KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali pametnjakovići :)

+39
Niny
JAmajka
hocukusurnecuzvaku
Tinche
KoMetaK
Vecka
era
Shizika
caci
lilya
leptirko82
noja
pudza
Sneza
tuli
ZarPtica
majat
plavaptica
cicsa80
buby
Gramatika
MARA
cufta
missile
key
Jadraban
Struzzo
kasia
nina :)
Mirjana
dr mali pariz
ciklama
nena beba
Simona
catherine290505
Orline
Hitron-Luka
maus
HappyGirl
43 posters

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 28/3/2013, 07:30

Hahah nije, prirodni talenat za korupciju i mito Laughing Muž i ja se siti ismejasmo pa se bio posle i naljutio, ne voli baš humor na svoj račun. Posle se ja mislim da se ne radi o onome na šta odrasli odmah pomisle, dečija logika je drugačija nego naša. Nego smo se mi igrali policije a bio je i policajac u vrtiću ali bilo je vezano za saobraćaj. Pa ko prekrši pravila plati kaznu. Mislim da on povezuje da i za lopove ide slično, možda mu je žao da šalje bilo kog u zatvor, a nas naravno asocira na nešto drugo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Struzzo 28/3/2013, 07:41

Naravno, žao mu lopova.... i stvarnim policajcima i političarima "žao"...
Ja se sećam mojih sestrića da su se plašili policijaca, lopova i ići u zatvor. To im je bilo sve nešto strašno i ružno pa mi utoliko zanimljivo viđenje tvog deteta.

Mom detetu se približava rođendan. Kad god ga neko pita šta da mu donese za poklon, on odgovori Kiki bombone.
Pa uživajmo u vremenu dok još nije otkrio materijalno..Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od nena beba 7/4/2013, 20:58

Kažem ja mladjih:u kakva si slatka, pojescu te! A starija će: mene pojii mama!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od nena beba 15/4/2013, 21:25

Kaže meni starija:idi mama zoz. Ja je pitam: sine sta je to zoz, ne razumem.
A ona će:tutuuuuu


Prevodi samu sebe :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 18/4/2013, 08:52

Slatka je lol!

Vilenjak pita baku koliko ima godina. Baka kaže mnogo... Vilenjak pita koliko mnogo a baka pita šta on misli.
- Dvesta.

***
Kupamo se i Vilenjak kaže...
- Mama nije ni glupa ni budala...
- Odlično, kažem ja, znači li to da sam onda pametna i mudra?
- Da!
- Šta to znači kad je neko mudar?
- To znači da je srećan...

Objasnila sam mu naravno pravo značenje ali mi se dopalo objašnjenje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od nena beba 18/4/2013, 11:20

Dvesta!? Fenomenalan je
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 27/5/2013, 13:53

Hvala :)

Juče mm čita knjigu Vilenjaku o laviću a ja ga pitam šta je on u horoskopu:

- Veliki lav.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 28/5/2013, 10:32

Jutros hoću Vilenjaku da stavim kremu a on kaže:

- Samo da se prcnem pa onda...

Gledam ga belo i shvatim da je hteo da kaže - samo da se prsnem (stavlja dečiji parfem).

Slatko smo se ismejali, veselo je počeo dan...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od BiKsi :) 28/5/2013, 11:06

lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 29/5/2013, 20:50

Evo nas opet vezano za horoskope... Bili smo kod mojih i on ja htela da pokažem kako dete zna znak i podznak.

- Vilenjače, šta si u horoskopu?
- Lav.
- A šta ti je podznak?
- ???
- Vodo..., vodo...
- Vodopad!!!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 3/6/2013, 12:39

Juče treba da idemo u bioskop a Vilenjak traži da mu prethodno pokažem na you tube trejler filma... Komentarišem ja...

- Uh ove današnje generacije, sve već povezuješ na kompjuteru Vilenjače, još malo znaćeš više od nas... Znaš li ti da kad sam ja bila tvojih godina nije uopšte bilo kompjutera?
- A televizora?
- affraid Pa nisam baš tako matora ali ni njih nije bilo kad su bake i deke bili mali...

***

Jutros je bio mnogo sladak. Kupili smo mu telefon koji priča na našem jeziku i telefon govori:

- Pojačaj zvuk!
- NEĆU!
- Utišaj zvuk!
- E BAŠ NEĆU DA UTIŠAM!

Isvadja se on tako sa telefonom, viče na sav glas i sve kontrira, valjda će manje ostati energije za rasprave sa nama...

Inače i tu je sladak sa komunikacijom pa mu nekad dozvolim da uradi nešto i što ne bi trebalo... Sad trenutno mu govore delovi tela, on to možda ne bi ni hteo ali taj deo tela kaže... Npr operemo zube i odjednom Vilenjak prenosi da njegov stomak kaže da je gladan i da nikako ne može da spava dok nešto ne pojede... I ja šta ću popustim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od noja 3/6/2013, 14:32

Slatkis Vilenjak pametnkakovic.
Simon a koji je to tel. Da obradujem i ja moju ceru Very Happy p
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Struzzo 3/6/2013, 14:41

Simona ::Juče treba da idemo u bioskop a Vilenjak traži da mu prethodno pokažem na you tube trejler filma... Komentarišem ja...

- Uh ove današnje generacije, sve već povezuješ na kompjuteru Vilenjače, još malo znaćeš više od nas... Znaš li ti da kad sam ja bila tvojih godina nije uopšte bilo kompjutera?
- A televizora?
- affraid Pa nisam baš tako matora ali ni njih nije bilo kad su bake i deke bili mali...

***

Jutros je bio mnogo sladak. Kupili smo mu telefon koji priča na našem jeziku i telefon govori:

- Pojačaj zvuk!
- NEĆU!
- Utišaj zvuk!
- E BAŠ NEĆU DA UTIŠAM!

Isvadja se on tako sa telefonom, viče na sav glas i sve kontrira, valjda će manje ostati energije za rasprave sa nama...

Inače i tu je sladak sa komunikacijom pa mu nekad dozvolim da uradi nešto i što ne bi trebalo... Sad trenutno mu govore delovi tela, on to možda ne bi ni hteo ali taj deo tela kaže... Npr operemo zube i odjednom Vilenjak prenosi da njegov stomak kaže da je gladan i da nikako ne može da spava dok nešto ne pojede... I ja šta ću popustim...

veselo, veselo.. lol!
Ali ovo "a televizora"...sorry Simona...  b  b
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 5/6/2013, 06:56

Hvala lol!

Nojo,
na njemu piše "fisher price", da li mu je to marka ili šta ne znam, uglavnom su mi rekli da je glas Ane Štajdohar. Ima nekih 25 pesmica, govori brojeve i to 'utišaj', 'pojačaj', 'stani', 'kreni'... Možda da im ga opišeš pa ako ga imaju znaće valjda...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od majat 16/6/2013, 15:40

Simona, u kojoj prodavnici ste uzeli telefon? Pozz za malog genijalca :)
majat
majat

Broj poruka : 130
Godina : 49
Datum upisa : 07.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 16/6/2013, 21:33

Majat,
javiću ti malo kasnije privatnom porukom za prodavnicu.

Vilenjakov biser od maločas... Pere zube i pasta mu valjda nešto neobična jer mu ja obično kupim one malo reskije a muž mu kupio sladunjavu pa kaže:

Ovu su pastu napravili da se deca drogiraju Shocked

Inače još nismo došli na temu droge, sve mislim da je prerano, imala sam jednu poznanicu koja je deci od tri i pet godina pričala o drogi i sidi pa se deca opteretila i mislila da se svaki mršav čovek/žena drogira ili je bolestan od side. Ali izgleda se već negde obavestio oko toga, pitam ga od koga je čuo za drogu ali ne odgovara, pretpostavljam od dece iz vrtića... Tako da sam mu kratko objasnila da je droga nešto opasno, što neki odrasli uzimaju i da je još gore od alkohola i duvana (oko toga smo već pričali).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 18/7/2013, 08:10

Vilenjak je pun bisera. Nego u poslednje vreme sve stavim na fb ili zaboravim... moraću i ovde da se aktiviram. Evo jednog od juče.

Ja: Moje dete je najlepše i najpametnije na celom svetu. Šta misliš da li sam ja pristrasna mama kad to kažem ili si ti stvarno najlepši i najpametniji?

V: Najlepši i najpametniji....
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od leptirko82 18/7/2013, 12:03

Simona, Vilenjak je ne samo pametan, vec i duhovit.
Uvek se prijatno iznenadim mališanima koji već imaju snažnu ličnost. Ne volim kad neko kaze- Ma pusti ga/je, nema pojma šta hoće.
Već nekoliko dana čuvam deverovu devojčicu od 3 god. Ne voli da joj se bilo šta nameće. Danas mi stize i sestričina koja ima 10 god. Biće veselo!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 15/9/2013, 08:39

Hvala Leptirko :)

Zapostavila sam ovu temu jer i dalje stavljam Vilenjakove bisere na fb... Moraću i ovde neki...

Što se ličnosti tiče ja se samo plašim da mu ego nije prejak, učim ga da se malo spusti no to teško ide... Krenuo je na sport pa mi je već prošli put rekao da je najbolji u sportu od svojih drugara (što je možda i istina) ali je juče samosvesno izjavio: "Ja sam tamo najbolji i najglavniji!"
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od leptirko82 15/9/2013, 09:38

Simona, mislim da jači ego ima svoje prednosti. U pubertetu deca počinju jdni druge da zadirkuju čak i bez nekog razloga. Deca sa jakim egom u takvim situacijama dobro prolaze, jer se ne daju tako lako pokolebati. Kanije u tinejdžerskom periodu kad prolaze kroz nekakvu krizu identiteta jak ego može da pomogne da se ne osećaju manje vrednim. Ego je kao mač sa dve oštrice, ali verujem da ćeš se ti postaviti na pravi način , jer imaš istančan sluh za dečju ličnost. Vidiš. razumeš i osećaš mnogo intenzivnije.
Vilenjak mi deluje kao borac koji polako sebi obezbeđuje mesto u društvu.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 16/9/2013, 13:44

Hvala Leptirko još jednom :) Na žalost to zadirkivanje počinje već ranije, prisutno je u Vilenjakovim godinama, ali mogu da zamislim kako tek izgleda u osnovnoj školi... Slažem se i ja, dobar je ego za tu borbu ali u nekim drugim stvarima ja gledam da ograničim. Npr odgovara da zna i ako ne zna, popio je svu mudrost sveta sa pet godina Wink Ja mu svaki put strpljivo objašnjavam koliko je to malo godina, da je jedan mudar čovek Sokrat rekao "sad znam da ništa ne znam", da je baš lepo što je oblast znanja neograničena, da se seti da sam ja do skoro učila, da je uvek ostalo toga da se nauči... Naravno svaki put mu kažem po jedno od toga, izbegavam da tako malom detetu držim duga predavanja... Pre neki dan je bila situacija da opet krene sa "znam" dok mu čitam neku knjižicu, ja mu ukažem na to i kad odmaknem malo dalje kaže on - "e to ne znam" i pusti me da mu objasnim... ipak deluje Wink

Kad već pišem ovde evo još malo Vilenjakovih bisera od juče... Ne znam koliko su zanimljivi, nedostaje njegov izraz lica, stav, koji to upotpunjavaju i čine zaista zanimljivim ali kad sam već ovde...

Kaže Vilenjak meni dok pijemo mleko: "Slobodno srči, sad smo kod kuće a ne u gostima..."
Ja: "Ali ne srče se ni kod kuće, to nije po bontonu, sem toga ako navikneš tako zaboravićeš i u gostima da ne treba da se srče..."
V:"Ma ne, ja ću da srčem kod kuće a neću zaboraviti da ne treba u gostima."

Pije vrelo mleko, ja kažem da uzima kašičicom i da duva, ispeći će se i boleće ga a on će...

V: Ja volim da me boli.
J: Voliš da te boli?
V: Da!
J: Ti si mazohista?
V: Da!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od leptirko82 16/9/2013, 13:54

Mogu samo da mu zamislim izraz lica!!!!
lol! lol! lol! lol! 
Obozavam decje bisere!
Vilenjak je stvarno pametnica, a takva deca su najcesce zivahna i nestasna.
Pre dve godine sam isla na nekoliko seminara o inkluziji. Bile su tu zanimljive teme o nadarenoj deci, koja su malo nestasnija.Nazvali su ih, sada cu mozda malo parafrazirati. prkosni izazivaci.
Interesantno je sto te bas takvi klinci najvise motivisu da se angazujes, da usmeris njihovu energiju i da ih motovoses. Pravi su izazov!
Meni su nestasni klinci jako simpaticni i sa njima uzivam da radim. Deca su cudo, pred njima nema foliranja, sve oni shvataju, ma koliko mi mislili da su oni mali i da jos ne znaju!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Simona 13/10/2013, 11:25

Hvala Leptirko :)

Nekad nije lako odgovarati pogotovo što mi imamo pitanja i o usvajanju i ja se nekad mislim samo šta je sledeće... Jutros pita Vilenjak ili bar ja tako čujem...

- Znaš li kako se rodi zvezda?
- Kako se rodi zvezda? - Ponavljam ja i mislim se šta će on još pitati pa da moram da mu objašnjavam sem toga kako se i radja zvezda, otkud znam, a nešto moram da odgovorim... Ali dok razmišljam ubrzano čujem Vilenjaka...
- Ma ne rodi nego kako se radi zvezda...

Učio je zvezdu na sportu pa oko toga pita. Tu ja počnem da se smejem i smejemo se zajedno. Pomišljam da li zna što se ja smejem, da li je povezao koliko sve to može da bude opterećujuće i da zato ja čujem i ono što ne pita... a već u sledećem trenutku stiže odgovor - ipak zna...

- Ti si zvezdana mama, tata je zvezdan a ja sam zvezdica, eto tako se rodi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od lilya 13/10/2013, 12:23

Simona ::Hvala Leptirko :)

Nekad nije lako odgovarati pogotovo što mi imamo pitanja i o usvajanju i ja se nekad mislim samo šta je sledeće... Jutros pita Vilenjak ili bar ja tako čujem...

- Znaš li kako se rodi zvezda?
- Kako se rodi zvezda? - Ponavljam ja i mislim se šta će on još pitati pa da moram da mu objašnjavam sem toga kako se i radja zvezda, otkud znam, a nešto moram da odgovorim... Ali dok razmišljam ubrzano čujem Vilenjaka...
- Ma ne rodi nego kako se radi zvezda...

Učio je zvezdu na sportu pa oko toga pita. Tu ja počnem da se smejem i smejemo se zajedno. Pomišljam da li zna što se ja smejem, da li je povezao koliko sve to može da bude opterećujuće i da zato ja čujem i ono što ne pita... a već u sledećem trenutku stiže odgovor - ipak zna...

- Ti si zvezdana mama, tata je zvezdan a ja sam zvezdica, eto tako se rodi...
Ijaoj Simona ♥♥♥♥♥♥♥
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od BiKsi :) 13/10/2013, 20:43

Koja je on dusha! smajli angel Zvezdanic pametnjakovic!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mali pametnjakovići :) - Page 9 Empty Re: Mali pametnjakovići :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu