KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+41
Bobac
Mimi12
MalaSaJuga
ivanicasale
PalcicaBg
Šašava
Strumfeta78
Hobbes
Eve
Tavita
Sirijus
micam
sanja 73
Zmajuška
BiKsi :)
Sofija Veks
Jerapetra
valika77
Lija
mimi85
mamadabudem
Vuchica
Ancica 87
zsuki75
Niny
Simona
saska1
Anka13
Vanja80
aurora
fight&faith
lolipop
nina :)
SladZana
marina_82
noja
ganedina
kiki5
Deni
dusica78
alisa
45 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 10/3/2017, 12:17

Drage moje, rekoh ja prije nekih desetak dana kako mi je žao što nisam otvorila trudnički dnevnik sa mojim skočicama, pa eto sada imam debeo razlog da to ispravim.  sreca  
Kao što znate posle treće uspješne vto rodile su se mamine Katja i Kasija. Nakon 9 mjeseci iznenadila nas je prirodna trudnoća. Da, Mama Blanka je trudna! Biće ovo jedno ludo i uzbudljivo putovanje osmeh srce
Prvi pregled je prošao ok, mešak smešak je tu, ali se embrion još ne vidi, rano je. Danas vadila sve nalaze od krvi, urina, d dimera. Čekamo rezultate. Inače, pijem sve one suplemente kao i prošli put, od femibiona, folacina, zatim utrogestani, i na kraju clexan 0.4. Za sada je to. Ja se osjećam ok, nemam nikakvih simptoma kao ni sa Katjom i Kasijom, samo neka tako i potraje. Jedini problem je moj visok pritisak, koji sam dobila krajem 8-og mjeseca sa K&K, zbog toga je uslijedio hitan carski. Za sada  on varira, od 125 do 137 gornji , dok donji bude 80-85, nekad i 90, ali rijetko. Počela sam sa dijetalnom ishranom skroz pa se nadam da ćemo ubiti gada od pritiska. boks

Ovo je zaista Božiji dar, u šoku sam još uvijek, pomalo zbunjena, isprepadana, ali valjda je to normalno. Nekako kad se čovjek opusti i ne misli ni na šta onda se baš desi nešto da ti uzdrma postolje, ali pozitivno. Hvala Bogu i SV. Vasiliju na ovom daru, hvala i svima vama koji mislite na mene, svima vama koji svaki dan zovete i pišete poruke. i da, voljela bih da ovaj dnevnik bude i vaš dnevnik, ovdje slobodno pitajte šta želite, pišite šta god želite, a ja sam tu za vas za svaki vid pomoći kao i uvijek. Zajedno smo jači. osmeh srce
I samo da povuččččeeeeem za nos sve one čekalice moje koje mnogo volem  ljubav  ljubav  ljubav

Kao što rekoh biće ovo jedno ludo i uzbudljivo putovanje, pa da krenemo onda na ovaj put uz Božiju pomoć i vjeru!
Idemoooooo!!!! igra  igra  igra
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 10/3/2017, 12:36

osmeh srce osmeh srce osmeh srce smajli angel smajli angel smajli angel

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od mimi85 10/3/2017, 12:42

osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce sa uzivanjem cu te pratiti na ovom uzbudljivom putovanju! Ljubim puno tebe i skocice mile
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 10/3/2017, 12:49

Srećno otvaranje dnevnika, draga Blanka! Želim ti da u sadašnjem poletu i raspoloženju dočekaš mrvicu koja nas je sve obradovala! Ništa lepše nego kad te iznenadi spontana trudnoća i pobije sve zakone prirode i medicine! Naravno da je dar od Boga, i On će se postarati da sve bude kako treba.
E sad, što se tiče pritiska, možda ne bi bilo loše da uključiš i nikšićki medikament - bijeli luk u kombinaciji s jogurtom (naravno, ako možeš da podneseš i ako se muž me buni Very Happy).
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Ancica 87 10/3/2017, 13:03

Nisam planirala da se ulogujem,vec samo na brzaka procitam desavanja,ali kad sam videla ovo morala sam...........
DRAGA MOJA JAKO MI JE DRAGO ZBOG VASEG DRUSTVA,ZAISTA DIVNO IZNENADJENJE...
UZIVAJ U SVOJIM SKOCICAMA, I NEKA OVAJ MALI SMESAK SAD PORASTE U JEDNOG VELIKOG BATU!!!! LJUBIM VAS!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od mamadabudem 10/3/2017, 13:14

Da ti trudnoća protekne lagano i da se nauživaš sunny sunny sunny osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce radost radost radost radost roda roda roda roda roda roda roda
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od alisa 10/3/2017, 13:56

Bice ovo jedan od najlepsih dnevnika na Kutku smajli angel osmeh srce smajli angel
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 10/3/2017, 14:03

Srecno otvaranje dnevnika!
Svi mu se mnogo radujemo. Bice to dnevnik u vise tomova, kad se svi tu sjatimo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od dusica78 10/3/2017, 14:32

Srećno otvaranje dnevnika! osmeh srce srca osmeh srce
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Simona 10/3/2017, 15:02

Blanka,
kakva divna vest... Sećam se i ja kad si skoro rekla i eto... privukla dnevnik osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Neka je srećan a trudnoća školska... uživajte u vašoj sreći vv vv vv
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 10/3/2017, 15:05

Drugarice,ovo su vesti iz nesvesti,malo je reci da sam se odusevila! Da ti trudnoca protekne skolski potpuno i da se pritisak fino sredi. LJubim curice i jako se radujem njihovom pojacanju! A posebno mi je drago sto si otvorila dnevnik,lepa uspomena tako ostane!

Srecno i stajem u red za povlacenje nosa!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 10/3/2017, 15:08

Hvala žene moje. osmeh srce

Tavita. taj medikament smo uključili, muž se ne pita ništa, mada njemu ništa ne smeta počeo je sa mnom da jede sve neslano, trudni smo oboje lol! lol!

Elem, nalazi svi uredni, kao i d dimer, sve dobro. Prošli put je na početku d dimer bio jako visok pa su mi uveli dvije doze clexana 0.4. Za sada je ok sve. Pritisak 130/82.

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 10/3/2017, 15:19

Bravo Blanki, prosli put je ipak bila aspiracija, i stimulacija, a sada stari dobri relaksirajuci keks.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 10/3/2017, 15:32

BiKsi :) ::Bravo Blanki, prosli put je ipak bila aspiracija,  i stimulacija, a sada stari dobri relaksirajuci keks.

Živio keks i igre ispod jorgana lol! lol! lol! lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 10/3/2017, 15:38

ZIveoooooooo! srca srca srca srca srca naočare naočare naočare naočare naočare naočare sex sex sex sex sex sex
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od saska1 10/3/2017, 22:31

Blanka srecno otvaranje dnevnika!!!Predivna vijest!!Uzivajte u ovom prelijepom poklonu.Srecno 😊😊
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od sanja 73 10/3/2017, 23:01

Blanka srećno mila uživaj u periodu koji sledi,evo i moj nosić je na raspolaganju,jest malo prćast ali vuci slobodno Laughing ljubav ljubav ljubav love
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 11/3/2017, 11:12

Hvala zenice mije drage. Sasku i tebe posebno vucem, a najvise volim te prcaste nosice. I moj spada u tu kategoriju.

Da pribiljezim stanje od jutros.
Osjecam se kao da sam iscijepala 10 m drva. Svaka kost me boli, noge me ubise. Moram kupiti magnezijum a i paracetamol za svaki slucaj. Malo kao i da me grlo grebucka. Slabo sam spavala, bas slabo.
Sinoc pritisak visok, 144-89, posle minut mjerenja 122-82 pa sad ne znam ni ja. Jutros 119- 79 idealan. Juce citav dan nije prelazio 130 gornji ni 80 donji do sinoc. Opet su to digitalni mjeraci pa kazu treba se mjeriti 3 puta za redom i uzeti srednja vrijednost, ako je tako onda je ok. Vidjecu uglavnom sve u utorak na kontroli. Bas me ovaj pritisak opteretio, koliko god da pokusavam da ne mislim na to, nema sanse jer znam kako je bilo kriticno prosli put.

Elem, dijetalna ishrana ide super. Nema kafe, slatkog, tijesta, prostih secera, i mogu vam reci da se po tom pitanju osjecam odlicno.

E sad odoh na druzenje sa moja 4 plava oka. Ljubimo vas zene moje, pisem kasnije. ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobaue 11/3/2017, 12:35

Blanka , nemoj odmah posle minut na istoj ruci meriti pritisak , nego ili na drugoj ili posle 10ak minuta na toj istoj , jer se prilikom merenja izvrši kompresija na krvni sud pa naredno merenje izvršeno posle minut nije baš tačno ( informacija dobijena od kardiologa ).Ako koristiš digitalni merač koristi ako imaš mogućnost onaj što ide na nadlakticu .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 11/3/2017, 12:47

Hvala Bobaue. Uradicu tako sledeci put.
Imam onaj za nadlakticu, neki njemacki baurer kazu da je dobar, sta znam.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od saska1 11/3/2017, 14:43

Blankic samo vuci 😘😘😘
Da se pritisak stabilizuje i da bude odlican do kraja.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 11/3/2017, 21:00

Blanka, a kakav ti je bio pritisak pre ove trudnoce?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 11/3/2017, 21:46

Mimi12 cijelu trudnocu sa Katjom i Kasijom dobar do pred kraj 8.mjeseca kad je uslijedio hitan carski. Posle porodaja par mjeseci ludovao bila pod terapijom i onda se sve stabilizovalo. Sada kad sam trudna malo šetka, gore dolje. Jedva čekam utorak da vidim sta dalje.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 11/3/2017, 22:47

Za slucaj sa K2 znam, nego ne znam kakav ti je bio posle. Nekom se vrati u normalu posle trudnoce, a nekom zauvek ostane visok, suvenir za trudnicke dane.
Nadam se da ce se smiriti kad padne adrenalin. Iako prelepa situacija, ovo je bio sok za tebe.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 11/3/2017, 23:14

Vratio se u normalu draga moja Mimi12. Za sve si u pravu, ovo jeste bio šok za mene, još uvijek je. Ja se samo nadam u Boga da ce do kraja biti sve kako treba. Samo me malo plasi sto u trudnoci nemas veliki izbor ljekova, a metildopa koju su mi davali zadnjih dana pred carski na mene je djelovala kao limunada, apsolutno nista. Mada mi je nakon porodjaja saopstio internista kardiolog da se ona ipak duze mora piti kako bi se vidio efekat. Ali necu da mislim sad o tome, bice kako bude,a bice dobro to znam.

Danas mi je dan proletio bukvalno. Skocice su ranije zaspale za divno čudo. Mene malo pustila kicma i bolovi od magnezijuma. Utrici me bas slomise, joj dok se navikne organizam uh :-(
Inace, zaboravnost je prisutna, i ponekad "odvalim" nesto pa ostanem ziva sto bi rekli npr: Danas mi drugarica salje fotku na viber svoje nove frizure. Ja napisem friz je ekstra ali mi je ljepse to malo slatko stvorenjce u ćosku kod ogledala :-) (misleci na njenu malu 3-godisnju cerkicu) A ona mi ladno kaze : To mi je majka hahahahahah lol! lol! lol!
Tako da sam pocela da lupetam dobro.
Stvari redovno ispadaju iz ruka, i za sada je to to. Malo li je? Laku noc svima
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu