KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 17/2/2017, 22:03

Debelice moje, moj grlic se skratio. Doktor kaze da moram da lezim, dao mi je Progesteron depo na peti dan i Magnezijum direkt. Utrogestan naravno njega sam i pre koristila jutru i uvece vaginalno. Imali sanse sa dve bebe da izguram...😓

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 17/2/2017, 22:09

Kolibri koja si ti nedelja? Ima naravno. Lezi i ne naprezi se. A serklaz da se stavi? Koliko se skratio? Ja sam od pocetka i na progesteronu, utrogestanu i magnezijumu za sad se drzimo ali gledam da odmaram sto vise, da se ne savijam i ne vicem tesko. Odmaraj
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 17/2/2017, 22:32

Pa doktor nije merio vaginalnim ultrazvukom vec mi je rucno pregledao glic kaze da je 1.5 cm
Ja sam sada puna 19. nedelja. I inace nista ne radim po kuci ali sam poslednjih dana malo preterala sa setnjama. Serklaz mi nije pominjao. Za dve nedrlje imamo expertni kod dr Stojica. Videcu dotle da se primirim i primam ovo sve, pa da vidimo sta Stojic kaze za dve nedelje. Bobice jel i ti Utrogestan dve dnevno?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/2/2017, 22:40

Utrogestan 3*200 sam maltene do kraja koristila,zacementirao mi se grlic na 1,5cm i izgurala sam bez problema. Sa 37 punih nedelja, grlic je bio uloziv za jagodicu,tako da...bez brige. 1,5 cm je ok,koliki bi ti ☺☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/2/2017, 22:46

Kolibri, imas jos da guras. Nije bitno koliki je sada, mislim bitno je da me pogresno ne shvatis, nego je vazno koliko se skratio od poslednjeg pregleda. Ako se rapidno skracuje, onda moras da mirujes pod obavezno. Mojoj prijateljici su stavljali u 5.mjesecu serklaz, jer se njoj skracivao jako brzo,tako da obavezno pitaj za serklaz, i dupence za krevet.
Larapetra, Bobice, posebni pozdravi za vas, ljubac virtuelni osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 17/2/2017, 22:48

Eee imas ti jos vremena ako bude trebao serklaz. Ja sam pricala sa Mikovicem oko tih mera. Potpuno je drugacije merenje i mere uz i rucnom. Meni je uz 40mm a rucno 1-1.5cm. Bitno da je zatvoren i cvrst. Ja sam sad na utrogestanu 2x200mg i progesteron na 5dan. Mikovic kaze da je to odlicno. Magnezijum pijem i zbog grceva u misicima a i nizak mi u krvi. Tako da ne sekiraj se i odmaraj.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 17/2/2017, 22:54

Kolibri, naravno da ćeš izgurati. Sve su ti drugarice napisale, a ja mogu samo da ponovim - što više u horizontalu do ekspertnog, a tad će ti Stojić reći tačno šta da radiš povodom serklaža, ne brini. Super je i zna šta radi.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 17/2/2017, 23:01

Hvala vam puno. Bas ste me malo umirile. Mada sam resila da se zalepim za krevet svakako ☺
Moramo da izguramo, jako smo se se borili za ovo. Poljubac za sve ..

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 17/2/2017, 23:13

Mislim da postoji velika razlika između ručnog i uz merenja grlica, ispravite me ako gresim! Mislim da je uz mjerenje točnije a da ručno vide da li je zatvoren itd!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 19/2/2017, 00:54

Joj dok sam sve procitala Wink Vidim pominjan je folna. Meni je prof. Elezovic propisao 2x5 u prvomno I drugom trimestru,a u trecem 3x5mg I ako dojim,sve vreme dok dojim 5mg.Plus sam celu trudnocu pila femibion I jos ga pijem dok ne dodjem sebi, jer mi je kks bila jako losa.
Mi smo za mesec dana dobili 2kg. Svi sokirani,a bebac uopste nije buckast :) Navukao se na sisu strasno, a za malo da nisam odustala od dojenja koliko sam bila lose.
Ljubimo vas Petar I ja osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 19/2/2017, 09:44

Ljubim ja bucka mog! Tebi osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 19/2/2017, 09:45

Bravo za Petra momcinu! igra

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanja 73 19/2/2017, 11:39

Veeliki ljubac za tebe i Petra,srce malo kako lepo napreduje srca srca srca ljubav
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 20/2/2017, 15:08

Tavita znam da si skoro radila OGTT test. Radila bih ga i ja privatno. Procitala sam da si imala 2 vadjenja a izmedju si mogla kuci. Na koliko se to onda vadi. Znam da su neke zene radile po 4 do 5 vadjenja. I zasto moras da ga ponovis posle 24 nedelje??

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 20/2/2017, 22:01

da vam se pohvalimo rodio se Mateja srca1 srca1 doduse poranili smo malo ali smo o.k napredujemo polako ..i treba mi vas savet do kada ste primale fragmin posle porodjaja ja u bolnici primala 9 dana i danas me otpustili kuci ali nazalost kod nas ga nigde nema po apotekama narucili su mi u jednoj ali tek za prekosutra i ja veceras neprimih... mada mi je dr rekao od 5-7 dana posle porodjaja ali da moram od hematologa dobiti savet a ja kod njega zakazano tek za 1 mesec affraid affraid
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/2/2017, 22:36

Trebala si kod hematologa pre porodjaja da ti napise šemu za fraksi.
Ja sam primala 4 nedelje posle porodjaja.
U kojoj nedelji si se porodila,zasto ranije?
I da! Cestitam mamice!
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 21/2/2017, 08:20

Winni, pa čestitaaaam :) Nek je Mateja živ i zdrav 100 godina! sunny sunny sunny sunny osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce srca srca srca as as as as
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/2/2017, 10:59

Cestitam Winni! Od srca srca1
Po semi mog hematologa se prima 4 nedelje ako je prirodni i 6 nedelja ako je carski rez u pitanju.
Iskreno, ja sam samoinicijativno prestala nakon 4 nedelje iako je bio CR. Vise mi je muka bila od tog bockanja, jos uvek mi nisu sve modrice prosle. Ne savetujem drugima, naravno Laughing , slusajte svoje doktore.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 21/2/2017, 11:29

Čestitam, Winni! osmeh srce osmeh srce osmeh srce sunny sunny sunny

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 21/2/2017, 13:49

Dobrodosao nam, Matejaaa :)
Mnogo radosti majci i ocu doneo,
a i ti zadovoljoan naravno uvek bio.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 21/2/2017, 17:26

Ceeeeestitamoooooooo osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 21/2/2017, 18:11

CESTITKE...Nek je ziv i zdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/2/2017, 18:36

Čestitam od srca Winni. Neka je Mateja ziv i zdrav 100 godina. !!!!!
Sto se tice fraxija hematolog mi je rekla.da mi ne treba nikakva sema. Da 15 dana nakon porodjaja izvadim.d dimer i ako je ok da prestanem. I ja sam prestala nakon 2 nedelje . Meni je ginekolog rekao samo 10 dana nakon porodjaja da se bockam cleksanom a hematolog eto dvije nedelje. Iskreno mislim da to sve zavisi od mutacija koje imas. Bolje pitaj hematologa. Pozzz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 21/2/2017, 19:00

hvala vam puno.... smajli angel smajli angel usli smo u 36 poslednje 2 nedelje nije napredovao dopler je bio cas dobar cas los i dr resio da je najbolje za bebca tako a za fragmin ja sam narucila sutra mi stize sve je bilo iznenada otisli na kontrolu i ostali pa zato nismo isli kod hematologa isao suprug ali nam zakazao tek za par nedelja carski rez je bio opsta anestezija i 2 dana nisam primala pa neznam da li mogu da nastavim od sutra kada mi stignu dok ne odem kada mi je zakazano.. hvala vam jos jednom od nas dvoje srca srca srca srca
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanja 73 22/2/2017, 00:10

Čestitam Winni veliki poljubac našem malom drugaru ljubav ljubav ljubav love
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu