KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

+25
Tavita
Bobaue
mamadabudem
Zensko pero
saska1
lola1980
kobac robac
alisa
BabyBear
Blanka
Bekanicaa
sanja 73
MalaSaJuga
bebana81
Vanja80
micam
ivanicasale
Nessi
Ancica 87
mimi85
Jerapetra
Mimi12
Sirijus
Bobac
NikolaMaja
29 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Ancica 87 27/4/2018, 21:17

Konacno i ja da se upisem u ovaj dnevnik.. Neka tece lagano.. Nek ti svi rezultati budu skolski.. Uzivajte i da zajedno dogutamo do kraja...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 29/4/2018, 23:49

Ancice, hvala!!  osmeh srce

Devojke, danas sam 12. nedelja i 3 dana. Bila sam na kontroli u četvrtak ali pošto je po uz bilo 11.nedelja i 6 dana ipak smo dabl test odložili za nedelju dana, tj. sledeći četvrtak. Ali pregled je bio magičan!! Sve se lepo videlo, skakuće, drmusa nogicama, rukama, klima ramenima.. prediiiiivno!!! Očarana sam jer prvi put vidim takvo nešto, moju bebu! 
Jedva čekam opet da se gledamo.  srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Mimi12 30/4/2018, 00:12

Bas lepo Dora! Jeste poseban taj ultrazvuk. Tad tek zaista shvatis da raste jedno malo bice u tebi. I od tog momenta pocinjes svakog dana da se sve vise vezujes za svoju bebu. Imala sam i ja paradoksalnu situaciju o kojoj sam pre trudnoce citala i nisam je bas razumela: posle porodjaja, iako drzis bebu u rukama, nedostaje ti u stomaku. To je zaista posebna veza. Uzivaj!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Nessi 30/4/2018, 10:43

Dora1 ::Ali pregled je bio magičan!! Sve se lepo videlo, skakuće, drmusa nogicama, rukama, klima ramenima.. prediiiiivno!!! Očarana sam jer prvi put vidim takvo nešto, moju bebu! 
Jedva čekam opet da se gledamo.  srca
Kako ovo divno zvuci  osmeh srce Tako mala beba a vec tako zivahna... Bas me raznezio tvoj izvestaj  srcasti poljupci

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od MalaSaJuga 30/4/2018, 15:49

Divno Dora😘. Prelepoooo
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 4/5/2018, 18:10

Svima šaljem poljupce!!! 

Stigli mi rezultati dabl testa i sve je u redu. Ipak pored toga dvoumim se da li da radim prenatalni test ili ne...
Rezultati su sledeći:

CRL  65mm
fb HCG  89 ng/ml             2.56 Corr. MoM
PAPP-A  4.72   mlU/ml     1.25 Corr. MoM
NT     1.40mm       0.84 MoM
Nosna kost - prisutna
Bichem. risk + NT    1:2195
Double test   1:425
Age rist   1:429
Trisomy 13/18 + NT  manje 1:10000

Tu mi nije moj dr, pa je druga dr rekla da je sve u redu i da je test zadovoljavajući. Iako baš i ne razumem. 
Inače dobro sam, malo se mučnine pojave ali ne kao pre. Kontrola za mesec dana. Videli smo lepo bubrege, mozak, želudac, prebrojali prstiće na rukama sunny sunny   lepo smo se gledali, uživali moj dragi i ja u prizoru. Malo je reći da sam očarana!!
Ljubim vas.  osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od MalaSaJuga 4/5/2018, 20:39

Bravo Dora. Uzivajte
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Blanka 4/5/2018, 21:49

Dora ja sam oba puta radila prenatalne testove samo zbog godina. Za mene dabl i tripl nisu bili pouzdani, a i to je samo statistika.Za to ces morati sama da doneses odluku. Ja sam se drugi put jako dvoumila ali ipak odlucih da odradim.
Sjajan izvjestaj i sve neka bude blagosloveno do kraja a onda cete tek da uzivate ❤
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od mimi85 5/5/2018, 07:52

Dorice sva sam se raznezila tvojim magicnim opisivanjem uz....
Ljubim te drugarice i nek bude veselo i bezbrizno do kraja trudnoce!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Ancica 87 5/5/2018, 17:53

Otkucam pa izadjem slucajno jbt telefon.. Odlican ti nalaz.. Same moramo odluciti sta dalje od testova.. Ko ima 600 e super je vetifed test mada cena nije super ni malo.. Ja se dvoumim oko amnio..no otom potom ..uzivaj sad..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 8/5/2018, 21:36

Svima šaljem poljupce!! ljubav

Juče mi stigli rezultati krvne slike i urina. Krvna slika dobra, ali u urinu enterokoka spp. Baš sam poludela!! Odakle mi to?? Odmah sam, naravno, kontaktirala kliniku i dr mi, po antibiogramu, prepisao antibiotik, vaginalete kao i čaj protiv urinarne infekcije za trudnice. 
Ovo mi baš nije trebalo, iskreno. Malo sam se i poplašila.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Nessi 8/5/2018, 22:58

Dora, rekoh ti da sam ja nedavno imala bas tu bakteriju. Odlucila sam se za macmiror vaginalete i nestala je posle 8 dana koriscenja vaginaleta. E sad, ja nisam proveravala urin vec sam radila briseve, vaginalni i cervikalni i u prvom je nadjena u umerenom broju, a u drugom u malom broju. Posle vaginaleta je nestala iz briseva. Medjutim, Kopitovicka mi sad rece kako je ta bakterija normalna pojava i da ne treba ni obracati paznju na nju. Ti poslusaj svog lekara. Nadam se da ces je se brzo resiti. Ti si vec presla u sigurnu zonu. Verujem da sad nema potrebe da se plasis zbog toga. Mozda se i jave zene koje su je imale u trudnoci, ako ima takvih ovde koje prate forum.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 8/5/2018, 23:07

Dora draga ja sam u prvoj trudnoci imala neku urinarnu infekciju i to na samom pocetku... sad se ne secam koja je bakterija bila u pitanju ali se secam da sam pila palitreks i da je sve bilo ok tako da nemoj da se brines... vazno da su je otkrili i saces da ubijes bestiju i bices mirna osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 9/5/2018, 13:19

Sve ja to znam, ali eto nije mi baš sve jedno. ALi ajde ne smem posustati.
Hvala vam, drage moje!!

Odlučili smo se za Verified prenatalni test, radim ga sutra ujutru, upravo sam ga zakazala. Eto tako, a do tada ću da probam da se opustim i da baš i ne razmišljam o rezultatima.  beba
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 9/5/2018, 14:13

Koji je taj test Dora? Prvi put cujem za njega? Jel moze malo objasnjenje sto bas njega? Ja sam mislila da radim nifty sledece nedelje... ne znam dal znas al ako se uclanis u ono udruzenje Sansa za roditeljstvo imas u Beolabu skoro 100e popusta na nifty
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 9/5/2018, 14:32

Odabrala sam Verified jer oni rade kompletne hromozome, e sad imaš tri paketa ja sam uzela taj sa svim što se može proveriti. Rade po najsavremenijoj tehnologiji Illumina, e sad ne znam po kojoj tehnologiji rade Nifty, možeš proveriti. Negde sam čitala da je nekoj devojci sa Nifty testom pokazalo da je sve u redu, ali ipak nije bilo posle porodjaja, ali sve su to priče rekla-kazala. Ali eto mislim da ovaj test po toj ceni se proveravaju all chromosomes. I eto odlučih se za njih, pa ćemo videti.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 9/5/2018, 21:31

Pronašla sam na netu ovo poređenje prenatalnih testova, pa sad uvek treba proveriti



https://i.imgur.com/D3U4LOp.jpg
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 10/5/2018, 05:50

Hvala Dora al mislim da je ovo neko staro poredjenje jer na sajtu nifty pisi da od decembra 2017 rade ispitivanja na svih 46 hromozoma i otkriva 63 sindroma promena na hromozomima... ovo se odnosi na nifty plus a ista je cena dal radis nifty ili nifty plus
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 12/5/2018, 09:01

E pa super za Nifty. Ja se ipak odlučih za Verified. Nego gledam na sajtu (u slučaju da je sve u redu a verujemo da će tako biti i kod nas) da imaju kao neke kutije sa balonima pa u zavisnosti od pola oni pošalju na adresu ali ta zanimljiva stvarčica košta još dodatnih 50e na onih 699e koliko košta test. Iskreno, mislila sam da to i ne košta ali eto prevarih se Very Happy 

evo šaljem sličicu, mada ovo je slika sa dabl testa, 13.nedelja, po UZ 12+6. Sad smo veći  sunny



Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Img_7512
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Mimi12 12/5/2018, 15:36

Dora, ja virnuh u ovu tabelu iz ciste radoznalosti i ono sto mi je zapalo za oko jeste da ovaj Verified ne pokriva Tarnerov sindrom. Proveri to obavezno, mozda nije tacna informacija posto su ga svi pokrivali koji su bili na trzistu u vreme kad sam ja radila test (pre 2 god). Kod nas taj poremecaj nije bas toliko redak, ima ga....Zato proveri obavezno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 12/5/2018, 18:31

Tek sad videh da u tabeli nije obeleženo ali proverava se i taj sindrom kao i  Trizomija X hromozoma (triple X sindrom – 47, XXX), Klinefelterov sindrom, (47, XXY), Jakobsov sindrom (47, XYY).
Išla sam copy/paste sa sajta da ne bih kuckala, tako da ova tabela gore i nije merodavna. Moguće da je to od pre par godina. 
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 21/5/2018, 17:36

Drage moje, stigli rezultati testa, sve je u redu, hvala Bogu iiiii devojčica smooo!!! Bilo mi je svejedno ali kad sam videla prijatno sam se iznenadila i obradovala  sunny 

U četvrtak imam kontrolu kod dr. 
Inače, osećam se dobro (danas sam 15+3), nema više mučnina, mada danas i juče apetit mi se povećao. Nisam se merila od poslednjeg pregleda pa ću baš u četvrtak da vidim da li sam dobila neku kilu.


Poslednji izmenio Dora1 dana 21/5/2018, 17:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od micam 21/5/2018, 17:40

Bravo Dora za princezu i za sve dobre rezultate.A verujem da ce biti prava princeza na zrnu graska,mazena i pazena
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 21/5/2018, 17:40

Super Dora! Sad mozes skroz da se opustis i uzivas osmeh srce
Ja u subotu usla u 13 nedelju i od juce mi se bas pojacale mucnine al ja sam se vec umeckila jer mi nije muka samo kad nesto zvacem i tako ti ja zvacem po ceo dan Rolling Eyes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 21/5/2018, 17:45

Micam, hvala!!!  osmeh srce zaista će biti (ma već je) nešto posebno u našim životima!  srca

Alisa, opaa pa i vi rastete. I meni su pojačane bile mučnine baš u periodu u kojem si ti, ali eto vremenom su i nestale. Samo polako!  I hrabro! cvet
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 2 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu