KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
HappyGirl
ivanicasale
winni
d77
saska1
Bobaue
Padobranka
Lija
andjeo77
ragaco
Mimi12
SoJa
ahosame
Tebi
masato
bak
bosiljka
AriesGirl
sareni leptir
noja
libra35
annci
Zmajuška
Lina73
BiKsi :)
kiki5
tatjanica
zumbulcic
mirjanamirjana1986
Vanja80
lilly13
jelena.kuburic
Pikseta
SannyP
dzefri
zsuki75
sanja 73
Eho
nina :)
BabyBear
alisa
Dora1
Jerapetra
Blanka
PalcicaBg
srculence 84
Sirijus
dada88
mimi85
53 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 1/4/2016, 16:02

Nema sta da se plasis. Samo polako odradi jutarnji. Ustanes kafica klopa nikako strka i panika. Odes da vadis tamo prvo odmoris iskuliras 15 min pa onda. Ja cu moj jutarnji da proverim u ponedeljak za svaki slucaj
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 1/4/2016, 16:35

Boze sto mene nervira to sto ti doktori nista ne kazu, nego sve moramo sami fd
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 1/4/2016, 18:29

Jao zene sta nas se naguralo u aprilu,ne mogu da pohvatam sve.
Sta ga ce biti dnevnika,sto vto,sto trudnickih!
Ja cekam ciklus oko 20og i krecem i ja s dnevnikom.
Ljubac za sve i neka su nam srecni koraci.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 1/4/2016, 19:19

Nek ti bude sa srecom Palcice. Ima ovo da bude pravi baby boom!!!! lol!
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 1/4/2016, 20:21

Da postavim pitanjce i ovde, pravili se pauza kod uzimanja smokvi u maslinovom ulju ? Pocela sam da ih uzimam pre malo manje od 2 meseca pa ne znam dal da pauziram.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 10:44

Od ranog jutra samo nerviranje... Juce dobijem inf da grad Sr. Mitrovica daje jednokratnu pomoc od 150 000 parovima za ivf. Od jutros proceprkam malo tu inf. i naravno kao sto sam i mislila za nas to NE VAZI!!!! Uslov je da su parovi dva puta probali preko republickog fonda. sateram ih u.... Arrrrrggggghhhhh.... I daju pare za celih 10 parova. A mi ostali da se sutnemo u dupe ocigledno.... Jedino Cacak daje pare bez obzira da li ste isli preko republickog fonda i daje pare i za inostranstvo, eto zao mi sto ne zivim u Cacku tamo su normalniji ljudi ocigledno.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 2/4/2016, 11:11

mimi85 ::Od ranog jutra samo nerviranje... Juce dobijem inf da grad Sr. Mitrovica daje jednokratnu pomoc od 150 000 parovima za ivf. Od jutros proceprkam malo tu inf. i naravno kao sto sam i mislila za nas to NE VAZI!!!! Uslov je da su parovi dva puta probali preko republickog fonda. sateram ih u.... Arrrrrggggghhhhh.... I daju pare za celih 10 parova. A mi ostali da se sutnemo u dupe ocigledno.... Jedino Cacak daje pare bez obzira da li ste isli preko republickog fonda i daje pare i za inostranstvo, eto zao mi sto ne zivim u Cacku tamo su normalniji ljudi ocigledno.
Ista situacija i u Uzicu . Ja sam zbog toga i krenula ta prva 2 puta preko fonda ali 2.put mi na pocetku u Visegradskoj pokarabusise hormone pa odustah na pola puta od njih mada imam potvrdu koja vazi do septembra. Ma bezobrazluk. To znaci da su parovi sa azospermijom u startu iskljuceni kao i oni sa smanjen ovarijalnom rezervom i zene statije od 40god. , a kao fora imaju svi pravo na sufinansiranje iz gradskog budzeta. Da kako da ne !!! c

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 11:30

Pa kod nas je azospermija u pitanju, nemamo sta da trazimo u Srbiji. I samo se nerviram jer svi me bombarduju inf eto pa drzava ce da plati konkurisite a ne objasnjava mi se SVAKOM ponaosob zasto to za nas ne vazi. Stvarno se osecamo diskriminisani i odbaceni. Ne postojimo
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 2/4/2016, 11:36

Naša opština (Smederevo) je omogućila jednokratnu pomoć od 200 000 dinara, koju je dobilo 10 parova bez obzira na dijagnozu i da li su pokušali o tročku države ili ne. Uslov je da se taj novac iskoristi do maja ove godine i da im se odnese orginalni fisklani račun klinike u kojoj je rađena vto sa izveštajem. U suprotnom novac mora da se vrati. Takođe,dali su spisak od 10 klinika u Srbiji, sve državne, nekoliko privatnih u Bg-u, Spebo Le i Genesis NS u kojima mora da se odradi postupak.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 2/4/2016, 11:39

Mimi, Država je krajnje kretenska po tom pitanju. Još pre 4-5 godina je bilo to da će i kod nas da uvedu banke sperme. Kad ono ćorak. Ne daj im da te obeshrabe ljubav
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 11:46

Sve je to lepo ali sustina je da oni zatvaraju oci i prave se da ne postoje brojni parovi koji moraju da idu u inostranstvo. 
Nije to mali broj, par, dva pa da kazes nema veze. Svaki put kad sam odlazila u PFC bilo bi bar 2-3 para sa nasih prostora nekad i vise. Ok nas problem je neresiv u Srbiji ali makar da nam daju mogucnost da ga resimo gd moze
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 11:49

Ma ne obeshrabruju me samo mi daju podstrek da im generalno sto manje para dajem. Ne daju oni meni pa necu ni ja njima lol!
A da moljakam preko novina, tv-a i da pravim od sebe senzaciju to mi ne pada na pamet... A izgleda da samo to kod nas funkcionise... Dok budemo imali para mi cemo pokusavati kad nestane para pauziracemo dok ne skupimo i tako u krug....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 2/4/2016, 11:51

Bas sam neki dan skinula pravilnik Cacana za vto,  i planirala da odnesem u nase gradsko vece,  liku koji je zaduzen za to,  da predlozim izmene nasrg pravilnika u Ue.  Mi smo dobili prosli put 50.000. Sad nemamo pravo,  jer imamo jedno dete. A i da nemamo dete,  po pravilniku iz Ue ne bismo dobili,  jer je definisano jednom ko dobije nema vise pravo.  U ca 300.000 godisnje za jedan postupak svakom paru. Skoro su promenili.  U ns daju 200.000 po paru godisnje.  Mimi,  mi nismo imali pravo preko fonda i dr je video dg mog muza,  u komisiji je ginekolog,  i dobili smo deo para prosli put. Jer je u tome i bio fazon,  ko ne moze preko fonda ili je ispucao pokusaje,  da mu grad ili opstina pomognu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 11:52

Po meni postenije bi bilo da novcanu pomoc daju parovima koji nemaju prava o trosku drzave
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/4/2016, 11:55

Ovde je izricito naglaseno da vazi samo za parove koji su ispucali oba pokusaja preko republickog fonda. Tako je napisano da nemam potrebe ni da se maltretiram da pokusavam jer taj uslov ne ispunjavam! Onom ko je to pisao i smislio zelim sve najbolje u zivotu.... Al ne ovom
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 2/4/2016, 12:06

Mimi,  i kod nas je tako pisalo,  pa sam ja konkurisala i dobila.  Posteno je da daju pare parovima koji su ispucali dva pokusaja,  kao. Onima koji nemaju pravo preko fonda,  naravski,  a mogli bi se zeznuti pa dati koju kintu i nama koji zelimo jos  jedno dete. Neke opstine daju.  No, slabo se ko udubljuje u pricu,  a vrlo bi trebali.  Jer ako nema nataliteta,  nema ni drzave,  ni poreskih obveznika,  bla bla.  No,  ko se ko nas jos bavim nekom dugorocnijom vizijom...  Generalno,  ko nema para,  moze da se slika,  kako okrenes.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/4/2016, 12:46

Bolje se ne nervirajte oko toga.
Pare se ne ulazu gde politicari ne mogu da zarade neki procenat.
Kakva deca, bela kuga,...koga to od njih zanima? I to sto ima, uglavnom je samo neka vrsta ulaganja u reklamu ili deo predizborne kampanje. Koliko sam videla, samo NS ima neki pristojan pristup i to zahvaljujuci Kopitovicki.
Mimi, bolje ne gledaj i ne prati to. Samo sebi skodis.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 2/4/2016, 14:43

A Bg ne daje nista koliko sam informisana.... ako prodjes komisiju imas pravo na ta dva pokusaja i to je to.... a ako ne prodjes komisiju dovidjenja prijatno.... Cini mi se da Vojvodina i NS imaju najvise mogucnosti.... imaju 2 preko fonda, 1pokrajinski i cini mi se jedan gradski...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 2/4/2016, 19:03

Kad sam 2014. god. pre nego sto cu otici prvi put u Prag, bila kod dr Radulovica da se malo raspitam kako on to radi donacije (jer to sto on radi jeste nezakonito), on mi je svasta napricao kao da sam debil (doduse tad i jesam bila za ove stvari) i rekao mi je kako "eto, neki kazu kako je to sto on radi nezakonito, ali je krajem 2010. god. donet u Srbiji neki Zakon u vezi sa donacijama i eto kako ljudi svasta pricaju. A ljudi svasta pricaju jer nisu doneta kasnije potrebna podzakonska akta, ali eto Zakon postoji i ljudi pricaju gluposti. Moze da se nadje da se procita u Sluzbenom glasniku..."

Dakle, kao sto sam rekla, ja jesam bila debil za vto pricu, ali nisam debil bas za zakone. Ne znam kojih ste struka, ali iako ja nisam pravnik po struci, prevrnula sam mnogo zakona u rukama, i ne treba da budem ne znam kakav poznavalac da bih znala da donosenje odgovarajucih podzakonskih akata je potrebno da bi neki zakon poceo da se primenjuje, tako da... toliko o tome (mozda si nesto o tome cula Sirijus jer taj zakon je kao donet pre 5 godina).
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/4/2016, 19:15

Evo reci cu ti ja sto znam. Donet je Zakon, koji ne moze da se primenjuje bas zbog toga sto nisu doneta podzakonska akta kojima bi se detalji primene definisali. Kod nas je dozvoljena donacija poznatog davaoca (koliko se secam, mora rodbina da bude), mislim da se dotle stiglo i stalo. Bila sam pacijent prof. Lazovic bas u vreme kad je radila na tome pre 3-4 god, zato sam to negde cula/procitala. Tad me nije zanimalo, nisam sanjala da ce mi trebati. Mislim da moze da se nadje na netu neki njeni stari intervju na tu temu.
A dr Radulovic zloupotrebljava zakon (da ne kazem nesto drugo), ceo grad zna sto radi, i ne znam kako tu ordinaciju neko ne zatvori. Ali mislim da bas zato sto nije zakon u primeni, nema ni propisanih kazni. Tako da on koristi prazan prostor.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 2/4/2016, 21:04

I ja mislim da je tako...
Znam da je ona glumica "Salveta" isla kod njega na donaciju i porodila se u 52. godini. Znaci kod njega nema ni starosne granice
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 2/4/2016, 21:31

Ja ne znam ko je taj Radulovic niti kako radi ali mislim da tu pre treba biti kivan na drzavu a ne na njega jer sa moje tacke gledista ( koja nema min. 6000e da ode na donaciju u Prag) mogu samo da budem zahvalna sto postoji neko ko to radi i ovde....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 3/4/2016, 00:25

Majka mu stara. Kakve su sanse nekome sa AMH-0,08???? Drugarica moje godiste je u drugoj polovini prosle godine imala dve prirodne trudnoce. Tad joj je AMH bio 0,9. Prva je otisla odmah sama dakle biohemiska. Na drugoj se culo srce na UZ na sledecem ne i bi kiretaza. Taman sam je ubedila da ode kod nekoga ko se bavi sa VTO da otkrije zasto je to. I ona resi ok i pre toga izvadila hormone. Kad ono AMH-0,08!
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 3/4/2016, 01:13

alisa ::Ja ne znam ko je taj Radulovic niti kako radi ali mislim da tu pre treba biti kivan na drzavu  a ne na njega jer sa moje tacke gledista ( koja nema min. 6000e da ode na donaciju u Prag) mogu samo da budem zahvalna sto postoji neko ko to radi i ovde....

Nije problem sto on radi ovde, vec poreklo genetskog materijala.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/4/2016, 07:02

Mislim da je u Srbiji regulisano nekim aktom da donor mora da bude poznat,tj. da moras da dovedes svog donora.... a ako mislite na kradju jc , mozda ne radi ni to, mozda placa donore.... Ali sad vec pricam a nikad cula za coveka tako da mi je bolje da cutim.....


Sirijus meni je AMH 0.00 ( najveci izmeren pre 5-6 godina 0.003 ) pa se ja nadam da cu nesto da uradim sa svojim jc  lol! , a i Tulicka iz Visegradske se nije mnogo obazirala na njega jer sam spustila FSH i na uz  gotovo uvek imam neki lep folikul i uputila me na komisiju...
Ja sam radila AMH uvek u konzilijumu a citala sam ovde negde na forumu da su devojke isle u biomedic i dobijale vece rezultate AMH ( to cu da proverim pre nego sto predam papire u Nemanjinoj lol! )

Sad bez sale.... uvek moze da proba.... sanse nam verovatno i nisu bas neke ali nada umire zadnja Very Happy .... sve sto citam o njemu uglavnom pise da ne moze samo on da se posmatra i da nije bas pouzdan.... Mora da proveri i FSH, LH, E2 i InhibinB i naravno sve to da se isprati na uz
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu