KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Star77
Mili2
Mili
neris8
Sofija Veks
mamadabudem
d77
karakaca
jelena*mama2andjela*
caci
Likoli
ivka
anasrce
veki1
smarija
Ninche
Erata
zvoncica36
Orline
tetreb
ChillyVilly
kockicaaa
makica1984
buby
Vuchica
KoMetaK
mrsbg
ninica2
Ema78
MAAKKI
Klarica
JocY
lilly13
pluton1
dragana76ns
Botox
hocukusurnecuzvaku
noja
neca73
lenabeograd
BiKsi :)
Stenli
fmala
lelas
Endzi
bulevarka
cufta
fight&faith
saska1
missile
leptirko82
cicsa80
ragaco
SladZana
zoxa
bak
ganedina
SoJa
PalcicaBg
Niny
Strumfeta78
Simona
vivijen
lenjivica
Struzzo
LaFolie
nina :)
71 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 26/3/2014, 10:14

Mi se mucimo sa grcevima; Ana kaki na 5 dana i bas je boli stomacic. Oka nismo sklopili nocas.
Jutros sam je videla da se nasmejala!!! Prvi put u budnom stanju!!!
Mucim se sa dojenjem; ona posisa samo prvi nalet pleka; ostalo je mrzi da vuce i onda mogu mastitis da dobijem; a napravila mi je i ragade.i i sada izvucem svo mleko pumpicom i dajem na flasicu.
Fraxi svih 40 dana nakon porodjaja... Jos samo 3 :-)

Treba proveriti anti x a ukoliko se prima fraxi da se vidi da li je doza fraxija dovoljna
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 26/3/2014, 10:21

Bravo za smešak medeni!!!
I bravo za bocke,još malo, pa the end!
Mukica malena,muči je stomačić...valjda će se sve to ubrzo regulisati,a još malo da ojača lenjivica-lepotica, pa da ručka kao velika devojka!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/3/2014, 10:26

Lafe

Dobro je da je pocela da se smeski i oporavlja, da sada obe prikupite snage  srca srca srca srca 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 26/3/2014, 10:56

Trudnice moje, dodjoh samo da vas jednom ljubnem!

Lafe, neces verovati, i Boris se danas prvi put nasmejao u budnom stanju!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 26/3/2014, 12:11

Maja se klimberi od kad se rodila,narocito na muske glasove,tako mala a vec zna znanje  lol! lol! lol! lol! lol! i isto je kao Lafina Ana,ljena na siku....sutra idemo kod pedijatra prvi put,malo me i strah  Rolling Eyes Rolling Eyes Fmala nema te odavno- bar ne ovde  srca1 srca1 srca1 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/3/2014, 13:54

Niny, zna spasti d dimer, zato bi valjalo proveriti trombocite uz njega i anti X a. Mada se meni dešavalo da spadne, pa posle oopet skoči i tako, kako mu dodje. Tsh odličan.

Ragaco, i meni je Arsa uvek išao napred po uz i do deset dana i mere su isto bile različite za glavu, stomak i butnu kost, ja se nešto nisam opterećivala, dečaci obično budu tako napredniji, mada u devetom znaju da uspore pa bude baš onako kako je po uz.

Plutonko, srećno na ekspertskom, nisam znala da i sada može serklaž, ja mislila to do 17. nedelje rade, ili sam ja to nešto pobrkala, ubij me sad.

Lafe, bravo za prve osmehe, a za fraksi, i meni je bila koža kao guma, više nigde nisi imao ubosti, katastrofa, al još samo tri i puška si! Žao mi je što se Ana toliko muči, srce milo. Meni Arsa još uvek ponekad ima, al ne jake kao ona, niti je imao nešto mnogo jake grčeve, umerene, rekla bih. Za grudi, probaj da izmuzeš ono prvo mleko, što je kao vodica, a da ona poruča ono zadnje. Ili bar kad bi jednu celu siku poručala bilo bi super. Mada je i meni Arsa tako, dok nije ojačao, i flašicu je kilavio samo tako. Stavljaj razoklagijan kupus na grudi, veruj, da ja još stavljam nakon tri ipo meseca, bude bar malo lakše. Verovatno joj je i kaka bila zelena što je gladna. Masiraj joj stomačić oko pupka svaki dan, ne bi li joj bar malo ubrzala izbacivanje kake.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/3/2014, 13:55

Endži, srećno kod pedijatra, što te strah?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 26/3/2014, 15:05

BiKsi :) ::Niny, zna spasti d dimer, zato bi valjalo proveriti trombocite uz njega i anti X a. Mada se meni dešavalo da spadne, pa posle oopet skoči i tako, kako mu dodje. Tsh odličan.

.

Biksi, misliš da ovaj anti x treba proveravati i kada je d dimer u redu? Trombocite još nisam proveravala, uskoro ću. Mada sam ja Elezovića pitala da li mi mogu pasti trombociti (jer sam tu priču već čula), on je rekao ne. Videćemo.

TSH mi je sada pao, valjda nema potrebe više da ga ponavljam? Bojala sam se da ne skoči pa ne napravi problem.

Još nešto: pojavila mi se unutrašnja kvrga sinoć od fraxija, na stomaku i zacrvenelo mi se to mesto i boli na dodir. Da li smem neke obloge da stavljam ili neku kremu da što pre prođe?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/3/2014, 15:17

Niny, tsh do punih 12. nedelja je bitno da je oko 2 ili ispod, posle beba ima svoju štitnu žlezdu i ne crpi više tvoje hormone, plastično rečeno, zato ga moraš proveravati bar jednom mesečno. Kako ne mogu pasti trombociti kad se razredjuje krv, hm, nema logike, al ako on kaže, onda dobro. Ja sam anti deset a proveravala uvek kad i d dimer, tako mi je ova dr u Nišu što je hematolog rekla. Mislim i da je Lafolie uvek proveravala. Što se tiče obloga, nemoj ništa, možeš da kupiš hepalpan ili hepalpam, kako god bi, pa da mažeš, mada će proći vremenom. Ja sam konstantno bila u čvorićima i modricama, samo sam menjala boje. :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:20

Niny ::
BiKsi :) ::Niny, zna spasti d dimer, zato bi valjalo proveriti trombocite uz njega i anti X a. Mada se meni dešavalo da spadne, pa posle oopet skoči i tako, kako mu dodje. Tsh odličan.

.

Biksi, misliš da ovaj anti x treba proveravati i kada je d dimer u redu? Trombocite još nisam proveravala, uskoro ću. Mada sam ja Elezovića pitala da li mi mogu pasti trombociti (jer sam tu priču već čula), on je rekao ne. Videćemo.

TSH mi je sada pao, valjda nema potrebe više da ga ponavljam? Bojala sam se da ne skoči pa ne napravi problem.

Još nešto: pojavila mi se unutrašnja kvrga sinoć od fraxija, na stomaku i zacrvenelo mi se to mesto i boli na dodir. Da li smem neke obloge da stavljam ili neku kremu da što pre prođe?
Maži Hepalpanom ili Hepaltrombin od 50 000iu.Normalno je nekad da se pojavi kvržica,a ako ti nekad bude krvi posle inekcije nemoj da trljaš to mesto nego samo drži alkohol i vatu pritisnuto blago diok krv nestane.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:22

Eto Biksi ti je napisala isto.Fraxi je heparin,a i Hepalpan sadrži heparin maži slobodno i videćeš da će ti pomoći.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:23

Biksi ljubi Arsu u peticu,a možeš i u taban.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 26/3/2014, 15:25

Biksi i Zvončice, hvala vam  zagrljaj 

Biksi, ni meni nije jasno to za trombocite, i ja mislim da mogu pasti. Možda je E.hteo samo da me otkači, jer sam mu posavila milion pitanja  lol!
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:28

Niny ::Biksi i Zvončice, hvala vam  zagrljaj 

Biksi, ni meni nije jasno to za trombocite, i ja mislim da mogu pasti. Možda je E.hteo samo da me otkači, jer sam mu posavila milion pitanja  lol!
U Maju je i meni isto rekao da trombocite nemoram da pratim kad primam Fraxi samo d dimer.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 26/3/2014, 15:32

Jel ti primaš sada fraxi, s obzirom da je prirodna trudnoća ili samo pratiš d dimer?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:32

Čak ni ta anti X a.Moja koleginica isto ide kod njega ona je na fraxiju(kako ovo ludo zvuči) već 7 meseci.Rekao joj je samo d dimer.Nije spominjao anti X a,a ni trombocite.Ona je u 7-om mesecu i d dimer joj je 245,a bio je prošlog meseca oko 200.Granica 250.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/3/2014, 15:36

Niny ::Jel ti primaš sada fraxi, s obzirom da je prirodna trudnoća ili samo pratiš d dimer?
Ja ništa neprimam.Sad sam počela Utrogestan zbog ''menstruacije'' koja je svaki mesec tačna kao sat.Obično kad je pun mesec i to uveče kreće.Treba da vadim krv,ali nikako da se nakanim.Ja nemam mutacije.Imala sam malo povišena anti tela štitne oko 100 pa sam pila Eutirox pred vto u Junu.Prestala sam posle vto i to.Elezović mi je dao fraxi zbog jedne biohemijske i 5 negativnih beta.Sledeće nedelje ću raditi Dabl test pa ću i KKS i d dimer,tsh,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 26/3/2014, 15:38

Već dabl test? Cool  likeit  Proveri ipak i tsh i d dimer.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 26/3/2014, 16:06

Meni Miljić traži samo krvnu sliku. Pitala sam ga za D dimer, kaže njemu to ne treba. Trombocite je tražio 7-10 dana od početka bockanja. A kada sam davno išla kod Elezovića, on mi je napisao D dimer na 2-4 nedelje, pa ako porastu ne na preko 250, nego čini mi se 2-3 puta više od dozvoljenog, onda se terapija koriguje. Ista stvar, a tako različita mišljenja od dvoje bliskih kolega. Da li je to normalno?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 26/3/2014, 16:07

A ova anti x a mi niko nije pominjao, osim Jelene koja je bila kod Ivanovića, ali njen izveštaj sam izgubila, pa nemam ovde da vidim kad se i šta tačno proverava. A i ne sekiram se oko toga.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neca73 26/3/2014, 16:16

zvoncica36 ::Čak ni ta anti X a.Moja koleginica isto ide kod njega ona je na fraxiju(kako ovo ludo zvuči) već 7 meseci.Rekao joj je samo d dimer.Nije spominjao anti X a,a ni trombocite.Ona je u 7-om mesecu i d dimer joj je 245,a bio je prošlog meseca oko 200.Granica 250.

Zvonice trebalo bi u drugom trimestru i d-dimer da skoci u svakoj trudnoci nevezano da li postoje ili ne postoje trombofilije.
Ne krece se tokom cele trudnoce d-dimer  u referentnim vrednostima za "netrudne" i muskarce.


Poslednji izmenio neca73 dana 26/3/2014, 19:47, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/3/2014, 16:29

Hvala zvonka devojčice, Arsa će biti izljubljen!

I meni je Miljić rekao da ne proveravam d dimer, al ja ipak jesam, pa je čak hteo i da mi ukine boce, a onda na jedan povišen nalaz d dimera, koji on nije tražio, ipak ostavio, plus jedna biohemijska i jedna neuspešna vto prethodno, a povišen bio uz boce koje sam primala. Posle mi je napisao da ga ipak proveravam i tako. Meni je d dimer prilično talasao u toku trudnoće, nekad bio u ref vrednostima, nekad iznad ref vrednosti. Trombociti su mi padali u odnosu na početnu vrednost. tj vrednost pre trudnoće, al nikad ispod 150.000.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 26/3/2014, 17:24

Ja sam 3 puta u toku trudnoce proveravala anti x a i to kada mi je d dimer bio visok pa se razmatralo da li da se poveca doza fraxija.
A gde god da sam se bola imala sam crvene cvorove; kao da me pcela ujede...

Ne vredi mi da je dojim jer kada zavrsim izmuzem jos 20-30ml a ona brzo opet bude gladna. Ovako odmah izmuzem 80-90ml i ona sve popije i 3h smo mirni i siti (ako izuzmem grceve)

Fmala ti i ja se bas pratimo :-))))))

Endzi ljubi smizlu Very Happy nije mrgud kao moja
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 26/3/2014, 22:08

Uz dobro prosao.Bebice super,dr kaze da je sve u redu.Moram proveriti krv i urin.to cu sutra.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/3/2014, 00:14

Pluton,odlično!
Što je divan osećaj nakon UZ kad znaš da je sve ok!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu