KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 17/8/2017, 10:35

Pa vec smo ti to pisale. Ja dobijam fraxi na ruke
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 17/8/2017, 11:03

Znam BB.. ali u Beogradu ima 15 Domova Zdravlja...zanima me da li je ovo odluka samo na Novom Beogradu...a i napisala si mi da tvoj dz nema terensku sluzbu.. Sta je u drugim gde ima?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/8/2017, 12:13

Drage moje moj d dimer je 3.95mg/l prosli mesec je bio 1.7 na fraxiju sam od 0.3.Sta sad?Vase misljenje?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 17/8/2017, 12:14

Da, I moj DZ nije na NBGD nego na Savskom vencu...

Podrzavam potpuno da pises svima, I predsednici VRS I predsedniku RS I Zorani I Loncaru. Ja ipak mislim da se moze postici nesto.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/8/2017, 13:48

Ivanice, pisala sam ti u dnevniku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 18/8/2017, 13:31

Danas mi se pojavilo nesto braonkasto na vesu. Ja sam naravno 20 min iza toga bila na uzv.
Videli smo srce i bebac je 6.3mm. Kaze dr sve u redu. Vidi se neki mali hematom...
Sad mogu da odahnem...odsekla sam se ziva...
Moracu malo da se primirim definitivno...
Ljubac...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 18/8/2017, 13:34

Sve znas I sama sta treba da radis Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 19/8/2017, 08:03

Sinoc sam prokrvarila. Na vesu je bilo sveze krvi i to poprilično. Spakovali smo se i otisli u Visegradsku(00:45). Primio me divan dr koji je bio dezuran, koji radi sa mojim dr na istom odeljenju. Malo me iskritikovao sto sam isla privatno da radim uz...Elem bebac je tu, kaze 8.nesto milimetara i odgovara 6+6, a juce u 11 h je bio 6.3 i odgovrao 6+3...(pitam se da li je mogice da se aparati toliko razlikuju?). Kaze da vidi hematom, da je moguce odlazeci mesak...kao sve ok, da stavljam utrogestan vaginalno bez obzira na krvarenje...Posto svakako imam zakazan uz 21.8. u Visegradskoj, da ga posle potrazim da vidi rezultate... Malo sam se smirila i oko 2 jutros dosla kuci...Nadam se da ce bebac da ostane tu...
Sad mi je frka da ustanemiz kreveta...ne znam sta me ceka...
Ljubim...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 19/8/2017, 10:02

Strumfeta mogu misliti kako si se istraumirala.Hvala Bogu da je sve u redu,primiri se maksimalno dok to ne stane skroz.Ljubim
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/8/2017, 10:39

Hej Strumfi, ne brini, bice sve ok. Znas da sam I ja imala to I jos gore od tebe. Meni je gomila ispala iz mene.
Krvarenje bi trebalo da ti prestane u roku od 24h I prestace ti, a ti do 21.08. da strogo mirujes I ustajanje samo do wc. Posle ces videti sta ce ti reci I gde se nalazi hematom ali onda bi vec mogla malo da setas, moras zbog cirkulacije. Ali I tada mirovanje, setnja, mirovanje, setnja... Znam da imas I dete ali moras sad da mislis I na drugo.
Ne znam koliki ti je hematom ali meni jos uvek od tada curi ona odvratna tamno braon krv I sve vreme sam pod uliscima, fuj! Dr mi je rekao da ce jos dugo da curi I da ne obracam paznju na to. Dobro ti je taj dr rekao da stavljas utrogestan vaginalno iako krvaris. I meni je moj tako rekao I da uopste nema vajde kad se pije.

Bice sve ok, ne brini osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 19/8/2017, 10:57

Znam, od jutros ide samo to braon...
Rekao je dr da ne moze da ugrozi bebu a koliki je nije mi rekao...Trudim se da mirujem...
Problem je sto sam ja u sred pravljenja zuba. Ja radim u skoli i raspust je vreme kad mi mozemo da se posvetimo lekarima, zubarima. 
Tako da sam ja na relaciji dom zdravlja i zubar skoro svaki dan. Imam jos 1 da izbrusim danas i onda mogu sutra da mirujem. 
U ponedeljak inekcija, pa javljanje na posao, pa uz u Visegradskoj pa zubar...na bolovanje cu od 1.9. ako do tad ostane sve ok. Ako ne, moram sa novim zubima da pocnem novu skolsku godinu...


Poslednji izmenio Strumfeta78 dana 19/8/2017, 13:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 19/8/2017, 11:54

Hej, hej bice sve ok! Ostavi skolsku godinu nama sto nismo trudne da se njome bavimo lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/8/2017, 21:34

Strumfeta, bice sve ok, dosta cura je imalo taj problem, primiri se sada malo, a posle ces sigurno moci sve po starom! Dobro, ne bas sve, ali  skoro!

Drage moje forumasice, nas KUTAK je od danas bogatiji za jos TRI nova zivotica! Pikseta  nam  je postala mama, dobila je jednu devojcicu i dva decaka! Decica su super,pu pu pu, bice u inkubatoru,jer su  je porodili u 34.  nedelji, ali je dobila i injekcije za sazrevanje pluca i finu negu. Macici samo treba da dosegnu bolju tezinu,  sad ce oni da ruckaju i brzo da se ubuce! Imaju 1400, 1600, i 1800 grama! Prasici  milici pilici! Pikseta je super! MAMA, oko ruke ima  narukvicu, sa tri priveska!  Koja je to  neopisiva sreca, blagodet, ljubav! Ja sam raspilavljena ceo dan, i pod utiskom ne pitajte  kolikim! I ovde zelim da im cestitam na roditeljstvu i da se sto pre budu svi skupa kuci! Veliki poljupci od teta Biksi sa svo troje i MAMU LAVICU!!!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca d d d d d d d d d d vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv bb bb bb bb bb bb bb bb v v v v v v v v jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping bravo bravo bravo bravo bravo bravo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/8/2017, 21:40

Cestitam nasoj hrabroj Pikseti I ovde I ljubim mamine macice <3
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 21/8/2017, 21:42

Cestitaaaam!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/8/2017, 22:20

Cestitam! Predivno zaista! Svaka cast Pikseti!
Bebe ce brzo da porastu i bice uskoro sve ok.
bravo bravo bravo bravo bravo bravo

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/8/2017, 22:26

Pikseta cestitam! Nek su zivi i zdravi a i vi sa njima...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/8/2017, 22:35

Sad cu opet ja da kukam...ko baba sam znam...ali...
U petak uvece napisem mejl savetniku za zastitu prava pacijenata i iskukam se najstrasnije zbog fraxija. I gle cuda pozove me jutros lik iz te kancelarije i kaze kako je ta odliluka doneta pre 2 godine i bla bla i kao da pisem pismo nacelnici odeljenja u domu zdravlja pa kao ako ona odobri u zavisnosti od dijagnoze...Ja kazem znaci da podvijem rep i da cutim, on kao pa probajte...
Mislim se sta da probam...dobro sam. Stvar je principa, necu da me neko maltretira...tako da cim moj muz nadje posao mene dz nece videti osim za doznake...pogotovo kad dodje zima, sneg, led, virusi...
E sad odem ja u visegradsku sa uputom na kom pise pregled u trudnoci, a na njemu molim za dabl.
Dodjem ja, posle uredno zakazanog termina u 10:20, na red u 12:45. Ja sve ispricam + da sam krvarila ocekujuci da ce mi neko uraditi uz. Zakazase mi dabl i kao to je to...
Nista od uz...tako da ostade da se nadam da je sve ok...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 21/8/2017, 23:01

Cestitke Pikseta. Nek su vam zivi i zdravi. Divnooooo
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 21/8/2017, 23:31

Pikseta lavice cestitke!Neka su zivi ,zdravi i veseli maleni macici i vi zajedno sa njima.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 22/8/2017, 00:03

Strumfeta78 ::Sad cu opet ja da kukam...ko baba sam znam...ali...
U petak uvece napisem mejl savetniku za zastitu prava pacijenata i iskukam se najstrasnije zbog fraxija. I gle cuda pozove me jutros lik iz te kancelarije i kaze kako je ta odliluka doneta pre 2 godine i bla bla i kao da pisem pismo nacelnici odeljenja u domu zdravlja pa kao ako ona odobri u zavisnosti od dijagnoze...Ja kazem znaci da podvijem rep i da cutim, on kao pa probajte...
Mislim se sta da probam...dobro sam. Stvar je principa, necu da me neko maltretira...tako da cim moj muz nadje posao mene dz nece videti osim za doznake...pogotovo kad dodje zima, sneg, led, virusi...
E sad odem ja u visegradsku sa uputom na kom pise pregled u trudnoci, a na njemu molim za dabl.
Dodjem ja, posle uredno zakazanog termina u 10:20, na red u 12:45. Ja sve ispricam + da sam krvarila ocekujuci da ce mi neko uraditi uz. Zakazase mi dabl i kao to je to...
Nista od uz...tako da ostade da se nadam da je sve ok...

Strumpfeta, nije momenat za borbe sa vetrenjacama. Trudna si, zeno! Misli na to dete, a ne na savetnike, tzv."zastitnike pacijenata" i slicne beskorisne face. Pisala sam da sam i ja sve to prosla prosle godine. Tako je sada, iako je glupo. Ostavi energiju za nesto pametnije od ovih sto ih izdrzavamo od nasih plata, a ni za sta nisu. Sigurno nisu tu gde jesu po zasluzi ili jer su bili najbolji na konkursu. Jesam za borbu, ali u tvom slucaju nije momenat za to. Odmaraj, posebno sto imas i hematom. A i dete, uz koje, sigurno, nije lako gurati trudnocu.
Izvini, morala sam ovo da ti napisem.Iz svih tvojih postova izbija velika kolicina nervoze, a to bebi sigurno ne prija.
Postoji verzija da beba kad se rodi ima jace grceve ako je majka bila nervozna u trudnoci. Pa se seti samo toga (a znas vec kako to izgleda) svaki put kad se bespotrebno iznerviras lol! .
Ljubi nam i cuvaj tu bebu. I nemoj da je nerviras ljubav .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 22/8/2017, 00:24

Strumfeta78 ::Sad cu opet ja da kukam...ko baba sam znam...ali...
U petak uvece napisem mejl savetniku za zastitu prava pacijenata i iskukam se najstrasnije zbog fraxija. I gle cuda pozove me jutros lik iz te kancelarije i kaze kako je ta odliluka doneta pre 2 godine i bla bla i kao da pisem pismo nacelnici odeljenja u domu zdravlja pa kao ako ona odobri u zavisnosti od dijagnoze...Ja kazem znaci da podvijem rep i da cutim, on kao pa probajte...
Mislim se sta da probam...dobro sam. Stvar je principa, necu da me neko maltretira...tako da cim moj muz nadje posao mene dz nece videti osim za doznake...pogotovo kad dodje zima, sneg, led, virusi...
E sad odem ja u visegradsku sa uputom na kom pise pregled u trudnoci, a na njemu molim za dabl.
Dodjem ja, posle uredno zakazanog termina u 10:20, na red u 12:45. Ja sve ispricam + da sam krvarila ocekujuci da ce mi neko uraditi uz. Zakazase mi dabl i kao to je to...
Nista od uz...tako da ostade da se nadam da je sve ok...
Naravno da je sve ok. Skoro su ti radili UZ I nece cesto da ga rade. Tamo bi ti jedino tvoj dr uradio UZ ako ga imas. Inaj dan kad ti se to desilo uradio ti je dezurni dr I to je to. Meni je moj dr tad bio rekao da dodjem za 7 dana od krvarenja I tad mi ponovo uradio UZ.

Inace, pricala sam sa mojom kumom danas u vezi sa tobom. Kuma mi radi u RFZO I kaze ovako: po pravilu mora da se ide u DZ za fraxi I to sto meni moj DZ daje fraxi na ruke, to mi izlaze u susret. Kaze mozes da pises kome hoces, nema vajde jer rade po propisima.
E sad, ako si na bolovanju za odrzavanje trudnoce onda kucna nega mora da ti dolazi kuci da ti daje fraxi. Koliko sam ja tebe iz nekih pisanja razumela, ti planiras da otvoris bolovanje tek od 01.09. (ispravi me ako gresim), tako da ako nisi sad na bolovanju moras da ides u DZ Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 22/8/2017, 10:52

igracice igracice igracice igracice Pikseta čestitke na tri bebirona.

Strumfeta, na žalost tako je kako BB kaže, to što daju nekima fraxi da ponesu kući je baš stvar dobre volje inače ne bi trebalo po pravilu.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 22/8/2017, 13:00

osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce Pikseta draga moja cestitam na prinovi...Neka su zivi i zdravi i da brzo dostignu tezinu i da uzivate kuci.Ljubim vas puno i cekamo te sa izvestajem osmeh srce osmeh srce osmeh srce srca srca srca srca igracice igracice
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 22/8/2017, 13:01

A mame jedno pitanje kad se prima ta injekcija za sazrevanje pluca?Kad se bebe rode ili pre?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu