KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
makac71
bulevarka
Vecka
bebana.bebana
suzanasaki
maki79
mrkvica
maratea
ms_do
Mika
Endzi
malena 92
LaFolie
pluton1
insomnia
Stenli
ragaco
karakaca
anasrce
ivanicasale
PalcicaBg
d77
Crvic
Sofija Veks
KoMetaK
Vuchica
Likoli
ivi
laKole
MAAKKI
neca73
Ema78
dragana76ns
OKacica
BiKsi :)
SoJa
leptirko82
saska1
bak
SannI-AlL
Ambra
ariadne69
lelas
Niny
Ninche
ganedina
InNaturaVeritas
noja
Dacaa
Erata
pegaz
Star77
fight&faith
lenjivica
zvoncica36
sareni leptir
Strumfeta78
fmala
kockicaaa
63 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/11/2013, 17:16

okacice zagrljaj 

maakki, ragaco, genadina, strumpfeta i ostale djevojke, navijamo!

i ja sam u postupku koji je završio vanmateričnom trudnoćom poslije transfera pila estrofem. tada mi dr reče da ga najčešće daju starijim pacijentkinjama ali i onima koje su u stimulaciji imale manji broj (zrelih) jajnih ćelija.
kod tebe ih je okacice bilo baš puno, ali imaš li info koliko ih je bilo zrelo i koliko ih se oplodilo? po ovoj reakciji na stimulaciju rekla bih da si sličan 'slučaj' kao lafolie - ili je stimulacija slaba pa ne krene razvoj folikula ili je prejaka i neadekvatna pa dobiješ hs sindrom sa malim brojem kvalitetnih jajnih ćelija.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/11/2013, 17:21

Okačice okance, zvizni sestro nešto za svoju dušu i vozi dalje. Moj ti je savet da sledeći put izabereš drugu opciju i to u odnosu na grešku koja se dogodila sa terapijom. Možda nije namerno ali nije baš ni slučajno. Negde postoji caka jer si naštancovala toliki broj folikula, dakle nije fora u tome i samim tim samo u tebi. Meni to smrducka na lošu i preteranu terapiju, neki hormončići su pošandrcali ili se desilo nešto što utiče na prazne folikule. Bolje da ih je manji broj ali da vrcaju, kako bih rekla. Ne znam za Estrofem, verovatno smanjiti jer je tvoj endo bio OK?! Meni ga nisu dali a trebalo je, on ide kod nas sa slabim odgovorom i u godinama, koliko ja znam. Važno je da ih imaš, ja to tako vidim! Pogledaj ovde još neke teme i uradi ponovo hormone i analize koje još uvek nisi. pičimo dalje, ne osvrći se, samo na osnovu ovog propusta stigni do pravog rešenja. Eto, to mogu da ti kažem. Pre svega odmori, telo+glavu, ljubim te jako!

ps. znam da nemamo puno izbora ali meni su devojke rekle da u taj Igor ne ulazim. Čak bih pre naručila nego da lagano mrdnem guzicu do Resavske i pazarim bajate i sumnjive lekove. Vidi u NS, tamo je apoteka Iris, ima i drugih rešenja, uputiće te žene. I briga me, ovo nije anti-reklama nego istina.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/11/2013, 17:26

ivv, samo da te usne 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/11/2013, 17:29

I ja tebe Sunašce moje! osmeh srce 
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/11/2013, 17:33

ovi tvoji gologuzani su toliko medeni! lol! 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/11/2013, 17:41

 b  b  b  b 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 16/11/2013, 17:45

POMOC!!!Da li neka cura imala nizak AMH a da ostla trudna ili da sa nekim lekom,necim,povecala amh?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 16/11/2013, 17:50

Ne znam za taj podatak, ali posto je i meni onizi AMH, ja sam to rekla dr.sad kad smo bili u Pragu. Ali dr.Sonja je rekla ne treba se uzbudjivati oko toga, jer do skora nismo ni znali za taj AMH.doktor 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/11/2013, 17:51

bebanax2, naravno da je bilo trudnica sa niskim amh. pročešljaj malo pdf 'povišen fsh', ima i tema o amh.
i moj je nizak, i, nažalost, imala sam vanmateričnu trudnoću iz postupka. znači da je moguće.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/11/2013, 17:53

laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/11/2013, 17:56

ragaco ,da cestitam i na ovim stranicama pozz betu !sreca sreca sreca sreca sreca as as as as as 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 16/11/2013, 18:13

Jao, Okacice, bas mi je zao! ff v zagrljaj
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 16/11/2013, 19:56

Okacice žao mi je zagrljaj ali nema odustajanja malo odmori pa u nove pobjede mora jednom i uspjeti zagrljaj 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 16/11/2013, 20:41

Okacice draga grlim te jako zagrljaj
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Likoli 16/11/2013, 20:54

Drage moje, davno me nije bilo, mozda ste me vec i zaboravile, ali ja vas i vasu podrsku nisam, evo da se pohvalim, konacno smo i mi uspeli da dobijemo vto preko fonda iako nam je spermoram jaaakoooo los, ali zahvaljujuci razumevanja dr dobili smo odobrenje sada cekamo pisamce i nedamo se de ce uskoro biti gotovi rezultati tendera i da ce ici sve ok....ljubim vas puuuunoooo sve, divne ste.....ljubav 
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 16/11/2013, 21:38

Okacice, c bem-mu-misa
Ti mozes da budes mirna, uradila si sve sto si mogla, sto je bilo do tebe...
Idemo dalje, nema druge

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 16/11/2013, 21:54

Okacice, bas mi je zao Crying or Very sad 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 16/11/2013, 23:18

Okacice, draga, jaaako mi je zao! Nekako sam verovala da ce se taj jedan borac izboriti do kraja! Ali, pravila nema, na zalost! Moj savet ti je da biras sledeci put kliniku sa odlicnim embriologom i dobrim ginekologom koji ce ti voditi postupak. Embriolog jer mislim da plivaci tm-a nisu nesto posebno aktivni i da se zato samo 1 dobar embrion dobio, a dobrog ginekologa, jer mislim da tebi treba da se ubode kako valja terapija, da ne bi isla u hiper. Jel imas mozda visok LH i inverziju sa FSH? Meni se desilo da u jednom postupku imam 21 jc, a u ostalim sam imala od 7-15, i dr Biljana a i Kopitovicka su mi objasnile da je to zbog supresiva koji su mi uveli,ne secam se sta bese bilo. Znam da taj deluje drugacije i podstice rast jc. Kopitovicka mi je u poslednjem postupku prvo spustila LH na normalu pa onda krenula u postupak sa stimulacijom i dobili smo 10 jc. I mi smo imali lose embrione i samo po 2 odlicna, ali sam ja ubedjena da je to zbog loseg rezultata mm. Ja ti od srca savetujem Kopitovicku, makar samo za prve konsultacije, da vidis kakvu bi ti ona semu preporucila, a embriolog im je odlican, nama je od 3 spermica napravio bebu!

Genadina, ovo mi je bio 6. postupak, ne 5. ali prvi uspesan! Ne bih zelela da nijedna od vas prodje toliko postupaka! Zelim vam da vam ovaj koji ste sada radile (koje su upravo zavrsiel postupak) bude uspesan, a svima ostalima prvi naredni!

KOckice, srecno! Vucem, prasim! vv vv vv vv vv vv vv vv 

Praske trudnjace, Pegaz, Genadina, Strumfeta i Maaaki, vucem vas jaaaako da sve 4 slavite na ovim stranama a imi sa vama!!!! vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Vucem i prasim i sve ostale i navijam za dobre rezultate i negativne briseve! wavecrowd wavecrowd wavecrowd

LIkoli, dobro nam se vratila! Da sto pre dobijes pisamce! igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 17/11/2013, 00:07

Okacice, No baš mi je žao draga. zagrljaj 
Mrzim negativne bete. c

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 17/11/2013, 00:59

Likoli, pa gde si ti sto godina! Da te zaprašim onako domaćinski! Da što pre stigne pisamce i postupak bude dobitni, od srca ti želim!

Okačice, eh, drago moja Okačice, i ja verovah da će se jedan izboriti, al nesto se nije dalo... Bila si pokrivena terapijom, očito su oni nešto tebi zeznuli oko stimulacije. Sećam se da si napisala da su plivači bili pohvaljeni, verovatno su jajne ćelije bile nezrele, ko će ga sad znati. Nećemo se mnogo vraćati u prošlost, ali što reče Meta, obavezno ti potraži mišljenje Kopitovićke ili još nekoga, pre sledećeg postupka, a možda ti nama zabebiš i prirodno, pa nas iznenadiš kao Tetrebka! Ja držim fige da ovaj postupak što pre zaboraviš i da se nakon fine pauze i odmora, uhvatiš u novi fajt, al najpre sa mužem u krevetu, a onda po lekarima! I proveri vitamin d, vigantol kapi možeš uzimati, sigurno ti neće škoditi, a popravljaju kvalitet jajnić ćelija.

Prašim vas praške! sreca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 17/11/2013, 03:11

Okacice, bas mi je zao draga... Sad  Samo polako, cokoladice i sve sto dusi prija, pa u novu pobedu...!!!

Zagrljaj najjaci! zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 17/11/2013, 08:40

dobro jutro....
danas mi 5 dpt i definitivno sam rešila izaći iz kuće samo malo da prošetam, nije beš da non stop ležim ali dosadilo mi više zatvorena u kući, a iskreno mislim da je bolje da se malo prošeta zbog cirkulacije.....
oodoh nešto da doručkujem pa onda napolje makar 15 min...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 17/11/2013, 08:44

Hrabre moje,
Upravo sam završila još jedan neuspešan ivf ciklus. Mislim da se može nazvati polustimulisani. Od 3. do 8 dana klomifen a onda po 3 menopura plus tri cetrotida u poslednja tri dana. Folikuli su divno rasli. Ja sam za razliku od prethodnih stimulacija od prvog dana na klomifenu osećala da jajnici rade. I osećala ih do aspiracije. Na aspiraciji su iz tri folikula izvađene tri jajne ćelije (jedan folikul nije diran jer je uz samu endometriozu). Sve tri ćelije su se oplodile, meni su vraćeni petoćelijski i četvoroćelijski a jedan je ostavljen da se razvija i ljubi ga majka pretvorio se u blastu koja je čini mi se petog ili šestog dana zamrznuta. Pred ET su me uveli u labaratoriju i pokazali embrione i, hm, pa bilo je veoma emotivno. Svaki dan sam buljila u njihovu sličicu. Bila sam na fragminu dva puta dnevno i pronizonu ujutru. Pre  postupka proverila sam krvnu sliku, štitnu i briseve i bili su bez greške. Šetala sam, pravilno jela. Bila sam prilično stabilna i optimistična, iako mi ovaj postupak sa manje stimulacije nije bio ništa lakši od ful stimulacije u smislu broja odlazaka kod doktora, vađena krvi i ostalo.  Podelila sam ga samo sa mužem i majkom i kada sam dobila rezultat bete 0, to je bila olakšavajuća okolnost jer mi se naravno ni sa kim nije razgovaralo.
Ok, sam. Čekam ciklus da mi izbaci mučninu i težinu koju osećam. A onda veeelika pauza bez ginekologa endokrinologa  hematologa laboratorija i davanja injekcija na poslu i izmišljanja izgovora kako bih izbegla objašnjavanja što ne mogu ovo ili ono. A onda u nekom trenutku i skidanje endometrioze pa makar taj jajnik prestao da radi kao što predviđaju, jer teško mi je da to kažem ali moji embrioni neće da ostanu kod mene. Možda im endometrioza smeta, iako je mirna, ko bi ga znao.

Pegaz, MAAKKI i Ganedina, predivna mi je vaša priča pratila sam redovno, jedva čekam da rode slete.

Eto. Volim Kutak.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 17/11/2013, 08:56

Drage moje , dobro jutro . Ja sam nocas sanjala da mi se pojavilo implatacijsko krvarenje . Boze , samo da znate koliko sam bila srecna ...Eh , puste zelje i snovi .

Meni je danas 5 . dan od ET , sto bi moglo da znaci da je zavrseno ugnjezdjavanje embriona i da se formiraju celije placente i fetusa .
Naravno , pod uslovom da mi je ovaj put uspelo . Na ET sam zamolila Sonju daostanem da lezim 2 sata , za koje vreme sam se lepo iscaskala sa nasom divnom Pegaz .I Kometa je negde pisala o tome da je Kopitovicka rekla da posle ET treba lezati 2 sata , ni duze ni krace . Nakon toga je usledio dugi razgovor sa Sonjom , koja me je bas odusevila i koja mi je odgovorila na sva moja pitanja , koja su za nju bila spremna jos prosli put , kada je na zalost nisam ni upoznala . Onda je usledila lagana setnja do obliznjeg kineskog restorana , tako da smo nasu decicu odmah izveli na rucak . posle toga taksijem do hotela i pravac krevet .
3 dana sam uglavnom lezala uz lagane setnje od oko 1 sat dnevno .
Juce 4. dana sam bas bila nestasna , vozila sam auto i pajala po slavama, a znam da mi to bas nije bilo uopste pametno . Nisam mogla da odolim lepom vremenu i carima srpskih slava . Kontala sam ako je uspelo , zavrsetak implantacije je tu negde , pa te moje aktivnosti ne bi mogle da naskode . Od danas se dopingijem prirodnim vitaminima , cedicu sok u paverdjuseru jer sam kupila 5 kg raznog voca i povrca .

22 . 11. radim betu , tako sam odlucila jer mi tog dana ponestaje i Estrofem pa da znam da li da ga kupujem za dalje , ili ne a i zbog toga sto se moram u ponedeljak vratiti na posao ako ne bude nista od trudnoce . Pretpostavljam da ako je ima , 10 . dana od ET blastocisti beta mora da pokaze .
Od simptoma nemam bas nista , mozda malo ostljivije grudi , verovatno od Utrogestana . 2. i 3 . dana sam imala neke bolove kao kad sam u ciklusu , tih bolova vise nemam . Skroz sam opustena ali polako razmisljam o petku i o rezultatima bete .

Ragazo , cestitam ti od srca i zelim ti laganu skolsku trudnocu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 17/11/2013, 10:03

okacice,zao mi je,nadala sam se da ces bar ti sa Tulicem imati srece!
evo nastavka moje price...
odlucili smo da odemo za Le da bi saznali sa cime smo se vratili iz Bga i i zsto nije uspela vto da bi sledeci put povecala sansu da uspe...
i kaze nama dr u LE da nama nije uopste problem spermogram zbog kog smo mi prvo i otisli na vto,zbog koga smo prosli sve komisije i svi su nam rekli da je uzasan ukljucujuci i urologe pa je muz pio lekove profertil i jos neki da poveca broj i brzinu spermica!
kaze dr ja sam problem,meni je nizak amh 1,25 i da zato bile prazna ona tri folikula i da ponovo uradim amh i inhibin,histeroskopiju i ako rezultati budu niski tj ja nemam jajne celije tj malo ostaje mi varijanta da idem na vto iz prirodnog ciklusa a to znaci da odem kada folikul bude odredjene velicine i da aspiriraju.ako ima jajne celije kazu odmah.ali,sanse za uspeh su mi manje od 5% i da mogu to da radim 12 puta godisnje ali ako ne uspe posle 2 puta njegov savet je da ne radim to vise vec da idem na donaciju jajnih celija!
dr ne zavlaci,kazao nam je nesto novo,cak nam nije ni naplatio konsultacije.
druga varijanta je da nisam dobro odgovorila na terapiju i da je zato bilo praznih folikula.
treca je da su zakasnili sa ovulacijom jer meni je endometrijum pre davanja pregnila pao i bio je jedan manje folikul a endometrijum ne sme da pada pre pregnila vec posle!
ali,kaze najverovatnije je da posto mi je amh nizak i prazni folikuli da na zalost kod mene su slabe da ne kazem nikakve sanse da imam svoju bebu!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu