KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
Dacaa
mcanji
Vecka
jadranka
Mika
lenjivica
daki_mm
Bobaue
ahosame
saska1
Blanka
Tebi
nina :)
masato
Mimi12
Amna84
Sofija Veks
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
sandrolina
Sirijus
Ancica 87
KoMetaK
zvoncica36
winni
dada88
Jeka1984
Sanjci87
noja
d77
micaubica83
pegaz
fight&faith
sunny.tp
srculence 84
leptirica1977
zsuki75
tatjanica
PalcicaBg
lilyt
Vanja80
Eho
BiKsi :)
annci
lela1984
tiramisu
lelas
AriesGirl
Erata
53 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/8/2015, 10:15

lilyt,bravo za 8-ocelijski embrion,super je to.Skupljate jos ili je to?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 10:31

Devojke jel dobro sto me jako bole grudi ili je to samo utrogestan.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/8/2015, 10:51

I mene su jako bolele,tiramisu i ispostavilo se da je dobro.I sad me jako bole,tvrde su s venama okolo i zlezde izasle po njima.Koji ti je dan od T?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 10:57

Tacno nedelju dana.prosle subote je bio ET.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/8/2015, 11:09

Onda vrlo moguce da je krenula implantacija,od 6-og dana krece.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 11:12

Zar nije ranije. Sad sam bas u cudu.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/8/2015, 11:24

tiramisu ::Zar nije ranije. Sad sam bas u cudu.
Meni u Pragu rekla doktorka da je treci dan od transfera, posto emrioni imaju vec nekoliko dana starosti. Kaze: "Sad ce jos dva dana da se setaju, a onda ce da se smeste".

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/8/2015, 11:28

Trodnevni pocinju da uranjaju sve dublje u sluzokozu materice od 6-og dana.Prva 2 dana se dele,3 se smestaju,a tek onda krecu da uranjaju.Ne ranije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/8/2015, 11:33

tiramisu ::Tacno nedelju dana.prosle subote je bio ET.
Ti onda radis tri dana pre mene betu. Very Happy

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 11:44

Ja cu u ponedeljak. Ne mogu vise da cekam.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 1/8/2015, 12:07

danas dobih nalaze na trombofilije ono sto nijeo.k je ACA IgGje 8 a ref.vre.su-5.ostale o.k...MTXFR C677T i PAI-1 -675(4G/5G)u opisu pise wt neizmenjena forma heterozigot izmena na jednom alelu,homozigot izmena na oba alela sta to znaci da cu od terapije da koristim Laughing Laughing
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 12:20

Imas isto sto i ja koliko mi se cini od mutacija,miljic kaze da to ima 50% stanovnika i nije opasno. Aca je vec nesto drugo i jako je opasno ali ti je malo uvecano,mozda da ponovis te rez. Meni je islo i preko 100 IgM i IgG.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 1/8/2015, 12:21

Hvala Tiramisu a sta koristis o terapije
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 12:28

Aspirin 100 koristim mesecima,folnu i vigantol. A sada u postupku vto ide fragmin 2500 na 12h.pronison 10mg,folna i vigantol.

Mene je uhvatio neizdrz danas,nisam sva svoja. Bojim se da ne naskodim bebama,ako su jos tu. Dal da popijem pola bromazepama.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 1/8/2015, 12:32

ja nisam neko ko moze sa sigurnoscu da ti kaze ali ono sto znam je da nebi smela bromazepan da pijes e sad javice se neko ko zna bolje od mene probaj malo da prosetas ili radi nesto sto te opusta... cuvaj bebirone Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 12:42

Eto nedelju dana sam uspevala da ignorisem sve sto mi se desava ali danas pucam po savovima. Plasim se da idem negde jer kao preporucuju jaci rezim mirovanja tako da samo po kuci setam.a to bi me zaista usrecilo,da odem negde. Mozda da se sklonim malo sa foruma...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 1/8/2015, 13:29

Tiramisu, draga, to sto prolazis je taaako normalno, i neizdrz, i nervoza, i uznemirenost...i znas sta? To su ti ludi trudnicki hormoni Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Sto se grudi tice, samo neka bole i neka oticu....
Poslednji put, mene su ovako bolele u pubertetu kada su pocele da rastu. I to je krenulo tacno od imlatacije. Sada se malo smirilo, ali su i dalje vrloooo uvecane i osetljive na dodir.

Misim da je dobro da popijes nesto za smirenje. To vecina devojaka praktikuje. E, sada sta, javice se neka sa tim iskustvom. Isle su ovde diskusije na temu bromazepan ili bensedin. Znam da jedan moze, a jedan ne. Sacekaj samo da jave zene sta sme. Manja je steta da popije nesto, nego da nabijas nervozu.
Ako te mrzi da citas, skini neku dobru seriju. Mozda nesto smesno. Ja se drogiram krimi serijama...moj dragi kaze da ce mu dete biti ili forenzicar ili serijski ubica lol! lol! lol!

Nadam se da je moj post bio dovoljno jasan: trudnaaa si! I svi simptomi su tu. Ne znam je li ti pametno da radis betu toliko rano. Ako je transfer bio u subotu, ponedeljak ti je tek 9dpt. Po meni je to prerano. Beta moze da bude oko 10, a retke su zene, kao nasa Leki, koje dobro odreaguju na takvu betu. Treba za to nenormalno snage!
Ja te zasipam bebecom prasinom
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
i saljem puuuuuuno
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/8/2015, 13:59

Tiramisu, ja mislim da mozes malo da izadjes, sigurno bi ti prijalo. Pa mi koji smo radili u Pragu trebali smo po tom pravilu tamo ostati do 4. meseca trudnoce. Ali opet ako ce te gristi savest ako izadjes, onda opet bolje i da ostanes kuci...Proceni sama.
Ja imam uzasnu cirkulaciju i znam da moram svakog dana bar malo da se promuvam, bar do marketa. Evo me i u soknicama na 30, tako kaze kineska medicina da treba:D
A ja stvarno nisam znala da je ovaj period ovako tezak. Nije mi bilo jasno o cemu pricaju te zene? Pa odmor, citas, vrtis kanale,.... E kako da ne! Ja isto nisam izdrzala do sutra, isla sam da vadim krv na TSH, prol i pg. I poludim na samu sebe toliko da ne znam koliki ce mi biti prolaktin. Trebalo je da ih zovem da mi kuci izvade, ali posto moj mozak ne radi bas najbolje u poslednje vreme, ja odem taxijem do njih. A taksista skrene po sporednim ulicicama (valjda da me impresionira kako zna kraci put???), svaka je rupa bila njegova. Kasno bilo i da reagujem, samo da molim Boga da sto pre stigne. Tako da taj nalaz ce biti vrlo diskutabilan.
A onda me je stigle neke lose misli, kako sve radim naopako,...uh!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 14:18

Trazim more. Ako je beta negativna 10og avg idemo na more.taman i da mi prodju ove modrice po stomaku.
Izvini mimi ali ja bih tog taxistu na*usila i rekla moj problem. Nemam blam od kako sam u ovoj borbi.
p.s. hvala vam,kao iskulirala sam malo. Ne bude li me bilo na forumu u pon.znaci roknula sam se 😆😊
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 1/8/2015, 14:36

Tiramisu,ako si jako uznemirenba smes bensedin od 2mg,meni su ga davali,i bebi ne skodi...
A ja racunam na bebu,i navijam i vuceem i sve po redu,prazne se lagano trudnicke strane treba novih debelica!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 14:39

Dobro je to znati. Zapamticu za sledeci put.kao bolje mi je.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 1/8/2015, 14:42

Devojke treba mi konzilijum kutka lol!
naime kupila sam one LH trake i krenula da ih koristim od 8dc,odmah tog dana ,menstr.jedva da je prosala,test linija je bila gotovo iste boje kao i kontrolna,nastavila sam da koristim test trake,svaki dan al je boja bila sve bledja i bledja.danas je 16dc i linije gotova da nema...a juce ili danas bi u teoriji trebala biti ovulacija ...
da li je moguce da je ovulacija bila tako rano,nisam pameta Shocked Shocked Shocked

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 1/8/2015, 14:56

tiramisu ::Eto nedelju dana sam uspevala da ignorisem sve sto mi se desava ali danas pucam po savovima. Plasim se da idem negde jer kao preporucuju jaci rezim mirovanja tako da samo po kuci setam.a to bi me zaista usrecilo,da odem negde. Mozda da se sklonim malo sa foruma...

Sto se tice mirovanja, to je jako individualno. Ja sam prva dva dana lezala. Ustajala sam samo do kupatila i da jedem. Treci dan sam krenula u lagane setnje od oko sat vremena (i tako svaki dan do bete). Znam da je za implantaciju bitna dobra prokrvljenost materice, a to se postize setnjom. Devojke sa foruma su me tako savetovale, citala sam i na raznim sajtovima, i u krajnjoj liniji, osecala sam da tako treba. U ovoj borbi nema pravila. Kad hoce da uspe, hoce, a kad nece, mozes dubiti na glavi i nista. To sam zakljucila za sve ove godine borbe. Ja ti zelim srecu, i da se zajedno radujemo tvojoj velikoj beti.


Poslednji izmenio AriesGirl dana 1/8/2015, 15:03, izmenjeno ukupno 1 puta
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/8/2015, 14:59

Moguce je da je tada bila ovulacija,zasto ne. Nase telo je mnogo komplikovanije nego sto mislimo.
ako setam grisce me savest sto se ne pridrzavam dr-a. A u pon.pocinjem da radim pa ko velim aj bar do tada. I temperatura je od utrogestana jel da.to sam davno procitala. 37,3 on je taj koji daje lazne signale 😈
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 1/8/2015, 15:07

tiramisu sto se tice mirovanja,pravilo je da pravila nema lol!
ja sam prvi put,kad sam i ostala trudna,bila na nogama 24h do bete. odmah nakon transfera sam otisla na posten rucak,sutradan kupovala namestaj,isla u setnje,isla do BG-a,vozala se autom,i uspelo je..
sledeca dva puta sam bila skoro stalno u stanu,razvlacila se od kreveta do fotelje,i nije uspelo...tako da...ne znam...ako nemas krvarenja pu pu pu mislim da trudnice tamo da 12-13 nedelje mogu da se ponasaju normalno,naravno nema dizanja teskog i osatlo,a nakon toga bi morale da se pripaze...u dogovoru sa svojim lekarom naravno...

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu