KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 7/12/2018, 22:25

Bravo Mimi...tako sam se smejala dok sam citala. Vazno je da je proslo. Sutra svojoj kucici, jeee
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 7/12/2018, 22:37

Mimi legendo humora!Nasmeja nas bas...Ajde brz oporavak,kucicu si sredila sad mozes da spasavas decu od zime.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/12/2018, 22:59

Milena, poslusaj micam. Sve ti je fino napisala. A ti si dobar djak i sve ces to zavrsiti. Dok sve to obavis eto ga i novi postupak.

Zensko pero, bravo za blizance'! Samo ne shvatih sto ste odlozili postupak? Imala si stimulaciju, i dobila dva embriona nakon kog dana i zamrzla? Zašto niste odmah vracali, nesto sam ocito propustila?

Mimi, kucica za bebe spremna! Srecan izlazak kuci! Jos jedan korak blize si cilju!

posipam sve cure koje zele bebecu prasinu! Vucem za nosice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 8/12/2018, 18:07

Nama je danas 10dpt trodnevnih embriona. Beta 15,7 bez pregnila i sličnih mu inekcija. Danas sam ponovo primila intralipide i beta opet za dva dana. Ne znam šta da mislim. Znam da bi trebala biti veća,al opet mi i lakše što nije negativna. I tako...ponovo čekamo b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/12/2018, 18:47

Hobbes, navijam jako! Nesto se desava, nadam se da ce sve ici lepim dupliranjem! Drzim fige i prasim! 🤞🤞🤞🤞🤞
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 8/12/2018, 18:59

Hvala Biksi! Baš tako,nešto se dešava Wink . Pošto je mm zaboravan, smislila sam da su deca na njega,pa su zaboravila da treba da se implantiraju i sad malo kasne  b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 8/12/2018, 19:02

Navijamo Hobbes 😊🙏🤞
Da, Ja cu sada pauzu od nekih mesec dana, pa polako opet nalaze a sta bra cu da kontaktiram i Embryolab.
Pratim vas do tada I navijam 💋

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 8/12/2018, 20:27

Hobbes jeste mala al navijamo jako da se udupla i da krene lepo da se razvija.Neko desavanje ima i nek bude na muza. lol!
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 8/12/2018, 20:59

Hvala devojke! Planiram da sutra ujutro uradim test, 25 mu je osetljivost. Pa ako bude pozitivan bar ću znati da beta ne pada. Čitala sam svašta, i da uspe i da ne uspe. Zavisi naravno i da li su vraćene blaste ili embrioni. Ja sebi nekako delujem trudno Very Happy
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 8/12/2018, 21:10

Nemoj testove da radis samo smaraju.Moja beta bila 64 pa isto osetljiv nije pokazao,a ni onu od 204.Samo ces da se stresiras a to ti najmanje treba sad.Mora se verovati u pozitivan ishod,a ipak biti svestan i druge mogucnosti.Da navijamo za lepsu stranu i malca da se izbori.Sad zavisi od srece da kazem
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 8/12/2018, 22:32

Micam hvala na savetu,al iskreno ne znam da li ću uspeti da ga ne uradim,ako me razumeš. Koji dan posle transfera ti je beta bila 64? Jeste li vraćali blaste ili embrione?
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 8/12/2018, 23:17

12 dan bila 64,vracene blaste.Ja samo kazem moje iskustvo,a ti izaberi.Kad se radi ICSI onda budu nize bete.I na kraju je pravilo da nema pravila
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 9/12/2018, 13:50

Ja sam zakljucila da nema pravila, Ali da stvarno ima veze da li se duplira (ne bukvalno ali mora da ide na gore ) I da ona “skoci» u nekom momentu. Kod mene se bas mucila... I na zalost posle 24 dana od transfera pala. Ne uporedjuj se sa drugima samo jer je svaki organizam drugaciji. ❤🌺

Meni je 5. Dan od kako sam prestala sa Utogestanom I nema ni naznaka da cu da prokrvarim: da cekam jos? Kakva su vasa is list a posle biohemijskih?

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 9/12/2018, 14:04

Milena, moze da se otegne i na 10 dana po prestanku terapije pre nego sto ti krene krvarenje.
Hobbes, drzim fige da se to udupla ipak je to trodnevni embrion a ti pozurila sa betom :) Nemoj da smoris, ako resis da radis test u neizdrzu, u uputstvu isbrisali broj garant Very Happy tek na 125 jedva da se vidi druga crta
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 9/12/2018, 14:09

Dobar dan cure, samo da javim da smo jos jedan, ovaj put zaista poslednji put pokusali da dobijemo iz cistog prirodnjaka embrion i nazalost se desila ista stvar kao i svih ostalih 9 od 10 pokusaja. Dosao je ovaj put do 12-celijskog nefragmentisanog odlicnog embriona A klase i stao, cudom se cudila embriologica Vera kako je to moguce kad joj tako fenomenalno deluje na oko, ali jbg...toliko od mene i mojih jajnih celija u ovom zivotu. Vracamo uskoro jedinu blastu koju imamo, ako to ne bude, odosmo via Solun na donaciju...meni moja statistika kaze da se sa tim ne isplati vise zamlacivati u ovim godinama, jer to po meni jeste realnost ovih godina i tacka. Blasta je napravljena pre godinu i po dana (mladja je od mene toliko), pa sta nam Bog da...tako da, ja vam i nisam neki optimista kad su nerealna nadanja u pitanju. Svim curama zelim uspeh, ali im negde i sugerisem na se ne nadaju prekomerno i nerealno, jer sto je veca nada, veci je i udarac ako dodje do neuspeha. Ja u ovaj postupak nisam ni htela da ulazim jer sam se zarekla da sam sa tim egzibicijama zavrsila prosle godine, ali me naterase eto Kopitovicka i moj decko. I po ne znam koji put dokazah da je moja intuicija ipak od svega najjaca i da njoj treba jedino da verujem.
Zelim vam lep i relaksiran dan 😃❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 9/12/2018, 16:25

Uf, tačno znam taj osećaj. Ja sam ušla u prirodnjak u septembru, iako sam rekla da više neću, ali kao ajde kad je super folikul, i naravno nije bilo ok do kraja. I onda čovek pomisli na intuiciju i što je nije poslušao. Ali dobro, sve je to škola Wink .
Principessa sve mi je blisko što pričaš, u vrlo smo sličnoj situaciji. Bitno je da postoje opcije i da smo mi zdrave. Bila sam pre neki dan na pregledu grudi (imam lošu genetsku predispoziciju po tom pitanju), i uvek tek u čekaonici pred ordinacijom shvatim zašto idem na pregled. I bude me strah. Na pregledu je sve bilo u redu. Ali,
onda za jedan dan zaboravim koliko me je taj dobar nalaz obradovao i koliko bi da je drugačiji promenio moj život. Zato mislim da je bitno da smo zdrave i da postoje razne opcije  srca1

Naravno da sam uradila test, i naravno da nije bio pozitivan. U stvari ne znam što sam ga i kupovala kad su mi ti testovi na osnovu iskustava drugih žena (te su tačni te nisu, može da bude ali ne mora da znači) uvek bili teški smor. Ali znam u stvari zašto sam, kad smo imali priridonu trudnoću beta je dan posle očekivanog ciklusa bila preko 800 i test dve crte kao vrata. Pa ja malo zaboravim da sam sad u nekoj drugoj priči.
Sve u svemu, ua testovi!
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 9/12/2018, 16:28

Sirijus ::Hobbes, drzim fige da se to udupla ipak je to trodnevni embrion a ti pozurila sa betom :)

Sirijus, u Genesisu mi rekli da uradim betu 10dnt. Bila sam baš dobar đak, sve sam ih slušala. Ne znam zašto tako rano, možda da provere da li uopšte da se prime ti drugi intralipidi...ne znam.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 9/12/2018, 21:11

Milena dobro nam dosla i nadam se da neces dugo ostati na ovom forumu.

Moja Principessa, zao mi je sto ti prirodnjak nije uspeo, drzim fige za blastu i potpuno te podrzavam za ostatak price. Mislim da si na dobrom putu.

Hobbes, javi sta se desava, zaboravi na test, samo se nerviras...i tebi drzim fige za betu beta

Mimi, sad si spremna, bices ubrzo trudnica
Zensko pero, super je to sve, samo se smej i uzivaj nema nervoze i negativnosti, samo gledaj napred i kako ce se ti embrioni zakaciti i uzivaj u svakom danu...

ja sutra idem na pregled radila bih prirodnjak, jer je prosli mesec bas bilo super ciklis za to ali kao sto sam vam napisala promasila sam dan i folikula je vec bila pukla...

sutra se javim
ljubim vas sve i zagrljaj

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 9/12/2018, 22:36

Zdravo lola1980, zdravo devojke 😃
Putujemo za par Dana na Krit pa sam malo orobila apoteke heheheh
Kao pripremu I oporavak za sledeci pokusaj ( za par meseci planiramo), uzela sam sledece: omega 3, vigantol, b complex, inofolic (za moje policisticne jajnike) I umesto inofolic-a za prvih mesec dana Kapi Virka (nisam nikad uzimala) da bi mi se ustalio ciklus. Da li mi treba jos nesto?
Gvozdje I generalno krvna slika ima extra rezultate.
Ljubim I grlim sve !

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 9/12/2018, 22:39

I jos nesto jer idem a dr na drzavnoj klinici Koja mi je radila vto cu tesko naci odande- da li ste uzimale nesto sto je pokrenulo ciklus posle biohemijske ako ga nije bilo vise od 10 dana posle pada bete?

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 10/12/2018, 07:29

Virak je potrebno piti najmanje tri meseca, mislim da jedan mesec je malo.

imas na ovom forumu dosta o macinoj travi, sve zavisi kakvi su ti ciklusi. takodje vitex je super za FSH, ali za sad ti je inofolic dovoljan jer imas policisticne jajnike. Coenzyme q10 je dobar za poboljsanje kvaliteta jajnih celija.

onda wheatgrass, i procitaj https://www.tomakeamommy.com/how-to-make-the-best-fertility-smoothie-ever/ ovde imas razne smoothies koje mozes uzimati.



lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 10/12/2018, 12:13

Pozdrav drage devojke,za početak da vam se zahvalim svima na lepim rečima i bodrenju! ljubav Biksi,tako je odlučeno zbog produženog ciklusa, verovatno uzrokovano hormonima. Nadam se da je mesec januar naš!
Principessa,želim da ti pružim puno podrške u novim planovima,a i ogromnu nadu u tvoju blasticu,nije isključeno da se tu nešto skocka. U pravu si da u svemu ovome treba biti realan, iskren prema sebi i prepoznati kada je vreme za korak dalje.
Ljubim vas sve i srećno u koracima! osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 10/12/2018, 16:30

Hellooo GirlZ :)
Stigli su mi rezultati trombofilija I molim vas za neku malu pomoc koliko je lose to sto imam..
Pocrnjeno je sledece :
MTHFR 1298 - u jednoj kopiji gena je prisutna visokorizicna varijanta 1298C - heterozigotni genotip
AT3 786- u jednoj kopiji gena za antitrbin III (serepinc1) prisutna visokorizicna varijanta 786A (heterozigotni genotip)
PaI 1-675 - u jednoj kopiji gena za PaI 1-serpine 1 prisutna visokorizicna varijanta 4g - heyerozigotni genotip.
Pretpostavljate nestrpljenje prisutno dok me odem kod hematologa, zato plssss pomagajte ❤

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 10/12/2018, 17:06

Hej Milena,bez brige,uglavnom se ubaci heparin pre et-a.. skoro sve mi ovde koje imamo neki vid urođene trombofilije ga koristimo. Antitrombin 3 je stečena,ako se ne varam,ali mislim da je terapijski isto.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 10/12/2018, 17:11

Da dodam da u Solunu daju Cardiopirin od 2 ili 3 dana ciklusa. Mislim da nisi strašan slučaj Very Happy osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu