KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+47
SladZana
BabyBear
Mimi12
PalcicaBg
fight&faith
Bobac
tiramisu
Lenaaa
BiKsi :)
zsuki75
Dora1
mamadabudem
Nessi
ivanicasale
Blanka
micam
Vanja80
Sirijus
bebana81
Bekanicaa
Ancica 87
Rada74
Bobaue
MalaSaJuga
Niny
nina :)
Bozica
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
Simona
sanja 73
Strumfeta78
libra35
aurora
Lija
ganedina
bobica83
Zmajuška
Principessa
Šašava
noja
alisa
dusica78
Sofija Veks
Smrdica
Hobbes
51 posters

Strana 6 od 42 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Sledeći

Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 2/10/2017, 00:43

Nisam pila Mg neko vreme, kao nije mi trebao, nije mi bilo nista. Veceras sam ga uzela...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 2/10/2017, 04:20

Baby meni je to potpuno normalno. Tokom noci si manje aktivna  bebac mozda zazuzima polozaj koji ti bas ne odgovara, pritiska neki nerv, misic, organ, sta god. Mozda si sada tokom dana vise aktivna pa bolovi pocinju uvece kad tijelo odmara. Nemoj prestajati sa mg par dana tj noci.  Vjeruj mi da ima logike da boli mene je stalno nesto boluckalo. Od 6 mjeseca pocinju one lazne kontrakcije ali se one maltene ne osjecaju, i tijelo se tada priprema za.porodjaj. A ti pokusaj da nadjes neki polozaj koji ti odgovara najbolje, vidi sa jastucim a da stavis jedan jastik izmedju nogu kad lezis na bok. Mislim da bas nemas razloga za brigu jer kako odmice trudnoca sve je teze, i uvijek nesto boli i smeta. Ako bi se nastavilo ti svakako podji do dr da se smiris.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 2/10/2017, 07:53

Baby ne verujem da su kontrakcije,valjda bi osetila zatezanje stomaka.I meni su kao Blanki krenule te pripremne od 5og,6og meseca,ali ne bole,samo se ukoci stomak i ode malo u stranu.
Ja kazem da mi je sada mnogo lakse nego pre 2,3 meseca,mrzela sam noc,u strahu se budila jer me je kao i tebe svasta nesto bolelo,kad treba da ustanem za wc to su bile muke.
Mrzim i sad noc,nista mi ne fali,ali ja ne mogu da spavam uopste,mislim da je ovo sad na nervnoj bazi.Samo razmisljam o porodjaju,o njoj.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 2/10/2017, 10:51

Prestalo me je bilo sinoc neko vreme posle Mg. Ali ja nema vise sanse da nadjem polozaj jer na kom god boku da spavam bole me butne kosti I onda kao okrenem se na ledja da odmorim bokove ali najbolje se odmore ako setam malo ali nemam gde bas u kuci da setam, a I sad nocu hladnooo.
A kontrakcije ne znam kako izgledaju, cinilo mi se da sam ih imala sinoc, onako nesto mi je kao blago treperilo, nije se bas grcilo, ali je bilo tu dole nisko. Palcice, ja sam sad u drugoj polovini 5. meseca, tako da onda nije rano ako je tebi tad krenulo. Samo ne zateze mi se stomak I ne pomera (ili ja ne znam kako to izgleda).
Vise ne znam sta cu od sebe, zaplakala sam od muke sinoc.
Znate kad sam pocela da imam fobiju od spavanja pa mi je muka kad treba da zaspim nocu. A ni preko dana nisam bas aktivna, nemam sta da radim pa opet uglavnom se sve svede na leskarenju. Ti bar oko dece...
Ljubim vas zene moje drage
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 2/10/2017, 11:11

Baby da nisu to bebini pokreti sto si osetila,to treperenje?Prati,ako se ponovi isto to je to :-)
I ja imam fobiju od spavanja,i jeste da sam jedva cekala da osetim kako se mrda i da siznem kad se ne javi sat,dva,ali kad legnem da spavam i ona krene da skace bez prestanka osetim neku nemirnju,nervozu,glupo je da tako nesto i pomislim ali iznerviram se.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 2/10/2017, 12:29

Sve je to normalno i sve je ok. Bez brige. Mene toliko boli list od desne noge jer me bas tu vataju grcevi najvise, imam osjecaj kao da sam trenerila nesto pa istegla ligamente, misice. Bas uzasno. Meni vise ni magnezijum ne pomaze.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od ivanicasale 2/10/2017, 12:48

I ja neznam kako izgledaju te kontrakcije...I bolje da neznam.Momci su dobri mrdaju samo tako ali to je ono najbitnije da su oni dobro.Sve drugo izguracemo
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 2/10/2017, 18:08

Bb, ja mislim da ti to osecas bebu! Kako opisujes, mni je tako bilo, neki nelagodan osecaj zapravo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 2/10/2017, 22:29

I ja mislim da se beba mrdaaa...
U prvoj trudnoci i meni je bilo neko cudno treperenje...
a posle par dana i neki jasniji pokreti. Tacno sa 4.5 meseca trudnoce.
Sad sam osetila u slicno neko vreme, ali odmah te jasne pokrete,
preskocili smo neprijatno treperenje.

Inace, BB, da li si probala da spavas na polu-boku?
Ja tako spavam i inace... a i sad mi odgovara.
Legnem kao na stomak, s tim da obgrlim nogom i rukom Gnezdo jastuk, ili dva obicna jastuka. Tako ne lezim na stomaku, on je izmedju jastuka i duseka.
Inace, nema sanse da spavam na "cistom" boku, imam velika ramena od plivanja, i onda rame moram da savijem ka unutra,
ne mogu tako da izdrzim ni 5 min.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 3/10/2017, 02:19

Sasavice ne znam da li sam bas najbolje razumela kako ti izgleda taj polu bok. Ja nikad nisam mogla da spavam na stomaku, a I sad kad sam blizu stomaka sve mislim da pritiskam Gabi...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 3/10/2017, 23:34

Hm... ne znam kako bolje da objasnim. Kao na stomaku da lezis, ali sa jedne strane obgrlis jastuke. Ako je pritiskas, mrdace te, ili ce tebi biti neugodno. Sve sto ti je udobno je ok.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 4/10/2017, 00:01

Hello evribadi osmeh srce

Sasavice aj prosvijetlj nas jel to tvoje spavanje kao na slici 1
Sl.1
BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Screen12

Ili na sl.2 BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Screen12
BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Screen13

Ili je nesto skroz trece?

Ja samo da se glasnem. Danas smo bili kod tetke, uzivali u velikom dvoristu. Grabimo jos ovo malo lijepih i suncanih dana. Jos kad samo pomislim da ce uskoro kise, hladnoca ma uzas jedan.
Čudance je jako nemirno, stomak samo igra, pomjera se. Bas je aktivan nocu tako da bice veseloooo.
Ja sam ok, sem sto jedva cekam da se porodim. Bas ovaj deveti izadje na nos nekako. Svaki dan je bitan naravno i sto duze ostane u stomaku bolje za njega a ja bih voljela da prespavam dane do termina i da se samo probudim jednog jutra bez stomaka, bez jastuka medju nogama, a čudance pored mene osmeh srce bice i to brzo. Torbu nisam spakovala jos, kanim se svaki dan a to je posao od 3 min.bukvalno.
Spavam slabo, bole me prepone, pritisak nisam mjerila dva dana ne znam ni sama zasto, ali on je dobar znam sigurno. Jedino sto dobro jedem, a to mi nije nikad bio problem pa ni sada.
Smanjila tothemu na jednu dnevno rekao cika dr, pijem i jedan heferol, vitamini, magnezijum, clexan,  to je moja terapija do kraja.
E sad jedno pitanje za donji trap lol! lol! držte se lol!
Kako sredjujete friz na ćelavost skroz? Brijanje, depilacija, ili neka krema ? Ja ne bih ziva otisla na depilaciju, narocito sada, kad me sve zivo boli jos i to da me boli pa cini mi se porodih se tamo kod kozmeticarke :-) :-) Brijanje mi bas tesko pada jelte, zbog sve situacije a i raskorak sa ogledalom je mučenički posao lol! E sad ostaje mi jedino neka krema za intimne djelove, to nisam nikad koristila. Da li ste vi nesto koristile i sta? Kako vi rešavate magiju žbuna na skriveno mjesto, ajde ajde dajte predloge i ideje? O svemu nesto pisemo a njeno vosocanstvo smo zapostavili skroooz a bitna tema itekako jer nas ceka porodjaj sto prirodni sto carski. Čekam....
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 4/10/2017, 00:18

Slicnije slici 2, ali ne spavam na ramenu, tako da je ta desna ruka pored tela (sa desne strane).

Cudance je isto skocko, a kako drugacije <3

Sto se frizure tice, ne brijem se brate... Obrijem nekako do prepona, kako tako, tu vaznu personu malo skratim masinicom, koliko uspem da vidim na ogledalu... Generalno je najbolje sesti na pod na peskir, pa nekako to obrijati koliko se moze (tako sam prosli put). Koristim gillette penu za brijanje kod zena.
Ali u fazonu sam da me obriju u porodilistu kako im volja... sto bih se ja time opterecivala?
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 4/10/2017, 01:18

Blankic, ja idem na depilaciju kod kozmeticarke I to mi ne predstavlja nikakav problem. Fora je u tome sto posle depilacije ne svrbi kad dlaka raste, kao posle brijanja. I mnogo krace traje depilacija nego brijanje. Meni to nije nikakav tabu niti sramota.
A jednom su me brijale sestre pred operaciju I vise ne, hvala.

A ako neces na depilaciju, drugi predlog je da te obrije muzinjo, njima to bar ide od ruke Wink

Sasavice, ja se I osecam neugodno u tako nekom polozaju, cem prebacim desnu malo preko leve stomak mi je malo pritisnutiji ka krevetu tako da sve mislim da pritiskam Gabi, a I ne osecam se najprijatnije tako da ne mogu da zaspim I odmah dizem nogu na levu. Na desnom boku se trudim da ne spavam jer kazete da ne valja, pa onda po malo samo ponekad uspem da zaspim na desnom, ali opet ne na poluboku.

Aj da ne smaram vise. Ljubim vas
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 4/10/2017, 08:05

BB spavaj i na desnom, ne opterecuj se ako ti odgovara da se malo premestis. Ja sam celu trudnocu spavala. Ne moze se spavati samo u jednoj pozi, posebno kako stomak raste, neizdrzivo je za telo. Ne brini za bebu. Ona je sad vec velika devojka, sama ce se namestiti kako joj odgovara.

Blanka, ja sam kao i Sasava se brijala koliko vidim i mogu do 9.-og meseca. Bojala sam se depilacije, posebno toplim voskom. A onda u 9-om moze da se desi stogod, to je 9-i mesec. Onda sam otisla na depilaciju secernom pastom, posto za mene hladni vosak nije higijenski kad sa istom onom tubom mazu sve zene, a topli isto nije dolazio u obzir. Ja inace idem na depilaciju redovno u salon, ali u toku trudnoce em nisam htela da rizikujem ni 0,0001%, a i ta regija me strasno bolela. Valjda veca prokrvljenost, oci su mi ispale i to u 9-om kad sam bila. Ali onda sam bila mirna do porodjaja, jer im treba otprilike 3 nedelje da porastu. U bolnici te, draga BB da znas lol! , svakako legnu da provere i "poprave" ziletom ako sto ima. Ma nista strasno. Tamo covek ogugla. Drugi put se mozda ne bih ni toliko opterecivala, zauzela bih Sasavicin stav.
Kremu sam korista nekada na letovanjima, ali mene one sve nesto peku...kojugod da sam probala. Mozda tebe nece. Ali isto mislim da neces moci sa njom sama, trebace ti asistencija.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 4/10/2017, 10:24

Zene moje i ja sam stava kao i Sasava neka popravljaju oni jer svakako popravljaju. Ali rekoh eto malo da olaksam sebi. Iz istih razloga ne volim depilaciju u trudnoci jer me mnogo strah od infekcija a tek sto boli majko moja. Kad nisam trudna odem ja redovno, ali sad nema trika, meni je to uvijek bolno bila trudna ili ne a sad sto kazes tek sve boli jer je tijelo mnogooo osjetljivo.
Nista, kucna varijanta, brijac, i asisting method lol!

Ljubim vas. Katja s tatom u setnju. Kasija slabo spavala pa je produzila zestoko spavanjac sa sve izbacenim nogicama kroz resetke kreveta a glavu zabila u ćošak, ne znam kako je to uspjela a pri tom spava na stomak, ali njoj prija čim ovako lijepo pajki.

Ode ova majka da popije kafu s mirom.
Ljubim vas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od ivanicasale 4/10/2017, 13:12

Ja sam pre trudnoce isla na depilaciju e a sad u trudnici nisam smela,jednostavno me je strah.Bolece me vise pa ja onda treba da se stezem a to nije dobro tako da radi brijac.Radice i tada pa sto kazete nek popravljaju ako im se ne svidja
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 4/10/2017, 13:31

I meni je nesto udobnije za stomak ako lezim skroz na boku, ali to nije udobno za ostatak tela, tako da vozim ovako u obe trudnoce i sve je ok.
U prvoj trudnoci se svi vise tripujemo i obracamo paznju na sitnice...
valja se malo opustiti Wink

Depilacija je meni bljak, rastu mi brzo isto kao kad se brijem, nema mi poente da se maltretiram i da me ista boli, nevezano za trudnocu, a sada posebno.

Uzela sam stolicu iz Ikee, visine 50 cm, da bi Juška mogla da se popne i pere ruke... Jaoj, majko mila, ona ne bi silazila odande! Sve iskvasi okolo, presvlacenje pada itd, i uvek svadjanje zbog silaska.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od MalaSaJuga 4/10/2017, 14:43

Blankic mah,mah...ja sam uvek za brijac,a ne za depilaciju,jer je ne volim. A kreme su tako bljak ,tako da se ne bih dole igrala i stavljala kreme...ja sam se brijala sama,ali sam imala mali stomak...koliko mozes odradi,ostalo ce u bolnici...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od micam 4/10/2017, 15:12

Proverite drage dame al mislim da depilacija i kreme za depilaciju nisu dozvoljene u trudnoci.Predstavljaju potencijalnu opasnost od infekcija i nesto vezano oko cupanja delaka vec sam zaboravila sta tacno.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 4/10/2017, 15:29

Inace, ja sam pogresno napisala, koristim Bic penu za brijanje. Ne kreme za depilaciju, ot mi je bezvezno, isto je kao brijanje.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 4/10/2017, 15:35

Bila ja u apoteci, rece zena nikakve kreme nisu bezbjedne u trudnoci bas sto Micam kaze. Dobri stari brijac ipak pa nek sredjuju ako nije dobro.

Idem kod frizera ali ovog za glavu, konacno 😃😃
Ljubaaaac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od ivanicasale 4/10/2017, 17:53

E da ja spavam na bok.Kad stavim jastuk ispod stomaka i onako zaskocim ga pocne stomak da me boli.Tako da na bok pa samo menjam strane.Cas levi cas desni
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 4/10/2017, 21:41

I kakva ti je frizura glavna :) ?

Sa penom je lakse videti gde ste prosle brijacem, gde niste,
samo zato sam je i pocela sad u devetom koristiti, al ne u intimnoj regiji...
to cu pred CR ako ikako smislim gde da se namontiram po kuci da sednem i da to nekako potrefim sve.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 4/10/2017, 22:49

Pa nisam bas zadovoljna. Moja frizerka je posla na brod a kod nje idem godinama, a ova mi u komsiliku pa odoh kod nje. Ali necu vise, a i ko zna kad cu sledeci put ici kod frizera :-) Nedje na proljece sigurno lol! lol!
Mada ja svakako kosu vezem od kad su mi se rodile i bitno mi je da šiške budu lijepo ošišane ali ovo mi se ne svidja. Nema veze porašće.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 42 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu