KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 16:28

meni je krenuo da raste i da me cijeli nekako 'peče'. a to je bilo nakon pojave bola sa lijeve strane iznad jajnika lijevog (taj sam jajovod izgubila). tad se krv razlila u stomak.

završavaj sa poslom i pravac u gak! evo, još samo ovo da ti dodam - ne postoji urgentnije stanje u ginekologiji od vanmaterične trudnoće!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 28/6/2013, 17:16

Sofija, ja se konektovala da vidim šta je bilo u NF, a ti nisi ni otišla još Shocked 
Koliko si udlajena od Beograda, pobogu. Kakav poslovni put, ubiću te!!!
LaKole ti je sve LEPO napisala!!! Vanmaterična je jedno od najurgentnijih stanja uopšte, ne samo u ginekologiji. Nemoj srećo da se zezaš, pliiiiiz. Daj bože da nije, ali moraš biti blizu bolnice ili u njoj i da ti oni kažu da nije.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 28/6/2013, 17:19

dunjas ::
d77 ::Erato, kontaktirala dr Jelenu, internistu, mailom i odgovarala mi vise puta, ali sada hoce i da se vidimo. Da li znas da li ima guzve i koliko se ceka?

Daco, i ja sam dogovorila viđanje sa Jelenom radi pripreme za FET. Napisala mi je spisak analiza koje trebam da uradim a onda da je nazovem i dođem kod nje. Mislim da nema čekanja. Ja ću uraditi sve u toku sledeće nedelje nadam se i onda ću se javiti.
A koji spisak, dunja?
Meni je rekla samo da joj se javim sa kompletnom krvnom slikom i trombofilijama. Secer je sada idealan, po njoj-bar nesto da je dovedeno u red. Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 17:28

Vilhelmina ::
misic ::

Progesteron do 12 nedelje luci zuto telo.  Žuto telo (Corpus luteum) je mala struktura u jajniku koja nastaje na mestu gde se nalazio folikul iz koga je oslobođena jajna ćelija posle ovulacije. Žuto telo normalno posle ovulacije produkuje Progesteron kako bi omogućio pripremu sluznice materice za implantaciju embriona.
S obzirom da je prilikom VTO  radjena punkcija jajnika, da bi se doslo do jajanih celija, folikuli su osteceni i nisu u mogucnosti da luce u zadovoljavajucoj meri progesteron i iz tog razloga se uzima obavezno progesteron (utrogestan) posle VTO.
Posle 12 nedelje trudnoce, progesteron pocinje da luci posetljica i tada se uglavnom prekida sa Utrogestan terapijom.

OK kad je nakon punkcije jajnika, ali znaci ako sam radila FET u prirodnom ciklucu nakon normalne ovulacije, sta ce mi progesteron?

Vil, slazem se sa tobom da za FET kod reproduktivno zdrave zene bez hormonskog disbalansa nakon regularne ovulacije i nakon pucanja zdravih i kvalitetnih folikula nije neophodan dodatni progesteron, jer bi u tom slucaju svakako doslo do oplodnje ukoliko je spermogram zadovoljavajuci.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 28/6/2013, 18:09

Devojke, koliko vremena treba, da se TSH spusti sa 3,3 ispod 2? Kada treba poceti sa eutiroxom? 2 nedelje pre FET ciklusa? 1.dana FET ciklusa? Ili nekoliko ciklusa ranije?
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 18:19

svi ljekari traže kontrolu 6 sedmica nakon mijenjanja doze. samo ne zaboravi da ne reaguju svi odmah na uvođenje terapijom tako da im se hormoni dovedu u balans. nekome će dotjerivati terapiju nekoliko puta.
adriane, najbolje da odmah odeš do ljekara, ne možeš sama sebi uvesti terapiju.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 28/6/2013, 18:49

ariadne
meni je TSH bio 3,5 pila sam najpre eutiroks 25mg dva meseca TSH se neznatno poporavio pa su mi uveli eutiroks od 50mg i posle 6 nedelja je pao na 1
ne bi trebalo da sama uvodiš terapiju obavezno kod endokrinologa

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 28/6/2013, 18:54

Sofija, nadam se da si vec na putu ka NF i da ipak nije pucanje jajovoda. Javi se cim budes mogla.

Ariadne, treba 5 nedelja da se TSH ustali nakon pocetka terapije, zato je najbolje da se krene sto pre a ne samo par dana. Odi prvo kod dobrog endorkinologa, on ce te uputiti sta i kako, ali nemoj da cekas da se priblizi FET.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 28/6/2013, 18:59

Ma ne smem ja lekove piti na svoju ruku, razmisljam ja o sledecem endokrinologu, nego sam mislila da vas pitam: ako npr planiram FET krajem septembra, koliko dugo pre toga bih trebala uzimati eutirox. (jer npr kada sam imala blago povisen prolaktin, dovoljno je bilo piti bromokriptin od 1.dana ciklusa...)
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 28/6/2013, 19:01

Dok ja razmisljala, u meduvremenu mi KoMeta napisala resenje...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 19:43

sutra zakazujem konsultacije prve za vto  naredni ... koji sigurno nece biti pre septembra ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 28/6/2013, 20:06

BRBLJIVA76 ::sutra zakazujem konsultacije prve za vto  naredni ... koji sigurno nece biti pre septembra ...
Gde zakazujes ,sta si odlucila gde radis to? Srecno radost 

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 20:16

imas pp ...lena srce moje !osmeh srce 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:12

Srećno brbljiva!

Sofija, nadam se da si već u bolnici, stvarno nije za zezanje situacija.

Ariadne, odmah nadji endokrinologa, jer što je duže tsh stabilan, odnosno duže vreme u rasponu izmedju 1 i 2 i ne varira puno, to bolje za trudnoću!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 21:15

Zvončice, ja ću iz prikrajka držati fige i posuću te bebi prašinom Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 517798Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 517798Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 517798. A da treba da slušamo svoje unutrašnje ja, u to sam sto procenata sigurna. Ja sam jako verovala da meni treba postupak bez kontraceptiva, psihički i fizički sam mnogo lakše podnela vto, mislim samu proceduru. Tsh mi je vrlo malo skočio, što mi je i bio cilj, da ga održim na ok nivou. I dalje sam u tripovima oko čišćenja organizma od hormona, lekova, to me često opseda. Trudim se što više surutku da pijem, ona čisti i obnavlja jetru, a preko nje se sintetišu lekovi. Kad pročitam o tim velikim dozama lekova koje cure dobiju, odmah me grč uhvati u stomaku, znam da nekad ne može drugačije, al je strašno kako se oni opušteno igraju sa tim dozama. Samo rokaj, da prostite. Ponekad mi se čini da je bolje otići na 5 prirodnjaka nego na jednu vto sa tolikim dozama. Ili samo malo pogurati, kao što su menori uradili. Van postupaka sam pila čaj od gujinog semena, on je isto odličan za čišćenje jetre.
     biksi ,nasla sam ovaj tekst sto si ti napisala .....ja planiram malo ciscenja od ovih silnih inekcija da uradim sa surutkom ....ako ti nije tesko da mi odgovoris kako si je pila ,tj dali naste srca ,,,ujutru ,uvece ...kako i koliko dugo ? uz to mi je pre vto receno da mi je jetra malo ,,,bolesna,,...neznam.hocu jedno ciscenje ,pa naleteh na tvoj post...opet pitam ,ali sta cu kada moram ! ako zelis odgovori mi ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:19

Surutku, nesoljenu, onu tek odvojenu od grude, možeš po litar dva dnevno, pa tako svaki drugi treći dan, ili svaki ako možeš. Ja sam pila po pola litra, nekoliko sati posle doruka, pa opet posle ručka, kad je iole imalo mesta u želucu.Very Happy  Zatim možeš seme od gujine trave da kupiš u zdravoj hrani, ono nimalo nije štetno, bar nije utvrdjeno, i da piješ čaj od njega svaki dan po pola litre, ne moraš više. Čim su ti rekli to za jetru, izbaci gazirano obavezno, koka kolu nipošto i alkohol ako konzumiraš po malo, nemoj više!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 21:24

a jel moze surutka u prahu ? i koliko meseci si je pila ?

 elem ,,,odlucila sam se za LE ...koliko je tebe kostalo ? pisi pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 28/6/2013, 21:32

Evo brbljiva opet hontuje "bixacu" Very Happy 
pisala je cene msm bas na toj jtemi i klinici i ja videla procesljaj temicu
Ja sam pila surutku iz radnje jer kod nas nema provereno dobre iz merkatora po dva deci dnevno.
Da bude sretno i bebicetno da ides bixinim stopama ! roda vv vv 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:40

Čuj brbljiva, surutka u prahu nije isto što i domaća, pa ako može neko da ti zasiri, ili ti sama, samo ne može mleko iz tetrapaka, nego da kupuješ domaće, kupiš maju, i neko ti pokaže kako se to radi, i onda uvek imaš sveže. Tako je ipak bolje.

Da, baš na temi o LE sam pisala i cene i kako sam prošla. Sve ukupno oko 3000 evra sa terapijom, smeštaj, put, postupak, nismo imali ništa za zamrzavanje, al biće sledeći put, nadamo se. Da se ne ponavljam, pročitaj tamo! Od doktora izričito traži ono što želiš, pitaj za dodatne analize, pitaj za histeroskopiju, ma sve što ti padne na pamet, kad već plaćaš konsultacije, papir, sve zapiši, pa ga izbombarduj!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:40

Želim ti da ti uspe kod njih!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:42

Surutka nije štetna, možeš da je piješ stalno, al bar tri meseca probaj. Ja sam čaj od gujine trave pila sigurno godinu dana! Svako jutro, na poslu, provri vodica, ubacim šakicu toh semena, ostavim da odstoji, i polako pijuckam. Ma divota, nema ni šmeka, super je za piće. Čak nisam ni cedila semenke dok pijem , jer nije štetno ni ako se neka proguta.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 21:45

procitala sam ja sve to jos pre  neki dan ...ali to me zanimalo ,sve ukupno ! 3000 e sa svim tim ,terapija ,put ,smestaj?!  podnecu onda , ok ...nek bude i 3500 e ! toliko imam ustedjeno !yes
  saamo neznam dali je mozda malo rano i brzo vec nakon 3 meseca druga tj treca vto ? sta mislite ,bas cemo videti sta ce doca da kaze dali trebam da sacekam ...mada ja nebih usla u zimu ,,,ipak je to dalek put !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:48

Nemaš mesta kod njih, tako da moraš da čekaš, ja sam kao stari pacijent čekala 3 meseca, zakazala početkom februara za maj, tako da ne znam da li će te odmah uzeti u program, jedino ako imaš neku vezu možda?! Mislim da je to sasvim dovoljno novca. Naravno, sve zavisi koliko primiš injekcija, i nama su radili iksi on je 240.000 din, a klasičan ivf je nešto jeftiniji, ostalo ti treba za terapiju, smeštaj, put, hranu, mada bi i kući jela!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/6/2013, 21:51

drugarica koja je prosli mesec bila na konsultacije ima zakazan vto u septembru ,tako da cu i ja valjda do novembra uci u program ..verujem !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:57

To je onda super, samo je bitno uloviti ih pre avgusta, tad su na kolektivnom godišnjem svi. Samo ima sestra koja dežura zbog davanja terapije tada. Ja bih napravila pauzu bar pola godine, da radiš FET, pa mi je tri meseca ok, a ovako ipak 6 meseci radi svog organizma i čišćenja od hormona mi je ok. Ne znam, tvoje zdravlje tvoja stvar, al ti mi se baš činiš nestrpljivom, a mislim da bi bilo bolje da malo odmoriš. Ipak ste dugo po lekarima i sa bakterijama se mučili, pa sad ovaj neuspeh, ne znam, kako hoćeš, doduše, svi smo mi različiti. Al ponekad mislimo da smo upravu i guramo na silu neke stvari, a organizam vapi da se odmori. Naročito što ti je jetra takva, to je sve od lekova, antibiotika, hormona, nemoj sebe uništiti. Dobro razmisli!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu