KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genetsko ispitivanje spermatozoida

+6
saska1
JocY
Simona
mamadabudem
Sirijus
BiKsi :)
10 posters

Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 23:20

micam ::Ovi iz Embriolaba mi nisu jos rekli koliko kosta samo mi napisali linkove sta da trazim  
http://embryolab.eu/sr/usluge/specijalni-geneticki-testovi/fish-sperm-analiza/
http://embryolab.eu/sr/usluge/specijalni-geneticki-testovi/odredivanje-procenata-spermatozoida-sa-fragmentisanim-genetickim-materijalom-dfi/
rekli mi da vidim u Srbiji ako ima,a ima ovde nesto mislim da je to to
http://imgge.bg.ac.rs/index.php/yu/usluge
 na humana genetika i posle infertilitet kod muskarca
sad za temu nisam sigurna da li cu to znati i to je sve sto imam od info za sad
ako mislis da je dovoljno ubaci i u novu temu

Molim cure ukoliko imaju bilo kakvih informacija o ovoj temi da podele iskustva. Hvala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Sirijus 28/11/2017, 09:39

Alisa je našla da se kod nas radi detekcija stepena fragmentacije.
http://imgge.bg.ac.rs/index.php/yu/usluge/76-ostale-usluge-yu/783-detekcija-stepena-fragmentacije-dnk-u-spermatozoidima-dfi-indeks

Detekcija stepena fragmentacije DNK u spermatozoidima (DFI indeks)
Genetički integritet spermatozoida je esencijalan za pravilno razviće embriona. Visok nivo DNK fragmentacije u spermatozoidima može biti uzrok muškog infertiliteta koji se ne može utvrditi uobičajenim metodama analize semena. Detekcija stepena fragmentacije DNK u spermatozoidima omogućava pouzdanu informaciju za: identifikaciju uzroka infertiliteta i kao prognostički marker za medicinski potpomognutu oplodnju. Test za ispitivanje fragmentacije DNK u spermatozoidima je efikasan metod koji se zasniva na diferecnijalnom fluorescentnom bojenju DNK i omogućava analizu nekoliko hiljada pojedinačnih spermatozoida iz dobijenog uzorka. Test se izvodi na uzorcima prečišćenih spermatozoida gradijent metodom, čime se dobija uvid u kvalitet spermatozoida koji se direktno koriste za oplođenje, bilo u postupku vantelesne oplodnje (IVF) ili insemenacije (IUI).

Prijem uzoraka vrši se isključivo uz predhodno zakazivanje. Analizu je moguće uraditi i na zamrznutom uzorku sperme uz predhodni dogovor sa zdravstvenom ustanovom koja pruža uslugu zamrzavanja.



Kontakt: dr Jelena Popović

Laboratorija za humanu molekularnu genetiku

Vojvode Stepe 444a, Beograd

Tel. 011/3976-212

Mob. 065/3976212

email: jpopovic@imgge.bg.ac.rs

Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od JocY 14/12/2017, 12:48

Cao drage moje. Evo i da ja svrljem neku rec na ovu temu. U Embriolabu su nam savetovali da nakon silnih neuspeha dodatno istrazimo spremogram (koji se inace krece od normospermije do teratozospermije, ali veoma blage, znaci sto bi se reklo spermogram u redu) Uradili smo i DFI i FISH. Dfi kosta kod njih u klinici 94 eur a FISH 183 eur. FISH je bio u redu ali DFI je bio granicno los. Kako su nam oni rekli tolerise se do 30% fragmentacije u sprematozoidima a kod nas je to bilo 38% . Stavili su muza na profertil 3 meseca nakon toga ponovili nalaz bio je u redu i taj uzorak nam je zamrznut da imamo za VTO. Dobra stvar je sto smo iskoristili put na more da bi dosli na kliniku i da ponovimo nalaz i zamrznemo uzorak tako da nas nije mnogo kostalo putovanje (realno tako smo se namerno istempirali) Rezultat.... njega cekamo sledece nedelje jer smo dobili 2 embriona koji su kod mene i jos 2 zamrznuta :)
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od mamadabudem 14/12/2017, 13:39

U, JocY bravo sunny Spajali ste lepo i korisno Wink
Navijam da sledeće nedelje to bude žešća beta! Stvarno je red...dakle, ti si na redu za visoku betu!!! beta beta beta beta beta beta beta beta beta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Simona 14/12/2017, 14:44

JocY,
baš te dugo nije bilo na forumu... Super za sva ta nova dešavanja kod vas. Navijam i ja za visoku betu. :)

beta jumping radost v g bravo
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od JocY 14/12/2017, 17:11

Hvala ☺ Nadam se da su ove analize i terapija pomogle. A i cinjenica da sam odstranila jajovode. Sve u svemu nada je velika pa cemo videti 😁
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od JocY 14/12/2017, 17:17

E da i da jos nesto dodam. Cesto se stane sa ispitivanjem muskog partnera kad je spremogram zadovoljavajuci i eto sta se pokaza kod nas a problem bio resiv sa jednim ciklusom suplemenata. Zato se ipak treba orjentisati na oba partnera. U nasem slucaju sva prethodna lecenja i postupci su bili orjentisani na mene ( ok i treba jer je kod mene su bas imali posla ) a zanemaren je drugi deo slagalice. Eto ja se sad nadam da smo konacno sve uklopili i da nas ceka ko acno uspeh. 😄
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od saska1 14/12/2017, 18:29

Jocy generacijo bas mi je drago navijam svom snagom da ovaj puta bude dobitni.
I kod nas je tako mene su svu pretresli nema vise sta a kod muza nista uglavnom spermogram bude dobar i to je to.Sad pred ovaj zadnji postupak smo oboje pili profertil 3.mjeseca i imasmo 4 celije a samo se 2 oplodile sto nisam ocekivala s obzirom da smo radili u Pragu gfje svi hvale da je lab.vrhunski mi smo u Feroni svaki puta imali bolju oplodnju.Sto se tice profertila jest i mm.lomogao imao je vise pokretnih.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Vanja80 15/12/2017, 07:39

Jocy, navijam da nas uskoro obradujes betom! wavecrowd wavecrowd

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od alisa 15/12/2017, 08:00

Jocy navijamo jako! b b b
Zanima me jos ako znas da nam kazes dal ima ikakvih indikacija osim neuspesnih vto da spermogram u kontekstu ovih analiza ne valja... u smislu da je oplodnja jc smanjena i sl... da li je fazon sa tom fragmentacijom spermatozoida da se jajna celija normalno oplodi i podeli ali jednostavno postupak ne uspe i beta bude negativna il ima jos nekih simptoma u smislu da se manje jc oplodi i da se lose razviju?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od JocY 15/12/2017, 10:34

Cao Alisa, zaista ne znam kakve su posledice nama su se realno uglavnom celije oplodjavale osim dva puta al to je pripisano losoj jc. U embrolabu pre postpka imate konsultacije i sa ginekologom i sa embriologom mi smo se kod oboje bas zadrzali. Savet embriologa i jesu bile ove analize zbog velike istorije neuspeha. Njen stav ( ona je inace i vkasnica klinike) je da posle 9 transfera morala da bude makar jedna biohemijska ( ona jedna koju sam imala ona pripisujecprimljenom pregnilu) i da treba dublje zaci u problematiku. Posto sam ja ispitana od glave do pete resila je da se pozabavimo mm i mojim jajovodima. Pa da napadnemo sa svih strana odjednom. 😊
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od alisa 15/12/2017, 12:19

I mi smo njihovi pacijenti al mi idemo na donaciju jc kod njih nego mi je ovo ispitivanje bilo potpuno novo pa me interesovalo. Hvala Jocy osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Nessi 15/12/2017, 20:20

Kod nas DFI kosta 6600 dinara, a FISH jos ne rade. Uzorke primaju radnim danima od 10 do 16 i ovu analizu ne rade na losim uzorcima. Planiramo da to proverimo uskoro, pa sam se raspitivala. Hvala vam na informacijama u vezi ovih analiza. Na ovoj strani sam prvi put videla da se to radi.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od BiKsi :) 15/12/2017, 20:25

Nessi, a ko kod nas to radi, na kojoj klinici, napisi obavezno da znaju i ostale cure.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Nessi 15/12/2017, 20:28

Institut za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo. Nalazi se kod Torlaka. Kontakte sam pronasla na gore pomenutom linku koji je prekopirala Sirijus.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od noja 26/1/2018, 16:42

JocY ::E da i da jos nesto dodam. Cesto se stane sa ispitivanjem muskog partnera kad je spremogram zadovoljavajuci i eto sta se pokaza kod nas a problem bio resiv sa jednim ciklusom suplemenata. Zato se ipak treba orjentisati na oba partnera. U nasem slucaju sva prethodna lecenja i postupci su bili orjentisani na mene ( ok i treba jer je kod mene su bas imali posla ) a zanemaren je drugi deo slagalice. Eto ja se sad nadam da smo konacno sve uklopili  i da nas ceka ko acno uspeh. 😄
mislim da je ovo tacno treba i tu normo dopuniti sto sa prirodnim sto sa nekim preparatima plus hemije...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Nessi 10/3/2018, 20:55

U januaru smo radili dfi na Institutu za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo. Sada rade i fish mada ga mi nismo radili pre svega zbog cene. Kod mog muza dfi je pokazao samo 8% spermatozoida sa fragmentisanom dnk i to na nepreciscenom uzorku, a na preciscenom 7,5% pa po tome ispada da kod njega to preciscavanje nema nikakav efekat i da mu je svakako fertilizacioni potencijal visok. Dr Milatovic (zamena dr Kopitovic koja je bila sprecena da nas primi) kaze da oni ne mogu da znaju prilikom ivf-a ili icsi-ja koji su sprematozoidi fragmentisani a koji nisu jer bi bili neupotrebljivi nakon tog testa.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Genetsko ispitivanje spermatozoida Empty Re: Genetsko ispitivanje spermatozoida

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu