KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kobac robac - imam osecaj

+5
kobac robac
Zensko pero
Principessa
Nessi
micam
9 posters

Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 11/11/2018, 22:29

Drage moje, evo da i ja otvorim svoj dnevnik. Do sada sam imala tri pokusaja. Prvi u Pragu (dr Kult). To je bilo u septembru 2016. godine. Strasno je bilo. Sve smo se dogovorili preko skajpa. Receno mi sta da kupim od injekcija i ja sam se bockala u Beogradu bez i jedne jedine kontrole, ultrazvuka...tada o tome nista nisam znala pa sam mislila da je to normalno. Otisli smo u Prag i imala sam sedam folikula i jednu i to losu jajnu celiju. Tog dana kada smo saznali tu vest ja sam zavrsila na urgentnom centru u Pragu jer mi je toliko pozlilo da sam povracala 6 sati, pa sam dehidrirala i dobila temperaturu 38. Neverovatan stres sam dozivela. Vratili smo se u Bg ocajni. Mnogo je trebalo da se oporavimo i da skupimo snagu za sledeci postupak.
Nakon godinu dana smo otisli na konsultacije kod profesorke Kopitovic koja je na nas ostavila snazan utisak, pa smo u martu 2018. imali drugi pokusaj. Tada je ona otkrila da sam rezistentna na merional, koji sam takodje primala u Pragu a da me niko nije kontrolisao.( Dakle, poptuno sam se dzabe bockala taj prvi put). Kada je to otkrila prof, Kopitovic mi je odmah preusmerila stimulaciju, promenila semu i dobili smo 4 jajne celije od kojih se 3 oplodilo. Bila je to biohemijska trudnoca.
U junu 2018, smo imali treci pokusaj, takodje u Feroni, takodje kod prof. Kopitovic. Dobili smo tri jajne celije od kojih su se dve oplodile. Medjutim profesorka tada otkriva neku cistu. Nije bila nacisto sta je u pitanju pa smo se dogovorili da zamrznemo embrione i sacekamo. U medjuvremenu smo konkurisali za vto o trosku drzave. Ja odlazim u Visegradku na ultrzvuk i tamo ginekolog nije videla nikakvu cistu, nije je videla ni jos jedna doktorka kod koje sam otisla. Medjutim, kada se prof, Kopitovic vratila sa odmora, sredinom avgusta, uradila mi je ultrazvuk i videla cistu...cokoladnu cistu. Dakle, endometrioza. Veoma je vazno kod kog ste doktora. Samo je Vesna Kopitovic videla endometriozu a to nije mala stvar. Uradili smo ET pocetkom septembra 2018. i beta je bila 0.
Sada se spremamo za cetvrti pokusaj. Ovog puta ce to biti duga sema. Pocinjem sa tabletama microgynon od 5. dana ciklusa sto je utorak. Za dva dana.
Ja imam 39 godina, IR (pijem glukofaz 750 xr), trombofilije (heterozigotni nosilac mutacije c677t i genotipa 4g/5g), hasimoto, cokoladnu cistu (endometrioza). Pojavio se i polip. Za desetak dana idem da mi skinu polip i urade skrecing. Ovog puta radimo o trosku drzave. Prva tri puta smo sami placali. Medjutim, skidanje polipa i skrecing moramo sami da platimo jer ne ulaze u paket koji placa drzava. Mogla sam da radim preko knjizice ovde u Narodnom frontu ali nisam, hocu da mi to odradi profesorka. Ali idemo korak po korak. Prvo tabletice od utorka.
Nekako u dubini stomaka znam da cu dobiti dete samo ne znam kad. Zato ne odustajem. Jer verujem i radujem se. Borba je zestoka....mentalno, fizicki, finansijski...kako god hocete....mnogo snage treba, zivaca, strpljenja mozda najvise....ali i mnogo ljubavi i vere. Secam se kada su mi rekli da smo kandidati za VTO i kada su me poslali na konsultacije u Narodni front....ulazim a na vratima pise ODELJENJE ZA STERILITET....noge su mi se oduzele..pretrnula sam, nisam znala sta me ceka...tada mi je jedna doktorka rekla SADA SE NAORUZAJ STRPLJENJEM....tada nisam ni slutila koliko je to tacno.
Evo strpljivo sam dosla do cetvrtog pokusaja...i dalje imam osecaj u stomaku :-)
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od micam 11/11/2018, 23:20

Navijam za taj osecaj u stomaku.Naravno teska,preteska borba u svakom smislu al mora se dalje.Nije pobedio samo ko je odustao.snagom i voljom mozemo puno toga ja verujem.Da ovo bude dobitni postupak.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 11/11/2018, 23:23

Grlim te draga Micam sreca
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od micam 11/11/2018, 23:36

ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od Nessi 12/11/2018, 00:21

Sve najbolje u novom postupku! Zelim ti da bude dobitni! igracice igracice igracice

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od Principessa 12/11/2018, 01:42

Draga nasa saborko, zelim da ti ovaj postupak bude i poslednji, tj da rezultira bebom ili bebama. Drzim jako fige i navijam iz sveg srca! ❤❤❤💪🏼💪🏼💪🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 12/11/2018, 10:58

Hvala drage moje.... sunny
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od Zensko pero 12/11/2018, 11:56

Kobac draga,neka ti ovaj postupak donese dugočekanu i najveću radost,bar jednu lepu i zdravu bebu!! osmeh srce
Sada lagano,korak po korak f

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 12/11/2018, 12:02

zagrljaj
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 12/11/2018, 20:58

Drage moje, odlazem ceo postupak za sledeci mesec. Imala sam neku porodicnu nezgodaciju....ali bice sve ok. Taman sam krenula kod endokrinologa i treba da uradim neke analize, tako da i nije tako lose da se saceka jos jedan mesec. Grlim vas sve.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od lola1980 12/11/2018, 21:19

Srecno Kobac Robac, uz tebe smo i dajemo ti podrsku!!!

cekamo sledeci mesec bryo ce to proci...

zagrljaj

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od micam 12/11/2018, 21:31

Kobac da se sve brzo sredi i da bude sve ok.Bitno je da se mirne glave i rasterecen ide u postupak.Bolje je tako odloziti kad se ne osecas spremnom. zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Navijam da se brzo oporavis na svim poljima i da zalivamo uskoro...
Ko zna zasto je to sve tako...
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 12/11/2018, 21:34

E, pa bas tako, Micam. Samo da ovo prodje, za par dana i bice sve ok. Sad bas planiram sta bih mogla lepo da sebi priustim. Ici cu na masazu to najvise volim...
Hvala lola 1980 :-))))))))))
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od Blanka 13/11/2018, 03:08

Kobac robac, teska je ova borba, preteska, i razumije te samo onaj koji je prosao kroz sve to,a to smo mi Kutanjke..Da mi je neko rekao prije par godina da cu za godinu i 5 mjeseci roditi troje djece rekla bih mu da je definitivno lud. Ali, eto desilo se. Citav zivot je neka borba, cekanje, nadanje, usponi i padovi. Sto je put trnovitiji uspjeh je na kraju sladji.
Zelim ti srecu u narednom postupku, izabrala si pravu doktorku i odlican tim, i mora biti sve ok. Srecno!!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 13/11/2018, 08:55

Jeste draga moja Blanka, tesko ali na kraju predivno. Vi koje ste uspele nam dajete nadu i potvrdjujete nas put....hvala sunny
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od noja 13/11/2018, 09:53

SUper draga,  dobra doktorica
mi navijamo za uspesan postupak 😀
proveri sve hormone pre postupka, znas kako smo mi vecina nas ovde, vadis PRL  tsh nekad i progesteron... PRE stimulacije pa u toku stimulacije pa kad radis betu i tad tsh obavezno proveri, i prolaktin pa ako je nesto poviseno doktorica ce ti ukljuciti terapiju da sve stima

dotle mi navijamo i saljemo pozitivne vibre
SRECNO
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od noja 13/11/2018, 10:02

da da nezaboravim takodje duge setnje svaki dan ALI svaki dan spremis svoje gnjezdasce tip top...pored reke ako si u mogucnosti cist vazduh sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od kobac robac 13/11/2018, 10:15

Da, to je uvek dobro. Blizu mi je reka tako da bih mogla to da uvedem. sunny
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od BiKsi :) 13/11/2018, 15:53

Kobac, taman dodjoh da ti pozelim srecu, kad ono odlaze se. Privremeno cu ti zakljucati dnevnik, a kad krenes u postupak, posaljes mi poruku da ga otkljucamo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kobac robac - imam osecaj Empty Re: Kobac robac - imam osecaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu