KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+70
vero
dacans
brankav
maus
zoxa
Sofija Veks
AriesGirl
Gramatika
tetreb
heart84
karakaca
Crvic
menora72
JocY
InNaturaVeritas
srna ns
Simona
bubi80
ivka
lilly13
d77
ragaco
SladZana
DMANA
hocukusurnecuzvaku
Vilhelmina
Ninche
OKacica
LaFolie
Gral
Dacaa
lenabeograd
Klarica
Struzzo
Vuchica
fight&faith
lilya
bulevarka
Orline
SannI-AlL
vivijen
sareni leptir
dunjas
PalcicaBg
laKole
lenjivica
Ambra
ariadne69
bak
labradorka
BiKsi :)
Angie83
zvezdilica
nadalica
leptirko82
MAAKKI
KoMetaK
Frida
neca73
misic
noja
Star77
saska1
fmala
missile
dragana76ns
red
hany
stomacic
Erata
74 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 14:01

leptirko82 ::Sofija, navijam za duplu betu!!
Sad malo odmaraj i uzivaj!!!
Hvala ti Leptirko!!! love usne
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:03

Erato žao mi je zbog svega što si prošla.Nadam se da je tvojim mukama došao kraj.Želim ti samo lepe trenutke.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 13/6/2013, 14:03

Erato poljubac
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:03

Devojkama sa pozitivnom betom ČESTITAM!!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 14:09

erato ::Izasla sam iz bolnice. Hvala Bogu ne boli me. Moja cimerka nije spavala od bolova i krvarenja, isto missed. Da podvucem crtu: 2 izgubljene trudnoce, 2 laparoskopije, histeroskopija, hsg, kiretaza, 2 neuspesne vantelesne sa konjskim dozama hormona...da ne nabrajam dijagnoze...Ja mislim da sam otplatila racun! Valjda dolaze bolji dani. Imam iskustva, imam plan, a valjda cu imati i malo srece. Ljubim vas:*
Uuuf Erato, draga.... Crying or Very sad 

Meni se srce cepa kada vidim koliko su neke zenice spremne i motivisane da budu mame, a neke izradjaju bezveze decu samo da ih okolima ne bi smarala, jedva cekaju da ih se negde ratosiljaju, i nista ih nije briga u zivotu...tada pomislim koliko zivot nije fer ponekad...ali ja zaista verujem u onu izreku  - ono sto nas ne ubije nas ojaca. I ti, draga moja, zasluzujes svu srecu ovog sveta, i da konacno docekas sve ono sto najvise zelis...i ja verujem da ces uspeti! Iz direktnog okrzenja znam slacnu pricu, evo je zena sada sa 45 u 5-om mesecu trudnoce nakon gomile mnogobronih poteskoca, a i od moje koleginice drugarica je imala slicnu pricu, i sada imaju prelatku cerkicu, jer nije nikada prestala da se nada nakon svih euspeha...ti si jaka, i verujem da ces uskoro biti super mama, a onda pravimo slavlje!

Ljubim te i grlim puno, Lavice!! cmoka zagrljaj
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 13/6/2013, 14:11

Erato  srca1love
Ljubim i grlim!!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 13/6/2013, 14:16

erato ::Izasla sam iz bolnice. Hvala Bogu ne boli me. Moja cimerka nije spavala od bolova i krvarenja, isto missed. Da podvucem crtu: 2 izgubljene trudnoce, 2 laparoskopije, histeroskopija, hsg, kiretaza, 2 neuspesne vantelesne sa konjskim dozama hormona...da ne nabrajam dijagnoze...Ja mislim da sam otplatila racun! Valjda dolaze bolji dani. Imam iskustva, imam plan, a valjda cu imati i malo srece. Ljubim vas:*



Naravno da dolaze bolji dani yes
Drago mi je da imas plan, znas kako se kaze: "Sreca prati hrabre". Imaces i srece yes

Ti sama najbolje znas koliki ti odmor treba, a onda u nove pobede igra
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:27

E ovako drage moje.Radila sam šestu vto u Pragu.Imala sam 5jć,a od toga mi je vraćen 1 embrion.Po svemu sudeći loš.Sonja mi je dala šemu sa 4 Menopura,ali sam ja poslušala Biljanu(što se pokazalo kao katastrofalna greška MOJA) i primala po 6 Menopura.Sonja mi je rekla da oni toliko injekcija nikad nedaju.Meni se i ranije pokazalo da manji br. injekcija daje kvalitetnije jajne ćelije.To sam i Biljani rekla,ali ona je tvrdila da zna šta radi(opet moja greška što nisam slušala sebe).Uvek mislimo da je dr merodavniji od onoga što osećamo.Znam da su neke imale dobra iskustva sa Biljanom,ali se ja nisam prijatno osećala na klinici.Verujem da je ona dala sve od sebe,ali nikad mi nisu bile lošije jč.AMH mi je preko 1.Sonja mi je više nego super.Nije htela da komentariše Biljaninu procenu,ali smo shvatili i mm i ja da je bila loša.Danas mi je šesti dan od et.Uvek sam optimista,ali sam posle 5vto veoma dobro svesna da nisam trudna.Stavljam utrogestan i primam Fraxi od 0.3 i prednison do bete da bih bila posle mirna da sam sve uradila što je do mene.Nije mi teško i nisam razočarana.Biljana me više puta pitala zašto Prag,a ne oni.U jednom trenutku smo pomislili da ostanemo,ali kad smo shvatili da oni uzimaju pare pre punkcije onda smo pop..deli.Uzmu ceo iznos za vto i ako žena nema embrione svejedno ista je cena.Nama su i Zadori i Sonja naplatili tek posle et.Neću da me niko pravi budalom.Znam da će neke od vas reći da uvek ima nade i ja se slažem sa tim,ali više volim da sam realna.Ponovo sam shvatila zašto bežim iz Bg.i zašto se svuda boje osećam nego na našim klinikama.Injekcije sam kupovala na klinici.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 14:33

Oh, Zvoncice...c

Nadaj se da jos uvek nije nista izgubljeno, i da ce mozda biti dobar ishod sa tom jednom vracenom jajnom celijom...

U kojoj klinici radi ta Dr Biljana? Nada svakako jos uvek postoji, a ako ne daj Boze ne bude ono sto najvise volis sada, sledeci put ces znati sta ti je ciniti..vazno je da ocuvamo unutrasnji mir...

Drzim fige za dobar napredak.... molitva
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 13/6/2013, 14:43

Gde ste drage moje!
Pres svega, ljubim Erato, sve znaš...dopada mi se ovaj princip "sumiram sve ono što je bilo, napravim novi plan i grebem dalje". Sada je važno da ti budeš dobro...odmori, dobro je da je sve kako valja pa vamoooooos u nove pobede!

Čestitam svakoj devojčici koja nas je obradovala pozitivnom betom i želim d aih bude što više!

Lili, srećo, kako ide?
Di je Biksi, oblutak moj!
Miss, I miss you!
Bak, brć brć uskoroooooo!
Lakole, ćero, kako si?

Ma, neću više da nabrajam, sve vas cmokam!

Nego, čitam tvoj post Zvončice, vrlo zanimljiva tema. Znam da svaka od nas reaguje na svoj način na te terapije ali sam u poslednje vreme pronašla mnogo članaka u kojima piše da te konjske doze nisu uvek najbolje rešenje. Moja drugarica je, opet, uspela u Pragu s atakvom dozom, iz petog puta. Puno se piše o tome da žene koje imaju mali broj ćelija u nekim zemljama primaju vrlo male, ili nikakve doze, prosto se uvede nešto estradiola i to radi pos'o. Znam samo da ta sredina od tri (moje iskustvo) nikako nije bila ispravna. Ipak je terapija jako važna i ono što je problem je nedovoljno ispitivanje hormona pre stim-a, prebrojavanje antralnih i sl. Znam d ato oduzima vreme docama ali za te pare ne bi trebalo...đavo bi ga znao...ja sam ti živi dokaz osobe koja se bolje ponaša u prirodnom ciklusu, provereno. To opet zavisi od "ličnog" hormonskog statusa.
No, o tome je već pisano, da se ne ponavljam. Ja više verujem ljudima u Pragu, nažalost...
Postoje članci o ovoj temi, mogu d aih okačim ako želite.

Veliki poljubac i pozdrav svima!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:47

Sofija Veks ::Oh, Zvoncice...c

Nadaj se da jos uvek nije nista izgubljeno, i da ce mozda biti dobar ishod sa tom jednom vracenom jajnom celijom...

U kojoj klinici radi ta Dr Biljana? Nada svakako jos uvek postoji, a ako ne daj Boze ne bude ono sto najvise volis sada, sledeci put ces znati sta ti je ciniti..vazno je da ocuvamo unutrasnji mir...

Drzim fige za dobar napredak.... molitva

Draga moja hvala ti.Uživaj ti u trudnoći.Žene poput mene koje su radile više vto nemaju iluzije.Biljana radi kod Ivanovića.Mira imam na pretek.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:51

Možda će čudno zvučati,ali nisam ovo napiala zbog navijanja već kao svoje iskustvo koje će možda nekome pomoći.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 14:52

InVitroVeritas

Postavi clanke, mislim da ce nam biti od koristi.

Mislim da je dosta star licne procene. Ja sam u principu uvek vise slusala savete Dr Sonje od moje ovdasnje doktorke. Medjutim, kada je krenula simulacija, po kojoj sam ja trebala primati menopur, i kada sam primila prvu dozu, a i na osnovu vadjenih hormona, dr ovde mi je rekla da je meni bolji Gonal. meni je nakon prve doze menopura bilo jaaaakoo lose, nisam mogla da stojim na nogama, uzasna glavobolja (migrena), povracanja, prebledelost. Svakako sam mislila da ce me valjda biti bolje sa gonalom, jer nisam mislila da mi od ovog moze biti gore. No, odmah sam kontaktirala Dr Sonju, da mi ipak ona pre nego promenim lek da svoje misljenje, i poslala joj najnoviji nalaz horona. Ona se slozila, od sutradan sam primala gonal, i sve je bilo u redu, nisam imala nikakve nus pojave i super sam ga podnosila, i rezultati hormona kada sam ih ponovo vadila su bili veoma dobri. Ali ne znam koju bih odluku donela da se misljenj nih dve nisu podudarila. Valjda bih poslusala svoju intuiciju. Svakako nam nije lako u tim situacijama, kada su i takve odluke kasnije veoma bitne...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 13/6/2013, 14:53

Erato, nemas pojma koliko mi je zao zbog svega sto si prosla Sad
Zvoncice, delim tvoje misljenje da u BG ne treba nista raditi, njih sem para nista ne zanima.
Ja sam jako zahvalna Sonji sto nam je sve u lice rekla, bez uvijanja, u BG bi nam samo rekli "samo vi I dalje pokusavajte"
Muz je imao premalo spermica, picsi nisu ni mogli sa tim brojem da rade, pa su nam samo isci naplatili.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 13/6/2013, 14:57

Zvoncice, majku mu... Bas mi zao sto si tako prosla kod Bilje. I da, jeste tacno da u Pragu na dan ET platis racun. Ne znam kako je ovde posto sam isla preko fonda u Bis.
Sto se embriona tice, znas i sama da ti Sonja ne bi vratila ni taj jedan ako ne veruje u uspeh. Ako nista drugo barem koristi terapiju. Znas i sama koliki je udeo srece u citavoj ovoj prici, nikad se ne zna, kao loto da igras Rolling Eyes

Ivv, posecujem tvoje krajeve u ponedeljak. Mozda se i konacno vidimo yes
Ima tema bas se dosta o tome pisalo. Evo je ovde: https://kutak.forumotion.com/t608p585-vrednosti-amh-a#424797
Mozda tu da postavis da se ne zagubi to sto si pronasla yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 15:02

zvoncica36 ::Možda će čudno zvučati,ali nisam ovo napiala zbog navijanja već kao svoje iskustvo koje će možda nekome pomoći.

Zvoncice, svakako je veoma korisno deliti svoja iskustva, hvala ti puno na tome cvet

Ja kada sam se odlucivala koja ce mi Dr ovde voditi stimulaciju, iz Praga su mi preporucili tu Dr Radu kod koje idem, i Ivanovice. Dr Rada je profi zena, radi godinama u Frontu, ali mi se njen stav "znam sve, a ti ne postavljaj puno pitanja" nije bas svideo, i u pocetku mi nije unela neko poverenje. Tako da sam htela u samom startu da je promenim i ipak odem kod Ivanovica. Kada sam ih pozvala da zakazem termin, oni su mi par puta pomerali cas termine, cas menjali doktorke koja ce me primiti (ne secam se vise njihovih imena, obe su bile zene), i na kraju kada sam konacno trebala raditi prvi UZV tog dana ta doktorka koja me je trebala primiti nije radila, plus je primala samo oko podneva (mislim da je bilo izmedju 12 i 2 popodne), sto meni zbog posla nikako nije odgovaralo. Na kraju, ipak sam se odlucila da nastavim kod Dr rade, jer je pre svega bila mnogo fleksibilnija i uklapala se prema mojim obavezama, a njen stav je negde usput malo redukovala, jer u principu ona ima taj majcinski instinkt da mam kaze sta da radimo, pre nego da se konsultuje sa nama, a ja sam osoba koja voli da razume zbog cega nesto treba da radim, te sam joj tom prilikom na lep nacin i objasnila, i ona je spustila malo loptu. Svakako je ostalo da je ona veliki strucnjak, a ja sam pocela da imam overenje u nju tek kada smo obe malo promenile stav jedna prema drugoj. Iz Ivanovica mi se vise nikada nisu javili da barem pitaju kako sam, il zasto nisam dosla na prvi UZV. To mi je puno reklo da nisam pogresila sto se nisam odlucila za njih.

Eto, da podelim i ja moje iskustvo koje mozda nekome moze pomoci, kako ti lepo rece... sunny
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 15:05

Dali su mu 20% šanse.To je ok neko nema ni taj jedan.Život sam po sebi jeste čudo.E sad i ja sam čudo.Uopšte nisam htela da se opterećujem,ako hoće hoće,ako neće neka nađe neke bolje roditelje.Posle et mm me kolima vratio u hotel.Dremnula sam,a onda lepo otišla da jedem i izašla u park.Malo sam prošetala i mazila kučiće.Sutradan smo se vratili u Bg i išla sam tri sprata peške.Sonja mi je rekla,a ja se slažem tih sat vremena što odležimo posle et je to to.Kad stanemo i krenemo nema svrhe da ležimo.Žene napolju ustanu i odu na posao ili peške posle et kući pa im uspe.Kad sam čula da ovde neki dr kažu bez tuširanja,bez kretanja,...pa to nije bolest.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 15:08

Ivanovići primaju između 12-14h pošto tada daju terapiju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 15:12

Slazem se, i 20% je dovoljno da s covek opusti, i nada da ce da to prevagne... molitva

Ja sam nakon ET-a lezala malo duze, jer su mi radili ET medju prvima, a pustile su nas sve negde oko 1  popodne, tako da sa ja odlezala neka 2 i po sata. Kada sam pitala Sonju da li da se vratimo u stan taksijem ili metroom (7 stanica), ona mi je rekal mozete slobodno metroom, sto smo i ucinili. E, tu krece moja bojazan. Meni se cinilo da se metro pri voznji drma jako, i da ce se "bibercici" pomeriti, odlepiti. Prokukala sam MM ceo dan da smo trebali ici taksijem, i bojala sam se da nisam nesto zeznuo. On me ubedjivao da se bezrazlozno boji, jer mi Dr Sonja nikada ne bi preporucila da radim nesto sto moze da poremeti proces, i da je bas tih prvih sat vremena mirovanja nakon ET-a jedino bitno. Na kraju, njih dvoje su bili u pravu, jer je juce na 15-ti dan nakon ET- Beta iznosila 137... srce Dakle, samo opusteno i bez stresa...

ff
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/6/2013, 15:18

ivv, draga, dobro je! uvijek može bolje i nadam se da idem ka tome! Very Happy

zvončice, sva iskustva u ovoj borbi puno znače!
cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 13/6/2013, 15:18

http://www.guardian.co.uk/science/2011/jul/04/ivf-drugs-women-chromosome-eggs

http://www.dailymail.co.uk/news/article-423287/IVF-couples-wasting-thousands-pounds-drugs.html

http://cdn.intechopen.com/pdfs/32052/InTech-Minimal_and_natural_stimulations_for_ivf.pdf

http://humupd.oxfordjournals.org/content/15/1/13.full

http://www.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/141/12789235/malo-o-fsh.html?315

http://uscfertility.org/clinical_research/natural_cycle_ivf_stud_y.php

imam ja toga još ali za očetak...

Lili je dala link, imate i teme za FSH, Poor Responder-e, o prirodnjacima i sl.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 13/6/2013, 15:21

Ne mogu d apronađem post jedne doktorke koja je radila ivf u Rusiji...odličan post! Čim nađem, poslaću. Ima i nekih ludila kod Japanaca, Kanađana i sl. Eto me kad pronađem...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 13/6/2013, 15:28

I još nešto, ja ovde nisam pronašla lekarske studije o ovom problemu...sve je na engleskom, damn.
Ali zato, ovde postoje žene koje su ozbiljno promislile ovu temu i njihovo mišljenje je trezor. Barem meni...ja sam tek novi "digger" ali izrasle su mi lopate umesto ruku i nogu.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 15:31

Hvala, IVV!

Nadam se da u tom pravcu ide IVF, ka tom prirodnom procesu o kome ti clanci detaljno pisu. 

Meni je Dr Sonja rekla dda ukoliko ne daj Boze ovaj IVF ne uspe, da cemo sa zamrznutim raditi u prirodnom ciklusu, bez stimulacije...mozda je to korak ka toj prirodnoj IVF, sto po meni i te kako ima smisla, sto kaze jedan od clanaka koji si poslala da se krene sa stimulacijom tek od 5-og dana, i to sa 50% manjom dozom. Ima i te kako logike...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/6/2013, 15:33

invitroveritas ::I još nešto, ja ovde nisam pronašla lekarske studije o ovom problemu...sve je na engleskom, damn.
Ali zato, ovde postoje žene koje su ozbiljno promislile ovu temu i njihovo mišljenje je trezor. Barem meni...ja sam tek novi "digger" ali izrasle su mi lopate umesto ruku i nogu.
Ovde su ljudi otporni na promene, dok dodje do nas, vec ce biti uveliko standardna praksa u svetu. Zato i dobar deo nas odavde ide u Prag, iz dobro nam poznatih razloga...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu