KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karlični porođaj

+2
mrsbg
Shizika
6 posters

Ići dole

Karlični porođaj Empty Karlični porođaj

Počalji od mrsbg 28/9/2014, 17:54

Evo mene u 39oj nedelji, beba mi prednjači karlicom.
Još uvek ništa ne znam kako ću se poroditi a navijam da me porode carskim rezom.

Da li je neka od vas prošla kroz prirodan karlični porođaj, da li je sve bilo u redu? Da li ste primili epidural?
Ili ako ste prošle kroz carski rez koja je procedura bila, u kojoj nedelji su vas porodili?

Pišite, ohrabrite me. Prvorotka sam.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Shizika 29/9/2014, 01:00

mrsbg, nemam svjezhije iskustvo, al' tako se rodila moja sestra davne '72.. Nije moglo u malom lokalnom porodilishtu. Sve je proshlo u redu iako je nasha mati bila sitnije gradje, a sestra krupna, glavata. :) Obavezno trazhi epidural i reci babici da ti navrijeme radi epiziotomiju i to ukoso. Shta ti je savjetovao ljekar koji vodi trudnocu?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 55
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od mrsbg 29/9/2014, 04:18

Za sada još ništa ne znam. Zato i pitam za iskustva, da se spremim :)
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Vecka 29/9/2014, 06:38

Moja sestra bliznakinja se porodila carskim rezom jer je beba bila karlicno okrenuta. Cekali su da krene prirodan porodjaj da pojusaju prirodno ali ipak su na kraju na dan termina je ofmah odveli na carski. A kad sam se porodila ja, moja cimerka iz sobe se takodje porodila karlicno ali prirodno. Sa tom bebom je sve bilo u redu, jos uvek smo sa njima u kontaktu. :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od mrsbg 22/10/2014, 17:16

Pozdrav svima!
Evo konacno da ugrabim malo vremena pa da napisem svoje iskustvo.
Dakle, beba je bila karlicno, a porodila sam se prirodno, bez epidurala. U nedelju uvece mi je pukao vodenjak. Odmah smo otisli u porodiliste, gde su konstatovali da sam otvorena 1 cm. Dr koja me je vodila je zelela da uradi carski rez, ali posto sam to vece jela i pila, carski nije bio moguc. Posto sam se slabo otvarala, vratili su me na odeljenje. Tokom noci nisam imala bolove, povremeno po neki grc kao jaki menstrualni bolovi, ali nista neizdrzivo. Na pregledu ujutro konstatovali su da sam otvorena 4 prsta i poslali su me u porodiliste. Tu su ponovo odradjene pripreme, i dok sam se okrenula bila sam otvorena 5-6 prstiju. Posto nisam osecala (mislim ni imala) kontrakcije, dali su mi neke lekove u jednu ruku, injekciju protiv bolova. Posle su mi u drugu venu srucili bocu infuzije sa jos nekim lekovima... Dalje se secam kao kroz maglu... Konacno su pocele i kontrakcije, ja sam vec bila otvorena 8 prstiju i trazila sam epidural ali je bilo naravno kasno.
Sam porodjaj je prosao relativno brzo, uz epiziotomiju. Osim toga, nisam nigde ispucala. Beba je dobila apgar 9.
Za usivanje sam dobila anesteziju pa to nisam ni osetila.
Svakako sam presrecna sto na kraju nije bio carski rez, i sto je sve proslo super.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Ema78 22/10/2014, 23:00

Mrsbg, prvo da ti cestitam i pozelim sve najlepse !!! Da slusas bebirona i da ispinjavas sve zahteve, jesi l cula !!! Laughing
A drugo, bas mi je drago sto se sve zavrsilo kako treba. Uglavnom vladaju predrasude oko porodjaja,tako da pozitivna iskustva svakako znace.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Vecka 23/10/2014, 08:41

Ceatitam! Drago mi je da ste ti i beba dobro i da je porodjaj prosao prirodno i bez komplikacija. osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od SladZana 23/10/2014, 13:46

mrsbg bravo i za tebe i za bebca sto ste bili hrabri cvet
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od mrsbg 23/10/2014, 16:43

Hvala svima na cestitkama!
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Sofija Veks 25/10/2014, 00:10

Cestitke, Mrsbg!!

čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karlični porođaj Empty Re: Karlični porođaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu