KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 9/8/2018, 09:30

dado jako mi je žao...ne znam ni šta da ti kažem..ali grlim te jako...

a tebi Nida želim sve najlepše od srca, da ti svi sledeći koraci u trudnoći prođu bez stresova, koliko je moguće. Ja sam se toliko posvetila tom delu pre trudnoće, bukvalno proučavala razlike između lekova inekcija koje nam daju ahhahahah, da sam kad sam konačno zatrudnela bila kako kokoš bez glave. Ništa nisam znala o trudnoći. Ali sam bila baš opuštena i znala da će sve biti u redu. to i tebi želim.

ljubnem vas sve!

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nida517 9/8/2018, 10:22

Hvala puno :)
Šta si ti Zsuki rešila/uradila? Čekaš Kopitovićku? 15.08.dolazi sa odmora, juče su mi rekli.

Nida517

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 9/8/2018, 15:42

Koraci imam jedno pitanje. Da li na svoju ruku mogu uzeti da pijem koenzim q 10? I koju dozu . U prodaji je of 10,30 I 100 mg. Razlog zbog kog bih pocela da pijem je taj sto su jako losi embrioni ,ne dodju do blaste I nisu za zamrzavanje....mozda da poboljsamo kvalitet JC....mozda....I koliko dugo se uzima?
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 9/8/2018, 15:52

Mala zdravo odavno te nije bilo.Mozes sama uzeti Q10 bez problema ja sam pila taj od 100mg(iz Lilyja).Preporuke za kvalitet j.c. su da se pije i do 700mg dnevno.Ove cure sto narucuju preko neta javice se neka koja i kako pije i kako narucuje(jeftinije dosta).Treba ga uzimati najmanje par meseci pre postupka.Ima tu jos suplemenata za poboljsanje kvaliteta skoro su cure pisale sta i kako piju i koliko.Prelistaj.Pozdrav za juznu prugu i malenog Vasu i da uskoro dobije drustvo. ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 9/8/2018, 19:05

Nessi ::Lakisa, nema nikakve veze to sto ti pocinje ciklus, radice ti uz svakako. U sva tri postupka o trosku drzave, isla sam na komisiju u Visegradsku. Nemas razloga za brigu. Ja sam te komisije prosla bez ijednog komentara. Imala sam utisak da je to samo formalnost, mada mozda to nije uvek tako.

Makija, za fsh stvarno ne znam sta da ti kazem jer sa zenama koje su bile na tim komisijama u Visegradskoj nisam pricala o fsh niti sam imala takvo iskustvo, a takodje mislim isto sto i Principessa i Lola sto se toga tice.
Hvala Nida na ohrabrenju,javljam se sutra kad zavrsim :)

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/8/2018, 21:40

Slicno sam se osetila u manastiru Koporin kao i ti Nida. i bila sam luda do prvog uz. neuracunljiva. a posle sam postala notmalna. lol!

Pred uspesan postupak sam zaista bila najmirnija sto se tice psihe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 10/8/2018, 08:27

MalaSaJuga, ti si mlada i mislim da ako imas dobre hormone i nemas problema sa rezervom j.c., kvalitet j.c. ti je dobar. Q10 obicno piju zene koje imaju preko 35 godina ili imaju manje god ali jako nizak AMH. Embrion se sastoji i od genetskog materijala spermatozoida, pa kad ih je malo, veca je verovatnoca da medju njima ima onih sa fragmentisanom dnk npr ili nekim drugim genetskim problemom. Moj muz, iako ima dobar spermogram (uvek normospermia), pred svaki postupak bar 2-3 meseca pije nesto za poboljšanje kvaliteta spermatozoida, u poslednje vreme orthomol, koji sadrzi izmedju ostalog Q10, ali mislim neku malu dozu, kao i l-karnitin i jos neke vitamine, tipa vit. D, E, C...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 10/8/2018, 15:42

Bila sam na uzv danas,i doktorka mi je rekla da cu najverovatnije biti odbijena na komisiji,jer nemam inseminacije...toliko stresa i na kraju nista..ne razumem da mi moja dr nije dala prvo uput za iui,za to mi nisu trebale komisije,ovde je veliki propust napravljen ...ne znam sta cu,osim da dignem ruke od svega i sta Bog da,zdravi smo,mladi ...

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nida517 10/8/2018, 16:02

Lakisa, nemoj da digneš ruke! Šta znači da budeš odbijena? Zar ne može komisija da da uslovno odobrenje, ako iui ne uspe, onda na vto ili tako nešto? Nabavi neki papir da su ti jajnici neprohodni, ili šta je već razlog da se ne radi iui. Javiće se već dobre ženice sa foruma i dati neku ideju.. ja sam o svom trošku radila pa nznm uslove, al bih tražila "rupu u zakonu.." Nema odustajanja.

Nida517

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 10/8/2018, 19:46

Lakisa , kakav je ono nalaz spermograma ? Meni nisu nijednom tražili iui , suprugov nalaz je bio od 2 do 5 miliona spermatozoida . Polako , naći će se rešenje , sačekaj prvo da vidiš śta će ti javiti. Koja dr ti je radila uz ?

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 10/8/2018, 21:20

Lakisa, u svakom slucaju nece te komisija odbiti trajno vec pretpostavljam da ce te poslati da uradis 3 inseminacije pa da ako to ne uspe, mozes da udjes u postupak vto o trosku drzave. Negde sam cula da zene preko 35 pustaju bez inseminacija. Bila je jedna zena koja je, kad sam radila prvu vto, imala 39 godina i rekla mi je da je sa njima sve ok a nisu radili inseminacije i niko im to nije trazio, vec su ih pustili odmah na vto. Mada ja sam vec imala 36 kad sam bila na prvoj komisiji i nisam ponela izvestaje sa svih inseminacija, pa su mi ipak rekli da je pozeljno da ih dostavim jer komisija moze da odbije par ako je sve u redu, a nisu radjene inseminacije, pa sam im sutradan donela, ali cini mi se da si ti mladja, pa u tom slucaju ta starosna granica ne bi ni vazila za tebe.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 10/8/2018, 21:33

Sad kad vratim film, mislim da sam to za tu starosnu granicu i inseminacije procitala na onom uputstvu za postupak vto o trosku fonda. Pretpostavljam da i dalje postoji to uputstvo na netu, pa mozes da vidis i pozoves se na to ako upadas u tu kategoriju.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 11/8/2018, 06:22

Ako ne postoje zdravstvene prepreke zbog kojih bi trebalo preskociti iui ja mislim da ih onda svakako treba odraditi jer vto bi stvarno trebao da bude zadnji korak... Lakisa sto rece Nesi nece te komisija trajno odbiti vec ce te vratiti da odradis te 3 iui pa ako ne uspeju mozes ponovo na komisiju... ne postoji starosna granica posle koje ne traze iui vec zbog godina, kad je zena ima 39, 40 u Visegradskoj progledaju kroz prste da bi zene stigle da odrade i vto al svakako izmedju i njih salju na iui ako su svi nalazi ok... ne treba bezati od iui jer verovale ili ne nekim zenicama uspeva i to... licno sam upoznala zenicu 3 godine braka i nista prva iui i blizanci nazalost izgubila ih je u 4 mesecu... druga iui i opet bingo... sad je 5 i nadamo se da ce izgurati do kraja...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 11/8/2018, 10:35

Bobaue ::Lakisa , kakav je ono nalaz spermograma ? Meni nisu nijednom tražili iui , suprugov nalaz je bio od 2 do 5 miliona spermatozoida . Polako , naći će se rešenje , sačekaj prvo da vidiš śta će ti javiti. Koja dr ti je radila uz ?
Ovaj sto smo predali je bio dobar broj,ali losa pokretljivost i morfologija.Radila je dr Micic.

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 11/8/2018, 10:43

Nessi ::Lakisa, u svakom slucaju nece te komisija odbiti trajno vec pretpostavljam da ce te poslati da uradis 3 inseminacije pa da ako to ne uspe, mozes da udjes u postupak vto o trosku drzave. Negde sam cula da zene preko 35 pustaju bez inseminacija. Bila je jedna zena koja je, kad sam radila prvu vto, imala 39 godina i rekla mi je da je sa njima sve ok a nisu radili inseminacije i niko im to nije trazio, vec su ih pustili odmah na vto. Mada ja sam vec imala 36 kad sam bila na prvoj komisiji i nisam ponela izvestaje sa svih inseminacija, pa su mi ipak rekli da je pozeljno da ih dostavim jer komisija moze da odbije par ako je sve u redu, a nisu radjene inseminacije, pa sam im sutradan donela, ali cini mi se da si ti mladja, pa u tom slucaju ta starosna granica ne bi ni vazila za tebe.
28 godina tek punim Rolling Eyes Ja razumem sve,ali mi je krivo da sam bezveze trosila i zivce i novac,a da bi ponovo morala to iz pocetka ,a ne mozete ni da zamislite sta sam sve prosla da bi nas pustili na prvostepenoj,jezim se i da pomislimm opet kod te doktorke da idem,koja nas je 2 meseca maltretirala...grr....moj ginekolog je meni i rekli da idem na inseminaciju,a da se uporedo spremam za vto,a ja nikakv uput nisam dobila za ins vec samo ove za vto,pa sam mislila da to tako funkcionise i da mora komisija i da odobri iui,medjutim....

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 11/8/2018, 10:47

alisa ::Ako ne postoje zdravstvene prepreke zbog kojih bi trebalo preskociti iui ja mislim da ih onda svakako treba odraditi jer vto bi stvarno trebao da bude zadnji korak... Lakisa sto rece Nesi nece te komisija trajno odbiti vec ce te vratiti da odradis te 3 iui pa ako ne uspeju mozes ponovo na komisiju... ne postoji starosna granica posle koje ne traze iui vec zbog godina, kad je zena ima 39, 40 u Visegradskoj progledaju kroz prste da bi zene stigle da odrade i vto al svakako izmedju i njih salju na iui ako su svi nalazi ok... ne treba bezati od iui jer verovale ili ne nekim zenicama uspeva i to... licno sam upoznala zenicu 3 godine braka i nista prva iui i blizanci nazalost izgubila ih je u 4 mesecu... druga iui i opet bingo... sad je 5 i nadamo se da ce izgurati do kraja...
Slazem se ,plan i jeste bio da radimo iui prvo,ja prva ne bezim od toga,ali neka greska se desila da ja nisam dobila uput za iui.Sad je palo u vodu sve ovo sto sam radila,i analize i komisije...Najveci razlog sto ce traziti iui je sto sam jednom i ostajala trudna...

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 11/8/2018, 12:16

alisa ::Ako ne postoje zdravstvene prepreke zbog kojih bi trebalo preskociti iui ja mislim da ih onda svakako treba odraditi jer vto bi stvarno trebao da bude zadnji korak... Lakisa sto rece Nesi nece te komisija trajno odbiti vec ce te vratiti da odradis te 3 iui pa ako ne uspeju mozes ponovo na komisiju... ne postoji starosna granica posle koje ne traze iui vec zbog godina, kad je zena ima 39, 40 u Visegradskoj progledaju kroz prste da bi zene stigle da odrade i vto al svakako izmedju i njih salju na iui ako su svi nalazi ok... ne treba bezati od iui jer verovale ili ne nekim zenicama uspeva i to... licno sam upoznala zenicu 3 godine braka i nista prva iui i blizanci nazalost izgubila ih je u 4 mesecu... druga iui i opet bingo... sad je 5 i nadamo se da ce izgurati do kraja...
Izgurace ,daj Boze...sto bi rekla ova dr juce,nekad je samo potrebna mala " pomoc prijatelja" za ostvarivanje trudnoce:D

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 11/8/2018, 23:58

Sve te nalaze koje si radila za vto za prvostepenu komisiju su ti manje vise potrebni i za iui tako da nisi nista dzabe radila... a ti nalazi su potrebni i da bi se pokusalo da se ustanovi razlog steriliteta pre nego sto se udje u postupak vto...ne znam odakle si al sa tim analizama se ide kod specijaliste za sterilitet koji onda predlaze iui ili ukoliko nalazi nisu dobri pristupa lecenju ili salje na komisiju... to ne radi ginekolog iz dz...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 12/8/2018, 01:24

Iz Uzica sam,ovde nema odeljenje za sterilitet,niti specijalista,sve ide preko dz...

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 12/8/2018, 10:16

Lakisa pokusaj u dz da ti urade iui ja sam svojevremeno radila na ginekologiji u dz imaju lekara koji se bavi sterilitetom i priznaje se iui nemora biti sa klinike za vto bas iz razloga sto nema odeljenja za to u svim mestima.skoro je bio na promociji knjige u Uzicu jedan lekar koji se bavi tim pokusaj preko Biksi da saznas detalje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 12/8/2018, 11:58

Lakisa,ja nisam imala inseminacije pa sam prolazila komisiju.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 12/8/2018, 13:31

Micam,kod nas se ne rade inseminacije ,inace bih sigurno do sad i odradila,naiblize je Valjevo ,rade se privatno jedino...
Znam za tog lekara,kod njega takodje sve funkcionkse preko privatne ordinacije,dakle u dz imamo samo obicne ginekologe,u bolnici malo strucnije dr ali cak ni u bolnicu ne mozes bez uputa iz dz,niti ti znaci sta da odes kod nekog u bolnicu kad se ne radi kod nas nista .
E sad,malo sam se raspitala,kazu da kod nas tako i funkcionise,komisija odlucuje sta ces raditi ,dal vto ili iui,osim ko je npr privatno odradio iui,on ide direktno na vto.Ne znam ni sama...

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 12/8/2018, 16:02

Lakisa kazem neznam kako sada i kako kod vas u Uzicu to funkcionise,al pre 10-tak godina ja sam inseminacije radila u dz i u bolnickoj ginekologiji(trebao je uput iz dz),bas iz razloga sto nisam blizu centra za vto.sada isto koliko cujem rade to imaju lekara ginekologa koji se bavi izmedju ostalog i sterilitetom.Zato sam ti tako rekla.Raspitaj se za sve mogucnosti zasto placati privatno ako nemora,a i mozda komisija tolerise u toj situaciji proveri.Sve u svemu brzo resenje ti zelim i da sto pre budes trudnica
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 12/8/2018, 17:27

micam ::Lakisa kazem neznam kako sada i kako kod vas u Uzicu to funkcionise,al pre 10-tak godina ja sam inseminacije radila u dz i u bolnickoj ginekologiji(trebao je uput iz dz),bas iz razloga sto nisam blizu centra za vto.sada isto koliko cujem rade to imaju lekara ginekologa koji se bavi izmedju ostalog i sterilitetom.Zato sam ti tako rekla.Raspitaj se za sve mogucnosti zasto placati privatno ako nemora,a i mozda komisija tolerise u toj situaciji proveri.Sve u svemu brzo resenje ti zelim i da sto pre budes trudnica
Cim mi komisija da odgovor,idem po uput za iui,meni je ova dr sto mi je radila uz za komisiju rekla da posto uzice ne radi inseminacije,da mogu ako zelim i kod njih da radim,samo mi treba uput.Raspitacu se ja jos.Hvala punooo micam srca1

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 13/8/2018, 16:59

Lakisa, nadam se da će ti itz prve uspeti iui i da ćeš tako brzo i zaboraviiti ove brige i uživati u trudnoći.
Koračaljke, ja duže nisam bila tu, ali vam svima želim što veće tete bete u skorije vereme! lol! lol! lol!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu