KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
Dacaa
mcanji
Vecka
jadranka
Mika
lenjivica
daki_mm
Bobaue
ahosame
saska1
Blanka
Tebi
nina :)
masato
Mimi12
Amna84
Sofija Veks
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
sandrolina
Sirijus
Ancica 87
KoMetaK
zvoncica36
winni
dada88
Jeka1984
Sanjci87
noja
d77
micaubica83
pegaz
fight&faith
sunny.tp
srculence 84
leptirica1977
zsuki75
tatjanica
PalcicaBg
lilyt
Vanja80
Eho
BiKsi :)
annci
lela1984
tiramisu
lelas
AriesGirl
Erata
53 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 20/8/2015, 23:31

Srculence, kontracepcija tome i sluzi: da kad prestanes da je pijes dobijes u proseku za oko 2 do 5 dana od poslednje tablete. Ne moze ciklus da ti traje koliko ti inace traje jer kad pijes kontracepciju hormoni rade drugacije, izostaje ovulacija itd. U jednom pakovanju mikroginona imas 21 tabletu i tesko da ciklus moze da ti traje cak 30 dana (nije nemoguce ali nije ni za ocekivati).

Ono sto mi nije jasno, to je zasto prekidas sa tabletama kad potrosis kutiju, pa onda kreces iznova. One se obicno piju bez prekida sve dok se ne uradi intervencija, cesto se nacne i druga kutija tableta i potrosi jos par komada dok se sve planirano oko intervencije ne zavrsi. Moguce je da je kod tebe razlog taj polip ili to nisko gvozdje..... zaista ne znam, najbolje je da pitas svog doktora. U svakom slucaju, to sto dobijas brzo nakon prestanka uzimanja tableta nije nista neobicno, nego je bas onako kako i treba da bude jer kontraceptivne tablete tome i sluze.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 21/8/2015, 05:02

lela1984 ::
Sofija Veks ::Lela, bem mu misa...

Meni je beta prvi put bila oko 650 maks, pa je padala jedno 3-4 nedelje, nadam se da ce tebi ta agonija krace trajati...grlim puno draga

Posle koliko si prokrvarila otprilike,Sofi?

Negde nedelju dana nakon sto sam prekinula terapiju, kada sam vidla da beta nepravilno raste. Rekli su mi da cu prokrvariti nakon 3-4 dana, ali u mom slucaju je bilo duplo...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 06:20

Hvala eho,prvi put pijem kontracepciju i malo mi cudno... cekam histero drzavno i sad kada proverim gvozdje i ako je u redu odmah me ubacuju za histero. Kad sam zvala dr.rekao mi je da nastavim opet od prvog dana da pijem a cudno mi jel nisam nikada imala tako ciklus na 22dana.ne znam sto tako a i bilo mi cudno jel svaka je devojka od 5dana ciklusa pila kont.a ja od prvog dana. Joj sve se spetljah toliko bih toga pitala da me vise sramota,stalno nesto pitam i stalno mi nesto nije jasno Embarassed ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 21/8/2015, 06:41

Nemoj se sekirati, Srculence, sve je kako i treba da bude. Slobodno pitaj sve sto te interesuje, tu smo da se medjusobno pomazemo. Medjutim, cak i kad dobijes savete i objasnjenja ovde, neke stvari je na kraju ipak najbolje pitati svog lekara jer je svaka od nas slucaj za sebe i ne pijemo sve odredjenu terapiju iz istih razloga.

Ja bih ti predlozila da, ukoliko ponovo dodjes u situaciju da zavrsavas kutiju mikroginona, a iz nekog razloga treba ponovo da odlozis UZ ili histeroskopiju, pre nego sto popijes sve tablete pitas lekara sa kojim si dogovorila histero da li uopste treba da prekidas i cekas novi ciklus ili da samo kupis novu kutiju i nastavis sa tabletama dok ne zavrsis intervenciju.

Znam da si nestrpljiva da zavrsis histero i da ides dalje, ali nemoj se unapred nervirati, svakoj od nas se desilo da nesto iz nekog razloga mora da odlozi. Poznato mi je koliko to ume da nervira, ali pokusaj da se naoruzas strpljenjem i da slusas savete lekara. Brzo ce to sve da se zavrsi i dok se osvrnes, eto te na cilju. ljubav
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 07:21

Hvala ti eho,u pravu si najbolje ga pitati za to. Videcu ovih dana treba da proverim gvozdje i ako je u redu onda pravac dr. ako nije onda cu da ga pozovem. Joj eho ne znam sve nesto gubim volju i sve mi nekako ne ide,jos mi se cista pojavila i dobro me zeza ipak je bolje otici kod njega da bi sve on to video. Nadam se da cu polako i ja tvojim koracima. Kako si ti?kako bebce? osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 07:37

Eho ti si nasa trudnica ili sam opet ja nesto pobrkala?izvini draga ako sam nesto lose rekla nisam namerno Embarassed
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 21/8/2015, 07:41

Nemoj da gubis volju, polako samo, bice to sve ok.

Ja sam dobro, malo me muci nespavanje, odnosno bolje reci spavam kao da sam se vec porodila lol! - budim se na svaka 2-3 sata. Inace ostalo super, nisam imala mucnine niti bilo kakve druge tegobe. Bebu jos ne osetim, jos je, valjda, rano, ali sam na UZ videla kako se okrece i prevrce. Very Happy
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 21/8/2015, 07:43

srculence 84 ::Eho ti si nasa trudnica ili sam opet ja nesto pobrkala?izvini draga ako sam nesto lose rekla nisam namerno Embarassed

Ne brini, nisi pobrkala, a i da jesi, sta ima veze, nisam ja bas tako osetljiva. lol!
ljubav
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 07:44

Hahaha obrce se?to je bas lepo... da sigurno je jos rano al cim se ovako obrce kao malo onda ce fudbal da igra u stomaku kad malo poraste. Bas mi je drago,uzivaj i spavaj jel ceka te slatko nespavanje osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 07:46

Svaka ti cast kad nisi panicar i kada si jaka. Ja sam nevidjena kukavica affraid
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 21/8/2015, 08:16

Panicar nisam nikako, malo me je samo hvatala nervoza od neizvesnosti dok nisam obavila prvi i drugi UZ. Valjda se tesko navici na ideju da je konacno uspelo.... Postalo mi je mnogo lakse kad sam obavila i prvi ekspertski i dabl test i kad je dr rekao da su rezultati i vise nego odlicni, pa nema razloga da me salje na neku prenatalnu dijagnostiku, osim ako ja to sama ne zelim.

Mislim, kod nas koje tezim putem dodjemo do trudnoce, briga valjda ne prestaje nikad, ali je treba drzati u granicama normale, i zbog nas i zbog bebe/beba. Very Happy

A sto se tice intervencija... meni je u operacionim salama jako zabavno, tako da i nisam neki reper. Mislim, bolje da cutim. lol!

Drzim fige i tebi ostalim devojkama sa koraka, da nam se sve sto pre pridruzite na trudnickim stranama!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 08:21

Hvala ti eho na savetima i nadam se da cemo sto pre preci na trudnicke teme... zelim ti da imas skolsku i laku trudnocu sreca
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 21/8/2015, 08:26

ja imam nisko gvozdje i radjena mi je laparo...
posle laparo mi je uvedena terapija heferolom jer je hemoglobin pao na 87... gvozdje nisam ni proveravala...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 21/8/2015, 08:30

Luckystar i niko nije pravio problem? A tebi radjena laparo i niko nije pravio pitanje a meni kaze anest.ne smem da te stavim pod anesteziju i nesmem da potpisem dok gvozdje ne poraste.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 21/8/2015, 08:57

Eho ::Panicar nisam nikako, malo me je samo hvatala nervoza od neizvesnosti dok nisam obavila prvi i drugi UZ. Valjda se tesko navici na ideju da je konacno uspelo.... Postalo mi je mnogo lakse kad sam obavila i prvi ekspertski i dabl test i kad je dr rekao da su rezultati i vise nego odlicni, pa nema razloga da me salje na neku prenatalnu dijagnostiku, osim ako ja to sama ne zelim.

Mislim, kod nas koje tezim putem dodjemo do trudnoce, briga valjda ne prestaje nikad, ali je treba drzati u granicama normale, i zbog nas i zbog bebe/beba. Very Happy

A sto se tice intervencija... meni je u operacionim salama jako zabavno, tako da i nisam neki reper. Mislim, bolje da cutim. lol!

Drzim fige i tebi ostalim devojkama sa koraka, da nam se sve sto pre pridruzite na trudnickim stranama!

Hahaha....Slicica sunca koju si izabrala sve govori! Pozitivna Eho!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 21/8/2015, 09:01

Srculence, Histero jeste rutinska operacija. Ja sam je radila. Meni nisu pravili problem sa gvozdjem mada neznam koliko je bilo ali mogu da pogledam u papirima. Ja nisam pila kontraceptive i dosla sam na odredjeni dan ciklusa. Skidali su mi polip. Radila sam u Visegrackoj i bas super prosla lol!
Prilicno bezbolno i lagano je proslo. Imas moje iskustvo na 27-oj strani o hissteroskopiji. Samnom u sobi je bila devojka koja je radila laparo sutradan njoj su vadili cistu koja je bila tezine 2kg kako su joj rekle doce i ne secam se sad koje velicine. Znam da je bilo bas zajebano kod nje a imala je tad 23godine. Posle smo se cule i sve je proslo ok mada je ostala par dana vise tamo. Tako da sve u svemu nema razloga za strah.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3033
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu