u bolnicu, gde sam zadržana naredne dve nedelje. Imala sam sreću na prijemu, dežurala je moja dr, koja me je porodila sa prvim detetom i koja je prilično detaljna. Uradjeni su mi brisevi, urin, urinokultura, krvna slika, d dimer i anti Xa, nalazi štitne. Uradjena su mi i 3 ultrazvuka dok sam bila u bolnici i to me je takodje smirivalo. Krvarenje je ubrzo prestalo, nakon tuširanja se pojavljivalo malo braon fleka. Nakon  2 nedelje, to se sve saniralo. Na ultrazvuku pred izlazak iz bolnice, bebac je imao 17mm. Dr ga nije odmah videla,pa smo se bas bile prepale. Nešto mi je oko srčane frekvence napisano u otpusnoj listi što mi ne pije vodu, to ću pitati moju dr u dz.
Naloženo mi je mirovanje i kontrola za dve nedelje u dz.

Od terapije od početka koristim:
1. eutiroks od 125mg naizmenicno sa 187,5
2. pronizon od 5mg
3. glukofaž 2x1000
4. estrofem 2 mg 3x2
5. bevipleks 2x2
6. ogestan 1
7. folna 1 (obzirom da u ogestanu ima folne, inače bi bile 2)
8. utrogestan 200  3x1
9. cexlane 0.4.

Od 1.11.2018. sam na bolovanju. Termin mi je 23.6.2018. godine. Bebac po uz kasni dva tri dana u odnosu na moj dan ET.
Svejedno nam je da li je bato ili seka, samo da sve bude uredno i skolski.
Ja se generalno dobro osecam, sem sto cesto imam gorusicu, jedem kao beba na svaka tri sata, traži mi se puno kiselo.
Pijem kaficu, slatkiši mi se slabo traže. Puno sam tromavija nego prošli put. I sva sam nabrekla od ovog bevipleksa, kao kvasac sam.
Stomak mi jos nije spao od prošle trudnoće, tako da ja već pet godina delujem trudno! lol!

Sve vas ljubim i nadam se da ću ovim dnevnikom privući što više novih trudnica sa našeg Kutka!

Dobrodošle još jednom!

osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od aurora 18/11/2018, 20:25

Ljubim Bixi dušu dragu 😚😚 želim udobnu i mirnu trudnoću i što više nežnih anegdota dok beban ne dođe u ruke njegove mame 😍😍😍😍😍 a onda ćemo ga svi maziti.
Bixi 💝💝💝💝💝💝💚❤💙❤💚💙❤
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od sanja 73 18/11/2018, 20:45

Biksi srećno trudnovanje i da sve bude lagano i školski queen queen queen
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od micam 18/11/2018, 21:55

Srecno biksi draga.Pozelim ti da uzivas u ovoj trudnoci.Odmaraj i uzivaj i zabavljaj nas i naravno vuci za noseve jako pa makar postale kao Pinokio. ljubav ljubav ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 18/11/2018, 22:12

Neka je sa srećom Biksi,da te prati sve lepo narednih meseci!! Da dragi Bog bude uz tebe! srca

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Tavita 18/11/2018, 22:20

Srećnno otvaranje trudničkog dnevnika, draga naša koko. Želim ti da uživaš u trudnoći, a srculencetu poručujemo da je lijepo biti junska beba osmeh srce

Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Dora1 19/11/2018, 00:29

Biksi, draga naša koko, srećno otvaranje dnevnika. Ja sam zatvaram svoj najlepšim poklončićem, to želim i tebi. Ljubim te i pratim tvoj dnevnik, biće to zanimljivo putovanje  srca srca srca srca srca srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Nessi 19/11/2018, 07:11

Nek je sa srećom otvaranje dnevnika! Bas lepo i pregledno napisan izvestaj koji je podstrek svim buducim mamama trudnica

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od mimi85 19/11/2018, 07:30

likeit
Volim sto si otvorila dnevnik!
Pratim te u stopu
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od mamadabudem 19/11/2018, 10:03

Srećno sunny sunny sunny sunny sunny sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od MalaSaJuga 19/11/2018, 12:47

Biksi , srecno😘pratimo vas I mi Iz Leskovac.😘
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od winni 19/11/2018, 13:08

Neka je sa srecom srce srce srce srce sreca
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Jerapetra 19/11/2018, 18:37

Sa srećom otvaranje dnevnika! srca j srca srca srca osmeh srce aa

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od snedra 20/11/2018, 09:06

Draga Biksi, toliko si me obradovala!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Neka je sa srećom i samo polako i smireno.

MNOOOOOOOOOOOOOGO poljubaca za vas četvoro!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Sirijus 20/11/2018, 09:10

Srećno otvaranje dnevnika Biksi osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Vuci sve cure ovde iz sve snage.
Arseniju neka se ispuni želja da dobije seku srca srca srca srca srca srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od srculence 84 20/11/2018, 22:42

Biksi vuci za nos igracice igracice igracice trudnica trudnica trudnica trudnica i srecno otvaranje dnevnika
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od saska1 20/11/2018, 23:06

Biksi srećno otvaranje dnevnika!😊😊
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 21/11/2018, 20:24

Cure moje drage, osmeh srce

Hvala vam puno!

Malo me je ušinuo vrat, a i ledja.Preležala sam se. lol!

Danas sam 9+3 i juče i danas se osećam netrudno. Tako sam ja pomalo u tripu, dan dva mislim trudna sam, pa nisam, pa u krug, isto kao sa Arsom. lol!

Preko vikenda su krenuli grčevi u nogama i bolovi u mišićima i kolenima pa sam uzela magnezijum direkt. Već je bolje stanje.

Juče sam išla do moje dr u dz. Odnela otpusnu listu,uzela utrogestan, nalog za kleksan, upute za koješta što mi dolazi od kontrola. Zakazala mi je uz za 29.11. Ono što me je brinulo sa otpusne liste jeste da je pisala frekvencija srca 75, sto je premalo. Smirile su me stare kutanjke, da me ne bi pustili iz bolnice da su na nešto sumnjali da je loše. Dr u dz je rekla da ne brinem, da je bitno da je viđena srčana radnja, a da su to male trudnoće a loši aparati i da se ne opterećujem.

Promenila sam režim ishrane i gorušica je uminula, ubijala me je, noćima nisam mogla da zaspim normalno. Gladna sam svaki čas, al se trudim da ne jedem hleb i to izmedju uzmem voće ili bademe.

Grudi su nekad punije,nekad ništa. Da se zabeleži samo.

Danas sam radila d dimer i anti X a, sutra ću nekako otići za te rezultate i nahvatati nekoga od dr na transfuziji da mi pogleda nalaze. Danas se javim predivnoj dr sa transfuzije koja me je bila posetila kad sam se porodila, i setila se da sam se porodila na njen rodjendan. To odeljenje transfuzije u Užicu mi je uvek bilo odeljenje za primer. Da ih ne ureknem.

Posle me ide kontrola kod endokrinologa, nakon tog sledećeg uz. Pa onda i dabl.

Ja uglavnom samo beležim šta i kad treba da uradim i alarm je podešen za lekiće.

Od ponedeljka, dakle od 9+0 koristim estrofem 3x1 i bevipleks 2x1. Pet tabletica manje svaki dan,pa znači sve da i jetra bude manje opterećena.

Inače, tamo u bolnici sam bila medju najstarijim trudnicama. A ja nikako da skapiram da imam 38.lol!

Toliko od mene za ovo javljanje~

Ljubim vas i vučem za noseve i prašim bebećom prašinom.

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Blanka 22/11/2018, 00:53

Ko ko ko ko ko ko da mama Koko gdje si ti?
Ku ku rikuuuu , Koka otvorila trudnicki dnevnik 😘❤️😘❤️😘❤️😘❤️😘
Srecno Koko moja, srecno do kraja da sve skolski BIDE (tako kaze Katja )
Ljubim vas 😍😍😍😍😍😍😍
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od missile 22/11/2018, 09:30

Biksi, ime moje,

neka ti je sa srećom i ovaj put! Želim vam još jedno predivno anđelče, kakv je vaš Arsa! srca1
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 25/11/2018, 18:35

Hvala Blankic i Missile, ljubim vas cure!

Izbegli smo svi kod bake na brdo. Arsa je na inhalacijama vec 7 dana pa nam treba cistog vazduha. U komsiluku imamo dva slucaja potvrdjenih morbila pa smo i zbog toga pobegli.
Inace ja sam ok. Sve po starom. Da zabelezim.da imam 64 kg, mislim da sam pred transfer imala 62 kg.
Cim vodim racuna o ishrani onda i gorusice nema. A i lepse se i nekako lakse osecam
Stisak za ekipu!
Danas sam trudna punih 10 nedelja. Vreme leti.


Poslednji izmenio BiKsi :) dana 29/11/2018, 15:39, izmenjeno ukupno 1 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 29/11/2018, 15:38

Dobar dan.
10+4

Bila sam danas na uz. Bebac raste i mnogo je nemiran, nije se smirivao, jedva je dr uspela da ga izmeri. Sad smo veliki 4 cm. Imamo sigurno 140 otkucaja u minuti ako ne i vise. Da ne brinem. Po uz beba je 10+3. Dobila sam i slicicu. Moj Rodjeni je fasciniran. Bas mi je fino laknulo. Sledeci uz je 10.12. za dabl test.
Jutros sam dala krv za stitnu. Sutra ce ih Rodjeni podici. Sutra cu ga poslati i u socijalno za produzetak bolovanja. U ponedeljak imam zakazano kod endokrinologa. Od lekara do uz, pa vadjenja krvi i sve u krug. Inace, vaga ujutru kaze 63 kg. Bas sam srecna. I mnogo se bolje osecam.
Ljubim vas puno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 29/11/2018, 15:48

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa 20181110

Zdravo drustvo, ja sam Biksino pilence! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od MalaSaJuga 29/11/2018, 16:05

Biksino pilence divno siiiii😍😍😍😍
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Borbica 29/11/2018, 18:08

Draga Biksi
Biksino pilence jos jedan deckic,meni bar na slicici..

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Biksi - BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu