KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
Padobranka
marija123
Vanja80
masato
tatjanica
Ninche
Niny
lilyt
Jeka1984
Bobaue
spring
Sirijus
AriesGirl
bebko
Šašava
micaubica83
bak
greeneye
snowwhite
jelena*mama2andjela*
d77
BiKsi :)
saska1
JocY
winni
Mika
zvoncica36
Ancica 87
sandrolina
Baš za andjele 75.
diki81
Zmajuška
PalcicaBg
srculence 84
ahosame
lela1984
Sofija Veks
noja
zsuki75
nina :)
annci
SladZana
Blanka
leptirica1977
Eho
Amna84
dzefri
lelas
pegaz
luckystar74
dacans
55 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 3/7/2015, 20:07

Diki, bravo! Cestitam!

Koraci, srecno!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 3/7/2015, 20:39

Ja u nedelju ujutru stop, u ponedeljak uvece A. 3 komada na desnom od 16, 15 i 10mm, na levom 2 komada od 11 i 9mm. Endo 8, 5, lep, troslojan. Sutra isto 3 menopura i diferelin. Do aspiracije ce jos da porastu i e2 raste. Za tsh ne treba terapija, 8-og jula da ga ponovim pred transfer, da ne skoci, posto nizak ne smeta. Jbt, jos sam se raskokala. lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 3/7/2015, 20:41

Bravo lela igracice igracice igracice
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 3/7/2015, 21:22

Bravo Lela,jos cemo da strahujemo da ne dobijes hiper lol!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 3/7/2015, 21:25

Otprilike, Palcice! lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 3/7/2015, 22:48

Bravo Lela! Srecno u ponedeljak na A!

Pegaz,koliko se ranije pisalo, to je valjda nerazvijena materica. Ja sam sto posto sigurna da te lekari ne bi lagali i vracali embrione, narocito u Pragu, da trudnoca nije moguca. Ne znam koje su dimenzije tvoje materice, al ona se lepo rasteze i siri. Verovatno ces morati da mirujes sve vreme, sto ti nece biti problem, sigurna sam. Ja verujem u tvoju trudnocu, i cim je materica primila embrion, sada ce on lepo i fino da se razvija i napreduje! Samo ces verovatno morati i na cesce kontrole, narocito u trecem trimestru.
P.S. Mene je jedna dr plasila da mi je materica mala, bla bla bla, kao da li cu moci trudnocu da iznesem i slicno. Kad ono medjutim. Very Happy Vidis i sama. Zelim ti jedno ovako prase, da te zove majcice, bas kao ovo moje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 4/7/2015, 09:44

Diki bravo za betu,bas je lepa i pravilan lol! igracice igracice igracice igracice igracice Od sada samo da uzivas u trudnoci yes yes yes

Palcice ti si sledeca ,samo trocifrenu betu prihvatamo, nikako drugacije srca srca srca srca srca

Lela bravo bravo, sve se cini odlicno i tako mora i da se nastavi  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice za ponedeljak igracice  igracice  igracice  igracice  igracice

Evo ja cu da odgovorim ovde Jeki1984 ,postavila je pitaje na temi Genesisa,nadam se da ce svratiti ovde da procita.
Naime, ja sam radila 2 Ere u Genesisu-pre svega cena,cena prve Ere je 105000din (nadam se da ce ti trebati samo jedna) a druge   77000din.
Era test "meri" prijemcivost tih enzima materice/endometrijuma odnosno da li su receptivni na dan vracanja embriona,jer si rekla da dobijes lepe embrione,da sve u "teoriji"deluje odlicno ali da do implantacije ne dolazi...naime nasa materica bi u teoriji trebala biti receptivna par dana nakon ovulacije/aspiracije ali kod nekoga nije (meni nije) i ERA testom se trazi taj dan kada je ona receptivna.   Naravno ni rezultat da je endo receptivan nije garancija za trudnocu ali dosta pvecava sanse ako vratite embrione na dan kada si receptivna..
Eru mozes da radis u stimulisanom ciklusu ili ne stimulisanom.
AKo radite u ne stimulisanom (endo se fino deblja i bez estrofema,imas redovne ovulacije) ici ces par puta na folikulometriju,sacekacete dan tvoje ovulacije (kad bi bila zamisljena aspiracija ) i onada ce verovatno 5 dan (kad bi inace vratili blaste) odraditi Era test.
ako radis u stimulisanom ,kao ja,poceses od 2 dana ciklusa da pijes estrofem,ponovo ces ici par dana na folikulometriju da prate rast folikula i mere hormone i onda ce kada hormoni budu onako kako njima treba i endo odredjene debljine ubaciti i utrogestan i nekoliko dana od tada (obicno 5 dana) ce uraditi Era test.
Sama era nije narocito bolna,radi se bez anestezije jer traje bukvalno 5 min,najvise je neprijatna jer osetis da ti "cackaju" po materici al stvarno traje 5 min pa se izdrzi,kao malo neprijatniji ginekoloski pregled,otkinu deo Endometrijuma i salju u Spaniju,rezultati stizu za 2-3 nedelje. ako se utvrdi da je dan koji ste radili Eru receptivan tj odgovarajuci u takvom ciklusu tj taj dan  ces i vracati embrione ,ako se otkrije da taj dan nije odgovarajuci mozes da radis sekundarnu eru (kao ja) jer ti je pomeren prozor implantacije (ja sam recimo prvi put istala trudna sa blastam al se sada ispostavilo da mi vise taj dan nije receptivan vec da mogu da vracam 3-dnevne embrine samo) npr znam zenu koja je radila eru 3 puta i koja mora odmah sutradan od aspiracije da vraca embrione,posle 24h od aspiracije...
Uf ala se raspisah,al nadam se da sam ti objasnila i da razumes jer je i meni Era bila kao naucna fantastika jer nista nisa znala lol! lol!

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 4/7/2015, 10:08

Kada ovo procitam ono kako su Diki vracani embrioni bas dobija smisao. Devojke hvala na svim ovim iskustvima i znanjima koje delite. ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 4/7/2015, 10:54

Zbajuška Biksi zagrljaj zagrljaj hvala vam...
Što se tiče veličine moje materica imam nalaz pre 8 godina iz Jevremove gde piše longitudinalni prečnik 65 mm, antero-posteriorni 20 mm, transverzalni 35 mm. Međutim na laparoskopiji koja je urađena neposredno posle ovog uzv piše da je do 3 cm ali ne piše koji prečnik. Ali dr mi je rekla da na laparoskopiji inače budu manje dimenzije i da će se vremenom razviti od terapija.
Ove zadnje 4 godine kako idem na tu vto uglavnom se svi bazirali na taj endometrijum koji je uspevao jedva nešto do 9 mm. nadam se da će ovo sve biti uredu...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jeka1984 4/7/2015, 15:53

Hvala imenjakinjo beskrajno na prelepom i detaljnom opisu, bas me to sve zanimalo... nadam se da će se ustanoviti moj prozor... bas mi uliva nadu... :)
Jeka1984
Jeka1984

Broj poruka : 206
Location : Belgrado :)
Datum upisa : 03.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jeka1984 4/7/2015, 15:54

Hvala imenjakinjo beskrajno na prelepom i detaljnom opisu, bas me to sve zanimalo... nadam se da će se ustanoviti moj prozor... bas mi uliva nadu... :)
Jeka1984
Jeka1984

Broj poruka : 206
Location : Belgrado :)
Datum upisa : 03.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jeka1984 4/7/2015, 16:18

P.S.
I to znaci da je taj prozor koji se određuje ERA testom promenljiv pa me to malo brine posto dr Crnogorac hoće da mi radi ERA test sad u julu, a zbog odmora u avgustu pauza, pa histeroskopija u septembru i tek vto u oktobru... to znači da u oktobru prozor može da se pomeri, uslovno rečeno naravno... molim za pomoć ako neka članica je slično prosla... hvala
Jeka1984
Jeka1984

Broj poruka : 206
Location : Belgrado :)
Datum upisa : 03.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2015, 19:13

diki81 ::Drage devojke, samo da javim da je stigao nalaz bete 14dpt i iznosi 441,8.
To znaci da smo konacno uspeli da dodjemo do prve pozitivne bete posle 5 godina i 5 pokusaja VTO.
Nadam se da su to ok vrednosti, ovi iz Jevremove kažu da jeste, da ne ponavljam betu i zakazali su mi ultrazvuk za 29.07.15. Do tada 3xdnevno 200mg utrogestana.
Šaljem svima puno poljubaca  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav
i nadam se da ce biti jos lepih vesti.
Čestitam. Da ti trudnoća bude idealna, a porođaj lak.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2015, 19:14

lela1984 ::Ja u nedelju ujutru stop, u ponedeljak uvece A. 3 komada na desnom od 16, 15 i 10mm, na levom 2 komada od 11 i 9mm. Endo 8, 5, lep, troslojan. Sutra isto 3 menopura i diferelin. Do aspiracije ce jos da porastu i e2 raste. Za tsh ne treba terapija, 8-og jula da ga ponovim pred transfer, da ne skoci, posto nizak ne smeta. Jbt, jos sam se raskokala. lol!
Tek ćeš da se raskokaš kad počne stomačić da raste. Navijam jako najjače!!!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 4/7/2015, 19:27

Hvala, zvoncice. Jos moze i za zamrzivac da bude! lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 4/7/2015, 19:36

imenjakinjo moja nema na cemu,videces kutak je divno mesto gde se svi drzimo zajedno i trudimo da pomognemo koliko mozemo i znamo Very Happy
Prozor implantacije tj receptivnost ne bi trebao da se pomera,meni recimo nisu ni hteli da rade Eru jer sam vec bila trudna sa blastama i smatrali su da je receptivna,na zalost kiretaze su ucinile svoje i sluzokoza tj endo  se "promenio". Milsim da je vas plan ok,odredite fino receptivnost,materica voli da se malo "procacka" sa histero i eto na jesen si trudnica Very Happy Very Happy Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 4/7/2015, 20:31

Diki, bravo devojko!!! Sjajna beta! Sada opusteno, trudnice! Cekamo zajedno taj UZ da se radujemo srculencetu...


Leki, pa tvoj izvestaj ostavlja bez daha!!! Hihihi...bice bome i eskima!
Jos jace navijamo od sutra

PS Sorry devojke, nesto ne mogu da ubacim smajlije...a tako bih se razigrala ovde sada zbog ovako divnih vesti
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 4/7/2015, 20:39

Moze da se desi da bude i eskimcica, Annci! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/7/2015, 23:26

Jelena,mamadvaandjela, mogu li da te zamolim da otvoris temu, sa nazivom Era test, i da prekopiras ovaj tvoj post, a onda iskopiras i naknadna pitanja od Jelene84, mislim da ce se tek pisati o era testu, da nam se ovde ne pogubi, ako se naravno slazu i druge cure. Zatrpamo korake, a ako otvorimo temu, preglednije je na jednom mestu, i ko je gde radio i sta je utvrdjeno i koje su cene i tome slicno.
https://kutak.forumotion.com/f4-zenski-sterilitet
Ja bih to uvrstila ovde, u podforumu Zenskog steriliteta, ne znam gde drugo, ako imate ideje, predlazite?

Cini mi se da fali i tema o heparinskim injekcijama, primanje, nabavka na recept, doze i slicno, ako mislite da bi i ta tema bila od koristi, a toliko je pisano o tome, a pogubljeno na koracima, dok bismo nasli, smorili bismo se, sigurna sam. Samo ne znam u koji podforum to svrstati, dajte ideje, ako ste za.

Prasim Arsinom prasinom!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jeka1984 5/7/2015, 01:13

Hvala puno još jednom imenjakinjo :*... i ja želim svim članicama ovde da stignu do svog bebca što pre...
Biksi nemam nista protiv... pokušala sam ja da postavim ovo moje pitanje na još na par tema ovde na forumu, ali su me devojke prebacile ovde... mozda bi mogla tema ERA test da se uvrsti i pod dodatne analize, a sigurno je da će se o tome tek pisati... :)
Jeka1984
Jeka1984

Broj poruka : 206
Location : Belgrado :)
Datum upisa : 03.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/7/2015, 08:08

Uspesno ustopirana! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 5/7/2015, 08:20

bravo lelice,bices ti dobra kokica lol! lol! lol! jedva cekam da nam javis da su pilici kod svoje mamice:aa61: ljubav ljubav

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 5/7/2015, 08:24

pozdrav svim devojkama,
citala sam vas pa da vam se i ja pridruzim. imali smo jednu neuspesnu vto u genesisu, sad se spremamo za drugu. posto mi je amh nizak, doktorica je predlozila da se iz prirodnih ciklusa radi kolekcija embriona, pa da se onda kad nakupimo dovoljno ubace. kao i Jeka1984 i ja treba da uradim taj ERA test, ali nismo se odlucili kad cemo da ga radimo, posto koliko smo mi razumeli dr crnogorac, najbolje ga je uraditi u ciklusu pre transfera.
malo sam inace sludjena, jer smo bili posle neuspesne vto i na razgovoru u drugoj klinici, jer nismo znali sta cemo dalje...
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 5/7/2015, 09:04

lilyt dobrodosla i da nam sto pre obajvis veeeeeeliku betu igracice igracice igracice igracice

I diki je tako radila ,ako sam je dobro razumela,skupljali su jc u nekoliko ciklusa i evo je sad trudnuje,a to zelim i tebi.
Sto se tice ere ,otvorilli smo novu temu ,pa mozes da procitas i preneses svoja iskustva https://kutak.forumotion.com/t3027-era-test#532663

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 5/7/2015, 09:11

Lela bravo,navijam za sto vise bebica igracice igracice
lilyt dobro dosla,ovde je ekstra na forumu i svasta se moze nauciti i naravno sve smo tu da te podrzimo radost
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korak po korak, - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu