KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Embrioredukcija

+5
Simona
Sami
Orline
maki82
nesalela
9 posters

Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od nesalela 1/12/2009, 12:58

Javiće se neko valjda ko zna više o tome, ali meni nije jasno zašto će da rade redukciju, pa nije prva sa trojkama, jedino ako nema neki drugi razlog....Čekamo još neku devojku za pomoć....Pozdravi kumu i kaži da joj držim palčeve.... osmeh srce
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od maki82 1/12/2009, 19:23

pa ni meni, jer trojke se radjaju.... cak na klinici u Jovanovoj gde sam ja isla bilo je mnogo fotografija sa trojkama, tako da neznam cemu to, alli ajde.....
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od Orline 1/12/2009, 20:34

Moja koleginica sa posla je posle dve neuspesne VTO kod Tulica otisla na Betaniju i ostala trudna iz prvog pokusaja tamo. Vrate joj tri embriona zbog ranijih neuspelih pokusaja. Ne da su se primali sva tri, nego se jedan i podeli, pa na UZ se vide cetiri srca koja kucaju uredno. Oni u shoku, cura nije imala puno godina, ali je bas sitna rastom, i posle nekog vijecanja, i kontrole, da vide da li ce sama priroda na napravi selekciju(a nije) odluce se za redukciju da je ipak posalju.
Meni se cini (nisam sigurna) da joj je radio Ljubic na GAK-u. Ubrizgali su joj pod kontrolom UZ iglom kao za amniocentezu, samo nazalost sa drugom namenom, toksicnu supstancu u taj blizanacki embrion, koliko se secam. Ovaj tekst grozno zvuci, ali ona je sad majka dve predivne devojcice od godinu dana.

Ne znam da li je ta tvoja poznanica sitne gradje, ili ima dosta godina, verovatno ima neki razlog zbog kog su se odlucili, mada je i meni zao. Toliko cekamo da ga dobijemo i onda...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od maki82 2/12/2009, 11:00

ima 27 god iza sebe jednu vto kod Goce Ivanovic, ali posto joj je neki drugi dr prepisao terapiju tj smanjio utrogestan imala je spontani u 12oj nedlji , mada ko zna da li je do toga, ali pretpostavlja se....
sad je opet radila tamo vto, strogo mirovanje i na uz tri embriona....
za tri nedelje kontrola pa ako ostanu tri.... jednu ce da sklone.... jbg....
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od Sami 2/12/2009, 19:35

Meni se desilo da se takode u pocetku prime sve tri blaste i nakon prvog UZV sam se javila svom Doktoru koji mi radio VTO i rekao je takode ako se priroda ne pobrine da se uradi redukcija na jednu blastu zbog sigurnije trudnoce.
Posto se kod mene priroda pobrinula i ostao je samo jedan vrtiguz neznam kako se to radi ali ja sam bila odlucila da zadrzim sve tri pa kako bilo da bilo ali etooo....
Ali mislim da je Ori u pravu po prici koju su mi davali Doktori bas tako se radi sto je Ori napisala i zbog toga sto su visestruke trudnoce puno rizicnije da opstanu nego jedno ili dvoje ali neke zene uspjesno mogu iznijet i troje..
Ja joj od srca zelim sve najbolje i ako joj je vec rizicno daj Boze da se priroda pobrine za sve kao i kod mene manje je bolno (dusevno)..
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od Simona 21/12/2009, 04:49

Meni juce Vlaisavljevic rekao da redukcija nije bas sigurna i da moze da ugrozi ostale embrione. Posto smo bili u dilemi da li da mi vrati cetiri ili tri embriona tu sam je ja odmah razresila - tri. Pa ako u nekom slucaju budu i trojke, a ne, nece oni nista da uklanjaju, pa kako bude...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od saritam 4/7/2013, 12:10

Odavno niko nije pisao o ovoj temi. Bilo bi korisno za sve nas koje se pripremamo za ovaj proces kada bi se javila neka od devojaka koja je kroz ovo prosla, da podeli iskustvo.

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od beta 4/7/2013, 15:25

Meni dr Sonja iz Praga dva puta ubacivala po dva embriona i uvek naglasavala da ukoliko se oba prime ona predlaze redukciju jednog. Smatra da zbog moje konstituucije, problema sa bubrezima, godina i jos po neceg, nije dobro da prodjem kroz blizanacku trudnocu. Za redukciju uvek ima neki razlog, nije to receno tek tako. Ali mislim da treba cuti razlicita misljenja. Kad sam sa Sonjom pricala o tome ona je to predstavila kao prilicno rutinsku stvar za njih, i naglasila da je ona uradila ko zna koliko redukcija. Za ovde preporucula mi je Plecasa-mislim da on radi u Visegradskoj. Moje VTO nazalost nisu uspele, pa nisam stigla do te tacke da razmisljam, da ili ne, ko i gde. Ali svakako da to psihicki nije bas jednostavno. toliko zelis i boris se a onda.... Strasno. Ali mislim da ipak za takve odluke uvek ima velikog razloga.

beta

Broj poruka : 44
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od saritam 5/7/2013, 10:34

Hvala, beta, na odgovoru. Kod mene su se primila sva tri embriona nakon ivf, pa je doktorka rekla da bi najbolje bilo, radi sigurnije trudnoce, uraditi redukciju. Ja sam vto radila u NS, tamo tu proceduru radi jedino profesor doktor Stojic,tako su meni bar rekli, ne znam da li je neko cuo za njega. Kazu da je dobar.
Uzasno je tesko doneti odluku jer ti ni doktori, cak, ne ukazuju dovoljno na obostrano moguce rizike. Toliko cekas na ovo... i onda te stave pred svrsen cin, daju ti rok za razmisljanje i ocekuju samo da kazes da ili ne. A, svi pitaju, jel mozes ti sebe da zamislis sa trojkama?!Pa, ljudi moji, nije u zamisljanju stvar! Mogu i sa desetoro dece, samo zelim da svi budu rodjeni zivi i zdravi!
Hvala jos jednom na odgovoru, ja te puno pozdravljam

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od BiKsi :) 6/7/2013, 15:10

Pozdrav devojke, evo i mene malo na forumu, citam i vidim da bebice napreduju. Mi smo odradili redukciju, sada ih je dvoje. Najteza odluka koju sam morala da donesem, sada se samo nadam da sve bude uredu sa ostale2 bebice. Inace sam u 12 nedelji, mucnine ne prestaju vec puna 2 meseca, neprestano i dan i noc. Zbog toga mi je zeludac iritiran i stucam stalno, kao cirkus sam. Koliko su vama najduze trajale mucnine jer ja vise ne mogu da podnesem, nista mi se ne jede nemam apetit. Toliko za ovo javljanje od nas. Sve vas zagrljaj

Saritam, nadjoh ovu poruku od dra, to je pisala 29.8.2012. godine, i to je sve što je pisala za embrioredukciju, s tim što sam videla da je i njoj dr Stojić predlagan da to radi, pa pretpostavljam da je kod njega to radila. I radila je to u 12. nedelji. Pazi ovako, nadješ u pretragama članica dra00, onda udješ u njen profil, onda klikneš statistike, i tu imaš sve poruke koje je dra postavila, pa izlistaš.

Vivijen, ja sam jedna od "srecnica" kojoj su vracena tri embriona...u 6-oj nedelji utvrdjena blizanacka trudnoca, u 9-oj se vidi i treci plod...I tad nastaju moje muke.Uradjena embrioredukcija, pitaj ako te bilo sta zanima..Ja sam sad na kraju 16-e nedelje i nosim dva decaka, a organiozam se polako cisti od treceg ploda.Mogu ti reci da je sve ovo bilo jedno strasno iskustvo...

ovo je pisala brankav, skoro, početkom juna.

Meni su pre embrioredukcije savetovbali ispitivanje genetike za dva ploda, tacnije biopsiju horiona, da bi bili sigurni da ostavljaju zdravu decu.Tako da sam ja u 3 nedelje radila tri jako rizicne intervencije, u 11-oj, 12-oj i 13-oj nedelji...Na kraaju sam zavrsila na longacefu uz pojavu nekog narandzastog iscetka.Ma pravi uzas, mucenje i neizvesnost.Na svu srecu moja dva decaka lepo napreduju, sad sam u 16-oj nedelji, za koji dan 17-a i nadam se da ce sve proteci kako treba.

Da prebacimo na ovu temu, da se ne zatrpa, ipak je ovome ovde mesto.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od BiKsi :) 29/7/2013, 15:26

Saritam, kako si, jeste li radili redukciju, ako jeste, piši iskustvo, nadam se da ste dobro i da odmarate!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od saritam 30/7/2013, 11:48

Draga Biksi, kod nas na kraju nije trebala redukcija jer je jedna beba sama otisla. Kaze doktorka da, iako mozda zvuci grubo, tako je bolje i za ostale bebe i za mene. Mi u tom trenutku nismo bili ni doneli odluku, cekala sam jos neko misljenje, ali, eto, na kraju je tako ispalo. Mi smo dobro, 12. nedelja, i dva decaka Very Happy Very Happy Jako smo srecni!!! Sto se redukcije tice, rekli su nam da jeste rizicna i imala sam osecaj da je doktorki laknulo kada je cula da ne mora da se radi. Za doktora Stojica, koji radi u Novom Sadu, u Betaniji, sve pohvale, kazu da je on najstrucniji za to i da, ako nekom treba, on je najtoplija preporuka. Veliki pozdrav od mojih momaka i mene :*

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Embrioredukcija

Počalji od BiKsi :) 30/7/2013, 23:46

Saritm, najbolje je kad se priroda sama pobrine, uživaj u nastavku maksimalno, kad ti je termin?, da te ubeležim na našem spisku trudnica, na trudničkim dnevnicima, pridruži nam se tamo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od kolibri5 15/3/2017, 12:51

Drage trudnice, da bi bilo lakse onim trudnicama koje se odluce na embrioredukciju napisacu svoje iskustvo. Radjena VTO u Feroni na ultrazvuku utvrdjena tri vitalna ploda. Bili smo presrecni a u isto vreme i jako uplaseni. Odluka je bila na nama. Odradili smo redukciju u 11 nedelji plus neki dan. Dr Stojic je radio, izuzetan strucnjak. Sve je proslo u najboljem redu. Sve pohvale za Feronu i kompletan tim lekara i sestara.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od BiKsi :) 15/3/2017, 17:02

Kolibri, koliko se ostaje u bolnici i sta si dobila od terapije posle toga? Hvala puno na postu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od kolibri5 15/3/2017, 17:13

Sam postupak traje kratko, bez anestezije. Vec vam lekar sve detaljno objasni. Ja nisam zelela da gledam vec sam zmurila. Po zavrsetku nas su ostavili u bolnici na par sati , mozda 2-3 sata cisto da odlezim i odmorim malo. Pored standarne terapije koju sam imala dobila sam antibiotik. Kontrola je bila cini mi se za nedelju dana. Hvala Bogu sve je bilo ok. Ako bude jos pitanja rado cu odgovoriti!

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od BiKsi :) 15/3/2017, 17:15

Hvala kolibri5! Srce si!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embrioredukcija Empty Re: Embrioredukcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu