KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 13:45

Tiramisu utrice vec 4 dana stavljam 4x1 da ubacim jos neku a pg depo sam danas dobila pa mislim i u ponedeljak jer od viska nece biti nista mada kod mene nikako taj visak... sta mislis
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 14:07

Utrici su od 200 pretpostavljam. Od viska nece biti nista,naravno.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 14:08

jeste od 200 hvala ti puno na savetu to i ja kazem za visak zagrljaj
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 2/7/2016, 14:16

Tiramisu, e neka si ih zeznula na poslu sto se tice odmora i bolovanja, bas volim! lol!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/7/2016, 14:33

Hehe, ja sam kupila neki testić Baby rapid od 350 kinti, neka tračica... Ne piše da li je osetljivost 10 ili 20..Ja bih to večeras, moram onda da vodim računa kad sam piškila što reče Tiramisu.
Joj, ja nemam herca da radim test. Ali ajd, videću uveče. Ako pišnem - javljam...
Evo roda za sve nas roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 2/7/2016, 14:34

Winni cestitam odlicna beta za 9-ti dan 😊
Mdb navijamo i da se i tvoja beta fino udupla pa da se pridruzis ovim novim trudnicama drzim fige.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 15:02

Hajde mdb,navijam jako!!!
Winni idi tako 4*200 i p.depo pa ga uradi u labu.
Lerapetra pa znala sam unapred sta misle o trudnicama,slusajuci price i stalno su me ispitivali sta cekam. Do te mere da me je sefica svaki mesec onako uz put pita da li sam dobila. Morala sam tako jer da su znali moje planove,ne bi mi produzili ugovor. Sad moraju. Samo da izguram ja ovo do kraja,bas me briga sto ce me cekati otkaz.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 2/7/2016, 15:12

BB ja sam pila od suplemenata svasta, nema sta nisam. To je bilo po predlogu Genesisa, pila sam od septembra do mesec dana pre FET-a.Ona sam sve prestala, a ostavila samo femibion 1 i selen i od prvog dana ciklusa dodatala 10mg folne.
Tiramisu moj pg je bio 10 sedam dana posle transfera, kada sam prokrvarila bio je preko 65. Mada je Wini rano rado radila i betu i pg i cak mislim da na taj dan kad je radila taj pg uopste nije los. Moj je bio bas nizak7 dana posle transfera, al eto ni to ne mora nista da znaci.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 2/7/2016, 15:32

tiramisu ::
Lerapetra pa znala sam unapred sta misle o trudnicama,slusajuci price i stalno su me ispitivali sta cekam. Do te mere da me je sefica svaki mesec onako uz put pita da li sam dobila. Morala sam tako jer da su znali moje planove,ne bi mi produzili ugovor. Sad moraju. Samo da izguram ja ovo do kraja,bas me briga sto ce me cekati otkaz.
Sve znam i sve se slazem, ovo je najbitnije a oni nek idu dodjavola, kao i svi ostali odvratni poslodavci u ovoj nesrecnoj drzavi koji ne produzavaju ugovore porodiljama, tim pre mi je drago sto sad moraju da ti produze ugovor sto vidim kako su od pocetka bili nastrojeni. Svega sam se nagledala i na svom radnom mestu, s-v-e-g-a, kada je rec o zenama koje su radile pod ugovorom na odredjeno, a ostale trudne u medjuvremenu. Iako je u pitanju drzavna firma - kao da nije, direktori se ponasaju kao da im ju je ostavio deda u nasledstvo, osilili se najstrasnije, zakon dozvolio, pa mogu da kombiniju kako zele, uzasno i gledati, a kamoli doziveti.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 16:30

Tebi,ja i dalje mislim da do krvarenja dodje zbog manjka progesterona. Nisam kuci ali provericu,14-ti dan et progesteron mi je bio oko 60 ili 90,slagacu. Ne mogu da se setim u kojoj ned.si prokrvarila. No nema veze,ja sam ipak za progesteron u ogromim kolicinama☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 2/7/2016, 16:42

Winni, draga trudnica nisam još radila ni jedan testić. Danas je 7dpt i planirala sam da u pon, ako se usudim, radim test...
Nisam baš hrabra...
osmeh srce

dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 2/7/2016, 17:07

Moj je 14.dan bio 65.Koliko se secam i Biksi mi je rekla da je njoj bio toliki kad je saznala da je trudna.Nisam mogla da prokrvarim od manjka progesterona.Uzimala sam utrogestan 4x200mg i depo progesteron na 3 dana.
Na nalazu mog krvarenja pise kolabirani drugi gestacijski mesak.Tako da sam ja krvarila od odustanka druge bebe.
Progesteron koji je visak ispiskis, al ne ide depo svaki dan dan.Svaki drugi kad krvaris ili na 3 dan u situaciji kada ne krvaris.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 2/7/2016, 17:16

Ne mora svako krvarenje da bude od nedostatka progesterona.Meni je doktor koji me primio objasnio da u materici postoje sitni krvi sudovi i da pri implantaciji embrion moze da ih dodirne te da oni puknu i da krvarenje bude od toga.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 17:21

Tebi kako dobar progesteron a kod mene jos pao na 11,5nmol
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 2/7/2016, 17:41

Draga Wini, mnogo zavisi od laboratorije.Tacnije da li su i kako bas taj dan bazdarili aparat. Nasa kucna prijateljica radi u laboratoriji kao dr.mikrobiologije pa mi je to objasnjavala.
A zavisi i od toga kada si prvi put kad si ga vadila i sada uzela utrogestan i primila progesteron depo.
Ako uzimas 4x200mg utrogestana i depo progesteron vise od toga i ne moze.Ako imas svog lekara pozovi i pitaj ga sta on misli.

Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 17:43

Tebi ::Ne mora svako krvarenje da bude od nedostatka progesterona.Meni je doktor koji me primio objasnio da u materici postoje sitni krvi sudovi i da pri implantaciji embrion moze da ih dodirne te da oni puknu i da krvarenje bude od toga.

Slazem se, ja sam prokrvarila u 8.-oj nedelji zbog pucanja kapilara. Hematolog mi je rekao da pored toga moze biti i mikrotromboza i da tad treba proveriti da li je dobra terapija heparinom, za svaki slucaj. Ali povecavaju progesteron preventivno, iako ne znaju pravi razlog.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 17:48

Winni, ne opterecuj se vise progesteronom. Uzimas max dozu, to je ok, prema tome STOP vise sa vadjenjem.
Tvoj pg ne moze biti kao sto je Tebi i Tiramisu, jer su one jos uvek u repr.dobu, imaju ovulaciju, sopstvenu proizvodnju progesterona, a i pored svega toga dodatno primale terapiju. Mi koje smo isle na donaciju ne mozemo nikada dostici njihove vrednosti. Vazno je da imamo minimum da odrzi bepca do 4. meseca kad posteljica treba da preuzme tu funkciju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 2/7/2016, 17:57

Wini i mene si uspanicila pa sam analizirala onaj link sto je annci stavila..AKo je tamo minimum 60 u 4 nedelji..To znaci da tvoji 11 je ok za prvu sedmicu..Zaboravljas draga :-)
Mislim da je mimi 12 upravu,uradila si sve sto je do tebe a uponedeljak ces vidjeti.
A mislila sam da je 3x200 maksimalna doza..
Jeli kod vas ovaj Utrogestan u obliku ovi kuglica koje mogu i oralno i vaginalno?
Je li neko to uzimao u Pragu koja je cijena?
Sto se tice Femibiona,da li je neko uzimao u DM-u Femi Baby ili DM-ovo pakovanje A-Z Mama tablete ,zamjena za Femibion,da li je ko uporedio sastav?? Sve je slicno ,gotovo isto! A cijena je 3 puta manja.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 18:14

E nije me mrzelo Winni da kopam po mailovima rezultate iz laba za progesteron:
5dpt 12,80 ng/ml
13dpt 276,10 ng/ml (nije greska, ponavljali su dva puta, a ja im nisam prijavila da sam primila tog dana pg depo)
15 dpt 17,63 ng/ml
21 dpr 9,16 ng/ml.
Sad ti je jasno da logike nema, i zato sam prestala i da ga merim dalje. Jednostavno, zavisi od toga kad si primila terapiju. Napominjem da sam sve vreme primala i Utrogestan i u to vreme svakog 3. dana pg depo. Zato i tebi predlazem da sve vreme ne odustajes od pg depoa, i da se ne opterecujes vise menjerima. S obzirom da ga vestacki dobijamo, zavisi merenje od trenutne koncentracije leka u krvi.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 19:16

ja neznam sta bih bez vas d i nikog sa kime bih mogla da pricam o tome javila sam klinici a oni kazu beta je o.k za 9dpt i da sam trudna d a za pg nezna bar ova moja kordinatorka jer ga oni u Solunu ne prepisiju ali da u ponedeljak proverim i betu i njega
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 20:44

E pa super,sve smo razjasnili. Cak i da je winni trudna hehe
Ja ne znam sta bismo jedna bez druge bolje receno ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 22:31

Hahaha! Mozda da zamolimo BB sutra da preko TV objavi da je Winni trudna, pa da konacno poveruje?! Ono: "rekli na TV".
Salim se, ali razumem u potpunosti. Kad posle tolike muke dodje do toga, zaista je tesko poverovati. Ja i Winni smo se sretali na temi "Visok FSH" jos pre x godina....Sve razumem. I mnogo se radujem!!! b b b

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 23:11

Hahaha bas to
Mdb mislim na tebe i taj test,nista ne javi...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 2/7/2016, 23:17

Winni čestitamo bravo bravo
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 2/7/2016, 23:30

winni,jako lepa beta za 9-i dan.
Miruj,lezi i rokaj se progesteronom.
Slažem se s tiramisu da od viska glava ne boli.
I ja sam pristalica toga,samo sto kod mene nista nije pomoglo.
Dobro je da se primila pg-depo,cepaj ga i dalje i pojačaj utric na 4 puta po 200mg.

Da se lepo udupla.Svima puno srece u daljnjim goracima.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu