KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
Dacaa
mcanji
Vecka
jadranka
Mika
lenjivica
daki_mm
Bobaue
ahosame
saska1
Blanka
Tebi
nina :)
masato
Mimi12
Amna84
Sofija Veks
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
sandrolina
Sirijus
Ancica 87
KoMetaK
zvoncica36
winni
dada88
Jeka1984
Sanjci87
noja
d77
micaubica83
pegaz
fight&faith
sunny.tp
srculence 84
leptirica1977
zsuki75
tatjanica
PalcicaBg
lilyt
Vanja80
Eho
BiKsi :)
annci
lela1984
tiramisu
lelas
AriesGirl
Erata
53 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 13:02

Tiramisu beta ti je odlična. Progesteron depo niko napolju nepreporučuje već samo utro. Meni je to bilo čudno,ali njihova je filozofija ako nije sve sa bebom ok priroda sve to reguliše. Kao prog.depo može da ''zadrži'' plod koji nije ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 13:28

pegaz ::Tiramisu, sa takvom betom i koliko je vremena prošlo od transfera mislim da se već može videti mešak. Meni se 19. dpt video mešak. Srce sam čula 26. dpt tada sam bila kao 6w+2d, a dan ranije sam bila prokrvarila i ležala nepomično od straha. Iskreno nisam tako rano očekivala da ću čuti srce jer je normalno da se čuje i malo kasnije. Moji embrioni su bili trodnevni i to ima veze sa implantacijom svakako.
Ništa ti ne brini i opušteno idi na uzv.
zagrljaj

i moji embrioni su bili trodnevni. Znaci u pon.ce biti 23 dan od et.tesko da cu cuti srce ali nema veze.jednostavno ne mogu da docekam,pa eto nesto da se desava 😊. A zasto si prokrvarila,da li ja to mogu da ocekujem. Svet bi mi se srusio kad bih videla krv.


Poslednji izmenio tiramisu dana 15/8/2015, 13:35, izmenjeno ukupno 1 puta
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/8/2015, 13:32

Jelena evo me,nisam bas akivna jer nemam sta da pisem.
Za sada ne razmisljam o vto,ceka me postupak u Betaniji u decembru,januaru,a da li cemo pre toga ici na fet zavisi od finansija.
Ljubim te!

Daco bas cesto mislim na tebe,drago mi je da si se javila.
Izguracete vi do 9og,nece bebac da bude nestrpljiv.
Cmoka za tebe,mazi stomace
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 15/8/2015, 13:41

Tiramisu, ja nikakve mucnine nisam imala, ni jedan jedini dan, a evo zavrsava mi se upravo 13. nedelja trudnoce. Kao sto ti vec rekose zene, sve je individualno, te zbog simptoma ne brini.
Da nam javis lepe vesti sa UZ!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 13:49

Ok.najbolje je ovako,da nemam nikakve simptome ali onda moram betu da vadim na nedeljnom nivou,da ne zaboravim da sam trudna. ☺ salim se.
Nego jel mogu na depilaciju(inace sve skidam) ili da idem cupava na uz. Nesto se plasim,stezacu se od bola i tako to.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 15/8/2015, 13:54

E to ne znam, ja sam kombinovala zilet i onu kosilicu na struju. lol!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 15/8/2015, 13:59

Tiramisu, ti si svakako trudna u to nema sumnje.
Što se depilacije tiče (kao i ti i ja sve skidam isključivo hladnim voskom) ali ti sada ne bih preporučila da to radiš. Koliko god saloni bili čisti i uredni ili ako ideš kod nekog ko to radi u stan, ja se ipak ne bih igrala sa time zbog bakterija, mislim da su makaze i brijač sada sasvim dovoljni, a ne bi builo na odmet i da malo neguješ prirodni luk. lol!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 15/8/2015, 14:06

Nemoj tiramisu.Bolje budi dlakava Very Happy ja sam imala dugu kosu i nisam se cak ni fenirala,sama se inace feniram...Ma sve pazim.Kako sedam ,ustajem i lezim...Znas onu koga su smije ujedale i gustera se plasi!A depilacija em boli em si u grcu a i bakterije...
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2015, 14:06

Nista,ciste najverovatnije

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 14:09

Da,da, bakterije nisam na to pomislila. Ma sta me briga,idem ovako. najveci blam sam vec prezivela na uz 2 dan ciklusa,ovo je nista 😊
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2015, 14:09

Na jajnicima svi videli razlicito.Kazu da hoce i u trudnoci da se stvaraju i pucaju.Moja mama je dobila miome,recimo u trudnoci s blizancima i izgurala trudnocu.U 5-om mesecu su bas narasli,ali sve na kraju ispalo ok,hvala Bogu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 15:35

Zvoncice nije u redu da Lela onako napise Biksi,zeni koja je svima pomagala na forumu i jos uvek pomaze...a ni Jeleni mami2andjela za koju znamo svi kroz sta je prosla.Slozices se da je mnogo gore izgubiti decu u 5,6 mesecu trudnoce od negativne bete.Zene su iznele svoje misljenje.Kada je meni receno da moji blizanci imaju TTTS sindrom i da verovatno nece preziveti ja sam prihvatila svacije misljenje na forumu jer znam da zene hoce samo da pomognu,nisam ih napadala ako mi se njihovo misljenje nije dopalo.Ti si verovatno drugacija pa pises ono sto bi drugi voleli da cuju a ne ono sto zapravo mislis.Da li ti to hoces da kazes da su joj Jelena i Biksi ono namerno napisale?Ako tako mislis onda imas problem
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 15:49

Tiramisu nema depilacije rece mi dr iz Visegradske,i ja sam sad bas prirodna :-D,nema cega da se stidis.Sto se tice progesterona depo ja se kunem u njega,2 puta mi je krenulo rozikasto i odmah sam primila inekciju i sve je bilo ok.Inace sam ga primala 3 meseca svakog drugog dana po savetu dr i nije tacno da moze da zadrzi los plod.Srecno :-)
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 15/8/2015, 15:57

Micaubica slazem se stobom do vise od poĺa.I nije isto izgubiti bebu u 6mesecu a izgubiti je u lupam na pocetku.Gubitak je ali verujte to je strasno kad osetis pokrete kad bebe vidis u inkubatoru kako venu svaki dan a nemaju sansu da prezive....Biksi je temelj ovog foruma!Meni i mnogima je pomogla.Nikad ne treba napadati nekog zato sto ima drugacije misljenje.Toga pre ovde nije bilo...A i Leli razumem da je tesko,ima potrebu da se izjada i to razumem.Meni su sad rwkli AMH 32.A zadnji pre toga bio 7!I sad mislim ponekad na to...Nije svejedno.Ko zna sta je!Zato ako nije trudnoca dobro to ispitati nema zezanja sa zdravljem
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 16:06

micaubica83 ::Zvoncice nije u redu da Lela onako napise Biksi,zeni koja je svima pomagala na forumu i jos uvek pomaze...a ni Jeleni mami2andjela za koju znamo svi kroz sta je prosla.Slozices se da je mnogo gore izgubiti decu u 5,6 mesecu trudnoce od negativne bete.Zene su iznele svoje misljenje.Kada je meni receno da moji blizanci imaju TTTS sindrom i da verovatno nece preziveti ja sam prihvatila svacije misljenje na forumu jer znam da zene hoce samo da pomognu,nisam ih napadala ako mi se njihovo misljenje nije dopalo.Ti si verovatno drugacija pa pises ono sto bi drugi voleli da cuju a ne ono sto zapravo mislis.Da li ti to hoces da kazes da su joj Jelena i Biksi ono namerno napisale?Ako tako mislis onda imas problem
Jeste Mico baš sam takva pišem samo što neko želi da čuje. Sve to radim da bih bila voljena. Draga moja dosta dugo sam u ovoj priči. Imala sam 6 vto(sve stimulisane), dve histeroskopije, hsg, biohemijsku trudnoću i na kraju prirodnu trudnoću iz koje sam rodila svog dečaka pomoću CR. stare članice znaju da sam baš ''slatka''. Pred porođaj jedna od članica je svašta napisala lično meni protiv CR i na kraju se i ona sama porodila pomoću CR. Bilo kada izgubiti dete je gore nego nemati decu. Sada Lela neželi da izgubi svoju bebu. Znam ja vrlo dobro kako boli negativna beta.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 16:24

Verujem da boli,i mene je bolelo kad su mi rekli da mi deca nece preziveti ili ce se roditi sa celebralnom paralizom i drugim deformitetima u 6 mesecu ali nista time ne dobijaamo ako se svadjamo na forumu i ne uvazavamo tudja misljenja,to hocu svo vreme da kazem.Nijednom nisam cak ni doktora ispljuvala koji mi je to rekao pa se ispostavilo da je pogresio.Nikad losu rec nisam izgovorila niti napisala za njega.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 16:30

Kada dobijemo decu dobijemo i strah. Svaki pad, pregled kod dr,vakcina,da li sedi, priča, hoda, prva temperatura,....Videćete koliko stresa nosi roditeljstvo. Mada najlepše je kada vam bebac kaže mama ili dok ga gledate kako spava.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jadranka 15/8/2015, 16:41

Je l' ovo beše onaj forum na kome se razmenjuju iskustva i mišljenja, gde se ne pripada suprotnim taborima jer niko nije ni protiv koga nego jedni za druge, gde se razume tuđa patnja i ne zaboravlja da je svakome svoja najveća, gde niko nije najpametniji, gde su pismene žene koje znaju da je medicina statistička nauka i da ne postoje egzaktna objašnjenja za sve pojave, na kraju krajeva, da mi nismo lekari već pacijenti?
Ili sam pobrkala nešto i možda malo izgubila...

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 15/8/2015, 16:42

Zvoncice raznezih se....Ali vec vidim sebe! Very Happy Bicu neka posesivna ludaca Razz
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 17:00

Dacaa ::Zvoncice raznezih se....Ali vec vidim sebe! Very Happy Bicu neka posesivna ludaca Razz
Još nisi ni svesna koliko ćeš uživati i koliko će ljubav rasti iz dana u dan. Kad shvatiš da ti ukakana pelenica miriše. Sve što je vezano za tvoju bebu biće ti najlepše i najslađe.Kada ti stavi ručice na obraze i kaže mama, a gleda te vragolasto pravo u oči. Puzanje kada zavrti guzičicom,prvo stajanje u krevetcu ,prvi korak i zub. Sreća neopisiva. Svi mirisi vaše bebe su najlepši. Kad počne da curi balica dok spava,.....

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 17:02

jadranka ::Je l' ovo beše onaj forum na kome se razmenjuju iskustva i mišljenja, gde se ne pripada suprotnim taborima jer niko nije ni protiv koga nego jedni za druge, gde se razume tuđa patnja i ne zaboravlja da je svakome svoja najveća, gde niko nije najpametniji, gde su pismene žene koje znaju da je medicina statistička nauka i da ne postoje egzaktna objašnjenja za sve pojave, na kraju krajeva, da mi nismo lekari već pacijenti?
Ili sam pobrkala nešto i možda malo izgubila...  
Nikada nisam pripadala taborima niti ću. Slažem se da treba ženama pomagati i da smo zato tu. Čak šta više što smo i Biksi i ja mame.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 15/8/2015, 17:03

tiramisu ::
pegaz ::Tiramisu, sa takvom betom i koliko je vremena prošlo od transfera mislim da se već može videti mešak. Meni se 19. dpt video mešak. Srce sam čula 26. dpt tada sam bila kao 6w+2d, a dan ranije sam bila prokrvarila i ležala nepomično od straha. Iskreno nisam tako rano očekivala da ću čuti srce jer je normalno da se čuje i malo kasnije. Moji embrioni su bili trodnevni i to ima veze sa implantacijom svakako.
Ništa ti ne brini i opušteno idi na uzv.
zagrljaj

i moji embrioni su bili trodnevni. Znaci u pon.ce biti 23 dan od et.tesko da cu cuti srce ali nema veze.jednostavno ne mogu da docekam,pa eto nesto da se desava 😊. A zasto si prokrvarila,da li ja to mogu da ocekujem. Svet bi mi se srusio kad bih videla krv.

Znam tu nestrpljivost Laughing samo da nam je što pre na UZV.
Što se tiče simptoma ja ih tada nisam imala da znaš. Jedino proliv i gasovi ali to pripisujem onom magnezijumu što sam pila u to vreme. Mučnine sam dobila u 9. nedelji a 10. sam i povraćala par puta. Možda me tri puta probudila bol u stomaku kao da ću da dobijem, ali to je od širenja materice. I kod mene je "ako boli zašto boli pa kad ne boli zašto ne boli". Sve ti je to individualno i ne obraćaj pažnju na to kao gde su simptomi.

Prokrvarila sam iz čista mira, dakle ležala sam kao mumija od 20. dpt. Samo me stomak počeo boleti kao da ću dobiti i nakon sat i po prestao da boli ali bilo je mrljanja. Pokušavala sam da se urazumim da se ne stresiram previše mada bila je tura suza. Uglavnom sam odmah otišla dežurnom dr i na uzv sve bilo ok, taj dr mi lepo pokazao na uzv hematom ispod ploda i pokazao mi koliko još treba da izađe te krvi i da se ne plašim jer sam stvarno bila pokrivena terapijama. Ja sam tada videla da je plod malo veći nego pre 5 dana, i primetila sam da malo nešto treperi ali bilo mi je važno da je sve uredu i ništa ne pitah dalje.
Sutradan sam otišla u Novi Sad jer sam imala zakazano kod hematologa i ujedno i kod dr Kopitović na uzv. Tada mi je pustila da čujem srce. Nisam mogla da verujem. I to da znaš da se dešava ali i ne mora. Ja nisam očekivala da ću prokrvariti iako znam da je to moguće, više sam se bila zabrinula zbog onog bola u stomaku, kad ono i to ispade uredu i normalno.

Samo se ti čuvaj i miruj, biće to savršeno uredu zagrljaj
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 17:30

Proliv hoće kod žena koje piju Eutirox u trudnoći pa posle njega kafu. Preporučuju da se kafa pije posle 1h od uzimanja leka. Magnezijum isto omekšava stolicu kao što je napisala Pegaz.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 15/8/2015, 18:29

tiramisu ::Ok.najbolje je ovako,da nemam nikakve simptome ali onda moram betu da vadim na nedeljnom nivou,da ne zaboravim da sam trudna. ☺ salim se.
Nego jel mogu na depilaciju(inace sve skidam) ili da idem cupava na uz. Nesto se plasim,stezacu se od bola i tako to.

Ja do 10-11. nedelje nisam isla na depilaciju, jednostavno, plasila sam se. Onda mi je dosadio "prirodni izgled" (nisam ljubitelj brijaca, jako mi urastaju dlake). Pitala sam dr da li smem da odem na depilaciju. Odgovorila je da smem. Cak depiliram i stomak, ali hladnim voskom, u patronama, kako i inace praktikujem. Dr mi je samo naglasila da ne depiliram stomak toplim voskom. Ja sam iznela svoje iskustvo, a ti odluci sta ces.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 15/8/2015, 19:24

Ajmo jos jedan krug  lol!

Devojke, jedna molba Very Happy
Treba da radimo statistiku za 2014. god,
pa koja se jos nije upisala neka skokne da svrljne neku... lol!

https://kutak.forumotion.com/t2772p60-statistika-za-2014-godinu

Pozdrav od mene Very Happy


Poslednji izmenio bebko dana 15/8/2015, 21:35, izmenjeno ukupno 1 puta
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu