KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polip

+8
KoMetaK
srculence 84
Pera Detlic
Jelence
maus
nadalina
HappyGirl
Danicav
12 posters

Ići dole

Polip Empty Polip

Počalji od Danicav 8/2/2008, 12:50

Ja sam prvi put na ovom forumu. Imam problem kao i vecina Vas sa sterilitetom. Kod nas je problem oligospermia, ali pojavio se u medjuvremenu i drugi problem, a to je polip. Da li neko zna nesto drugo da se pije ili uradi sem te Histeroskopije. Ja bih je uradila ali sam planirala da u maju radim ICSI.
Danicav
Danicav

Broj poruka : 792
Godina : 55
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od HappyGirl 8/2/2008, 13:33

Pozdrag Danicev, dobro nam došla i nadam se da ćeš se uskoro preseliti na trudničke dnevnike Very Happy Što se tiče polipa evo ja sam baš danas bila da proverim da li ga imam jer dr-ka nije bila sigurna. Prošli put je rekla da ga imam od 6mm a sada da ga nema. Ja sam u međuvremenu pročešljala dosta po netu i nažalost nisam našla nikakav da ga nazovem prirodan recept za sređivanja polipa sem histeroskopije. Dr-ka mi je rekla da on može da pravi problem oko ostajanja u drugom stanju a počitala sam da su neke žene odmah posle otklanjanja polipa ostajale prirodno u drugom stanju. E sad moja sestra ima polip i njoj su rekli da ipak reši to pre VTO jer zbog konzumiranja velikih količina hormona može doći do komplikcija. Moj ti je savet ipak da ga odstraniš, jer zašto rizikovati uspešnost ICSI. Što se tiče icsi- ja u maju nema nikakvih problema, bićeš spremna za to do maja. Pokušaću da pronađem neku informaciju vezane za polip i neki drugi lek i ako nađem odmah ću ti ovde napisati .
Ovde imaš dva informativna članka o Histeroskopiji https://kutak.forumotion.com/ginekoloska-ispitivanja-polne-bolesti-virusi-i-bakterije-f29/histeroskopija-t227.htm
Sve najbolje i hrabro napred! :cheers:
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od nadalina 8/2/2008, 13:41

Ne znam nista o polipima, ali sam o histeroskopiji cula da je izuzetno blagotvorna, i da se vrlo cesto desi da odmah nakon nje zena ostane trudna!
Daj Boze da vam se obema to desi, sa intervencijom ili bez, kako god!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od maus 8/2/2008, 15:39

Pozdrav Danicav i dobro nam dosla!!! c
Slazem se sa Nadalinom i Happy. Do maja ima vise od dva meseca i za to vreme mozes uraditi histeroskopiju, otkloniti polip i samim tim uvecati sansu za uspesnost v.t.Srecno!!!!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od Jelence 8/2/2008, 15:43

Danice DOBRODOSLA na druzenje sa nama i vezano za polip mogu ti reci da sam ja citala o tome i da su mi sami doktori rekli da se on mora pratiti bar dva puta na UZ da se vidi da li je sigurno tu,jer se on moze povuci i sa samim ciklusom.E sad ako su ti vec konstatovali i predlazu Vam VTO moj prijateljski savet ti je da to odstranis pre VTO jer je uspesnost veca,a ta intervencija nije opasna i kratkotrajna je.
Naravno sto kazu devojke pre mene moze se desiti i prirodno da ostanes trudna,ako se sredi stanje sa muzicem.
Pozdrav
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od Danicav 11/2/2008, 11:07

Hvala Vam i naravno javicu Vam sta se desava dalje. Na UZ idem krajem februara.
Danicav
Danicav

Broj poruka : 792
Godina : 55
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od HappyGirl 12/2/2008, 07:59

Obavezno javi! Nadam se da će te obradovati kao mene da polipa ipak nema.Držimo fige i navijamo da ti uskoro roda :cheers:
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od Pera Detlic 16/5/2012, 14:41

Polip je benigna izraslina koja se najbolje uklanja histeroskopijom. Metoda je jednostavna, traje desetak minuta, odmah se ide kuci. Meni su na histeroskopiji otkrili polip koji se na uz nije ni video. Mesec dana posle histeroskopije ja sam prirodno zatrudnela. Dakle, svima preporucujem da to obave, nije nista strasno a moze mnogo da pomogne!

Pera Detlic

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 08:42

Drage devojke,meni se polip pojavio pre stimulacije pa na sledecem uz nije ga bilo a onda u stimulaciji opet se pojavio i tako je radjena vto. Vto nije uspela a oni su meni rekli da on ne prestavlja problem jel se pojavio u stimulaciji. I da pregled je obavljen na kolor dopleru. I da pred sledecu vto to skinem. Onda je moj dr.rekao da polip smeta zacecu i da ga uklonimo,pitala sam ga da li je opasan on je rekao da nije samo smeta. a ja citam po forumima i kazu da je opasan i da ovo i da ono i sada sam tako zbunjena i nekako me frka hvata uzas. Ako neko ima nekih iskustva neka napise
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od KoMetaK 1/6/2015, 09:39

Srculence, ja sam imala mikropolip, koji je jedino videla Kopitovicka, savetovala histero, otklonjen na histero i u prvoj VTO posle toga sam ostala trudna. Tako da, savetujem da nadjes dobro dr koji ce znati sta ti valja ciniti, ali mislim da je bolje da se otkloni i uradi histero. Jednom otklonjen ne znaci da se nece vratiti, zato gledaj da histero radis u ciklusu pre VTO.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 10:06

Hvala ti kometak meni su zakazali za avgust histero al nekako me strah,ne znam da li je taj polip ok,oni kazu da samo smeta zacecu i da je to begnina izraslina. Cak i na tom dopleru su mi rekli da je to samo polip i nije nista strasno al ja citam po internetu da moze biti ovo ili ono.Uf nekada tako me uhvati neki strah da ne znam sta da kazem. Ne mogu suprugu sve da kazem pa mi je mnogo lakse da ovde podelim sa vama.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od KoMetaK 1/6/2015, 10:21

Oni uzmu uzorak i salju na pato-histoloski, tako da ne brini, rezultati su uvek dobri, nije to nista strasno, veruj mi. Ne citaj nista po netu, bolje je! lol! lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 10:36

Hvala ti kometak od srca,bas si me utesila....😙😙😙😙😙
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od Blanka 1/6/2015, 16:22

Srculence, četiri puta sam ih skidala za godinu ipo dana. Polipi su benigne izrasline, i jako smetaju začeću. Obavezno ih moraš skinuti, histeroskopski. Znaju i da se vraćaju, kao meni nažalost. Bitno je da nađeš dobrog dr koji će sve to da skine i da ne ostane nijedan mali polip, jer stimulacijom itekako znaju da narastu. Zato, pravac dobar doktor i operativna histeroskopija. Srećno i bez brige, sve za naše buduće bebice Razz Razz Razz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 16:52

blanka ti si srce,stvarno si me utesila i kometak takodje. uf devojke stvarno ne znam sta bih bez vas osmeh srce histero imam ljubav u avgustu a u pravu si sve za nase bebice beba
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od millena 1/6/2015, 17:46

Srculence 84,meni se u samom postupku,verovatno od stimulacije pojavio jedan endometrijalni polip,ta vto nije uspela.Iduci mesec sam pauzirala i onda isla na.histeroskopiju,polip uopste nisu nasli.Iduci mesec odmah sam isla na FET,dr iz vto opet je videla polip i rekla verovatno je plosnat i zato ga nisu nasli,bio je 6.7 mm.Vratili su mi embrione bez obzira na polip.Ostvarlla s trudnocu i sad sam 35 nedelja.Polip cu skidati posle porodjaja,uopste nisam razmisljala u tom pravcu da je to nesto opasno,Meni su objasnili da te endometrijalne moze da odnese menstrualna krv usled ljustenja endometrija u ciklusu.Mislim da jedino moze smetati zavecu,a to se ipak salje na analizu tako da ne trebas puno strahovati.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 17:51

I meni su rekli da je taj endometrialni polip i da moze da ode sa ciklusom. Hvala ti draga milena i drago mi je da ti je uspelo i sto ces uskoro biti mama. Hvala vam devojke mnogo mi je lakse kada brige i probleme podelimo jedna sa drugom.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od srculence 84 1/6/2015, 17:53

I meni se pojavio u stimulaciji i isto mi nije uspela vto
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od millena 1/6/2015, 17:55

Srculence 84,meni se u samom postupku,verovatno od stimulacije pojavio jedan endometrijalni polip,ta vto nije uspela.Iduci mesec sam pauzirala i onda isla na.histeroskopiju,polip uopste nisu nasli.Iduci mesec odmah sam isla na FET,dr iz vto opet je videla polip i rekla verovatno je plosnat i zato ga nisu nasli,bio je 6.7 mm.Vratili su mi embrione bez obzira na polip.Ostvarlla s trudnocu i sad sam 35 nedelja.Polip cu skidati posle porodjaja,uopste nisam razmisljala u tom pravcu da je to nesto opasno,Meni su objasnili da te endometrijalne moze da odnese menstrualna krv usled ljustenja endometrija u ciklusu.Mislim da jedino moze smetati zavecu,a to se ipak salje na analizu tako da ne trebas puno strahovati.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od JollieBc 20/7/2015, 11:30

Cao devojke, danas sam naisla na vas forum, pa sam odlucila da se registrujem.
Radila sam histeroskopiju pre mesec dana. Doktor mi je rekao da je uklonio neku "priraslicu" za koju smatra da se pojavila nakon nepravilno uradjene kiretaze (imala sam spontani u aprilu 2014.godine).
Zanima me da li je ta "priraslica" zapravo polip? I da li je moguce da se pojavila kao posledica kiretaze?

Ja sam zapravo malo komplikovaniji slucaj, pa ce histeroskopiju morati da mi ponove sledeci mesec..
Ljubim vas cvet


JollieBc

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od zvoncica36 20/7/2015, 11:37

Polipi i miomi se javljaju kod većine žena. Pretpostavljam da je to tvoje polip. Obično se pojave zbog hormona koji prate trudnoću(nije obavezno),ali nisu ništa što je zabrinjavajuće. Da li su ti radili HP(histopatološki pregled polipa)? Ako ti se polip pojavio na istom mestu na kome je i bio najverovatnije nisu uraidli uklanjanje kako treba. Gde si radila histeroskopiju? Sada kada ti ponovo urade histero moraćeš malo češće da ideš kod gin.(bar 2 puta godišnje).Čisto da pratiš da li i dalje ima neki polip.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od JollieBc 24/7/2015, 09:51

Radili su mi HP nalaz i sve je u redu.
Ne znam da li smem da spominjem nazive klinike , pa ako bude problem, izbrisacu odgovor v
Radila sam histero u Genesisu, i zaista su divni, samo pohvale za njih.
Hvala ti zvoncice za odgovor.
Divna si ljubav

JollieBc

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Polip Empty Re: Polip

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu