KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+56
Baš za andjele 75.
ragaco
mirjanamirjana1986
Padobranka
Leptirko88
Jeka1984
Vecka
libra35
dzefri
dacans
Tebi
MalaSaJuga
lela1984
nina :)
winni
Amna84
Ancica 87
AriesGirl
alisa
Bobaue
Hiperaktivna
Pikseta
PalcicaBg
Sirijus
Lina73
dada88
Lija
diki81
zsuki75
lenjivica
Dreamerka
ganedina
kiki5
Sofija Veks
Dora1
Zmajuška
SoJa
tatjanica
Jerapetra
srculence 84
lilyt
annci
Vanja80
bak
jelena.kuburic
Blanka
sanja 73
BiKsi :)
noja
mimi85
saska1
BabyBear
Iskra
jelena*mama2andjela*
Eho
SannyP
60 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 17/3/2016, 23:17

Srculence, necu nista da pametujem niti da podgrevam neke lazne nade, ali mislim da je vazno da ponovis betu, zaista se iz ovoga ne moze reci nista definitivno, dr kad je oko 20 i sami upucuju da se ponavlja i smatraju da se ipak ima cemu nadati cmoka

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 17/3/2016, 23:46

e pa hebemu mamu Srce. uffffffffffffffffffffff što mrzim te male bete...ti ne krvariš jel?

moraćeš svakako za dva dana ponoviti...pa šta bude biće. baš kako si i rekla. ljubac i grlež. veeeeeeeeeliki.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/3/2016, 00:23

Srculence, obavezno ponovi betu za 2 dana. Mnoge zene su ovde dokaz da su cuda moguca, a pogotovu kad imaju za sta da se zakace. Ljubim te osmeh srce

Drage moje, napokon malopre dodjosmo kuci. Malo smo skitali posle UZV i videli se sa nasom dragom Tebi i njenimi muzicem koji su nas cekali duuuuuuugo i strpljivo da zavrsimo kod Zivanica, sto je malo potrajalo, valjda zato sto sam prvi put kod njega. Veeeeeeeeliki ljubav za njih.

U principu je sve ok. Jajnici su ok. Vidi se neki "oziljak" ili nesto sto Zivanic nije mogao bas 100% da zna sta je. Napisao je da je "neposredno uz kavum nehomogena zona 13x9 mm, i pretpostavlja da je to neki post operativni nalaz i da to jedino Vidakovicka (koja mi je radila operativnu histeroskopiju) moze znati sta je tacno i da treba da odem kod nje na kontrolu (sto cu ja uraditi cim mi stigne HP nalaz). Napisao je i "silueta kavuma trouglasta, blago konkavna ("internal indentation" 5-6 mm)...to je valjda ono sto mi je ostalo posle histero, sto Vidakovicka nije mogla da skine...i rekao je da je to u principu ok.
Takodje mi je rekao da onaj UZV pre Praga, na kome treba da mi izmere debljinu endometrijuma 12. dc, treba da mi radi dr koji me je operisao jer jedino on zna tacno sta ima kod mene unutra i jedino ona ce napisati nalaz kako treba jer bi npr. on, ako bih kod njega radila taj UZV, napisao koliki je endo, ali bi i napisao da je video to "nesto" sto ne zna sa sigurnoscu sta je i kad bih to tako poslala u Prag ko zna sta bi oni mislili i mozda bi rekli da ne dodjem u ovom ciklusu dok se to ne sredi.
Jos mi je rekao da nebitno da li se to zove septum ili subseptum, sve je to septum i treba da se otkloni i nikako se nije slozio sa stavom da nije trebalo da mi ga otklone nego samo polip (one koje su pratile moju pricu znaju o cemu pricam), rekao je da se preporucuje da se uradi histero pred VTO i da uvek treba da se uradi 3D ako vec postoji ta opcija jer ne moze na 2D da se to vidi, a cak i na 3D nije sigurno da ce se videti nego je najsigurnije na histero kada kamerica udje unutra (meni je bilo receno da ne treba da radim ni histero ni 3D i da bi se kod mene videlo da imam "nesto").

Inace, tip je sjajan, odusevljena sam njime! Coveku mozes da postavis svako pitanje, ima strpljenja da ti sve objasni, kad radi UZV onda uglavnom cuti, nikako ti se ne obraca, potpuno je skoncentrisan na to, ali zato posle pregleda ti sve lepo objasni sa puno strpljenja i hoce da odgovori na sto pitanja koje sam ja imala lol!
Kad ostanem trudna sad, u 12. nedelji trudnoce cu sigurno ici kod njega na UZV, posto je za dijagnostiku u trudnoci jos veci expert Very Happy

Eto, toliko od mog izvestaja. Nadam se da ce sledece nedelje da mi bude gotov HP nalaz, pa cu kod Vidakovicke na kontrolu i tada cu se dogovoriti sa njom i za UZV na 12. dan sledeceg ciklusa. U medjuvremenu cekam i odgovor iz Praga na sve ovo i tako... ide dan po dan, korak po korak okupan sunny

Zelim vam sve najbolje u vasim narednim koracima i da sve ove bete koje cekamo budu lepe i debele molitva molitva molitva
poljubci poljubci poljubci
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 18/3/2016, 00:29

Baby draga, odlicno sto si bila kod njega i drago mi je sto si zadovoljna sa dr. Dobro te uputio da podjes kod Vidakovicke. Potpuno se slazem s njim, septum ili subseptum kako god treba da se skida, sve sto smeta implantaciji. Od svega mi je najdraze sto si mi ti raspolozena. Ljubimo te nas tri osmeh srce srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/3/2016, 00:42

Pa jebem mu misha, skinuli su ga valjda Blankic lol!
3 poljupca za vas 3 koje ste u 3. smeni sreca
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 18/3/2016, 00:51

Nadamo se da jesu, nego opet treba da se smiri materica, zato se uvijek posle skidanja septuma i bilo kojih vecih intervencija ( kao kod mene) nakon 2-3 mjeseca zakazuje ta second look histeroskopija kada se moze ponovo baciti pogled na unutrasnjost materice kad se sve smiri.
Drzim palceve moja draga Baby. Stisak zagrljaj srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/3/2016, 01:05

Pa da, to je i on rekao, da treba da se smiri materica, tj. da se ovo sto je video smanji, povuce, stagod. Zato se i ne radi vto odmah u sledecem ciklusu nego tek u drugom i nadalje.

A Vidakovicka mi je rekla da, ako NE DAJ BOZE, sad ne uspe trudnoca i ako budem nesto dalje htela da radim na trudnoci, da cu onda obavezno pred taj sledeci put, za koji se iskreno nadam da ga nece biti, morati da radim ponovo histeroskopiju.

love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 18/3/2016, 01:38

Baby drzimo fige da bude sve ok nadalje da srecni odete jos srecniji se vratite iz zlatnog Praga
Ucini sve da ga nema tj da nesmeta inpl. Blanka je primer da je moralo tako iz vise puta jer se vracalo sve,  5 ih je radila dok se vise nisu pojavljivali
Dado navijamoooooo i rode saljemo roda roda
Srculence ponovi mi se nadamo da ce beta da se utrodupli pa da nastavi sa rastom , neki talas malih beta naisao
Saljemo rode drzimo jako fige igracice roda igracice roda igracice roda igracice roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/3/2016, 01:45

Nisam znala da septum moze da se vrati... Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 18/3/2016, 01:49

Pozdrav za trecu smenu Very Happy Svim devojkama sto su mi pozelele srecan pocetak zahvaljujem poljubci Noja nemam terapiju...samo estrofem i cardiopirin do transfera,posle fraxiparin...Anci,estrofem sam dobila od Masato i Aries,na kraju nasla i u apoteci,nema potrebe da se pretrazuje Bg,sve je pod kontrolom poljubci ..nemam reci koliko su divne,kao i sve devojke koje su mi sugerisale gde da trazim,svima im hvala...a,ti Srce..mozda da kazes ovim devojkama kako kod tebe u Becu izgledaju nalazi i kao sto bi ja rekla nije kraj dok sudija ne svira kraj...Borimo se!!!!!
BB ja verujem u tebe,nekako mi ti "mirises "na bebe/bebu Very Happy
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/3/2016, 01:53

Pixi, odlucila sam da u ovom obracunu pobedim JA i tacka!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 06:02

Hvala vam drage moje ljubav nisam tuzna nesto se ipak desilo al ipak ih nesto zeza. Pikseta draga moja hvala ti na podrsci koju si mi pruzila u ovim danima dok sam cekala betu. Ovde imaju ref.vrednosti za svaku nedelju,naprimer za 3ned.do 4ned.ide od 5 do 130 a od 4do 5ned.75 do 2.600 i tako dalje gde posle pada.  Volela bih da devojke koje su imale te biohemiske da mi napisu sta su radele od analiza i ta antitela. Volela bih vase misljenje o svemu tome. Ja imam endometriozu koju nece da operisu,kazu da ne raste i da nije smetnja za folikule. Prof.je rekla da na vto iz prirodnog mogu uvek da idem jel svaki mesec imam folikul al kao moracu da idem na jaku stimulaciju i da on onako odreaguje i da izbaci vise jc. I da posto neke hormone nisam radela jos iz fronta moracu sve to da ponovim. Recite mi molim vas sta sve jos da odradim jel prosli put sam pila deksazon i bockala se fraxijem i beta je bila veca. A sada nista od toga i ona je manja. A da 2 meseca pijem glukofaz i sta mislite da nije zbog insulina? Inace tsh je 1.50 on je ok. Da i to da amh mi je 4 i sto je profesorka iznenadjena jel je to jedan jajnik,sada sa femarom sam imala jedan od 16,14,12,12 i nekoliko manja. Al femaru su mi dali samo 5dana nisu vise i cim su mi prekinuli i folikuli su prestali da rastu,i na moje pitanje da su sa femarom bolje reagovali oni su mi rekli femara se pije samo 5dana. prof.tada nije bila tu to mi steva ukinuo. Inace znaju da sam iz beca. Uf devojke vec me vata panika jel nesto ne stima a pricaju kako smo ok. Jel ima neko bilo kakvo misljenje?ljubim vas sve i izvinite na ovako dugom postu love i da,juce me je jako preseklo preko stomaka i jak ubod u materici sam imala. Inace ne krvarim samo sam treceg dana uvece imala dva jaka uboda u materici i jako grcenje
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 07:41

Da li mozete da mi napisete sta ste radele od antitela i trombofilije. Ono sto je glavno za vto?molim vas ispisite mi
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/3/2016, 08:05

BB, navijam da se iz Praga vratis kao najsrecnija zena na svetu!

Pixeta, zelim ti svu srecu u ovom postupku koji mora biti dobitni!

Srculence, ja bih ponovila betu za dva dana kao sto su ti zene savetovale.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/3/2016, 08:08

srculence 84 ::Da li mozete da mi napisete sta ste radele od antitela i trombofilije. Ono sto je glavno za vto?molim vas ispisite mi

S obzirom da si postupak radila u Feroni, ja bih ti savetovala da odes kod prof. Gorane Mitic, njihovog hematologa. Zena je jako fina, sve ce ti lepo objasniti sta treba da proveris. Ja sam bila njen pacijent i jako sam zadovoljna.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 08:14

Joj to tek na leto kad uzmem odmor. A jel ima to na dodatne analize? Videcu jel ovo vec postaje zarazno i nesnosno. Al videcu da zakazem mozda neki vikend pa da eto vidim sta ce mi reci
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 18/3/2016, 08:21

Srculence zagrljaj Misha mu njegovog! Bas je vala moglo i da nas obraduje. Naravno da ces ponoviti sutra betu...nikad se ne zna. Svakako vidim da si ti od rane zore u akciji i pravljenju sledeceg plana. To je dobro. U ovoj borbi jedino je odustajanje poraz. Sve dok se borimo, uspeh je tu, pred nama. Bas u sledecem pokusaju.
Pronadjos spisak mojih dodatnih analiza. To sam sve ovde pronasla, ali da ne trazis, ajde na brzinu da prekucam

HORMONI
-dnevni profil prolaktina
-SHBG, DHEA-s, Androstndion, Progesteron 21 dc

Autoimuna antitela:
-Anti-beta2-glikoprotein-IgM, IgG, Antikardiolipinska-IgM, IgG, Antinuklearna (ANA), Antifosfolipidna (APA), Antimikrozomalna (anti-TPO), Antitiroglobulinska (anti-TG)

Koagulacioni status:
-Lupus antikoagulans i stecene trombofilije (vreme krvarenja i koagulacije, sedimentacija Er (citrat), Protrombinsko vreme (citrat) INR, Brojanje trombocita, Aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme, Fibrinoliza, Protein C, Protein S, Rezistencija na aktivirani protein C, Antitrombin III)
-Urodjene trombofilije (FII G20210 A-FV Leiden, MTHFR, PAI)

Nadam se da sam pomogla malo
Od Djoleta i mene
poljubac
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/3/2016, 08:22

srculence 84 ::Joj to tek na leto kad uzmem odmor. A jel ima to na dodatne analize? Videcu jel ovo vec postaje zarazno i nesnosno. Al videcu da zakazem mozda neki vikend pa da eto vidim sta ce mi reci

Na temi Dodatne analize ima bas svasta. Meni je bilo komplikovano da sve to radim i zaista nisam htela na svoju ruku. Otisla sam lepo kod dr i ona mi je, na osnovu anamneze i dotadasnjih analiza, napisala sta jos sve treba da odradim. Mozda ne bi bilo lose da vidis da li mozes da odes za neki vikend.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 08:24

Hvala annci u ljubac za tebe i doleta. Sad cu sve da prepisem i da odradim u lab sve pa da vidim sta je u pitanju. Hvala ti puno ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 08:26

Vazi aries moracu da zakazem i da odem jel vec nema smisla sa ovim biohemiskim
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 18/3/2016, 08:33

BB, bas mi je drago sto ti se doca svideo. Sada imamo jos jednog ovde u bazi proverenih dijagnosticara.
Moram priznati da mene stvarno nervira taj manjak informacija u otpusnoj listi. Isto sam ja to imala posle svoje histero. Ne pise ustvari nista. A kao, bitno je da dr koji ti radi histero, posle odradi i transfer ili bar da preporuke gde je najbolje vratiti embrion. Ja nisam dobila tu preporuku. Zar je tesko to zapisati ili nacrtati? Koja je tebi garancija da ce se ona setiti bas unutrasnjosti tvoje materice? Ili moje?
Meni na otpusnoj listi nema reci o miomima i priraslicama...samo klasican CR.
Na prosloj operaciji mioma radili su mi i produvavanje jajnika, pogadjajte da li ista pise na otpusnoj...
Sorry, iznervirao me je taj stav, da neke stvari zna samo lekar koji je radio intervenciju. I ako on ode u penziju ili na Mars, mi mozemo da se slikamo...
Ali sta da se radi,tako je kako je, zato svim predlazem da sto vise pitaju. Ja to nisam nikada radila, da ne budem dosadna, jer ljudi znaju svoj posao...a onda kada me sledeci lekar pita, ja nemam pojma, kao "pa trebalo bi da pise tu"...
Ti lepo kada odes na kotrolu kod prof, sve detaljo ispitaj...

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/3/2016, 09:00

Bb bas mi je drago sto si zadovoljna doktorom i pregledom,i bolje sto te je uputio na Vidakovicku jer ipak samo ona zna sta je radila.A kod njega se vrati na taj expertski u 12.nedelji :-)
Da li ce ti Vidakovicka raditi opet histero pred fet,s obzirom da je rekla da ako ne daj boze ne uspe da ces morati na histero?

Dado ja bih nastavila s bromokriptinom bar pola doze do bete,mada se on pije do 12.nedelje uglavnom.

Srculence procesljaj dodatne analize,ja sam skoro sve uradila pa ne nadjoh razlog ,dal je sreca u pitanju,sta je,al znam da jednom mora uspeti.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 09:03

Palcice jel sve ti je ok? Ne razumem zasto se to desava? A sta je to kariotip?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 18/3/2016, 09:14

Srculence, miša mu poljubim, baš je majušna beta. Ali je super što si ti borac i ima da ti uspe sunny


Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/3/2016, 09:16

Moram sirijus jel imam endometriozu ona miruje al me strah da mi ne pojede jajnik i posle nemam nista od njega. Jbg zivot je takav

srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu