KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IUI dnevnici

+79
Blanka
tatjanica
Ica1171
Bobaue
lela1984
Niny
ivanicasale
ganedina
jelena.kuburic
Ema78
tiramisu
mrsbg
Vuchica
KoMetaK
SladZana
ChillyVilly
micaubica83
Sofija Veks
bundevica
Djeni
mamadabudem
luckystar74
PalcicaBg
anasrce
cicifu
HappyGirl
lorelajlorelaj
medolino
SoJa
jeniz
Lenka2
vivijen
misic
Ninche
zvezdilica
Malina
fight&faith
djole42
ciklama
jaca*caca
korpica
Mirjana
Angie83
lenjivica
Star77
InNaturaVeritas
Struzzo
zvoncica36
missile
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Crvic
Orline
lelas
AriesGirl
twinsi
ivka
megica-pegica67
noja
Klarica
Erata
bulevarka
lenabeograd
neca73
BiKsi :)
laKole
bak
SannI-AlL
lilya
dragana76ns
ragaco
OKacica
tetreb
hany
jasnaana
Bekanicaa
ahosame
blizanac
anak
83 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 28/2/2014, 13:35

Da dodam i ja da ni mene nije ništa bolelo tokom IUI. Ni prve ni druge. Razlika između prve (neuspešne) i druge (uspešne) je ta što su me kod druge dosta boleli jajnici, i pre IUI, a i posle. Ali sam proces nisam ništa osetila.

Radila sam u Višegradskoj.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 11/3/2014, 12:45

Juce sam ujutro radila betu, a kako sam dosla na posao dobila sam Sad
Vise srece u iducem izvlacenju!
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 11/3/2014, 15:43

luckystar74 ::Juce sam ujutro radila betu, a kako sam dosla na posao dobila sam Sad
Vise srece u iducem izvlacenju!



 zagrljaj 

Zao mo je, bas bas !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Niny 11/3/2014, 15:44

Lucky, žao mi je  zagrljaj  Znam kako se osećaš. Ali nema predaje  zagrljaj
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SladZana 11/3/2014, 19:11

Lucky zao mi je  zagrljaj 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od PalcicaBg 11/3/2014, 19:12

Lucky zao mi je  Crying or Very sad 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od hocukusurnecuzvaku 11/3/2014, 20:17

Lucky  zagrljaj zagrljaj zagrljaj 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 12/3/2014, 13:31

luckystar74 ::Juce sam ujutro radila betu, a kako sam dosla na posao dobila sam Sad
Vise srece u iducem izvlacenju!

 tuga 
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty sa teme Klinika Ivanovic - Iskustva

Počalji od Vuchica 13/3/2014, 08:20

luckystar74 ::Ovako mene su uputili na IUI (nije Goca u drugoj klinici radim) ali nisam presrecna sto su mi to predlozili jer smatram da je mala uspesnost istog... 3 IUI izadju skoro kao jedna VTO....
Naravno da Goca mnogo bolje zna od mene, jer sam ja laik...
Cena samog IUI je oko 37 000 a kada na to dodas sve ostalo izadje oko 70 000....

neca73 ::Nadam se da mozes da stanes iza toga sto pises......tako da te molim da nam napises koji su to skriveni troskovi od 33000 din prilikom IUI.
Mene je kostala ukupno 46000 din, i to kod Ivanovica, za koje vazi da su najskuplji.

luckystar74 ::37 000 je sam IUI...
Klomifen je smesno jeftin a deset ineckija Menopura me je izasloko 23 000 to je dodatno na onih 37 000 + svaki drugi dan a u jednom trenutku i svaki dan LH i E2 iz krvi sto je 1500 svaki put.... tako da izadje oko nekih 65 000 tj 600 EUR okvirno....

buby ::a ako radis samo IUI na klomifenu ili bez njege iz prirodnog ciklusa cena je kao i navedena...ne razumem???tako da je daleko povoljnija varijanta od vto...ne kazem za uspesnost nista ja nisam za to ...imala tri IUI...moja sestra letos dve za redom...iz ciklusa u ciklus...napravila pauzu za trecu i ostla prirodno trudna....al daleko od toga da nema uspesnost

bundevica ::Izvinjavam se sto upadam na temu o Ivanovicima sa necim sto nema veze sa njima, ali mi je sestra u Jovanovoj, misleci da sam dosla radi IUI rekla da je inseminacija 18 000 plus UZ koji se placa 2000 din po pregledu. Sad gledam nesto ovu cenu kod Ivanovica od 37 000 koja je dosta veca nego ta i pitam se otkud tolika razlika. Ili sam ja mozda pogresno cula?

neca73 ::kod ivanovica je 40000, plus cena svih UZ-ova pre inseminacije.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 13/3/2014, 08:47

lepo podsecanje na cenovnik
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Djeni 14/3/2014, 09:11

Drustvo dobro jutro!

Ja sam se ukljucila pre dva meseca u pricu, tako da vam saljem najnovije informacije o cenama, licno proverene:

1. Specijalna bolnica Jovanova
Cena IUI: 18 000 rsd, UZ folikolumetrija, svaki pojedinacno 2000 rsd
5- 10 dana pre naredne menstruacije potrebno se javiti u bolnicu da se urade dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam dobila)
Cena VTO :
Opcija 1: 3000 eur, pola po pocetku procesa, pola na kraju.
Obuhvata sve neophodne analize i lekove. Ranijih godina za ovu cenu klinika je nudila dva pokusaja sad vazi samo za jedan. Ukoliko se stvore zdravi embrioni, zamrzavavaju se. 250 eur po embrionu.
Opcija 2: 2400 eura plus sve analize i lekovi posebno.

2. Klinika Genesis, Novi Sad

Postupak IUI : 37 000 rsd sa folikulometrijama, pre toga neophodan pregled, 5000 rsd plus dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam trazila)

3. Klinika Ivanovic, Beograd

Postupak IUI: 40 000 rsd, postupak sa obradom semena ( vitaminsko obogacivanje, selekcija najbrzih plivaca, tzv. Swim up metoda). Klomifen besplatan ( neznatna stavka), pojedinacan UZ 3000 rsd.
Prati se stadijum folikula, ukoliko dodje to hiperstimulacije, vise od 3 folikule postupak se obustavlja zbog eventualnih visestrukih trudnoca

4. Klinika Jevremova

IUI postupak: 40 000 rsd sa folikulometrijama
Prethodi pregled kod lekara, cena pregleda je 5000 rsd kod lekara stalno zaposlenih u klinici ( dr. Ilic, dr. Janicijevic), 10 000 rsd kod honorarnih lekara ( dr. Ljubic).
Kao i svugde neophodne je da se urade dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam trazila)


Nadam se da ce nekom biti od pomoci, puno pozdrava !!!  smajli angel 


Do not worry be happy !

Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 14/3/2014, 09:34

I Višegradskoj se obrađuje swim up metodom.

Mislim da se to sad svugde radi (tj da je standard).
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od bundevica 14/3/2014, 09:38

Znaci, dobro sam ja razumela u Jovanovoj. Njihova je cena bas povoljnija od drugih. A da li te dodatne analize mogu da se urade na nekom drugom mestu pa da se dodje sa rezultatima?
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 14/3/2014, 09:55

Kada malo bolje razmislim, najvise se isplati uzeti privatno zdravstveno osiguranje...karenca je tri meseca, ali ti pokrije skoro sve troskove.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 14/3/2014, 11:09

Djeni ::Drustvo dobro jutro!

Ja sam se ukljucila pre dva meseca u pricu, tako da vam saljem najnovije informacije o cenama, licno proverene:

1. Specijalna bolnica Jovanova
Cena IUI: 18 000 rsd, UZ folikolumetrija, svaki pojedinacno 2000 rsd
5- 10 dana pre naredne menstruacije potrebno se javiti u bolnicu da se urade dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam dobila)
Cena  VTO :
Opcija 1: 3000 eur, pola po pocetku procesa, pola na kraju.
Obuhvata sve neophodne analize i lekove. Ranijih godina za ovu cenu klinika je nudila dva pokusaja sad vazi samo za jedan. Ukoliko se stvore zdravi embrioni, zamrzavavaju se. 250 eur po embrionu.
Opcija 2: 2400 eura plus sve analize i lekovi posebno.

2. Klinika Genesis, Novi Sad

Postupak IUI : 37 000 rsd sa folikulometrijama, pre toga neophodan pregled, 5000 rsd plus dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam trazila)

3. Klinika Ivanovic, Beograd

Postupak IUI: 40 000 rsd, postupak sa obradom semena ( vitaminsko obogacivanje, selekcija najbrzih plivaca, tzv. Swim up metoda). Klomifen besplatan ( neznatna stavka), pojedinacan UZ 3000 rsd.
Prati se stadijum folikula, ukoliko dodje to hiperstimulacije, vise od 3 folikule postupak se obustavlja zbog eventualnih visestrukih trudnoca

4. Klinika Jevremova

IUI postupak: 40 000 rsd sa folikulometrijama
Prethodi pregled kod lekara, cena pregleda je 5000 rsd kod lekara stalno zaposlenih u klinici ( dr. Ilic, dr. Janicijevic), 10 000 rsd kod honorarnih lekara ( dr. Ljubic).
Kao i svugde neophodne je da se urade dodatne pretrage za oba partnera, brisevi, spermogram, hormonski status ( cenu za te analize nisam trazila)


Nadam se da ce nekom biti od pomoci, puno pozdrava !!!  smajli angel 


Do not worry be happy !


NA ovo cu dodati moje iskustvo sa BIS InetrMedicus:
Cena IUI 37 000 u tu cenu su uracunate folikulometirije i kao sto neko rece svuda sada rade tzv SWIM UP metoduu.
Lekovi se dodatno naplacuju i zavise od terapije...I da pred IUI vadis krv skoro svaki dan (LH i E2) i to je oko 1800 ako radis na klinici i 1500 ako radis u labu...
Prati se stadijum folikula, ukoliko dodje to hiperstimulacije, vise od 3 folikule postupak se obustavlja zbog eventualnih visestrukih trudnoca. Ovo dobijes kao papircic da potpisete i ti i partner da ste saglasni, kao i da se postupak prekida ako nema reakcije jajnika, da IUI ne znaci trudnocu itd... Mislim da se dobija na svakoj klinici...
Dodantne analize mozes da uradis kod njih na klinici ili u bilo kojoj Biomedici (priznaju samo njihove analize)...
Eto to je moje iskustvo...
Ja idem u ponedeljak na kontrolu pa cu videti...
Ja sam licno protivnik IUI ali ako dr smatra da treba OK...
Mislim da je IUI samo za one parove kod kojih je muski sterilitet u pitanju i to blazi oblik... Mojoj drugarici uspelo iz prve ali je samo bio malo losiji spermogram
Da ona je radila kod Papica i kod njih je IUI 15 000 ( ne vadi ti hormone i slabo radi folikulometrije nego po meni nagadja ali eto njoj je uspelo)
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od bundevica 14/3/2014, 11:13

Ema78, to je odlicno sto si spomenula. Intenzivno razmisljam o tome ovih dana. Nisam jos zvala da pitam, ali se secam da sam ranije zvala Delta generali radi privatnog decijeg osiguranja i koliko se secam to je bilo negde u rangu 60e mesecno (jos su oni u skupljoj kategoriji jer se, jel'te, deca non stop razboljevaju od virusa i decijih bolesti). Pa ako premija za nas nije nesto drasticno razlicita od tih 60e, to se zaista isplati pa taman samo kroz folikulometriju i laboratoriju. Nisam znala da postoji mogucnost pokrivanja i IUI.
 
Sta je karenca? Pretpostavljam period tokom kog samo uplacujes, da bi tek kasnije mogao da koristis usluge? Jel se to odnosi bas na sve sve medicinske usluge (npr laboratoriju) ili samo na neke znacajnije medicinske procedure (tipa IUI)?
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Djeni 14/3/2014, 12:11

Devojke, postoji jos jedna mogucnost dobijanja popusta bar u nekoliko institucija sirom Srbije pomocu Aksa benefit kartice.
Procitajte vise detalja na linku Axa osiguranje

@ Bundevice,

Sto se tice analiza mozes da radis gde hoces/kako mozes. Za sve treba ili puno para pa pravac privatno, ili puno strpljenja i visecasovno cekanja kod nasih lekara u DZ koji "jedva" cekaju da nas vide i da nam daju "nemoguce" upute, kao da nam daju ko zna sta...
Npr.
Mozes da uzmes uput od ginekologa iz DZ za hormone za npr. Front, bakterioloske briseve ( Trio: Chlamydia, Mycoplasma,  Ureaplasma) mozes uz uput i participaciju da zakazes u Batutu ( trenutno se prave liste za kraj maja). U Gradskom zavod za kožne i venerične bolesti, se placa 4100 rsd jer sami nabavljaju kulture.

U privatnom laboratorijama cena je oko 3000 rsd.
Partneri mogu da urade spermogram, spermokulturu na uput u Frontu. ASA test ako se trazi u Torlaku, mislim da se svejedno placa nesto, mada postoji dosta diskusija o verodostojnosti rezultata medju samim lekarima.

Kad se uporede cene Hexalaba, Konzilijuma i Biomedice, okvirno na kraju u totalu dodje manje vise sve isto.

Npr. AMH:
u Konzilijumu kosta 1.053,50 Din plus uzimanje krvi 98 rsd. Ukoliko imas karton, dobijas 7.5 % popusta sto u totalu kosta: 1065, 14 rsd
u Biomedici kosta 1.950,00 rsd plus uzimanje krvi 100 rsd. Ukoliko imas karticu, dobijas 10% popusta stu totalu kosta: 1845 rsd

Opet neke druge analize su opet razlicite: npr. cene hormona stitne zlezde su jeftinije u Biomedici za oko 20 din po hormonu u poredjenju sa Konzilijumom.
Obrni okreni dodjes na isto.

Koliko cemo potrositi zavisi od trazenih analiza za IUI. Svaki lekar trazi razlicito ovisno o stanju i dosadasnjim nalazima.

Tako da dodje prolece a ja umesto cipela platih analize 10000 rsd ma neka samo da mi zabebimo pa cemo ici i u starim cipelama ako treba :)
Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 14/3/2014, 13:16

Ja sam hormone radila u Višegradskoj - besplatno i nije mi trebao poseban uput (2-3 dan i 21. dan ciklusa) - platila sam samo AMH.

Privatno sam uradila mikoplazmu, ureaplazmu i hlamidiju (prvi put na početku lečenja i još jednom pred početak prve iui), kao i spermokulturu pred svaku iui (zbog brzine). Spremogram smo takođe radili privatno (ali to smo radili 2 puta za svo vreme lečenja).

U odnosu na ove cifre... affraid Meni se i te kako isplatilo državno.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 14/3/2014, 14:38

lucky, svaka medicinska metoda ima svoje indikacije i za neka stanja je iui metoda izbora. i meni je uspela iz prve tako da ne mogu da kazem da sam za ili protiv  , iako smo mi granicni slucajevi .
Sto se tice cene iui, ja sam  sve platila iz svog dzepa. to je na kraju izaslo oko 500 e ( iui 300 e, pa hormoni svaki drugi dan, pa folikulometrije, pa taxi, pa parking...). Ali, stimulacija je neuporedivo manja u odnosu na vto, a vto nije bila metoda izbora za mene, vec za mm. Tako da, dobar lekar bi trebalo da predoci koje su prednosti i mane.

I da, karenca je vreme koje samo placas osiguranje, a ne mozes da ga koristis.


Al, ja bih najvise volela da sledecu bebu dobijemo iz prirodnih radova.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od noja 14/3/2014, 15:57

Ema sad je i vreme  Very Happy jel osecas ovulacije ? Na posao !!! Znas sta ti je raditi  Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od bundevica 14/3/2014, 16:04

Samo da javim da Delta generali nema karencu, mesecno je nesto oko 90e.
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 14/3/2014, 16:39

noja ::Ema sad je i vreme  Very Happy jel osecas ovulacije ? Na posao !!! Znas sta ti je raditi  Very Happy



 lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od cicifu 24/3/2014, 01:20

Drage moje zene ,ja sam trudna. Bas-bas trudna  Very Happy . Prirodno, najprirodnije. Nemam pojma kako se dogodilo. Ja sam se spremala za IUI. Termin porodjaja je bas za moj 40-ti rodjendan. Doktorka mi kaze da 'uplatim loto'. as  Ono sto hocu da vam kazem je da ste sve divne, najdivnije zene na svetu. Da treba verovati svim srcem i kad se najmanje nadas eto  trudnica 
Skroz sam u strahu - nikom jos nisam ni rekla. Ljubim vas sve i od srca vam zelim puno bebica. Javljam se kasnije. srca1
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SladZana 24/3/2014, 01:23

cicifu ::Drage moje zene ,ja sam trudna. Bas-bas trudna  Very Happy . Prirodno, najprirodnije. Nemam pojma kako se dogodilo. Ja sam se spremala za IUI. Termin porodjaja je bas za moj 40-ti rodjendan. Doktorka mi kaze da 'uplatim loto'. as  Ono sto hocu da vam kazem je da ste sve divne, najdivnije zene na svetu. Da treba verovati svim srcem i kad se najmanje nadas eto  trudnica 
Skroz sam u strahu - nikom jos nisam ni rekla. Ljubim vas sve i od srca vam zelim puno bebica. Javljam se kasnije. srca1

cicicfu draga cestitam ti da sve prodje skolski i da uzivas kad se opasuljis  vv vv vv vv vv vv divno nastavljas niz prirodnih neocekivanih trudnoca  bb bb bb bb bb bb 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SladZana 24/3/2014, 01:25

gledam sad tvoje stare poruke i vidim da smo istog dana imale  veštica a sad smo  trudnica trudnica 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 28 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu