KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 00:50

Apsolutno Principessa,razumela sam šta si htela reći. I ja sam moje korigovala u dogovoru sa doktorkom ovde. Ta devojka koju je spomenula Nessi,čitala sam i ja,ali nisam baš sve uspela da povežem jer nemam jasno znanje o svemu tome,sem mog iskustva koje opet nije ni malo. Estrofem nisam koristila,ali poznajem dve osobe u mom okruzenju,data im je terapija, a nije bila potrebna po nalazu hormona. Ono što smo spomenule,standardno se propisuje bez indvidualnog pristupa.Posle su se pojavile reakcije u vidu reumatoloških bolova i urtikarije i hitno je prekidano sa terapijom. Ne znam šta je zaključeno i koja je doza,ali brzo mogu saznati. Slažem se i treba konsultovati još nekog za koga veruješ da je stručan. Ipak mi koristimo te sve lekove koji nisu bezazleni,evidentno je,pa kada ih već koristimo da je svrsishodno.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/6/2018, 01:23

Pa zato ja idem kod dr Dunjica, koji sve testira na meni pre nego što mi da da pijem, i suplemente i hormone i lekove. A ta doktorka radi sa njim. Razne žene se ne slažu sa tom koncepcijom jer je on jako skup i smatraju da to nije neophodno, a ja opet smatram da je on meni u celoj ovoj priči zlatna karika, jer bukvalno SVAKI lek ili suplement koji dobijem od bilo kog lekara, prvo odem da mi on proveri jel mi odgovara i u kojoj dozi, pa tek onda počnem da pijem. I bukvalno ništa ne pijem napamet. I za sve do sad je bio u pravu, bukvalno ni jedan jedini put nije omašio. Evo jednog svežeg primera: dobila sam od Vujovicke da pijem Glucophage za IR. On mi je od starta rekao da mi taj lek ne odgovara, tj da sam alergicna na njega i da samo može da mi pogorša stanje. Ja sam se oglušila na tu njegovu konstataciju u fazonu- neću baš slepo u sve da verujem, ipak valjda žena koja je u vrhu kad je endokrinologija u pitanju, bolje zna od njega šta treba a šta ne u tom smislu. I pila ja tako godinu dana taj Glucophage, dok posle godinu dana nisam ponovila test. Napravila pauzu 7 dana od leka i uradila OGTT i šok! Rezultati katastrofa- duplo gori! Odem ja kod njega, a on će meni na to: pa ja sam Vam rekao da lek na koji ste alergicni, ili Vam iz bilo kog razloga ne odgovara, može samo da Vam napravi kontra efekat od željenog. I tako ti on mene najlepše zamoli da isključim lek na par meseci i samo još striktnije iskorigujem ishranu i da uradim test opet. Nakon 4 meseca nekonzumiranja leka ja ponovim test, kad ono bolji nego i prvi put. Kaže on meni: šta sam Vam rekao? E sad možete da uzmete lek, ali ne taj nego Siofor i to u tim i tim dozama...kad se toga zasitim verovatno će mi i njega izbaciti. Ali poenta priče je da se sve prilagodjsva tvojim ličnim potrebama, dozama i vremenu upotrebe. Jer, kao sto se organizam zasiti odredjene hrane u nekom trenutku, pa ga treba odmoriti od iste na neko vreme, ista je stvar i sa suplementima i lekovima. Jer u suprotnom lek počinje umesto da ti pomaže- da ti odmaže...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/6/2018, 06:11

Ja sam htela samo da vam kazem da utragestan u dozi od 3x200 na samom pocetku svi prepisuju... ne samo nasi i on ne moze da vam skodi... progesteron je cuvar trudnoce i u prva 3 meseca ima presudnu ulogu i ne moze da ga bude viska bar ne u trudnoci
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 07:38

Principessa,znam za dr Dunjića i taj holističko integrativni pristup pored zvanične medicine ja podržavam. Mada sam sve više stava da dal 2×200 ili 3×200 nije presudno da li će ili ne doći do trudnoće.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 07:43

Da se nadovežem,mislila sam na žene koje imaju uredne analize hormona.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/6/2018, 10:45

Dobro je da si to dodala, jer baš htedoh da napišem da se ne može generalizovati. Starijim ženama su svi hormoni na izmaku, a ima ih i mladjih koje imaju taj problem, tako da već 2x200 bi bilo prilično malo. Ja sam čak razmisljala i o 4x200, ali mislim da za tim nema potrebe, a i može se proveriti na osnovu krvi da li je doza dovoljna ili nije.
Alisa, ja onako laički pretpostavljam da nijedan hormon u većoj dozi na početku trudnoće ne može da šteti, jer ono sto je višak organizam prosto ne iskoristi. A s druge strane, ako nešto fali, tu smo već u ozbiljnom problemu da može da rezultira neuspehom trudnoće...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/6/2018, 13:19

Tesko putem krvi moze da se proveri jer je opseg progesterona po nedeljama trudnoce vrlo siroko dat i predpostavljam da je individualan pa ga zato niko i ne proverava od dr posle transfera... proveravaju ga samo pre transfera jer tada mora biti nizak, ne sme da bude visok
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 4/6/2018, 14:27

Meni ga nikad nisu provjeravali prije transfera mislim na progesteron tek su mi sad rekli u sledecem postupku da ce ga provjerit.
A zasto ne smije biti visok?
Kad svi kazu da manjak moze nastetit a ne visak nije mi jasno?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 14:33

Sad kad nešto razmislim nisu ga ni meni proveravali,samo e2 kod stimulisanog,a pred Fet ništa. E baš ću virnuti u moju dokumentaciju kasnije.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/6/2018, 16:43

Obicno se proverava 10dc pred transfer i tada mora biti u granicama a zasto tacno ne znam... dal visok progesteron pre same ovulacije ometa ovulaciju pa samim tim i implataciju ili sta vec nisam sigirna al znam da su zenama odlagani transfera kad im je pg bio iznad granice cak nekima i kad je bio blizu granice... opasno je da bude nizak u trudnoci i nije dobro da bude nizak posle ovulacije jer je to znak da ovulacije nije ni bilo al svima nam uvode utragestan 3 dana pred postupak tako da nemoj da vas brine da vam je nizak...
Meni su Solunci trazili 10dc da uradim e2,pg i lh...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 4/6/2018, 17:05

Kolikp ovde informacija ima,mozak da zaboli,a u nijednom postupku mi nije radjeno nista.Pa se onda pitam gde je problem.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/6/2018, 17:17

Neki hormoni, nisam sigurna koji, mozda estrofem, vrsi supresiju pg pa ga mozda zato ne proveravaju svi.... a moja greska gore pred pocetak sam radila e2,pg i lh a 10dc samo pg...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 4/6/2018, 17:22

Meni su u sva tri postupka pred pocetak terapije proveravali E2, PG i LH. To uvek taj prvi dan urade pa tek onda krece terapija.

Da li onaj D-dimer moze pokazati da postoji trombofilija ili bas mora da se uradi kompletna analiza svih onih trombofilija? I da li je dovoljno uraditi OGTT test da se vidi da li je sve ok ili mora bas onaj sa insulinom?
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/6/2018, 17:28

Maliza moras ogtt sa insulinom i d-dimer sam po sebi ne znaci nista... moras da odradis trombofilije
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 18:02

Da, kod mene je rađen samo e2 i to u 2 navrata i utrogestan 2×200 od et-a
Oba puta isto.
Malisha,postoji paleta testova za trombofilije i najbolje je da uradiš sve. Ja sam odradila u državnom sve osim urođenih koje sam radila u Konzilijumu. Mada možeš i na VMA samo se dugo čekaju rezultati

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 18:04

Oggt test radiš i sa glukozom i sa insulinom,isto kompletno da bi bio merodovan. Obično je to doza 75mg glukoze i vreme 0,30,60,90,120.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 18:06

Nema potrebe da radiš d-dimer,on će ti trebati tek ako se utvrdi neka trombofilija i bude neophodna terapija.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 4/6/2018, 21:06

Drugarice drage, stigli su mi rezultati trombofilija. Pise da sam ja
1. HETEROZIGOTNI NOSILAC MUTACIJE C677T u genu za metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR).
2. HETEROZIGOTNI NOSILAC GENOTIPA 4G/5G u genu za Plazminogen Aktivator
Inhibitor-1 (PAI-1).
Eto. I sta sad? Da li mislite da je to uzrok moje biohemijske trudnoce? Da li postoji neka terapija za ovo?
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 21:29

Ej Kobac, heterozigot je sjajna stvar što znači da imaš jednog "dobrog" i "lošeg". E sada, zavisi od hematologa, ali ja mislim da će te pokriti terapijom. Znate šta devojke, ja sam posle razgovora sa mojim hematologom definitivno stava da ovaj tip trombofilija MTHFR i PAI1 , koje spadaju u najblaže forme, čak i kada su homozigoti, nisu jedini uzrok biohemijske. Možda "pripomogne" sa još nekim jačim i dominantnijim faktorom. Lupus može biti tehnički uzrok. Čitajući neke silne radove došla sam do saznanja da je verovatno problem do neke greške u razvoju embriona. Mora biti kombinacija više stvari ako je nađena trombofilija. Pa kako je tvoja baba rodila tvog tatu ili mamu, pa si ti došla, pošto ne znaš od koga je.A ja sam homozigot, ja imam taj gen od oba roditelja i evo me Laughing ..

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 21:31

Žao mi je za biohemijsku! Drži se, idemo dalje, uhvatilo se i sledeći put ima da bude Bingo!! Da ostane kod tebe! osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 21:35

I Kobče, za Mthfr ti verovatno ni folnu neće predlagati. Nadam se da su ti ostale analize ok!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/6/2018, 21:43

Meni je beta pala 23 dan nakon et-a, ali sam 18 dana imala bolove i krvarenje koje se smirilo. Sutradan sam imala pregled, dobila injekciju progesterona i već ta simptomatologija im je bila sumnjiva da će to biti ok. Čak su mi rekli da se ponašam normalno, ali ja to nisam htela da prihvatim i zakucana sam bila za krevet ta 3 dana do ponovne bete. Te biohemijske su teške, taman misliš da si zakoračio na treći stepenik. Ginekolozima je to jako optimistična opcija, može da se ipak zakači.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 4/6/2018, 22:02

Hvala Zensko pero sunny Kad sam procitala rezultat prvo sam se sva najezila a sad vec mislim pa sta je tu je.....dajem sve od sebe....15. juna idem kod doktorke pa cemo videti sta nam je ciniti.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/6/2018, 23:04

Mališa, znam da su te sve analize i obimne i skupe, ali jedini način da saznaš da li imaš neku od mutacija je da uradiš sve, kao što je i jedini način da saznaš da li imaš insulinemiju da uradiš kompletan test sa vrednostima glukoze i insulina u 0,30,60,90 i 120-tom minutu (ja sam ovaj put radila i 180-ti minut) sa prethodnim opterećenjem glukozom od 75g.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/6/2018, 23:06

Žensko pero, baš se za MTHFR i dobija folna, ali ne klasična već aktivan oblik koji se zove Methylfolate. Ja to pijem, a imam samo heterozigot MTHFR i heterozigot PAI.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu