KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
Orline
Simona
ivi
Struzzo
Erata
bulevarka
dzefri
nina :)
malena 92
mijaki
bundevica
Olja-B
tara01
zoxa
suzanasakii
Afrodita
Shizika
Mili
ragaco
djole42
OKacica
Vuchica
jovanka.draskic
fight&faith
laKole
masato
luckystar74
Endzi
ivanicasale
d77
MAAKKI
noja
ganedina
bak
missile
PalcicaBg
karakaca
ChillyVilly
Ema78
Ceca797
ninica2
hocukusurnecuzvaku
Niny
lilly13
jelena*mama2andjela*
mamadabudem
anasrce
BiKsi :)
saska1
annci
SladZana
neca73
snedra
JocY
insomnia
lenjivica
leptirko82
SoJa
JednaSova
Star77
lelas
Ninana
Petkana
Sofija Veks
sareni leptir
KoMetaK
70 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 5/3/2014, 11:02

Brbljiva srecan rodjendan i da ti se ispuni najveca zelja!!!! ff d 
Cekalice ,evo roda za vas  roda roda roda roda roda roda 
Bak ,ja sam pitala za antitela,nisam znala da mogu da se aktiviraju.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 5/3/2014, 11:06

lelas nisam ni ja, juce sam malo guglala i nije mi bilo dobro od procitanog pa sam resila cvrsto da ne guglam o tome.  Laughing 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ChillyVilly 5/3/2014, 12:31

Brbljiva,srecan ti rodjendan i da sto pre postanes mama  love love 
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 5/3/2014, 12:43

Brbljiva, sve najbolje, da ti se ispuni makar jedna želja!!! ljubav beba u kolicima 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/3/2014, 12:45

Brbljiva, srecan rodjendan  b b b 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 5/3/2014, 13:18

Zvala Konziolijum, bice gotov PAI u toku dana pa vam javim.

SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/3/2014, 14:02

jelena87 ::Drage moje
meni su danas na UZ vidjene dve bebe Very Happy Very Happy Very Happy 
Od srca vam zelim svima da uskoro i vi osetite ovu rados radost radost 
Sve vas vucem za nosic i saljem roda roda roda roda roda roda roda roda


to je prelepo igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice  cestitam ti od  srce 
Ti si radela betu jako rano prvi put,da li ima neki poseban razlog?Kako si se osecala?Mislim na neke promene?

Mene stomak vise ne boli dans mi je 11dpt,ali me glava razbija od bolova.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/3/2014, 14:07

Brbljiva srecan rodjendan,sledece godine da drzis svoju  beba  ili dve  ff ff ff ff ff ff d d d d d 
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 5/3/2014, 14:28

ivanicasale hvala puno srca1 srca1 
vadila sam je tako rano zbog krvarenja koje je tad pocelo i koje jos nije stalo  Crying or Very sad 

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JednaSova 5/3/2014, 15:45

Srecan rodjendan Brbljiva  c 
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 5/3/2014, 15:54

Brbljiva srećan rođendan  sunny  želim ti najlepši poklon  d g g g 

Sovo, Ninyć  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda beta beta beta beta beta navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 
Sofi  love igracice igracice igracice beba b b b radost radost radost 

Koračaljke drage sve vas  zagrljaj  najjače, srećni vam koraci  d d d

SladŽo draga, čekamo rezultate  cvet 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 5/3/2014, 16:00

Drugari stigli rezultati za PAI:

U analiziranom uzorku nadjen je 4gG/5G GENOTIP koji dovodi do povecane ekspresije PAI gena odnosno povecanih nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1.

Slusam vas... Very Happy 

MTHFR, Faktor V Leiden, FAktorII i kariotipove cu tek krajem aprila znati, i tek u maju imam zakazanog hematologa.
Da li prije toga treba nesto raditi?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 5/3/2014, 16:06

Sladzana, ovaj tip koliko ja znam, cesto zahteva terapiju, narocito kod ponovljenih spontanih. Terapija se krece od aspirina i folne do heparina (Fraxiparin, clexan...) , a od cega do zavisi... E taj deo mi nije bas najjasniji, osim sto sam stekla utisak da svaki dr ima neku svoju teoriju, jedni lakse prepisuju terapiju, drugi teze.

Cekas i ove ostale pa kod hematologa  yes Nemoj da se iznenadis ako te posalju na jos neke analize. Jesi ti radila one stecene (AT, APTT, fibrinogen, ..... ina negde spisak, slabo baratam s tim)?

Javice se cure koje su upucenije, meni se sve zbrkalo oko tog pai  Embarassed 

U svakom slucaju, odlicno sto si uradila  yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 5/3/2014, 16:13

Sve ostalo ok. Homocistein, LAI 1,2, INR, APTT, Prot vrijeme, prot C i S, fibrinogen, antitrombin III aktivnost.
Ja sam alergicna na aspirin, tj. acetil-salicilnu kiselinu  Rolling Eyes 

Bakisa hvala draga  love 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 5/3/2014, 17:13

I meni je sve drugo bilo ok, sem tog paiJa :). Terapiju mi dr u Nišu odmah prepisala kad krenem u vto priču, a Miljić ostavio terapiju samo zato što sam imala jednu biohemijsku i što iza sebe imadoh dva neuspeha, da sam prvo kod njega otišla, on mi heparin ne bi dao, koliko skontah. Što reče bak, kako koji dr, mada ti jesi sigurno za terapiju, nekako osećam, zbog dve biohemijske. Ti možeš fino ostati trudna prirodno, kao tetrebka recimo, i onda da pratiš d dimer i tromfocite, pa ako skaču, da ti uvedu terapiju. Možeš sada već da počneš da uzimaš folnu kiselinu i kompleks vitamina b, on se uz ovaj pai preporučuje kroz celu trudnoću.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 5/3/2014, 17:59

SladZo, sestro po PAI-u  lol! lol! lol! 
Meni Miljić nije dao ništa, za ovu mutaciju,a u trenutku kada sam bila kod njega već sam imala 2 pobačaja i jednu neuspelu VTO, i naravno sada imam još jednu neuspelu, mogu komotno da odem da mu se načestitam mile nove godine i da ga  boks  jer sam ubeđena 100% da zbog toga nije uspelo ni ovaj put.
Videću da li ću ga naći ili ću otići kod Elezovića ili ću pak na svoju ruku da se bodem u sledećem postupku, sama svoj doktor  doktor 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JednaSova 5/3/2014, 18:28

Ej cure, samo da vam kazem da ste najbolje od sve dece na internetu i da mi je ovaj forum bas bas onako - pravi i kako treba!
Eto, to sam htela samo da znate. ljubav
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 5/3/2014, 18:44

Hvala drugari, ovo uradih na svoju ruku,ovdje se ne radi i jedva daju uput do kojeg nisam ni mogla da dodjem. Sad mi je drago sto se ponekad pravim pametna  lol! 

Moja draga dr endokrinolog koju obozavam jer sve gleda i u sve se mesa  lol! za sada uspjesno,mi je vec dala folnu 5mg za svaki slucaj dok me ovi ostali izanaliziraju  lol! 

U maju sam kod hematloga pa cemo vidjeti...Ako dolazim u Bg znaci bolje Elezovic nego Miljic?

Koji komplex B vitamina je preporucljiv? Oligovit, neki betavitevit...?

Tacno sa ja znala da imam sa vama nesto zajednicko, ali citav gen nisam sanjala  lol! osmeh srce 

Sovo potpuno se slazem  yes
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 5/3/2014, 19:12

Srecan rodjendan, draga Brbljiva  love 
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninana 5/3/2014, 20:15

BiKsi :) ::Brbljiva, sa srećom da ti je rodjendan i da u ovoj 38. godini budeš trudnica!

Sofija, srećan i bebićetan put ti želim!

Niny, Sovo, Ivanice, ninana, šaljem rode i držim fige jakoooo!

Hvala draga Biksi, divna si  ljubav ljubav ljubav 
Otvorila sam prozore za  roda 

Brbljiva, srećan rođendan  love 
Ostale koračaljke  srca igracice igracice igracice igracice bb bb bb 
Ninana
Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 5/3/2014, 21:28


I ja imam tu cuvenu kombinaciju PAI 4/5G i IR , mislim da su oni obavezno u paketu jer se nalaze na istom genu . Pretposlednji put sam po misljenju Elezovica isla s Fraxi od ET, beta mi bila 1,1 . Poslednji put bez Fraxi beta bila manja od 0,1 . Ja mislim da ovaj heterozigot PAI nije problem sem u slucaju kad je udruzen jos s nekim stvarima , kada ide obavezno heparin od pocetka . Kao sto rece Bixi, kad bude pozitivna beta samo pratis D-dimer i trombocite .Meni su inace trombociti jako niski , ispod 120 pa kud na tako mali broj jos da idem i sa Fraxi .

Sladzana , tebi je problem IR i ja ne znam da li si zbog nje na terapiji , a za nju ti sigurno treba terapija .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 5/3/2014, 21:53

Genedina, hvala draga. Na terapiji godinu i vise, 2x500mg, ciklusi se doveli u red. Dvije biohemijske iza mene pod sioforom.  cvet 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasakii 5/3/2014, 22:04

Srecan rodjendancic,draga Brbljivice.... love ljubav 
u ovom pokloncicu ti saljem najlepsu zelju ti,da ti je Bog ostvari prilikom sledeceg pokusaja.  ljubav i  zagrljaj 
Svim ostalim curicama,uspesne korake u svemu sto rade..... radost navijacica radost navijacica radost :1 roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda 
98: radost navijacica radost i puno puno
suzanasakii
suzanasakii

Broj poruka : 77
Datum upisa : 18.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 5/3/2014, 22:36

Brbljiva, srećan ti rođendanko  ljubav love d ff 
Koraci  d 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 5/3/2014, 22:41

Sladzana, i ja sam do 3.3. bila na Glukofazu 2 x 500i, t , pa kad sam nakon 3 mes. terapije uradila kontrolni OGTT samo sto nisam pala u nesvest kad sam videla rezultate - jos gori za duplo nego pre terapije . Endokrinolog mi odmah uveo 2 x 1000 sto je valjda maksimalna doza . Ja sada tantalove muke mucim s ovom dozom , hocu da crknem, nikako mi nije dobro i mnogo sam smrsala . Sad sama pravim neke kombinacije jer nemogu da podnesem , tipa 3x500 a probacu sa 1000+500+500 mg jer me vecernja doza od 1000 ubija toliko da se probudim oko 4h sa strasnim bolovima u zelucu , valjda mi je i cir zbog njega proradio i sto se tresem i toliko drhtim da to nije normalno,pa tada moram nesto i da stavim u usta . Probaj i ti sa 3x500. A mozda imas i mutaciju na MTHFR a pogotovu ako je homozigot, tada moras obavezno duplu dozu folne tj., 2x1 . Meni su sve ostale urodjene sem PAI u redu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu