KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 31/5/2016, 15:32

Padobranka,to je samo period. Isplaci se,zali nam se ali moras napred. Nije pobedio ko je odustao,to vidim kao posmatrac. Do poslednje jajne celije bih se borila a onda sa tudjim ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/5/2016, 15:46

Padobranka, ako ti je frka za pare i ne znas sta ces tu dalje, ako ce te utesiti (a znam da nece) meni sad trebaju novih 3000 evra bez puta i smestaja u Pragu. Odakle? Ne znam, ali znam samo da moram dalje i da ce se neko resenje nekako naci.

Kad se najmanje budes nadala ugledaces svetlo na kraju tunela. Naci ce muz novi posao bas onda kad se najmanje budete nadali. Uvek to tako bude. Glavu gore i samo hrabro i pozitivno razmisljanje.
zagrljaj
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 31/5/2016, 17:25

Padobranka, tesko jeste ali ono sto znam je da idem dalje. Do poslednje celije kao sto rece Tiramisu. Nekako znam da cu uspjeti iako situacija bas i ne obecava. Pa da mi je neko rekao posle druge neuspjele imaces ih jos sest sedam( prestala sam da brojim) poludjela bih i rekla ne mogu. Ali, moramo jer i to ce nas necdmu nauciti. Ta borba ce nas uciniti boljim pa cemo zasluzeno uzivati u nagradi.
Mislim da je vrlo tesko i kad uhvatis da tvoji najrodjeniji pocnu da kriju od tebe da je neko od rodbine zatrudnio. Kao fore nismo ti rekli? Bas sam se bezveze osjecala....
Ali, cure drage, ja ne odustajem iako sam opet pala. Opet cu da ustanem iako mi se cinilo da nemam snage vise.
Ja cu vam biti primjer kako moze sve. Obecavam!!!!!!
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lyanna 31/5/2016, 18:06

Uh, ne znam više kome sve da se zahvalim na idejama i rečima podrške. Divim se devojkama koje su već godinama ovde i nesebično pomažu svakom ko se javi na forumu.

Biksi, Vanja i Tiramisu, razmišljam o prirodnjacima naravno, samo mi smo prvo njih i pokušali pre tri godine, ali nismo imali sreće, prvi put pukao folikul, drugi put bio prazan, pa sam digla ruke od toga. Čini mi se da u Betaniji prirodnjaci nisu puno skupi, a dr Kopitović vodi postupak? Da li bi neko preporučio tu varijantu ili bolje izdvojiti malo više para i ići privatno? Ako se dobro sećam, Saška i Bak, vi ste probale i par prirodnjaka i išle ste kod dr Kopitovič, da li biste mogle da uporedite Betaniju i Genezis/Feronu?

Saška za tebe jedno posebno srce

BB, nisam radila NK ćelije, sad ću da iščitam malo i na tu temu.

Izvinite ako sam nekog izostavila.

Zmajuška, izvini ako je osetljiva tema, ali da li je donacija uopšte opcija za vas? Ja često razmišljam da ako bi mi neko sad rekao da je problem u mojim j.ć. da bih bez problema prihvatila donaciju, samo da znam šta je i da se više ne mučim sa stimulacijama. Ali mm drugačije na to gleda kad pomenem donaciju juriš , vidim da mu je krivo, osećam se da ga usraćujem za mogućnost da bude biološki otac, ali ipak je moje telo u pitanju i ne želim da pokušavam u nedogled.

Padobranka, ova borba je jako teška, a još kad su i pare problem... Nadam se da će te ova vest oraspoložiti, pošto vidim da si već iskoristila oba pokušaja preko države:

http://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/270516/270516-vest14.html




Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 31/5/2016, 18:17

Lyanna, nisam bas sve uspela da ispratim sto se tice tvojih postupaka, ali koliko shvatih imas dovoljno jc, jedna mora biti bas TA i kvalitetna.
Ja sam imala 39 jc u stimulaciji, 16 se oplodilo, 8 bilo dobro, od tih 8 u 4 transfer sve su dosle do savrsenih blasti, ali samo jednoj blastici sad kuca srce u maminom stomaku.
Sto se ERE tice, ona ce ti odrediti receptivnost i za trodnevne embrione i za blaste.
Sto se NK celija tice, rade se kao subpopulacija limfocita, ali je meni reproduktivni imunolog rekao da taj nalaz iz krvi ne znaci puno za VTO.Bitne su NK celije iz materice, a to se kod nas ne radi. Ako ti daju pronizon posle transfera i za to si pokrivena.
Iz licnog iskustva, niko ne moze garantovati uspeh ni sa savrsenim blastama, ni sa svim nalazima i lekovima.
Finansije su najveci problem, jer ja nikad nisam zalila svoje zdravlje i gazila bih do zadnjih snaga napred.


Poslednji izmenio Tebi dana 31/5/2016, 20:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 31/5/2016, 18:44

Lyanna, ja sam radila prirodnjake na Betaniji. Nisam kod kopitovicke vec kod Pjevicke. Cena je bila 80000 ako dodje do aspiracije. Ja ne mogu reci da sam nezadovoljna, ja nisam doduse ni previse zahtevan pacijent, tri puta sam radila u Frontu pa mi je sve posle toga milina Laughing Koliko se secam, a neuspehe se trudim da zaboravljem:
Dodjes 2. dc bar sam ja tako, vidite da li je sve ok, jedan sam radila bez icega osim pregnila, posle jos 2-3 uz, aspiracija, drugi dan transfer, kazu nema tu sta da se ceka do 3. dana, jedan embrion, nema sta da se bira. Sve u svemu nista specijalno ali ni nista lose. Isla sam na uz kad se dogovorim sa dr i ujutru i uvece i popodne... Zavisi od njenih i mojih obaveza i mogucnosti. Sve u svemu solidna ocena postupka
Radila stimulisani u Genezisu, osim cekanja dok ne pustis korenje, ostalo ok
Isto vazi za Feronu, nemam nikakve bitne ni zamerke a ni pohvale, iskreno. U Feroni smo prosli put svasta nesto probali i neko cudo za rast enda i hecing i...

Stimulacije su mi se smucile i sve vise se brinem za svoje zdravlje, tako da cu se tesko resiti za jos neku. Kad pomislim na inekcije i folikulometrije pozli mi. Ovi poluprirodnjaci, jos mogu da dodju u obzir.

I ja polako razmisljam o ERI. Mada kazu da kod mene mozda nije indikovana, imala sam 3 trudnoce

Ja ukratko lol!

Saska, generacijo i ja imam neku paraovarijalnu formaciju Laughing Tri dr gledala, tri kazu hidrosalpings ali u mom slucaju ne smeta, pri kraju je jajovoda, a taj je zapusen na pocetku pa ne moze da se iscedi gde ne treba. Eto i to imam lol! Aspirirace se nekad na nekoj aspiraciji
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 31/5/2016, 19:19

Dobro sam,tiramisu,posvetila sam se nekim drugim stvarima i odlicno mi ide.
A za strahove verujem,ali ovaj put mora biti kako treba.Ti ces mi biti vetar u ledja.Pa,jednom mora opstati i to ce kod tebe sad biti. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 31/5/2016, 19:26

Svima nam naidje taj period,Padobranka, procice! Pusti vreme malo da prodje, odboluj, nacice se resenje!

BB, Erata je isla kod tog dr, al ne na akupunkturu, ako se ne varam, nego ovako na savete.

Sad mi pade na pamet sedenje na soli, cure, probajte i to,mozda imate hladnu  matericu, erata je o tome pisala,dosta cura je i to pokusavalo. Nema pravila, al mozda kod neke od vas bas to pomogne. Mada, faktor srece izgleda bude kljucic koji nedostaje. Sto kaze Tebi, imadoh i ja savrsene blaste, pritom sam vec jedno dete rodila, materica cista, pa opet nista. Nema pravila, zato borba mora da se  nastavi!

Nataly zagrljaj .

MaloMorgen, ej curo, samo ti je ovaj ciklus anovulatoran, eh koliko sam ja takvih imala zbog pco, nema sikiracije, glavu gore, ili noge! igra
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 31/5/2016, 20:04

Padobranko, nema odustajanja. Moramo napred, isplaci se, izurlaj, saberi se pa opet napred. Vremenom sam pocela da imam strah od hirurga, do sad ih je bilo sedam, ali sama pomisao na mogucnost dobitka jednog malog stvorenja cini da sve zaboravim, pa napred i nikako drugacije.... lol!
Nego ja pilacaj od virka i danas dobila, hvala bogu, pa kako bese jel se on pije u toku ciklusa ili ne?
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 31/5/2016, 21:07

Zasto TSH i pored terapije skace ?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 31/5/2016, 21:36

Nije dobra terapija zato skace TSH.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 31/5/2016, 22:10

Lyanna ja sam radila prirodnjake ali uvijek malo potpomognute sa par menopura i u Genesisu i u Feroni tu je to negdje sve slicno.U Betaniji nisam nista radila.
Bak generacijo pa i ti to imas?Jel ti Kopita rekla da je hidroslaping?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MaloMorgen 31/5/2016, 22:58

Padobranko,

evo vidis koliko nas je samo napetih i uplasenih ovdje, ja sam naravno medju prvima. Cak me BB salje na odmor :-) , samo da me otkaci odavdje, ali se ne dam, cvrsto sam se zakacila kandzama i ne pustam, iako sam, priznajem, zrela za psihijatra. Idemo zajedno u borbu, maltretiranja i slicne sadomazo praktike, pa kome upali. Nadam se svima. Nema nam druge, vozi Misko do kraja, placuci, strahujuci uz more psovki, bogaranja ( ovo vazi samo za mene ), te veliku podrsku svih nas. Ljubim te puno i sve moje drage zenice.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 31/5/2016, 23:58

Saska, rekla su mi dva dr u bgd, onda sam bila u Feroni ali kod Steve, i on je isto rekao a da nije gledao nalaze kolega. Pre postupka (koji ne znam kad ce biti, ali nece skoro) ce me svakako pogledati . Sreca u nesreci je sto je to jajovod koji je i inace zapusen. Eto, bas je bilo glupo da to nemam lol!

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 1/6/2016, 00:08

MaloMorgen ::Padobranko,

evo vidis koliko nas je samo napetih i uplasenih ovdje, ja sam naravno medju prvima. Cak me BB salje na odmor :-) , samo da me otkaci odavdje, ali se ne dam, cvrsto sam se zakacila kandzama i ne pustam, iako sam, priznajem, zrela za psihijatra. Idemo zajedno u borbu, maltretiranja i slicne sadomazo praktike, pa kome upali. Nadam se svima. Nema nam druge, vozi Misko do kraja, placuci, strahujuci uz more psovki, bogaranja ( ovo vazi samo za mene ), te veliku podrsku svih nas. Ljubim te puno i sve moje drage zenice.

lol! srcasti poljupci
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 1/6/2016, 00:54

Zenske, ja samo da ponovim (dosadna sam i samoj sebi, ali sta cu, frka je):

OSTALO MI JE 16 INJEKCIJA MENOPURA I PRODAJEM IH ZA 1500 din PO KOMADU, pa ako nekoj treba...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/6/2016, 08:47

Lyanna
" Zmajuška, izvini ako je osetljiva tema, ali da li je donacija uopšte opcija za vas? Ja često razmišljam da ako bi mi neko sad rekao da je problem u mojim j.ć. da bih bez problema prihvatila donaciju, samo da znam šta je i da se više ne mučim sa stimulacijama. Ali mm drugačije na to gleda kad pomenem donaciju  juriš , vidim da mu je krivo, osećam se da ga usraćujem za mogućnost da bude biološki otac, ali ipak je moje telo u pitanju i ne želim da pokušavam u nedogled."

Lyanna, i ja razmišljam na taj način, ali moj suprug je jako osetljiv i ne može da prihvati činjenicu da ne može da ima svoje biološko dete, boji se da ne bi mogao da potisne misao da to nije njegovo biološko dete i da ga neće voleti dovoljno i iz tog razloga nije za donaciju. Sa druge strane, kada vidi koliko patim, imali smo situaciju sada u nedelju kada je njegov brat krstio kumče, u crkvi se umalo nisam slomila jedva sam se suzdržala da se ne rasplačem, tada mi je rekao da ukoliko se u narednih godinu dana ništa ne desi, a imam plan da probamo da uzima prirodne preparate iz Rusije za muški sterilitet, da ćemo ići na donaciju. Mada i dalje u njemu postoji taj strah kakav će on biti prema tom detetu, t.j. da li će ga voleti dovoljno.

Eto, ja sam malo opširnije odgovorila, iskreno na ovu osetljivu temu. Mislim da smo mi žene drugačije i lakše se nosimo sa sterilitetom od muškaraca.


Poslednji izmenio Zmajuška dana 1/6/2016, 08:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 1/6/2016, 08:49

bak ::Saska, rekla su mi dva dr u bgd, onda sam bila u Feroni ali kod Steve, i on je isto rekao a da nije gledao nalaze kolega. Pre postupka (koji ne znam kad ce biti, ali nece skoro) ce me svakako pogledati . Sreca u nesreci je sto je to jajovod koji je i inace zapusen. Eto, bas je bilo glupo da to nemam lol!

Hvala Bak ljubav
Neznam dali to ima ikakve veze s biohemiskim trudnocama?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 1/6/2016, 09:41

Saska kod mene nema sigurno, pojavilo se tek jesenas

Zmajuska, generalno osetljiviji na tu temu, ali mozda samo treba vremena da se svari ideja. A do tad ko zna, probajte sve, mozda se spermici opet nadju.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/6/2016, 09:46

Hvala, Bak!
Tome se i ja nadam, čovek treba da proba sve što može.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/6/2016, 09:48

Hvala, Bak!
Tome se i ja nadam, čovek treba da proba sve što može.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MaloMorgen 1/6/2016, 10:05

BB  usne ljubav
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 1/6/2016, 11:33

Di ste zeneee, jeste se raspisale ne mogu nista da pohvatam :) Nadam se da ste mi sve dobro, zdravo.
Ako sam dobro primjetila nema sad cekalica, to neko zatisje pred buru.
Kod mene je 15dc i mi smo se bacili na posao, ko zna mozda se bas sad zakaci hehehehe ali sumnjam kad nije za 7 godina nece ni sada al opet steta je ne pokusat.
Ja cekam da dobijem i idemo ponovo pokusat s fetom, ali ovaj put bez kontracepcije od dva mjeseca. Gledat cemo uz na ovulaciju i dat ce mi samo stopericu da mozemo planirat fet. Poslije ce mi vjerovatno ukljuciti estrofem u utrice.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/6/2016, 11:58

Uh uh svasta sam procitala ali tesko u mom ludilu da sam ista dobro zapamtila.
Ja sam sinoc bila na prvoj konsultaciji kod Kopitovicke. Napravili smo program sta i kako dalje.
Sto se mene tice materica dobra ne vidi se polip koji je videla moja dr ali je i endometrijum debeo pa ce morati posle sledece menstruacije da me pogleda i da tad odlucimo da li ce histero da se radi.
Tsh mi je napokon pao na 1.69 ali sam na dozi od 175mmg,transaminaze u padu,hvala Biksi moja draga,
Sve ostalo mi je super. Moracemo da radimo duzi protokol ali tako je bilo i prvi put.
Sto se mm tice njoj nije jasno zasto za prvu VTO nije uzeti spermatozoidi iz urina,zbog dijagnoze,nego su odmah biopsiju kad postoji veliki broj spermatozoida. Napravili smo plan i za mm tako da cim mi dodje i prodje sledeca menstruacija odlucijemo sta i kako.
Uh al sam se raspisala. Ja cu svakako otvoriti dnevnik,nadam se kao i prvi ga zatvoriti sa dobrim ishodom,da bih se lakse pratila.
Devojke idemo napred .. Ljubim vas sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/6/2016, 12:01

I da sutra nam je pet rodjendan i on je postao haos. Svima prica kako imam bebu u stomaku,u vrticu na ulici..konstantno mi pipa stomak i place kad ce vec jednom da i on ima nekog...znam i srecna sam sto imam njega ali toliko mali ali zna da ujede za srce i to straano....
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu