KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
Dacaa
mcanji
Vecka
jadranka
Mika
lenjivica
daki_mm
Bobaue
ahosame
saska1
Blanka
Tebi
nina :)
masato
Mimi12
Amna84
Sofija Veks
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
sandrolina
Sirijus
Ancica 87
KoMetaK
zvoncica36
winni
dada88
Jeka1984
Sanjci87
noja
d77
micaubica83
pegaz
fight&faith
sunny.tp
srculence 84
leptirica1977
zsuki75
tatjanica
PalcicaBg
lilyt
Vanja80
Eho
BiKsi :)
annci
lela1984
tiramisu
lelas
AriesGirl
Erata
53 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mcanji 14/8/2015, 21:56

Drage moje, ja prvi put krećem u proces vto, i baš me strah :-( Divim se vašoj hrabrosti i istrajnosti i borbi da se ostvarite kao majke, čemu sve težimo, pročitala sam većinu postova i najviše skidam kapu i dajem duboki naklon leli na njenoj lavovskoj borbi, i htela sam da pitam šta to tačno znači zakasnela implantacija, jel se to vidi po vrednosti bete, tj. kako raste, po ultrazvuku ili kako, tj pošto vidim da si ti lela upoznata baš sa time, kako su dr zaključili da je to u pitanju, jel se videlo na uz, ili po tome kako ti beta raste? Koja ti je bila vrednost na početku, a koja sada? Pošto vidim u postovima da beta može i da varira, a da trudnoća bude ok na kraju? Isto me zanima koje bi dodatne analize trebala da uradim pre vto, osim onih obaveznih, čisto da isključim sve boleščine? Hvala vam puno Very Happy

mcanji

Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 15/8/2015, 06:34

Mcanji,sa srecom...imas temu dodatne analize,pa pogledaj tamo spisak da ti ovde nesto ne bih preskocila u nabrajanju!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/8/2015, 07:44

Mcanji koliko puta ides na prvu vto?Zar nisi pisala da si imala spontani nakon vto i da si nakon odradjenih trombofilija nasla da imas pai 1 4g/4g?
Strasno! Shocked
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 08:14

Auuu ima nas raznih 😊
devojke juce beta 2861 a progesteron 73 na 20 dan od et. Nesto mali prog.sta mislite?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/8/2015, 08:18

Tiramisu meni se cini da je ok.Jel primas pg depo?Mozda si vec pisala,al da ne kopam.
Kad je uz?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 08:36

Ne primam p.depo. Uz je 24og.ali cu u pon.ici drzavno kod dr.ne mogu da cekam toliko. Sta mogu ocekivati sa ovom betom,mesak? Ili nesto vise 😊
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/8/2015, 08:48

Mesak sigurno,a mozda vec i srculence,to je sve individualno.
U svakom slucaju srecno i da sve bude kako treba.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 09:04

Cula sam da sa srcem pocinju mucnine. Ja nemam mucnine,nemam bas nista osim bolnih grudi.zato sam i vadila betu,da vidim dal sam jos trudna 😆
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 15/8/2015, 09:20

tiramisu jesi :) ! bice to sve super, ne brini osmeh srce
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 15/8/2015, 09:31

palciceeeeee love love love pa gde si ti ? bas sam htela da pitam gde si nestala.
Kako si mila? Jel imas kakvih planova ili odmaras i ne razmisljas?

Mcanji i ja se secam tog posta od pre par meseci,da si radila trombofilije jer si imala spontani posle vto? U svakom slucaju imas temu dodatne analize,pa tamo mozes da pogledas sta su sve zene radile i sta se savetuje...

Tiramisu videce se mesak sigurno,a mozda i srculence al nemoj da brines ako se ne vidi odmah tj nisam sigurna koja si sad nedelja,srculence ces cuti oko 7-8 nedelje. a i mucnine su individualne,nista ne brini,meni su krenula oko 9-10 nedelje pa nisu popustale do 16 -17:-) sve je to indvidulano ...srecno ljubav ljubav ljubav

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 09:40

Pa ako gledaju zadnji ciklus,onda sad ulazim u 6 nedelju valjda. Imala sam zadnju mecu 10 jula.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 15/8/2015, 09:47

Lala jedva cekam tvoj UZ i konacnu potvrdu trudnoce i nemoj da mislis da ti mi ovde zelimo neuspeh ni slicno,svi dobro znamo tvoju borbu i koliko si zasluzila srecan kraj,al ja moram da kazem da bi volela da trzis od od DR naucno obajsnjenje za ovako kasnu implantaciju jer meni cinjenjica da embrion moze da "pluta" po materici 30+ dana i tek onda se zakci ,ravna naucnoj fantastici. Ukoliko je to stvarno slucaj,sto ti od srca zelim,kao i svima ovde,volela bi da neki dr ozbiljno to prouci i napise neku studiju,ko zna mozda bi to resilo sve nase muke oko implanatcije,era testova,bihemiskih islicno...u svakom slucaju srecno igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 15/8/2015, 09:50

tiramisu ::Ne primam p.depo. Uz je 24og.ali cu u pon.ici drzavno kod dr.ne mogu da cekam toliko. Sta mogu ocekivati sa ovom betom,mesak? Ili nesto vise 😊

Bravo za betu!!! ♡♥♡♥♡♥♡♥
Mesak da, srculence ako ne cujes, nemoj da se uplasis. Ja sam tek nakon bete od 3000 slabasno kucanje cula neujednaceno, a tek nedelju dana nakon toga je kucalo srculence lepo. :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 15/8/2015, 09:52

Tiramisu ako si sad 6 a uz je 24.8 mogla bi da cujes i srculence:aa2: radost radost radost mada opet ponavljam,nemoj molim te da brines i da se nerviras ako ne bude,(ja ih isto nisam cula prvi put) . Samo ti uzivaj i odmaraj a onda u susret najlepsoj muzici srca srca srca srca srca srca srca srca

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2015, 10:01

Kod kasne implantacije starost trudnoće je manja,dešavalo se i neću da komentarpišem dalje.Beta ne raste opet od medenog kolača.Retki su slučajevi,ali se dešavalo.A beta opet raste,to ne raste tek tako.Ja bi vas zamolila da me ostavite na miru,šta bi vi radile na mom mestu?Ni na nebu,ni na zemlji.Beta raste,a niko ništa ne vidi,još malo.


Poslednji izmenio lela1984 dana 15/8/2015, 10:39, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2015, 10:05

Trudim se da budem pribrana,pa vas molim da me dodatno ne potresate.
Pamudar nisam,pa neću biti ni sad.Biće kako bude,a ja se nadam,dobro.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 15/8/2015, 10:11

Ne mogu da cekam 24.avg.i jevremovu. idem sad u pon.drzavno,mozda cujem a mozda i ne,necu se nervirati 😊 ali se nadam da cu cuti,valjda ce beta da poraste toliko. A ako su dve onda bi se videla 2 meska jel. Da se spremim unapred pa da kazem dr.da trazi drugi ako vidimo prvi 😊
lela srecno.
mimi sta ima kod tebe?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 15/8/2015, 11:14

ja sam trazila jos ranije, zbog sebe, slucajeve zakasnele implantacije. to se retko desava, ali se desava. postoje mnoge studije na internetu o tome. u tom slucaju kazu, da ponekad, blastocista ostane "zarobljena" , ponekad i do 2-3 nedelje, posebno ako progesteron u tom nekom periodu opadne. sa porastom progesterona, dolazi do stvaranja povoljnih uslova za implantaciju i blastocista se tada,ako je tuponovo aktivira, pocinje ponovo da se gnjezdi i da se stvara hcg hormon. tada govore o slucajevima zakasnele implantacije, koji spadaju u fenomen, ali kao sto kazu, desi se i to.

evo na engleskom deo,
A possible explanation for the delayed
implantation in our patient could be the following: since no
menstruation occurred after the negative HCG test 15 days
post-aspiration, the corpus luteum must have been rescued. A
negative HCG means that the embryo is not implanted; HCG,
however, is being produced by the blastocyst, and although
not systemically detectable, each of the three transferred
embryos in this case should have been producing HCG, which
could be sufficient for prevention of luteolysis by a locally
mediated effect on the corpus luteum. The progesterone
concentration could be low, and might induce the embryo(s)
to enter diapause. A rise in progesterone could result in
reactivation of the dormant embryo, followed by implantation,
which could explain the time lapse of ~5 week
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 15/8/2015, 11:27

Tiramisu, sa takvom betom i koliko je vremena prošlo od transfera mislim da se već može videti mešak. Meni se 19. dpt video mešak. Srce sam čula 26. dpt tada sam bila kao 6w+2d, a dan ranije sam bila prokrvarila i ležala nepomično od straha. Iskreno nisam tako rano očekivala da ću čuti srce jer je normalno da se čuje i malo kasnije. Moji embrioni su bili trodnevni i to ima veze sa implantacijom svakako.
Ništa ti ne brini i opušteno idi na uzv.
zagrljaj

pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 15/8/2015, 11:43

Evo i mene!Tu sam citam ali sam imala gomilu problema pa nisam htela da vam mracim.U sredu stavila serklaz.Sad so ostaje da se molim Bogu da udjem u 7mesec i da ovaj moj nemirko ostane kod mame sto duze...
Svim starim i novim clanicama cestotam trudnocu.A onima koje nisu trudne da to sto pre ostanu trudne Wink
Hocu i Leli da se obratim.Nemam nameru da te potresem ali slazem se sa Biksi i jelenommamom2andjela.Beta raste iz nekog razloga to detaljnije moras da ispitas.Jos jednom idi kod gin.najboljeg po tebi ako treba.I ako nisi trudna isplaci se,skupi delice ,doce i tvoje vreme...Samo strpljenja.Pogledaj moj potpis sve ce ti biti jasno!Sad sam opet imala blizance,dve srcane radnje i zamro mi jedan plod...A imala bi jos stosta dopisati na potpis.
Biksi,Kometa,Medolino to su ti glave pune iskustva koje su prosle sito i reseto!I najbitnije do bola iskrene!Nemoj da se ljutis iz srca ti pisem jer sam svasta prosla i ne mislim da sve znam!Imam puno clanica koje okrenem tel i pitam za savet...
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 12:23

Lela draga,najbolje da se iskljucis sa foruma dok se ne utvrdi trudnoca.Ne razumem zasto stalno pises svoje misljenje na forumu a ne mozes da prihvatis tudje misljenje.Svadjas se sa zenama bezveze.Zelim ti da utvrdis trudnocu pa da nas sve obradujes.Niko ti ovde ne zeli lose sto i sama znas.Srecno :-)
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 12:52

micaubica83 ::Lela draga,najbolje da se iskljucis sa foruma dok se ne utvrdi trudnoca.Ne razumem zasto stalno pises svoje misljenje na forumu a ne mozes da prihvatis tudje misljenje.Svadjas se sa zenama bezveze.Zelim ti da utvrdis trudnocu pa da nas sve obradujes.Niko ti ovde ne zeli lose sto i sama znas.Srecno :-)
Mico nismo svi isti. Leli je potrebno da podeli sa nama svoja osećanja,nade i strahove. Isto tako se i ti nadaš,strahuješ i pitaš nas za sve što ti treba vezano za trudnoću. Najlakše je nekome reći šta miliš pa nekada nerazmišljati da li si rekao u pravo vreme pravu stvar? Lela se bori da postane majka(nadam se da već jeste) nada umire poslednja. Pomisli kako je tebi bilo kada si čekala betu. Lela se sada baš tako oseća. Primetila sam da si slična da nekažem ista kao članica Brbljiva. Mnoge članice su prošle sve i svašta i sada hladne glave sa potisnutim bolom kažu Leli šta misle. To je nama koje nismo u Lelinoj koži ok,ali nju to povređuje. Šta god da se desi trebaće joj vreme da shvati i prihvati. Eto ja se i dan danas čudim kada čujem mama. Želim ti sve najbolje pa pošto treba da se porodiš čuvaj se za svoju decu. Trebaće ti puno energije za dve bebe. Srećno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 12:54

micaubica83 ::Lela draga,najbolje da se iskljucis sa foruma dok se ne utvrdi trudnoca.Ne razumem zasto stalno pises svoje misljenje na forumu a ne mozes da prihvatis tudje misljenje.Svadjas se sa zenama bezveze.Zelim ti da utvrdis trudnocu pa da nas sve obradujes.Niko ti ovde ne zeli lose sto i sama znas.Srecno :-)
Pogledaj svoj potpis jedna vto(hvala Bogu) uspešna pa si zabrinuta od prvog dana i samo zapitkuješ. Stavi se na Lelino mesto pa pomisli kako bi ti bilo da si prošla sve što i ona. Lezi u bolnici i čekaj porođaj.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 12:59

Dacaa ::Evo i mene!Tu sam citam ali sam imala gomilu problema pa nisam htela da vam mracim.U sredu stavila serklaz.Sad so ostaje da se molim Bogu da udjem u 7mesec i da ovaj moj nemirko ostane kod mame sto duze...
Svim starim i novim clanicama cestotam trudnocu.A onima koje nisu trudne da to sto pre ostanu trudne Wink
Hocu i Leli da se obratim.Nemam nameru da te potresem ali slazem se sa Biksi i jelenommamom2andjela.Beta raste iz nekog razloga to detaljnije moras da ispitas.Jos jednom idi kod gin.najboljeg po tebi ako treba.I ako nisi trudna isplaci se,skupi delice ,doce i tvoje vreme...Samo strpljenja.Pogledaj moj potpis sve ce ti biti jasno!Sad sam opet imala blizance,dve srcane radnje i zamro mi jedan plod...A imala bi jos stosta dopisati na potpis.
Biksi,Kometa,Medolino to su ti glave pune iskustva koje su prosle sito i reseto!I najbitnije do bola iskrene!Nemoj da se ljutis iz srca ti pisem jer sam svasta prosla i ne mislim da sve znam!Imam puno clanica koje okrenem tel i pitam za savet...
Daco dan po dan i biće sve ok. Nijedan dr.nije ''ljubitelj'' višeplodnih trudnoća. Svi tvrde da je mnogo bolje i za mamu i za bebu jedan plod. Da sve do kraja sada bude ok i da staviš bebicu na grudi zaboravićeš sve kao da se nekome drugom desilo. Kako bude beba rasla nećeš imati vremena da razmišljaš od jurnjave.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 12:59

Lela šta su ti rekli za jajnik?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu