KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grčka- putevi kojima se ređe ide

+5
Nessi
Bobaue
Zmajuška
Blanka
Mimi12
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Nessi 10/9/2017, 11:55

Prelepo! I ja mnogo volim vodopade! Ove godine smo obisli jedan jako zanimljiv vodopad na Samosu, koji nije bio bas pristupacan. Prija kad se na moru malo odvojis od plaze...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 10/9/2017, 11:55

E ostalo je još da pričam o mestu Limni.
Posle dana na onoj prelepoj praznoj plaži, rešimo da odemo u gradić Limni. Ulazimo u gradić, parkiramo auto na samom ulazu, i krećemo pešaka... 300m dalje, moj mužić mi pokazuje na neki motor, da ima grčke table a nalepnicu SRB... I tako smo upoznali Thomasa, ili ti Tomislava lol!
Thomas je studirao u Jugoslaviji osamdesetih godina, po profesiji učitelj (moj kolega prosvetar), i kako je čuo srpski odmah nas pozvao za svoj sto da se upoznamo i ispričamo.  On nam je ispričao da Limni na grčkom znači jezero, i da je između Evie i kopna bilo jezero, (zapravo je Evia predstavljala deo kopna, nije bila ostrvo), i da je onda zbog nekih tektonskih poremećaja, more ušlo i odvojilo Eviu od kopna. Laički objašnjeno sada sa moje strane.
Ali mi je to onda objasnilo otkud reke, i uopšteno otkud toliko izvora pijaće vode na Eviji... Na jedan smo naišli na samoj obali, tačnije na plaži.
Tako provedosmo nekoliko sati u razgovoru sa Thomasom, on presrećan što govori jezik zemlje koja mu je u srcu. Razmenili kontakte uz želju da se opet vidimo. Dotakli smo se i stanja u prosveti tamo (ne može bez te teme da prođe). Mali broj đaka, reforme...plata koja nije dovoljna za život.... sve isto samo druge cifre lol!  Njima je plata 1000 eura, a za život im mesečno treba 1500.  Oni imaju jaku vezu sa crkvom, tako da pred početak školske godine dolazi pop da osvešta školu, pre nastave svaki dan se prvo čita molitva... a sadašnja vlada želi to da ukine...

U Limniju letuju isključivo Grci (po mom skromnom mišljenju, a rekla bih i po cenama koje su upola manje nego gde ima stranaca-primer paradajz je 0,5 eura a u mestu gde smo mi bili bio je i preko evra za kilo), nijedan drugi jezik se ne može čuti na ulicama. Meni se gradić jako dopao, uveče se ta ulica do mora zatvara i postaje korzo (isto se dešava i u Edipsosu). Naleteli na divnu poslastičarnicu, onako starinskog izgleda, sa najobičnijim mogućim stolovima i stolicama a fantastičnim kolačima....
Upravo sam skontala da to mesto uopšte nisam slikala  lol! a fantastično je

E evo još malo slika, vozili smo se tako obalom, do krajnje tačke koju sam obeležila na mapi, dalje nije bilo puta obalom, nego se ide preko brda. Taj deo Evie je stradao u požaru prošle godine, i prilično sablasno deluje... Ali priroda se polako oporavlja uz nesebičnu pomoć ljudi....
Prelepe plaže na kojima se nalazi po koji parkiran kamper, ili razapet šator, porodice i prijatelji okupljeni oko roštilja koji uživaju....
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2031

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2033

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2030

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2034

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2035

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2032

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2036

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2038

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2041

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2037

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2039

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2040

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2042

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2043

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2110
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 10/9/2017, 12:44

Najmanje sam pisala o samom mestu boravka Agia Anna Beach! Samo mesto Agia Anna se nalazi u brdu, a ovo je deo na obali... opet uglavnom su turisti Grci, čak je Thomas odmah prepoznao naše narukvice jer je i sam godinama tamo imao kamper... Agia Anna je malo mesto, sa plažom dugom nekoliko kilometara. Sljunak je u pitanju, pa je samim tim i boja mora tamnija (zbog podloge). Plaža ništa posebno uređena, ima nekoliko kafića koji imaju svoje ležaljke na obali, čisto je. Veći deo plaže je prazan, što znači-nađeš svoje mesto pod suncem i uživaš lol!
Sam kamp je udaljen oko 2km od centra tog mesta. Može se doći obalom, a može i uličicom bez trotoara (kome to još treba). U samom mestu preporuka za piceriju Tomm's pizza i neki mali restoran kome ime ne znam, a izabrali smo ga po tome što je bio krcat gostima (i nismo omanuli)...
Blizu kampa se nalazi i neki wow hotel Thallata, onako bas lepo izgleda.... Pretpostavljam da su i cene dobre s obirom na **** (evo kaže booking sedam dana u julu sledeće godine samo 1785 eura na popustu za dvoje!) .
Ali, ono najvažnije što se nalazi pored kampa je ranč konja! Tu možete iznajmiti konja, jahati po plaži i okolini... (20eura 50 min) Ako vam je to prvi put, nije problem, ljubazni vodiči će vas provesti u jednu lepu šetnju.. Kruna našeg boravka na Eviji!
Ako ne želite da jašete, možete doći i uživati u razgledanju.... Sve u skladu sa prirodom, konji koji su slobodni i često idu i sami u šetnju. Čak se i kupaju u moru! Na snimku je Kasandra, kobila koju je jahao moj mužić  Laughing
https://www.youtube.com/watch?v=-0VsVKbnipQ
Nancy koja vodi računa o njima (cura sa snimka), živi tu cele godine u kamp prikolici. Pre 5 godina je napustila Atinu i došla da brine o konjima. Preko leta dolazi joj sestra da pripomogne i tu je bio još jedan momak. Imaju i magarca, petla-security guard, koji opasno čuva konje, hoće da napadne svakog ko pokuša da im priđe bez dozvole, 4 psa.
https://www.facebook.com/rancherosfarm/?fref=ts njena fb stranica....
Ja sam jahala Simona, konja sa jednim okom.... Ljudi/ zapravo neljudi koji su se brinuli o njima pre, povredili su ga onim čudom za čišćenje kopita... zamislite se, nije dao kopito da se čisti, otimao ga i čovek mu zabio to sranje u oko! Malo je reći da sam zasuzila kad sam to čula....
sa uživanjem smo se mazili (koliko je petao dozvoljavao lol! )

Nema tu neke zarade, niti ona radi to zbog toga... pare idu za hranu i potrepštine za konje...
Ali ona je srećna i zadovoljna osoba. I rado ću je posetiti ponovo.
Jesam li vas ubedila da je Evia idealno mesto za odmor?  Laughing

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2045

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2044

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2047

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2046

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2048

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2111

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2112

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2114

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2113

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2115

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2116
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 10/9/2017, 13:08

U povratku smo svratili u grad Karditza, da se vidimo sa ljudima kod kojih je mužić dizao sušaru prošle godine. Grad sav u uskim, jednosmernim ulicama, sa prelepim parkom u samom centru. Pre nego što smo se našli sa njima na večeri, pošto je dan bio paklen, zaputili smo se na obližnje jezero Plastiri... akumulaciono jezero, odakle se čitav grad snabdeva vodom... Na obali restorani a na jezeru ni žive duše! Prvo sam pomislila mora da je hladna voda, ipak je to na nadmorskoj visini-al ne, voda savršena... Naravno da sam uživala, kupala se..a onda je naišlo stado ovaca lol! i moderni čoban na mopedu lol! lol! lol!
Raspitala sam se naravno, zašto se niko ne kupa u jezeru.... Objasnili su mi da je more na samo sat vremena vožnje lol! Ali vole da idu na jezero u te restorane i uživaju u pogledu... Hmmm odlično, znači kad ponovo dođem u goste imam jezero samo za sebe lol!
Samo ću reći: ovo putovanje me je obogatilo novim poznanstvima sa divnim ljudima koje ću sigurno videti ponovo.
Dmitra mi je 5 minuta posle upoznavanja dala u ruke svoju osmomesečnu bebu da se zabavljam i privikavam lol!  Nas dve smo komunicirale na engleskom a muževi na bugarsko/srpskoj kombinaciji (ne pitajte kako to zvuči ali za njih to funkcioniše). Ljutili su se silno što ne ostajemo duže (a kad smo objasnili da B ide za Ukrajinu za dva dana, onda je bilo pitanje a zašto ja bar ne ostanem sa njima lol! ). Na rastanku sam dobila pune kutije raznih čokolada i pralina iz poslastičarnice (nikako nije vredelo moje objašnjenje da mi auto nema klimu i da je napolju preko 40 stepeni.....a znate šta???? sve čokolade su stigle žive i zdrave u Srbiju!!!! Samo sam ih odmah stavila u frižider kad sam stigla, sa sve kutijama)...
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2118

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2119

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2120

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2122

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2121

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2117

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150110

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150111

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150112

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150114

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150113
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 10/9/2017, 13:25

evo još par slika sa Evije....
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150118

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150117

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150115

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 20150116
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Cam03611

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Cam03610

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Cam03613

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Cam03612

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Cam03614


Što se tiče povratka kući bio je mučan, vrućina koja opija, spava ti se, užas za vožnju, tvoj znoj se oznojio.... Jedina situacija kada ti kafa postaje sve vrelija umesto da se hladi lol! koliko god volela moj autić, kada su vrućine tada ga kudim što nema klimu.... Svratili smo u Makedoniji na jezero Mladost na doručak, a kad smo ušli u Srbiju imali smo ideju da se osvežimo (neuspešno) na nekom od jezeraca koje sam nalazila na mapama... I odosmo mi tako na jedno jezero... Ne možeš mu prići koliko je zaraslo i zapušteno.... Onda završimo na Južnoj (tužnoj) Moravi, koja mi je em do članaka em odvratne crvenkasto-braon boje...
Povratak je uvek nekako mučan, završava se odmor, obaveze kojima si uspešno izbegao na nekoliko dana, eno, nagomilane čekaju.... Mužić koji odlazi na službeni put, koliko već sutra.... I vratiće se ko zna kad. (igrom slučaja dolazi danas, za 4 sata, ali već sutra ide dalje, ja se sprdam da ćemo se možda videti kako treba tamo oko Nove Godine....)

Divni most koji možete videti, nalazi se naravno u Srbiji, most preko Južne Morave....
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2125

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2123

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2126

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2124

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2127

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2128

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2129


Pozdrav najdivnijim čitateljkama, do nekog sledećeg putovanja!



mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 11/9/2017, 12:36


Ha! Opet ja!

Zaboravih jednu važnu informaciju da podelim.... Na svim plažama Evije na kojima smo bili karaktersitično je da nema postepenog ulaska u vodu, (nije kao npr. na Krfu, da do dubokog prvo morate da pešačite pola kilometra lol! karikiram malo, al bar 30m )
već odmah posle metar-dva već ne možete da dohvatite dno (pogotovo ako ste visine šumske jagode, odnosno 1,56m).
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Nessi 11/9/2017, 14:59

I ovce i konji i ronjenje igra bas lep i aktivan odmor, svidja mi se bas bas Laughing Laughing Laughing

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 11/9/2017, 15:38

zaboravila si kozu da nabrojiš lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Nessi 11/9/2017, 15:40

I modernog cobanina lol!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Jerapetra 11/9/2017, 23:38

Divno, Mimi, evo mene si ubedila, Evija mi deluje kao savršeno mesto za odmor sunny
Obožavam da završim dan čitanjem tvojih putopisa i gledanjem fotki, dok mm i bebaći spavaju snom pravednika...
Laku noć...

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 12/9/2017, 14:55

Hvala ti mila moja! Eh, rastem ko kvasac od vasih pohvala!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Sirijus 12/9/2017, 15:09

e ovaj most je skroz cool lol! lol! lol! de ste njega našli? Msm kojim ste to sporednim putem sporednoga puta vas dvoje išli  b  b  b
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 12/9/2017, 15:32

Ne pitaj mnogo, odgovor ne znam 😹😹😹
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Bobac 12/9/2017, 18:07

Mimi draga, ovo je divno, i nacin na koji pises, i fotografije i mesta, i ljudi, i nacin na koji putujes, sve mi se svidja. Cekamo neku novu avanturu.

Ljubim i hvala , bas sam zivala.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 12/9/2017, 18:45

Sad cu ja za desetak dana u Skopje na svadbu, a u oktobru planiram da idem u Sarajevo sa sestrom i kumom (to mirise na ludu zabavu)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od mimi85 12/9/2017, 18:50

Za one koji mi nisu na fb, moram da podelim ovo sa vama! Moj divni, blesavi muz mi ponovio auto jednom nalepnicom lol!
Oduševio me!
Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Dsc_2310
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Grčka- putevi kojima se ređe ide - Page 2 Empty Re: Grčka- putevi kojima se ređe ide

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu