KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 1/10/2014, 10:50

BB ja sam zvala u Institut za transfuziju zbog urodjenih i moglo je na uput ali uz neku manju doplatu,samo tada nisu imalli reagense za to.

Lela kod nas moze i OGTT i insulonemija na uput,meni je jednom pisala uput dr endokrinolog a posle lekar opste prakse sa izvestajem lekara iz Nisa.Cak mislim da moze i vitamini na uput ali ja nisam radila pa nisam bas sigurna.Raspitaj se malo bolje,idi kod endokrinologa ako treba.
A zasto radis Laparoskopiju?Mislim da i ona moze na uput u Frontu.Ja kad sam zvala moglo je i histero i laparoskopija na uput samo se ceka.
Pozzz cure iz suncanog Novog Sada. ljubav ljubav ljubav poljubac poljubac poljubac
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 11:00

Vitamine sam vec uradila,nalaz gotov,hipovitaminoza D,Ivanice,sad cu da kupim kapi da pijem.Uput za OGTT mi neda bez izvestaja endokrinologa,a njegova konsultacija bi me kostala kao i OGTT privatno.Moj endokrinolog je od danas zvanicno u penziji na klinickom i od danas radi samo privatno.Kod njega cu samo ako novi OGTT ne bude valjao.Laparo moze na uput u GAK Visegradska,ali i za to mi rece-samo ako Kopitovicka kaze da treba,dace mi uput za Visegradsku.Ako ona kaze da treba,ona ce,vala i da je radi na leto pred novu VTO!Ma,meni ti uputi nisu sudjeni nikako! Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 11:03

Vitamine sam vec uradila,nalaz gotov,hipovitaminoza D,Ivanice,sad cu da kupim kapi da pijem.Uput za OGTT mi neda bez izvestaja endokrinologa,a njegova konsultacija bi me kostala kao i OGTT privatno.Moj endokrinolog je od danas zvanicno u penziji na klinickom i od danas radi samo privatno.Kod njega cu samo ako novi OGTT ne bude valjao.Laparo moze na uput u GAK Visegradska,ali i za to mi rece-samo ako Kopitovicka kaze da treba,dace mi uput za Visegradsku.Ako ona kaze da treba,ona ce,vala i da je radi na leto pred novu VTO!Ma,meni ti uputi nisu sudjeni nikako! Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od plašljiva 1/10/2014, 11:06

Devojke ja nemam manjak vitamina D pa pijem kao redovnu terapiju po savetu lekara koji me priprema za VTO 10 kapi nedeljno vigantola leti i 15 kapi zimi

plašljiva

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 1/10/2014, 11:07

Vigantol nesmete vise od 3 kapi dnevno, uzimati kada postanete trudnice
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 12:35

Jedna korisna info-klasican OGTT-s nultim vadjenjem,pa 75gr glukoze popiti,pa onda vadjenja u 30-om,60-om,90-om i 120-om minutu u Biomedici kosta s popustom(ko ga ima,naravno,kao,na pr.,ja) malo jace id 5600(ne zapamtih bas u dinar),inace je malo jace od 6200.Ko nece da se bocka 5 puta,da ide na Slaviju,tamo plasiraju braunilu i iz nje vade krv.Na Karaburmi,kao i u ostalim njihovim laboratorijama mora bockanje svaki put,ne moze braunila.Moze samo na Slaviji i tamo se radi pod nadzorom lekara,tako da cu ja tamo da uradim do kraja nedelje. sunny

A vigantol kapi,posto rekoste da je nestasica,da znate da imaju u apotekici na Karaburmi pored Komercijalne banke-205 kinti,ja sad kupih. Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/10/2014, 15:22

Ne mogu sve da ispratim, oprostićete. Curama koje su krenule u postupak želim visoke bete i lagane trudnoće.
Lelo, videh u potpisu da je bila biohemijska. Jbga. Videh i da imas manjak vitamina d, a pretpostavljam da znaš i da vitamin d utice na kvalitet jajnih celija, super sto ga sad uzimaš. Vala da sledece menjanje tvog potpisa bude zbog pozitivne bete, više je vala dosta negativnih ishoda.
CUre, stisak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 15:30

Znam,Biksi,zato ssm ga i uradila sad,od veceras startujem s kapima.Jednom ce biti kako treba!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 1/10/2014, 18:28

A kako ja da uradim taj vitamin D? To moze na uput ili ? Meni od nalaza ostao jos protein C i S ...Zna li neka zbog cega se to vadi ?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 18:32

JA TRAZILA JUCE UPUT ZA VITAMINE,MOJA DR GINEKOLOG IZ DZ KAZE DA NE MOZE I URADILA SAM PRIVATNO.ON JE BITAN ZA KVALITET JAJNIH CELIJA.TI TO TREBA OBAVEZNO DA URADIS AKO DO SAD NISI RADILA,S OBZIROM DA SI IMALA POBACAJE.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 1/10/2014, 18:36

Nisam Lelo radila niko mi ni rekao nije a dobila sam 40 stavki da izvadim i bas tu jednu preskocili? Nego samo odem privatno i kazem hocu da izvadim vitamin D? Oko koliko to novaca kosta? Ova nasa labar. bi mogla i da me casti s necim koliko sam im se naplacala svega i svacega Very Happy

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 1/10/2014, 18:49

Vitamin D je oko 2.000, ali javiće se Lela, ona je juče radila.

Ja sam na uput, na Vma, bez zakazivanja,  uradila Vit  B I folnu. Uput mi je dala lekar opšte prakse
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 1/10/2014, 18:53

Hvala Vuchice ..... A treba li i tu folnu i B vit da izvadim ?Zbog cega se to vadi...skroz sam neobavestena!?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 18:56

D,VITAMIN B I FOLNU KISELINU SAM ZAJEDNO PLATILA OKO 3 I PO HILJADE U BIOMEDICI S POPUSTOM.NI MENI NIKO NIJE REKAO,NEGO SAM SAD SAMOINICIJATIVNO URADILA NAKON DRUGE BIOHEMIJSKE ZA REDOM!NO COMMENT...

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 1/10/2014, 19:05

Ancice, procitaj pocetak teme Dodatne analize, tamo ti pise sta sve treba da uradis.

Proteini C i S spadaju u stecene trombofilije i zato treba da se urade
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 1/10/2014, 19:08

Zahvaljujem BB!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 19:16

DA,PROTEINI C I S SPADAJU U STECENE TROMBOFILIJE,TO MI ANTIC HEMATOLOG TRAZIO NAKON PRETHODNE BIOHEMIJSKE.TO OBAVEZNO ISTO,ANCICE AKO NISI RADILA.RECE TI,BB,POGLEDAJ NA TEMI DODATNE ANALIZE.TU IMAS SPISAK TIH DODATNIH A.


Poslednji izmenio lela1984 dana 1/10/2014, 20:07, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 1/10/2014, 19:58

Lelo dušo, isključi caps, ovako ispada da vices lol!

I ja sam samoinicijatvno odradila sve I svašta izmedju dve VTO

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 20:06

Ma,slucajno su bila velika slova,ja nisam osoba koja vice,inace,bas naprotiv,vrlo sam smirene prirode. sunny
A inace sam navikla da vecinu toga,kao i vecina nas samoinicijativno odradjujem,a,i kad probam nesto na uput,ne daju mi.Use i svoje kljuse,jednom ce biti kako treba.
Ti,Vucice,uzivaj,duso u svojoj trudnoci,jednom cu i ja to doziveti,nakon dve biohemijske,sledeca beta kad bude pozitivna,valjda ce konacno biti dobro pozitivna! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od plašljiva 1/10/2014, 21:31

Devojke kako se spremam za fet vadila sam hormone štitne jer imam hašimoto i FT4 je veći nego što bi trebalo. Idealno je kada je 17 a meni je 19,50 jer to nesmeta?? Shocked

plašljiva

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 1/10/2014, 21:39

Plasljiva,ja ne znam,ali,javice se vec neko ko zna.U svakom slucaju,navijam za uspesan FET!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od plašljiva 1/10/2014, 21:56

Pa čekam da mi doktorka odgovori pošto je divna i sve je pitam e-mailom ali je nema a ja znatiželjna Laughing

plašljiva

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cala Domingos 1/10/2014, 23:36

Evo podrske za sve drage devojke sa niskim AMH.

Verovatno se ne secate mojih postova od aprila, kada sam prvi put u zivotu na zahtev doktorke (nakon sto sam joj rekla da u skorije vreme planiramo trudnocu) uradila amh i inhibin b. Moj amh je bio katastrofalan - 0,2. Nekoliko dana nakon toga sam bila ocajna i razmisljala samo o tome. Medjutim sabrala sam se, jer sam jednostavno bila ubedjena da necu imati problema (i ranije sam ostajala u drugom stanju samo mladost-ludost). Verovala sam cvrsto da su moje jajne celije ok. Krajem avgusta smo prvi put pokusali i evo ga BINGO. Do tada smo redovno koristili zastitu, jer sam ja zbog posla stalno putovala i ne bih bila u stanju da radim da sam ostala trudna.

Naravoucenije: morate verovati u sebe i svoje telo i ne smete dozvoliti svom mozgu da krivi i osudjuje reproduktivne organe, jer po mom misljenju sve to ide iz glave. Pozitivno razmisljanje. Smatram da bi ishod bio drugaciji da sam pala u depresiju i razmisljala o mogucim problemima i negativnim ishodima nasih buducih pokusaja. Jednostavno sam verovala cvrsto i moj organizam je bio uz mene.

Mens sana in corpore sano & vice versa :)

Veliki pozdrav :*
Cala Domingos
Cala Domingos

Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 2/10/2014, 00:04

BabyBear ::U Visegradskoj se tacno zna koliko cega i kad. Niko nista ne pise jer to ne zavisi od slucaja do slucaja nego se zna kako se radi test. Kad sam im rekla da su mi privatne lab rekle da treba dr da napise koliko cega i kad, oni se krstili. Ja za to vise verujem kad se radi u drzavnoj bolnici. A naravno da treba uput Very Happy

I meni su u lab privatno trazili da endokrinolog napise kakon da rade *kiliko puta insulin, na koje vremme vadjenje krvi, koliko gr glukoze... i onda mi je endokrinolog na sledecim konsultacijama ispisala sve na izvvestaju za slucaj da ne stignem u dogledno vreme kod njih da zakazem, pa da radim privatno.
Medjutim uspeh da zakazem.

Lela, izvini nisam uspela da e raspitam za laparoskopiju. Pitali su ko upucuje na laparoskopiju, koji je razlog, dijagnoatika ili operativno, koja ti je dijagnoza,imas li odradjen HSG, gde llecis sterilitet. Nista nisam znala da im kaze. Sad sve u svemu, shvatih da nije nneophodna konsultacija kod njihovog dr da bi se zakazala intervencija, samo izvestaj lekara sppecijaliste (skontah da nije obavezno da je sa njihove klinike).
Nadam se da sam bar malo pomogla.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 2/10/2014, 00:06

Cala Domingos ::Evo podrske za sve drage devojke sa niskim AMH.

Verovatno se ne secate mojih postova od aprila, kada sam prvi put u zivotu na zahtev doktorke (nakon sto sam joj rekla da u skorije vreme planiramo trudnocu) uradila amh i inhibin b. Moj amh je bio katastrofalan - 0,2. Nekoliko dana nakon toga sam bila ocajna i razmisljala samo o tome. Medjutim sabrala sam se, jer sam jednostavno bila ubedjena da necu imati problema (i ranije sam ostajala u drugom stanju samo mladost-ludost). Verovala sam cvrsto da su moje jajne celije ok. Krajem avgusta smo prvi put pokusali i evo ga BINGO. Do tada smo redovno koristili zastitu, jer sam ja zbog posla stalno putovala i ne bih bila u stanju da radim da sam ostala trudna.

Naravoucenije: morate verovati u sebe i svoje telo i ne smete dozvoliti svom mozgu da krivi i osudjuje reproduktivne organe, jer po mom misljenju sve to ide iz glave. Pozitivno razmisljanje. Smatram da bi ishod bio drugaciji da sam pala u depresiju i razmisljala o mogucim problemima i negativnim ishodima nasih buducih pokusaja. Jednostavno sam verovala cvrsto i moj organizam je bio uz mene.

Mens sana in corpore sano & vice versa :)

Veliki pozdrav :*

Cestitam!!!
Prirodno si ostala trudna? Bez stimulacije?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu