KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 9/9/2013, 23:31

Bulevarka cestitam rodjenje bebca! Dragana kad je tebi termin? Bekanice, draga, sta se to desilo?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 10/9/2013, 10:55

Devojke, samo sam skoknula da vas pozdravim i poželim vam srecu.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 10/9/2013, 12:34

Pitanjce za devojke na bilo kojem metforminu: da li mogu sebi da dozvolim luksuz i malko se odmorim od Siofora? Malo bi da se ponasam ko sav normalan svet i ne razmisljam o bilo kojim lekicima. Malko bi znacilo makar mesec, dva, mozda malko duze...
Slako bi svakako izbegavala, ne zbog VTO price nego zbog vlastitog zdravlja.

bekanice, da li si stigla danas?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 10/9/2013, 12:52

Lilya, ja sam ga bacala kao i eutirox posle postupaka na par meseci i odmarala od svega. Tsh mi je bez terapije 6 meseci bio oko 1.5, OGTT nisam radila ali sam izbegavala slatko. Htela sam da zivim normalno par meseci i da ne mislim na postupke. Krenula sam aprila da ih uzimam jedno mesec dana pre nego sto sam planirala postupak, posle se postupak oduzio, ali svakako jedno mesec-dva pre postupak mozes da se vratis da ih pijes bez problema.

Stisak za sve ostale, prispavalo mi se, stiglo me, odoh u horizontalu, pa se pisemo predvece Embarassed Very Happy 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 10/9/2013, 12:53

lilya, ja to cesto prekidam Embarassed Desi se po mesec-dva da ne pijem, pa me grize savest, pa opet i tako.... Embarassed Ne kazem da je to ok i da svako treba, al ja tako
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 10/9/2013, 13:00

Hvala drage moje ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 13:37

Lilya,sto rece Bak nije po pravilu,ali ako ce ti doprineti dusevnom blagostanju-samo napred.Sama kazes da ces svejedno paziti na ishranu,tako da ne verujem da ce biti velike stete.A pred postupak ni 3 meseca ranije nece biti na odmet.Kaze Sumarac-po najnovijem mesec,po starom bar sest,ali eto nek bude bar tri.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 10/9/2013, 13:52

Lilia, i ja cekam da zavrsim sa postupkom i da batalim sa sioforom, smucilo mi se i da ga gledam a kamoli da ga pijem 2x dnevno. Ako nista drugo bar da vidim koji je uticaj imao na mene i cemu je doprineo (osim 15kg manje). Nemoj samo navaliti na slatkise kad ga ostavis, otvori se "dizna" ka hrani ko da pijes vitamin B. Mesec dana sto ga nisam pila, jela sam ko da cu sutra da umrem. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 10/9/2013, 13:56

Pa da budem krajnje iskrena, jedini razlog sto sam jedino njega ostavila je to sto mi odrzava skinny liniju i zato mi se ne mili da ga izbacim. Bas mi lepo da sam tanka, da ne kazem zgodna lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 10/9/2013, 14:11

Ja mu se (sioforu) samo na tome zahvaljujem. Vratio mi zavidnu liniju. Sa druge strane izazivao mi je mucnine, dijareje, bira mi hranu koju mogu i koju ne mogu da jedem... ko bre da imam malog zelenog koji komanduje u zeludcu: patlidzan neces jesti - smeta ti, ali mozes zato tikvice. Dozira mi slatkise... evo mozes plazma keks ali ne mozes cokoladu. I tako... svadjamo se ja i siofor vec godinu i vise dana :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 10/9/2013, 14:18

Jeftelija ::Ja mu se (sioforu) samo na tome zahvaljujem. Vratio mi zavidnu liniju. Sa druge strane izazivao mi je mucnine, dijareje, bira mi hranu koju mogu i koju ne mogu da jedem... ko bre da imam malog zelenog koji komanduje u zeludcu: patlidzan neces jesti - smeta ti, ali mozes zato tikvice. Dozira mi slatkise... evo mozes plazma keks ali ne mozes cokoladu. I tako... svadjamo se ja i siofor vec godinu i vise dana :))
hahaha,
ja nekad ne znam unapred sta ce se mom malom zelenom svideti, pa posle skapavam.... tj.ceo dan imam neki osecaj gadjenja...
A recimo, to sam naucila, mleko i mlecne proizvode Mad  a-a... No

Ali, slazem se: HVALA DO NEBA metforminu, sto sam se makar vratila na normalnu kilazu. osmeh srce
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 10/9/2013, 14:26

Ja sioforu oprastam sve mucnine i svadje, jer zahvaljujuci njemu stigao je Petar!

Inace, mi planirmo i drugu bebu, tako da mm od januara krece ponovo sa cinkom, a ja cu videti kako ce ici sa dojenjem Petra, tj kada cu moci da prekinem i da ponovo uvedem metformin. Inace, sada nema sanse da ne jedem slatko, jer bebac je tek sada poceo da sisa na tri sata, do sada smo se druzili na dva sto znaci da sam ja bila non stop gladna ( dva vola bih mogla da pojedem).

Vidimo se za parmeseci ponovo na ovim stranama!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 14:39

Ema,bas lepi planovi!!!
Ma ja sam se s Gluforminom srodila,a naravno cim "zgresim" sa hranom,stomak ode u aut.
Jutros u trku da ne zakasnim na posao zaboravim da ga popijem i oko 13h uhvati me treskavica,sve zvezde prebrojah!
Tako da ne prekidamo druzenje!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 10/9/2013, 14:41

Hmmm... Hvala devojke. Mozda ga ostavim na par dana, ali ako skembe krene da viri, odma ga vracam Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 10/9/2013, 14:43

Vucice ne znam ni ja, pa nayebem ko zuti. 3 dana mi bude lose i rodjeni zeludac bi iscupala. Nadujem se ko zaba, tera me na podrigivanje (kakav uzas), muke mucim sa bolom u zeludcu. Sto je najgore uopste ne mogu da provalim sta mi konkretno najvise smeta, mogu recimo da se najedem sljiva do iznemoglosti ali da od jednog parceta lubenice stradam danima. Uopste nije onaj fazon laka i teska hrana, pohovana ili pecena pa da se kao tu nesto obazirem. Prosto natrcim na neku glupu namirnicu koja mi zagorca zivot.

Lilia ti probaj pa vidi kakav je osecaj :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 10/9/2013, 14:47

Devojke, ja čitam i ne verujem :) Kod mene su mučnine bile prvih 20 dana, posle sve ok. Nisam ni jedan kg skinula, ali ja nisam ni imala viška. Salo nemam. Verovatno on topi tamo gde ima. Mene brine što mi je šećer više manje isti, jer sam ja dobila glukofaž zbog viših vrednosti jutarnjeg šećera, a ne zbog IR. Glukoza našte mi je bila 5.8-6.7. E sad, to kod mene ne pada sa ovom terapijom. Isto, i kada se pridržavam dijete i kada grešim, isto. Bilo je perioda da se obori glukoza na 5.2-5.5, ali se opet vrati gore. Ja se zato pitam, da li bih napravila neku štetu da ga prestanem piti, da li on pomaže za VTO, kao priprema, za kvalitet jajnih ćelija itd.? Ako ne pomaže, ja bih radije probala sa prirodnim stvarima - jabukovo sirće, cimet, peršun itd. Ima dosta stvari za obaranje šećera. Nešto mi se ne pije u trudnoći. Ipak je to hemija, a i na uputstvu piše da nije za trudnice, iako svi ovde tvrde da jeste.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 10/9/2013, 14:49

Ema, kao da je juče bilo kad si objavila betu, a evo već planova za drugog bebca. Kako vreme leti...samo napred :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 10/9/2013, 14:49

Ema, kao da je juče bilo kad si objavila betu, a evo već planova za drugog bebca. Kako vreme leti...samo napred :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 15:12

Koliko sam ja proucila ima veze sa implantacijom i kvalitetom jc,da ostavimo po strani PCO kao i ostalo nevezano za VTO pricu...
Ne reaguje svako isto.Ja mucnine nikako nisam imala,ali dijareja redovno,evo i 8 meseci od pocetka terapije.
Viska kg nije bilo,ali izgubih 7-8,dobro mi je i ovako,nadam se da nece vise da opada.
Insulin dalje nisam proveravala,ali problema sa padom secera nisam vise imala,nego samo jutros-kad nisam popila dozu,a toga je pre bilo skoro svakodnevno...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 10/9/2013, 15:15

Ragaco, kad ocekujes ciklus?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 15:18

Za par dana, Vuchko!Dodje vreme za konkretnije korake.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 10/9/2013, 15:21

ragaco ::Za par dana, Vuchko!Dodje vreme za konkretnije korake.
Neka kod tebe bude BAS konkretno i beBicetno!!!!

Ema, samo napred, jedva te cekamo na ovim stranama. Mada ne bi bilo lose i da nas iznenadis Very Happy 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 15:26

Vuchko,hvala!Neka i tebi poziv brzooooo stigne,pa u akciju!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 10/9/2013, 15:30

Ja isto kao Ragaco, nikakvih smetnji nisam imala, niti imam. Jedem sve redom, mozda sam dva - tri dana imala dijareju, ali nista zabrinjavajuce. Takodje nisam imala visak kilograma, ali sam srecna sto sam skinula jos tih 5 - 6. Osecam se bolje Very Happy
Imala sam jedino povisen secer nakon prvog postupka (od stresa), ali se to za mesec dana vratilo u normalu i od tada nisam imala problema sa secerom.

I ja sam negde citala da je dobar za implantaciju nevezano za PCOS. ali gde pojma nemam.

Srecno Ragaco radost radost radost radost radost radost 
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 10/9/2013, 15:33

Lilya:12a: 
Ima kod nas na kutku citava tema iz dva dela o IR nevezano za PCOS.Ja sam odatle krenula.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu