KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+56
Baš za andjele 75.
ragaco
mirjanamirjana1986
Padobranka
Leptirko88
Jeka1984
Vecka
libra35
dzefri
dacans
Tebi
MalaSaJuga
lela1984
nina :)
winni
Amna84
Ancica 87
AriesGirl
alisa
Bobaue
Hiperaktivna
Pikseta
PalcicaBg
Sirijus
Lina73
dada88
Lija
diki81
zsuki75
lenjivica
Dreamerka
ganedina
kiki5
Sofija Veks
Dora1
Zmajuška
SoJa
tatjanica
Jerapetra
srculence 84
lilyt
annci
Vanja80
bak
jelena.kuburic
Blanka
sanja 73
BiKsi :)
noja
mimi85
saska1
BabyBear
Iskra
jelena*mama2andjela*
Eho
SannyP
60 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/3/2016, 16:56

Oh drage moje sve vas puno volim vi ste moja podrska i to velika. Sve vas ljubav i idemo do kraja. A isto imam podrsku jedne nase formurasice iz novog sada koja je uz mene i nju puno ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/3/2016, 17:07

Alisa, uradi tsh sada, da vidis kakav je,. Ako je mnogo preko dva, onda bi trebala terapija, jer uz stimulaciju dodatno raste.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 14/3/2016, 17:11

alisa ::A da vas pitam.... vidim da pisete da tsh treba da bude ispod 2 a meni je na zadnjem merenju bio 2,75 sto je u granicama ref.vred. i niko mi nista nije rekao da treba da pijem za to. Inace ja nemam problem sa stitnom. Jel se to da treba da bude ispod 2 odnosi samo na vas koji inace imate problem sa stitnom?

Poželjno je da tsh bude manji od 2 iz razloga što tokom same hormonske supstitucije u toku procesa vto od hormonskih injekcija on skače, a povišene vrednosti tsh ometaju samu implantaciju. Neki ginekolozi ga tolerišu do 2,5, ali iz ličnog iskustva ja bih preporučila da odeš do endokrinologa i potražiš neku minimalni terapiju 4-6 nedelja pre same vto. Većini nas kasnije ili pre cikne štitna od stresa.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/3/2016, 17:14

Navijam za sve cekalice igra igra igra
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 14/3/2016, 17:15

Zanima me posle koliko meseci od početka uzimanja terapije za IR ste proveravale vrednost šećera i insulina?
Da li ste ponovo radile ogtt sa insulemijama? Da li ste ga možda radile pred početak vto?
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 14/3/2016, 17:19

Palcice,pa gdje si ti ,curo draga :-) Gdje je nestade tvoja zuta slicica avatara :-) U mislim si mi ..
Nije lako se odluciti,krupan je to korak i nesto sto moram nositi u sebi citav zivot.Ali nemam nista ni od cekanja,jer ko mi garantuje da me onda neka druga bolesti ili nesto drugo ne poklopi..A i treba krenuti ranije,jer ne zna se kad i iz kojeg puta ce uspjeti..Odlucila sam da ce biti kako Bog bude dao i htjeo..Ima slucaj zene koja je isla na donaciju u Spaniju 3 puta pa htjela u Cesku i onda je prirodno dosla do bebe :-) Bice kako bude,da mi Bog da smo snagu i smirenost . Sto od srca zelim i tebi i svima nama
Baby Bear, hvala ti..Ostala sam duzna na odgovoru "za ono frsika " :-)
Mislila sam,da trenutno imas najsvjezije info a vidim da se ti jedina sprmas opet za Prag ,i ja sa tobom :-) Svjeze smo :-) Mi smo se sad fiksirali na juli,pa vidjet cemo.Kad ces ti opet ?
Noja,hvala za info.. :-)
Upravo sam se vratila od doktorice ,kaze da su se jajnici promjenuli da se ocito nesto desava,nema folikula ali ima nesto, neke rupice al ne moze reci da je ista :-) :-) Ajde ,reko nema veze da ja vas pitam za donaciju :-)
Dace mi sve uputnice i sve briseve cu odraditi kod nje,osiguranje mi to mora platiti rekla je :-) Sama se ponudila i objasnula sta ce mi dati kucni doktor a sta ona..
I sve sto bude trebalo ,da joj se javim pomoce mi..Uff koje olaksanje ,bas sam pomisla da cu se boriti sa njihovim sistemom .
Ne znam ,djeluje mi da me onako sazaljivo gledala. Ja onako malena - (za nju jos i premlada) ,sitna ,blijeda i u bezizlaznoj situaciji,glavno mi pitanje ,moram li ja to ovdje prijaviti da je donacija :-)
Uglavnom,ne moramo prijaviti da je donacija ,samo se upise je li prirodna ili podpomognuta trudnoca,odnosno pisu sterilitet ili ne . Ne znam ni sta im je to,zasto im to trebao ? AKo ko zna...
Po zakonu nemam pravo na bolovanje ali mi dokorica moze dati na osnovu gripe.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/3/2016, 17:27

Zmaje, ja sam radila nakon nekoliko meseci i i dalje bile vrednosti visoke. Pred vto nisam. Tj. Nisam vise ni radila, dr mi rekla da sam pokrivena terapijom. Radila ogtt u trudnoci. Sad nadjoh na temi, samo glukozu, bez insulina tada.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 14/3/2016, 17:34

Treba im Amna zbog sifre i dijagnoze koju moraju da postave. A ne znam zasto bi morali da znaju da li ti ides na vto sa doniranom ili tvojom jajnom celijom. Ako te neko pita gde radis vto, ti kazes u Pragu. A ako te pitaju zasto tamo, a ne u Srbiji ili negde drugo, ti kazes zato sto su najbolji i imajy najsavremeniju opremu. Nekima koji se ne razumeju mnogo u tematiku ja nekad kazem i "zato sto oni u Pragu rade i neke stvari koje se ovde ne rade" Wink i to ne zato sto krijem nego zato sto me mrzi da objasnjavam. A znam da iako im objasnim oni i dalje nece nista razumeti tako da dzabe mi trud Very Happy

Inace, ja se pripremam da treci put idem u Prag, a kad cu...vise necu uopste unapred da pricam jer sam mislila da cu u februaru ici pa ne odoh
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 14/3/2016, 17:39

Hvala, BiKsi!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 14/3/2016, 18:19

Amna tu sam,nista novo kod mene pa zato retko i pisem.
Kao sto kazes kako Bog da,na ovaj ili onaj nacin,bitno da ces ti biti majka.Skoro sam citala da kod donirane j.c. dnk majke koja nosi plod prelazi na plod.Eto ako ti to nesto znaci.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 14/3/2016, 18:22

Hvala na odgovorima. Hormone sam radila u februaru i tada mi tsh bi 2.75. Mi trenutno skupljamo papire za vto preko siza tako da jos i ne znam kad cemo u postupak ( nadam se da cemo ako nista drugo bar da predamo papire do kraja godine) Doktorka rekla da  dok cekamo za vto odradimo neku insiminaciju, nista nas ne kosta da probamo....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 14/3/2016, 18:44

Srculence, slazem se sa devojkama, rano je jos za test, strpi se jos malo pa odradi betu. ljubav
Zmajuska, kazu da oko 3 meseca treba da deluje terapija, ja sam sad menjala terapiju pa za 6 nedelja imam kontrolu, mozda ne moras bas 3 meseca da cekas da prekontrolises, pretpostavljam da mozes i ranije. Ja planiram opet da uradim i suk i insulin, pocetni i za dva sata.
Lerapetra, mislim da je najbolje da odradis kako ti je Blanka objasnila.
Dado, Lina, navijam i mislim na vas! igracice igracice igracice

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 14/3/2016, 19:56

Palcice,ista sam i ja ..nekad nemam snage da pisem :-* :-*
Ali cesto se sjetim proslogodisnje aktivne generacije :-)

BabyB... kod mene niko nece znati ni A :-) Samo eto ginekolog zna,sta cu ona je znala i prije mene ,glupo da je lazem a i nemoguce :-)
Puno poljubaca svima
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/3/2016, 20:37

Devojke, navijam!!!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 15/3/2016, 07:39

Drage moje, radila sam juce hormoncice, i izmedju ostalog iako mi nije trazeno uradim vitamin D. E sad on je 36.5 sto spada u neku insuficijenciju, a tek od 75 je optimalno. Da li da pijem nesto za to? I da tupavi prolaktin mi je 539, pa u napomeni stoji da uradim dnevni profil prolaktina 😏
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena.kuburic 15/3/2016, 07:54

Uradi draga dnevni profil prolaktina bices mirnija a i krenuces sigurno sa kapima za vitamin d srecno draga

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 15/3/2016, 08:25

Sirijus, ja sam pila vigantol kapi, po preporuci endokrinologa, mislim da je bilo 15 kapi svake dve nedelje.
Sanjice, draga, kako sam tebe preskocila, bravo za histero i za spremljenu kucicu!!! zagrljaj

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 15/3/2016, 08:46

Uh, znam da sam koliko juče čitala za dnevni profil prolaktina i sad ne mogu da nađem Sad Radi se beše 3x na svaka dva sata? Da li prvi put 2 h nakon ustajanja?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/3/2016, 09:03

Sirijus za vitamid d vigantol kapi,mozes odmah da krenes 2,3 kapi dnevno uvece na jezik.A prolaktin nije tako strasan,mozda je to trenutno.Tako je i meni bio,kad me vratili sa komisije zbog njega,a za par dana kad sam ponovila bio 200 i nesto.
Uradi dnevni profil za svaki slucaj.Budna dva sata pre vadjenja i posle na dva sata vadis,tri puta ukupno,cini mi se da skoro negde procitah tako.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 15/3/2016, 10:34

PalcicaBg ::Sirijus za vitamid d vigantol kapi,mozes odmah da krenes 2,3 kapi dnevno uvece na jezik.A prolaktin nije tako strasan,mozda je to trenutno.Tako je i meni bio,kad me vratili sa komisije zbog njega,a za par dana kad sam ponovila bio 200 i nesto.
Uradi dnevni profil za svaki slucaj.Budna dva sata pre vadjenja i posle na dva sata vadis,tri puta ukupno,cini mi se da skoro negde procitah tako.

Potpisujem Palcicu, obavezno 2 h moras biti budna prije vadjenja a dnevni profil se radi u 8,11, i 13 h. Makar sam ja tako.

Koracaljke srecno osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 15/3/2016, 10:46

Vanja80, hvala na odgovoru. Pijem terapiju 5 meseci, sledeće nedelje idem na kontrolu kod endokrinologa pa ću čuti šta će mi reći.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 15/3/2016, 10:55

Palčice, Blanka osmeh srce meni je ne pijenje kafe jutrom stres, tako da ću da ponovim dnevni onako sa popijenom kafom i na tenane.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 15/3/2016, 11:11

Jednom davno sam vadila prolaktin nakon scene gdje je auto udarilo jedno malo štene na 2 m od mene, ne mogu ti opisati kako sam se potresla i koliko mi je bilo zao, a pri tom sam veeeeliki ljubimac pasa. Prl je bio ogroman, morala sam da ponovim nalaz za koji dan. Tako da sve utiče na naš organizam. Fino ti kaficu, iskuliraj i lagano do laba.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 15/3/2016, 11:19

Drage moje koracaljke, jedva cekam cetvrtak da nam Srculence uradi betu, pa da prsti vatromet srece ovde! Da sve skakucemo i radujemo se i ponavljamo "jesmo li ti rekle da je rano?!?".
konfete konfete konfete konfete
Srculence, mislim da sam vise puta pisala moje iskustvo sa kucnim testom, ali nikada dosta ponavljanja. Doduse, nije direktno moje, ali od moje sestre je, pa ga prisvajam jer nas dve smo kroz sve u zivotu zajedno prolazile, pa tako i kroz ove VTO price. Cetvrti njen pokusaj pre tri godine. Pre toga prestala da pusi, promenila nacin zivota, zdrava hrana, silni cajevi, Majra + mumija, manastiri i silni lekari...I konacno taj cetvrti pokusaj. Ona sva beskrajno pozitivna, sigurna da je uspelo. Ja jos vise. Gledam je i znam da je trudna. Bas zbog toga sto je bila tako sigurna da je uspelo, nije mogla da ceka do tog 12 dpt, vec uradi kucni test 9dpt. Zove me na poslu i place... test negativan affraid Eeee, jbg! Ja pokusavam da objasnim da ima nade, ona ljutito vice da se ne zavaravamo, da su vracene blaste i da bi morao bar nesto da pokaze, bar bledunjavu crticu...Tuga i razocarenje...nateramo je da uradi betu 12 dpt, i ona naravno 255 (nikada necu zaboraviti, kao ni svoju prvu pozitivnu). Moja sestricina je u decembru napunila dve godine srce srce Ne mozes ni da zamislis koliko je slatka...cupavica tetkina...
Ovako ce tvoja neka sestra ili brat pricati za par godina...
Znam da je nestrpljenje veliko, i da kod nekog ti testovi i rano pokazu, ali samo ti dajem dokaz da nista ne mora da znaci, i da itekako umeju da promase!

Dado, Lina, otvarajte prozore
roda roda roda roda roda roda  

Amna, devojke su ti vec napisale. Ne treba da preterujes u nekim fizicki teskim poslovima, niti da dizes tesko ili trcis i skaces. A ostale aktivnosti sasvim normalno do bete...mozes i kod svojih da te maze, paze i hrane cevapima...(kod mene na jugu "cevapcicima") Nista bolje za betu od cevapa  Laughing  Laughing  Laughing
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 15/3/2016, 11:36

Joj annci draga,suze mi krenuse i sva se najezih. Ti si moja snaga a i snaga svih nas na kutku ljubav ovo mi puno znaci sto si napisala.Nadam se da je test pogresio i da se moje jedince izborio beba ljubac za tebe i Djoleta love
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu