KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+44
Anka13
danica87
Principessa
NikolaMaja
dada88
PalcicaBg
Sirijus
BiKsi :)
Tavita
bebana81
valika77
aurora
alisa
zsuki75
Bobac
mimi85
Mika
Angie83
Rada74
Nessi
nina :)
mamadabudem
saska1
Zmajuška
Dora1
sunny.tp
Hande
dusica78
noja
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
SoJa
Pikseta
Ivaana
sanja 73
Vanja80
marina_82
d77
MalaSaJuga
Bobaue
masato
Elenaa
fight&faith
48 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 15:17

Aurora, mahni moru i od mene!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 1/5/2017, 19:12

Aurora, znas kako kazu, ko zna da uziva zna, ko ne zna nikad nauciti nece!. Svaka ti cast!. I neka si ti tvoje bebirone na vrijeme naucila da merače samo ces posle sama spremati grcke specijalitete jer si ih sad navukla , gotovo! Bravooo!

Anka bravo za endo! Samo naprijed, srecni koraci!!!

NikolaMaja srecan put kuci, ma jedi ti i orahe i bademe sve je to zdravo za bebce. Znam samo da ljesnici dizu pritisak, pa sa njima oprezno kao i kafa. Ja je ne pijem sada a nisam ni u prvoj trudnoci gdje sam bas vodila racuna o svakom zalogaju, ali bas.

Srecno koracaljke !
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 21:49

Aurora, Anka, NikolaMaja, drzim vam svima cvrsto pesnice i navijam najjace! 💪🏼🙏🏼🤞🏼❤❤❤🐣🐣🐣
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 22:31

Zene, recite mi da li ste cule mozda za neku inekciju koja se daje odmah posle et-a, a sluzi za poboljsavanje implantacije?
Ja nikad cula, evo danas mi pomenu to jedna zena, pa da pitam da li neko mozda zna za to...? 😬
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 22:49

Principessa, da ne misli na intralipidnu terapiju, ona se sad daje posle et, nekad i pre, a nekad i posle?mada je to infuzija. Injekcija mozda progesterona, ne znam sta drugo, ili pregnil?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Rada74 1/5/2017, 22:55

Možda misli na pregnyl, njega u Feroni daju posle et, 5.dpt i 10.dpt. 2500 ij.
Rada74
Rada74

Broj poruka : 137
Godina : 50
Location : Ruma
Datum upisa : 24.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 22:59

Ne, nije mi rekla sta je, ali klasika nije, u pitanju je nesto novije. Sad sam malo kopala po netu, mislim da je to ovo:
https://ivfga.com/blog/hcg-injection-improves-ivf-results
Rekla mi je samo da joj je to rekao neki doktor koji se bavi ivf-om. Ona nema veze sa ovom nasom pricom, zena je starija, samo mi je rekla da je cula za to i da se raspitam. Htela je prosto da mi pomogne, jer zna da se borim sa tim vec neko vreme...


Poslednji izmenio Principessa dana 1/5/2017, 23:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 23:03

Pregnil je cist hcg hormon. Mada idem da citam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 23:04

Pa rekla mi je samo da zna da to daju u Solunu kao inekciju za implantaciju i da su dali nekoj njenoj rodjaci koja je skoro bila na vantelesnoj tamo i uspelo joj. Navodno sluzi da smanji sansu od odbacivanja ploda. Rekla mi je da se to daje i kod presadjivanja organa, a da se materica ponasa kao da joj ubacuju strano telo i da moze da ga odbaci ako ga tako prepozna. Ta neka inekcija valjda sprecava da ga odbaci, tj prepozna kao strano telo.


Poslednji izmenio Principessa dana 1/5/2017, 23:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 23:07

Meni je ovo zapravo pregnil o cemu oni pisu. Dobija se da se organizamu unapred kaze, trudan si, trudan si, da ga ne zbuni embrion kao strano telo. Plasticno objasnjeno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 23:08

A zasto onda to ne dobijamo svi kad nam rade et? Evo ja nijednom jos to nisam dobila (ova dva od 3 puta koliko sam radila et)...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 23:11

Ja sam pregnil sad prvi put dobila. Pre mi ga nisu davali. Ne znam sta bih ti rekla, trazi sledeci put,mada i mimo njega, ja mislim kad hoce, ono hoce. Primale su njega cure ovde, pa nije uspevalo,nije on kljucan, bar po mom misljenju. ja sam se iznenadila sto su mi ga dali, vidim i docimerki su isto prepisali,kojoj je et bio kad i meni, isto iz zamrznutih bio et.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 23:14

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 23:15

Ok, dobro da si mi razjasnila cemu on sluzi. Ja sam mislila da se on daje pre et-a. Primetila sam da ga neke zene dobijaju i u post et- terapiji, ali nisam bas uspela da povezem da je to ovo.
Pitacu ih svakako u vezi toga sutra kad odem na kontrolu...mislim da nije na odmet da se primi sve zivo, pa nesto ce valjda da klikne od cele te svastare lekova 😬😂😂😂
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/5/2017, 23:26

E, ali ova tema je koliko vidim samo u vezi toga da li Pregnil daje lazno pozitivnu sliku bete, a ne da li pomaze kod implantacije, ili?
Meni su zapravo prosli ciklus u ovom prirodnjaku dali taj Pregnil na kraju pred punkciju, ali nije bilo transfera jer se jc nije oplodila, tako da to ne racunam...
A sta je onda ona stop inekcija Ovitrelle? Jel ona ima isti sastav kao Pregnil ili ne?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 2/5/2017, 03:19

E nije to pregnil, nego kortikosteroidi, meni davali u Genesisu pre transfera, a posle idu lekovi, standardno. Sluzi da se ne odbaci plod, ali naravno da ne garantuje nista.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 2/5/2017, 04:54

Principessa ::E, ali ova tema je koliko vidim samo u vezi toga da li Pregnil daje lazno pozitivnu sliku bete, a ne da li pomaze kod implantacije, ili?
Meni su zapravo prosli ciklus u ovom prirodnjaku dali taj Pregnil na kraju pred punkciju, ali nije bilo transfera jer se jc nije oplodila, tako da to ne racunam...
A sta je onda ona stop inekcija Ovitrelle? Jel ona ima isti sastav kao Pregnil ili ne?
Pregnyl i Ovitrelle imaju isti sastav, samo sto je Ovitrelle dosta skuplji i koristi se kao zamena za pregnyl, kada je nestasica istog, a to se cesto desava i ubedjena sam da to namerno rade farmaceutske kuce jer im se vise isplati da prodaju skuplji proizvod. Pregnyl tj. Ovitrelle malo povecava betu i kazu da ne ostaje u organizmu duze od dva dana. Ja sam ga primala tri puta nakon transfera. Prvi put kada mi je IVF radjen u prirodnom ciklusu, beta mi je bila 3.5. Druga dva puta (stimulisani ciklus, pa FET) beta mi je bila 23-24. S obzirom da sam sva tri puta primala pregnil, odnosno ovitrel kad pregnila nije bilo, svaki treci dan posle transfera i radila betu od prilike dva dana nakon pregnila/ovitrela, mislim da je poslednja dva puta pocelo nesto da se desava jer prvi put nije bila ni biohemijska. To mi je i doktor potvrdio. Dakle, pregnil/ovitrel moze malo da poveca betu ali ne ako je vadis npr. 2 ili vise dana posle primanja inekcije pregnila/ovitrela.
Sunny je verovatno mislila na pronison ili prednizon. To je lek koji se uzima da bi se smanjila verovatnoca odbacivanja ploda. Ja sam poslednji put, kada mi je vracena zamrznuta blastocista, koristila prednizon od 5mg ali mi nije nista pomogao.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 2/5/2017, 05:50

Odma da se javim - Embriolab u Solunu ništa ne daje posle et. Ja sam tražila čist srpski progesteron depo. Čak ni to ne daju (u smislu njihovog progesterona).
Jedino sto nisam bas najbolje videla, ali sam osetila je neko prskanje pre nego sto stave malce. Nameste onaj ga ga, nesto cacka, onda uzme kateter pa uvede u cervix, pa onda to prskanje, pa izvuce kateter napolje, pa onda nov kroz koji se spustaju bebe.
Nema nista drugo.
Nisam ni stigla da pitam za assisting heching, embrioglue. To se valjda podrazumeva, šta znam..
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 2/5/2017, 08:38

Mislim da se to misli na deksazon ili pronizon.To je ono sto mi pijemo da se poboljsa implatacija tj.da organizam ne odbaci plod kao strano telo.Evo sada u obom postupku prvi put nisam primila ni pregnil ni progesteron depo posle et-a.A uspelo...Sto znaci pravila nema kad hoce,hoce
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 37
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 2/5/2017, 09:08

Devojke moze mala pomoc prijatelja?! Trebalo je da dobijem vesticu jos u petak, subotu. Stomak poceo da me boli jos sredinom prosle nedelje, ali nema je jos. Meni nikada ne kasni, uglavnom dolazi ranije. Pre porodjaja sam mogla u sat da znam kada ce krenuti, a posle je malo pobrljavila, ali uglavnom ranije dolazi. Od cega to moze biti. Ja sam u ovom fetu pila samo Coklo-proginovu, Cardiopirin i utrogestan. Moze li se od estradiola poremetiti vestica? Ne znam od cega drugog bi moglo. U Feroni mi rekose ako ne dobijem da u utorak proverim betu opet. Ali to bi bila zaista naucna fantastika, da skoci sa 0 do danas. A i nesto me bas mrzi da idem do laba.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 2/5/2017, 09:37

Angie, hoce od utrogestana da kasni ciklus. Mada bi zaista bilo pravo iznenadjenje da je implantacija bila kasnije.

Cure, ja pijem prednison od 5mg zbog povisenih antitela na stitnu, negde ga daju bas zato da smanje odbrambene moci imunog sistema, da organizam ne odbaci plod. Nekome pomogne, nekome ne. Isto kao i sve, rekla bih. Ko ce se osecati sigurnije, nek trazi sve sto moze da dobije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 2/5/2017, 11:04

Hvala vam puno na odgovorima. Ne znam drage moje, meni je ta zena rekla da je to inekcija...i ja sam pila prednizon, od toga mi samo krene kolekcija herpesa na ledjima, tako da je jasno da on spusta imunitet (potvrdjeno na mom slucaju!) 🙈🙈🙈
Ako bilo sta saznam novo, ja cu vam napisati.
Angie, meni je isto ciklus prilicno tacan, a sad mi je kasnilo 3-4 dana zbog depoa. Sacekaj jos malo, pa ako se nista ne desi, uradi ponovo betu, ko zna...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 2/5/2017, 11:28

Da, u obliku injekcije daju prednizin ili neki drugi kortikosteroid, a posle se nastavlja sa njima, ali u obliku tableta.
Ja sam bila na 4x200 utrogestana i rekli su da nema potrebe za depo pored te doze. A kad sam pitala da kao stop injeciju koristim ovitrele, a ne pregnil jer se lakse daje, a ide preko fonda pa je besplatno, rekli su mi da je ipak bolji pregnil. E sad zasto i da li je to tacno, ne znam.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 2/5/2017, 11:41

Princcipesa negde daju inekcije kortikosteroida da spuste imunitet umesto prednizona....
Nemoj mnogo da slusas ljude sta pricaju koji nisu iz ove price jer se u 90% slucajeva ispostavi da su pogresno razumeli i slicno....
Ne mozes sad ici naokolo o raspitivati se na osnovu toga sto je neka zena cula da je neko tamo dobio neki inekciju i zbog toga joj je uspelo.... tako sam isto ja cula da se pojavio neki novi cudotvorni caj od koga je Milkina komsinica posle 7 godina pokusavanja ostala prirodno trudna i jos i blizance dobila... na kraju se ispostavilo da je taj nazovi novi cudotvorni caj zapravo macina trava i zena uopste nije ostala prirodno trudna nego je isla na vto a pritom se jos ispostavilo da je sa zenom sve bilo ok al su imali problem muskog steriliteta...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 2/5/2017, 13:05

Ahahahaaaa hit! 😂😂😂
Meni danas folikul 18.5, endo 10mm (11.dc). Dobila sam jos jednu kombinaciju Menopur-Orgalutran za danas, veceras u 9.45 Pregnil, u cetvrtak ujutru, u 8.45 punkcija. 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu