KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 3 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Ema78 30/11/2013, 15:27

Na slican nacin sam i ja,svojevremeno, uspela da uradim briseve na VMA...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 3/12/2013, 12:53


Ja juče zvala laboratoriju da pitam za vitamin D 3 koji mi prosli put nije preuzet zajedno sa ostalim analizama i rekoše mi samo da mi je on u okviru referentnih vrednosti .

Rezime : OK su mi vitamuni D 3, B 12 , Folna , Prolaktin , TSH - 0,535 . Imam heterozigotnu mutaciju na PAI 4G-5G , još Faktore V i II koje radim 30.12., kao i Histeroskopiju .

Znači , ono što mi debelo ne valja su šećer i insulin tj., valjda imam IR . Nisam još stigla do endokrinologa , ali sam od juče počela da pijem Glukofaž 500 mg po 1 posle ručka i već počela da vodim račina o ishrani u smislu potpunog izbegavanja slakisa i industrijskih sokova . Sinoć sam čitala na Ringeraji na temu IR i shvatila da je sustina u tome da kad radiš OGTT sa insulinemijama posle ispijanja glukoze i šećer i insulin nakon 120 minuta treba da se vrate na početnu , nultu vrednost ako je sve OK . Ako se posle 2 h me vrate na te vrednosti , znači prisutan je problem IR i mogući dijabetes .

Meni je početni šećer 4,9 a nakon 120 min.ostaje na 6,8 . Tu je problem
Početni insulin mi 7,2 , a nakon 12o min bude 38 . I tu je problem .

Da li ja ako budem na terapiji sa Metforminom mogu nešto uraditi do sredine februara , kad mi je krajnji rok za poslenjI ET ? Da li ovakvi moji rezulzati OGTT sa insulinemijama mogu biti uzrok nauspeha svih mojih dosadašnjih inseminacija , kućnih radova i svih 5 IVF ????
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od fight&faith 3/12/2013, 13:16

Ganedina jesi li uradila i MTHFR?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od MAAKKI 3/12/2013, 13:16

Ganedina super ti napredujes sa dodatnim analizama. U svakom slucaju trebala bi da posetis i endokrinologa, odlicno je i sto si pocela sa glukofazom, a sigurna sam da uz redukovanu ishranu i glukofaz za dva meseca ima da budes tip top spremna. Vrlo je moguce da je to jedan od razloga sto nije dolazilo do implatacije.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Strumfeta78 3/12/2013, 13:32

ganedina ::
Kao sto znate , radila sam dodatne analize koje sam vam vec pomenula . Kako stvari stoje , ja izgleda imam IR , jer su mi vredosti  insulina  znatno uvecane iznad referentnih vrednosti za npr., posle 30 min od uzimanja glukoze insulin treba da bude oko 30 a moj je 90 . I tako je uvecan za svaki period vadjenja . Ne znam tacne vredosti , jer su  mi na brzinu rekli da su mi hormoni i vadjeni vitamini OK , za razliku od insulina . Znaci , moracu svakako do endokrinologa , a pretpostavljam da te uvecane vrednosti insulina mogu imati veze sa svim mojim dosadasnjim negativnim betama i neuspesnim IVF .

Ostaje mi jos da vidim sta ce  me snaci jos i na histeroskopiji , mozda se i tu otkriju problemi .

Proveri sanduce, opet nece pp!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 3/12/2013, 17:28



Da , radila sam MTHFR , zajedno kad i PAI u aprilu i na njemu nemam mutacija . Posto sam urodjene trombofilije radila privatno u konzilijumu , tada sam uradila samo ta 2 , jer sam nekako zakljucila da su oni najbitniji , kod kojih se u slucaju eventualnih mutacija mora koristiti terapija , pogotovu kada se radi o homozigotu , ali ako postoji mutacija i na faktoru V i II tu je negde slicna terapija , pa sam tada iz finansijskih razloga svesno to preskocila , ali cu i njih ipak sada uraditi na uput na VMA krajem godine da bih imala kompletnu sliku i urodjenih trombofilija .

Juce posle rucka sam popila 1. Glukofaz od 500 mg posle cega nisam primetila da imam neke teskoce poput mucnine i sl.Evo i sada sam isto posle rucka popila ponovo 1 tabletu , pa cu pratiti da li cu nadalje imati kontraindikacija ili mozda tek kasnije kad budem povecavala dozu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Strumfeta78 3/12/2013, 18:06

Najvaznija i naopasnija mutacija je Faktor V (lajden). Uz nju obavezno ide fraxiparin, sve ostale su manje vise bezazlene,. pogotvo taj MTFHR jer se za njega koristi samo povecana količina folne kiseline.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 3/12/2013, 20:20


Pa sad cu i to uraditi pa bas da vidim da li cu mozda i tu nesto naci . Mada sam ja prosli put u junu 6 sati od ET i svih 14 dana do bete sama sebi svakodnevno davala Fraxi o,3 ml zbog 4G/45G mitacije na PAI , tako mi bio rekao Iva Elezovic nacelnik Hematoloskog instituta , zbog mojih prethodnih neuspeha i mojih godina . I opet nista nije bilo , beta 1,1 . A nije primetio da nisam radila OGTT i da mi je bar on rekao da to radim , bolje mi bilo . Nego mi napisao da dopunim sa Faktorom V i II .

Sada sam svakako pila i po 2 folne , mada ne znam sta ce mi kad mi je MTHFR dobar . Ali nema veze , htela sam da ispostujem sve sto mi je Sonja napisala .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od laKole 3/12/2013, 20:24

ganedina, jesi bila na fraxiju ranije, ali ako je prisutna mutacija na leidenu V ili protrombinu II, koje su mnogo ozbiljnije, doza od 0.3 možda nije bila dovoljna.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 3/12/2013, 21:32


Pa saznacu i to za mesec dana za faktor V i II da bih znala onda za sledeci postupak sta mi je ciniti i da li od tog ET trebam ici na Fraxi i u kojoj dozi . Ja sam skoro ube]ena da ce ti mi to biti OK , mada bolje je da nista ne prejudiciram , vec lepo da sacekam da izvadim krv i vidim rezultate .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Mrvica78 7/12/2013, 11:45

Odlicna tema i spisak da se smrznes...Znaci samo sto me slog nije strefio kad sam videla sve ove analize. Mi jedva da smo uradili 1/4 ovoga sto je ovde navedeno. Naravno prvo smo uradili spermogram i kad je on bio dobar mm je nekako skinut sa spiska. Meni uradili uobicajne najnajnajosnovnije analize i kao sve OK. Uradili hormone i za stitu zlezdu - kazu sve OK. Uradili HSG - i on je OK. E onda je dosao AMH - koji naravno nije OK jer je 0.2 i odmah mi rekli - E to je to! To je problem nema vise analiza. Jedinu dodatnu analizu koju smo uradili je toxoplazma zato sto smo imali macku u kuci Laughing 
Veoma je zbunjujuce kada se sve ove skracenice pojave na jednom mestu. Mislim da bi trebalo malo isfiltrirati...prvo naglasiti koje su osnovne analize pa tek onda sta da se radi ako neka od njih ne valja. Takodje naglasiti ako se neke od tih analiza rade samo jednom a ne na svakih 6 meseci kao brisevi i sta jos ne...

Veliki pozdrav i sve vas d 
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 17/12/2013, 12:32

Ja do sada nisam radila nista od ovih virusa -Tixoplazma , Rubella , CMV , Herpes simplex . Da li i oni mogu negativno uticati na implantaciju tj., za šta su oni bitni ?
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od laKole 17/12/2013, 12:39

ganedina, nisam ni ja. iskrena da budem, nisam sigurna ima li ih smisla raditi van trudnoće. ako su antitijela koja pokazuju da smo bili u kontaktu sa virusima, povećana, to je to - bili u kontaktu, razvili imunitet, terapija ne postoji.
sa druge strane, u trudnoći je već druga priča - ako nismo bili u kontaktu, potreban je dodatni oprez ili u slučaju spontanog prekida trudnoće, kod utvrđivanja jesu li neki od ovih virusa uzrokovali spontani.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od zvoncica36 17/12/2013, 12:55

Toxoplazma se testira u drugom mesecu trudnoće.Pošto se tad najčešće aktivira,ako postoji.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 17/12/2013, 14:08


Ma da , u pravu si zvončice , ako zatrudnim radiću antitela na sve te stvari tek tada . U mađuvremenu pročitah da postoje i lekovi za parazita Toxoplazmogu , a načelnik Miković u N.F. na pomen CMV u trudnoći i mogućnost da on izazove spontani samo odmahuje rukom , u stilu -to nema veze .

Zaista ne mogu sad još da radim i sve to .Meni je sada najvežnije da proverim i eliminišem sve ono što ometa implantaciju , tj., dovodi do nemogućnosti zatrudnjavanja . Da ja prvo lepo zatrudnim pa nakon pozitivne bete ću da hvatam doktore za gušu da mi daju upute za sve i svašta što može biti bitno a što do sada nisam radila .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od InNaturaVeritas 18/12/2013, 11:15

Devojke, da li je neka od vas raspolozena da mi u pp napise sledece:

u ponedeljak idem po uput za: hormone štitne, tačnije sve hormone, urođene, stečene trombofilije, veliki koagulacioni status, ANA i APA kažu ide na poseban uput no su neke devojke radile na VMA, neke na Kliničkom.
Šta tačno treba da stoji na uputu? Da i sve ovo može da se uradi na VMA (neke su skoro radile pa nije bilo reagenasa ) ili Klinički centar? Znam da se samo dve tromb rade na VMA, to je OK. Znam i broj telefona ali neka mi neko potvrdi 3608 909.

Hvala! Spisak imam, samo d aznam kako d arasporedim upute i d ane uzimam uput za tamo gde se ne rade, dakle trebami sveža info. Ljub svima!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 18/12/2013, 13:06

IVV, pa ja sam ti pisala vec....

Ustanova: svugde neka ti pise samo VMA

1.uput - urodjene trombofilije - Faktor II i Faktor V - ja imam i ovaj broj  3608-857, ali taj tvoj je sasvim ok, Inst.za med.istrazivanja, 6.sprat, mozes da zoves i pre nego sto dobijes uput, da se zapljunes!

2.uput - stecene tromfolije, taksativno navedeno:
- APTT
- PT
- Broj trombocita
- Fibrinogen
- Euglobulinska fibrinoliza
- Lupus antikoagulans (DRVVTR)
- Antitrombin (AT)
- Protein C
- Protein S
- Rezistencija na aktivisani protein C

3.uput - antitela, isto neka ti dr.ispise sva, pa sta urade uradili su - meni uradise ANTI-TPO, ANTI-TG, ANA i APA

4. uput - Folna kiselina i B12


to ti je nasigurnije, sve lepo odvojeno

Sto se hormona tice, to nisam radila u ovoj turi...


Poslednji izmenio Vuchica dana 18/12/2013, 13:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 18/12/2013, 13:15

Moze se torch raditi da se vidi sta je prelezano pa si malo mirniju u trudnoci msm da je to na spisku redovnom za fond
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 22/12/2013, 13:43

Sve pohvale za ovu stranu! Dok nisam ovo procitala, narocito na prvoj strani, nisam nista znala. Problem kod mene je sto mi za pripremu na dva razlicita mesta za VTO vecinu od ovoga nisu trazili, a imam vise od 40 godina. Sada sam pronasla jednu dr iz Beograda koja mi je rekla sta bi trebalo da uradim, i sve je sa vaseg spiska.
Savet svima koje nisu upucene kao ja, moramo se same boriti za lecenje, ne dajte pare za VTO dok ne uradite bar dobar deo dodatnih analiza.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od kalimero 23/12/2013, 23:16

Zdravo!!!
Nova sam,pratim vas dugo ali tek sad sam se registrovala.
Devojke da li neka od vas zna gde se nalazi HELIX LAB,treba da radim brdo stvari,bila sam kod Prof.Elezovica?
Hvala!!!

kalimero

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od hocukusurnecuzvaku 23/12/2013, 23:21

Kalimero dobro nam došla  cvet 
Helix lab se nalazi u Višegradskoj, ako se ne varam to je sada Konzilijum,jer su ih oni kupili.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od kalimero 23/12/2013, 23:34

hocukusurnecuzvaku ::Kalimero dobro nam došla  cvet 
Helix lab se nalazi u Višegradskoj, ako se ne varam to je sada Konzilijum,jer su ih oni kupili.
Hvala draga!!!

kalimero

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od kalimero 23/12/2013, 23:34

hocukusurnecuzvaku ::Kalimero dobro nam došla  cvet 
Helix lab se nalazi u Višegradskoj, ako se ne varam to je sada Konzilijum,jer su ih oni kupili.
Hvala draga!!!

kalimero

Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Niny 25/12/2013, 10:59

Uradih konačno vitamine i gvožđe:

Gvožđe 8,6 (9,0-30,4)
Feritin 14,5 (15,0-160,0)

Vitamin B12 181,7 (177,0-664,0)
Folna kiselina 43,4 (7,0-39,7)
Vitamin D 45,7 (75,0-250,0)

Folnu pijem po 5mg dnevno, mogla bih da pijem recimo svaki drugi dan, jer sam se predozirala   Laughing 
Beviplex pijem 2x dnevno, to ću da nastavim.
A šta da radim za vitamin D?
A tek gvožđe, katastrofa  affraid Ispod svih granica
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 25/12/2013, 15:42

Niny, evo mog primera, ja sam gvozdje imala kao ti, otisla kod moje lekarke koja mi je prepisala neke lekove koji se sisaju (zaboravila sam ime nesto kao Fero...) i posle ispijene terapije, gvozdje mi je palo na 6. Onda sam resila da se sama lecim. Kupila sam Feroglobin koji se pije mesec dana, kad sam to zavrsila popila sam 5 ampula gvozdja, sacekala nedelju dana da ne pokaze laznu sliku i bilo je 20,2. Sve vreme sam svaki drugi ili treci dan popila casu kupinovog vina. Sada posle dva meseca mi je palo na 12 pa razmisljam da bi mozda opet trebalo nesto da pijem.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 3 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu