KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 19 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Sledeći

Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Akijeva 14/4/2013, 22:00

Ema78 ::Ja imam iskustvo rodjene sestre, i vise nista mi ne treba od toga... Wink

Ema, izvini, ja sad upadam na tvoje strane ko padobranac, ali čitam i evo ti i moje iskustvo, apartman u NF - NEPROCENJIVO, divno, vredi svaku paru, ne zbog mene, jer sam se ja naležala u NF po sobama i odeljenjima svim, nego zbog moje princeze! Sledeći put takođe uzimam, ali opet onaj gde delim sobu s nekim, da nisam sama (a ne želim uopšte da komentarišem kako su me sestre tretirale čim čuju apartman Laughing , a pogotovo što imam svog dr nisam imala ružnih situacija, jer mi je rekla da me niko drugi ne dira kad su vizite i tako je bilo, samo ona). Jedino da se spremiš na neonatologe, za njih nemam ništa lepo da kažem, ali se iskreno nadam da im je samo bio loš dan, da te ne gnjavim s mojom pričom, ipak smo ovde zbog tebe Wink



Ema78 ::31+2... ala vreme leti....
Kada se saberem, ja se ouzmem, jer shvatim da sam vise od pola trudnoce sama, i samo se zahvaljujem bogu sto je sve u redu, sto mi e treba nicija pomoc.

I ja sve sama, a najteže mi je bilo kad po ceo dan ležim sama, a muka mi je da umrem. Baš mi je falilo društva i pomoći, a onda kad mm dođe, jadnog ga ispreskačem i zaposlim ko hobotnica trči po stanu Embarassed

Bila sam malo zabrinuta ova dva dana, bebac bas bio miram, samo sam tu i tamo osecala pokrete, vec sam bila na granici da zovem dr'a, i jutros me je bukvalno probudilo njegovo sutiranje... nikada pre mi se to nije desilo... kao da je nogom ili rukom prevlacio po unutrasnjosti mog stomaka... fenomenalan osecaj.

Very Happy Da sve bebe su različite, moja je baš bila mirna i malo malo pa me štrecne, pa onda bubne, kao da mi kaže, aha tu sam samo sam te zekila.

Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 14/4/2013, 22:17

Počelo jutarnje buđenje osmeh srce Sad će i noću yes
Ljubim vas usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/4/2013, 23:11

Akijeva, ja isto razmisljam o aprtmanu, dvokrevetnom, ali zbog wc'a, mada sam i ja bila po sobama u NF, ne mogu nista lose da kazem, a dnevnom bolnicom sam odusevljena.U sustini, moja sestra je lose prosla na samom porodjaju, jer nije htela da saradjuje, nije znala disanje, nego je bila u fazonu- to ce priroda da sredi...Jeste mi sestra, al je luda za sve pare.Ima tu jos toga, ali ajde...

Mirjana, ne znam sta da ti kazem za spavanje... mene nocu boli zucna kesa i muci me kiselina, vise ne spavam nego sto spavam...Bebac je jos uvek nocu miran, najaktivniji je predvece...Doduse, mene je moje matoro pseto izdresiralo na nocna budjenja, bebu barem necu morati u park da vodim da kaki... Very Happy

Inace, sada sam bila sat i po u setnji sakucama, ala mirisu tresnje kod nas u parku...i ne da je prijalo, nego...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 15/4/2013, 08:27

15.6.2013
http://www.wunschkinder.net/interaktiv/schwangerschaftskalender/index.php?neu=x&tag=22&monat=09&jahr=12&ab=pu&zyklus=0

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 15/4/2013, 08:45

EMA kako ces ti kad se Petar rodi sa psima u Park ti rece nesto o 5 spratu bez lifta Rolling Eyes Sad
Ili ce ti TM biti tu

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 15/4/2013, 17:21

Kako Vena EMA ?

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 15/4/2013, 19:09

Kako cemo da se organizujemo s psima pojma nemam, ali one su jako dobre i poslusne, tako da sa njima nemam problema...malo ce biti cupavo sa starijim psom, zbog njenih godina, ali sta je tu je...Jutarnja setnja nece biti problem , ici cemo svi zajedno napolje, problem ce biti vecernja setnja, kada mm nije tu... ali, videcemo, verovatno cu zamoliti komsinicu da ih proseta kada seta i svoje pse.

Lift nemamo pa nemamo, tu nista ne mogu da promenim, nosicu bebu i stvari gore dole,vec sam dobro utrenirana.

A za venu, nisam sigurna da li je vena... ne secam se da sam se udarila, malo me taj list boli i modrica je horizontalna, ne vertikalna...za sada sam samo malo umorna, ali ok... mm se vraca u sredu ili cetvrtak, pa cu da mu kukam na sav glas...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od nena beba 15/4/2013, 22:21

Ema ja samo da potisem slojevi. I moje iskustvo je super sa apartmanima za dve osobe i pre i posle porodjaja u frontu. Pre svega zbog kupatila.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 15/4/2013, 22:35

Mozda ti puko kapilar meni tako puknu horizotalno ponekad

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od noja 20/4/2013, 00:07

Ema sad sam razmisljala o kucama,
ja jedno desetak dana posle porodjaja
nisam izbijala iz kuce, znaci ni nos, bilo je prehladno debeli minus.

Ti gledaj da se organizujes oko pasa, da nebi posle bilo nervoze,
mozda najbolje da ih u pocetku date nekom na cuvanje,
da nepadne na tebe i setnja,

Bilo bi super da imate svoje dvoriste ili da ti je mm cesce kod kuce u pocetku,
A posle je laganica kad se ustosite !

Otprilike sisali, cedili smo se na tri sata ...
A to znaci da moras i sebi skuvati nesto lepo
Nocni nam je u prva tri meseca bio 12h,3h,6h,9h...pa u krug...
a tako su ih hranili i u porodilistu

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 20/4/2013, 20:14

Videcemo oko organizacije sa kucama, ali nema sanse da se odvojimo od njih, ipak su deo porodice, a i stariji pas zahteva posebnu paznju oko ishrane, tako da bi za nju bilo mucenje da je damo nekom.Mm ne planira putovanja preko leta, pa se nadam da cemo se do jeseni lepo uhodati, imamo par meseci da vezbmo. Very Happy A sta cemo kada mm bude na sluzbenom putu, ne znam...

Kuvanje nije problem, mm odlicno zna da kuva, samo sto ce morati da se podseti kako se to radi... al, visa sila, morace...Ili ce da cuva bebu, ili ce da kuva, ne znam sta ce mu se vise svideti...A i ja sam se poprilicno izvestila, pa skuvam rucak za najvise sat vremena...

Inace, radna akcija u stanu pocinje u sredu, danas smo kupili deo stvari koje su potrebne za kupatilo, i koliko se radujem, toliko me hvata i muka kada pomislim na lom.
Od mene za sada toliko...

Ljubim vas sve...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 22/4/2013, 20:19

MM otisao da dokupi stvari za kupatilo, ja nisam imala snage... a uzivam da kupujem te "muske" stvari, nije me za dzaba tata zvao tatin sin...Izmedju kupovine cipela i cigli, uvek sam birala cigle...

Inace, ovih dana mi se smenjuju dobri i losi dani... danas sam bas bezveze, ali sam zato juce jurcala po sestalistu na Savi samo tako...otoci manji, kiseline skoro i da nema, tu i tamo se javi mucnina, pospanost vec standarno...

Petar ispituje maksimalnu pkretljivost mog stomaka, kao i mogucnost dislociranja unutrasnjih organa. Cini mi se da mi je zeludac nabio u nos ( mada nema kiseline), jetra i zucna kesa su promenile strane sa slezinom, srce mi je jjos uvek u grudnom kosu, ali za besiku nisam sigurna u kom delu tela je trenutno. Ne znam da li se okrece ili ne, sta radi, ali da mi se cini da je 8. putnik, na to pomislim svako malo.

Ne mogu da docekam kontrolu za nedelju dana, bas me zanima u kom polozaju ce biti...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 22/4/2013, 21:00

Ipak ti pred spavanje lampu na stomak

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 22/4/2013, 22:32

Ema78 ::

Mirjana, ne znam sta da ti kazem za spavanje...mene je moje matoro pseto izdresiralo na nocna budjenja, bebu barem necu morati u park da vodim da kaki... Very Happy

lol! lol! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 23/4/2013, 02:51

Mirjana, ako ti je lakse, sada me je probudilo opet matoro pseto, koje je tako prdnulo, da smo momentalno poskakali i mm i ja... a Petar je nastavio zurku , tako sto se igra mojom zucnom kesom ili kojim god organom koji je nagurao tamo gde mu mesto nije...

Mozda bi trebalo da patentiram ovo nocno budjenje, da imam neku vajdu od toga...

Leno, ma na usi ima da ga rodim ako treba, samo da me puste da spavam makar dva sata u normalnom polozaju...

Ljubim vas sve...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 23/4/2013, 08:31

Hvala ti sto mi ulepsa jutro crce od smeha Jel vom PSI spavaju u vasoj sobi? lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 23/4/2013, 11:18

Stariji pas spava tamo gde ja spavam,tako da je to sada spavaca soba,a a ako sam slucajno u dnevnoj, ona je pored mene. Mladja spava uglavnom u dnevnoj, ali , od kako sam pocela malo vise da pokazujem znake trudnoce, i ona je non stop pored mene. Kada dodje beba , samo cemo da napravimo novi razmestaj, velika nam je spavaca soba, pa cemo stati svi...a nemam nameru da ih izbacujem iz sobe, ova mala ionako retko tu spava, sada ce jos i leto, eto nje na terasi, a za stariju cemo samo da pomerimo njen krevet( ima veliki jastuk, za pse) pa ga pomeramo po potrebi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 24/4/2013, 11:52

Da ti mahnem draga još malo je ostalo blizi se polako ff
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 25/4/2013, 14:22

EMA kako se boris borba boks zagrljaj

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 25/4/2013, 17:42

Juce su nam majstori razrusili celo kupatilo, ostala samo wc solja, za ne daj boze... Danas se postavljaju cevi, i struja, od sutra bi trebalo da se krene na malterisanje... U medjuvremenu se radi terasa...

I tak, ja pobegla od majstora kod babe, a sacekala me Farma, Veliki brat i neke cudne serije... evo me sada u svojoj divnoj ordinaciji, u potpunoj tisini...i osatcu do veceras...Inace, mislila sam da sam u zivotu svasta videla, ali ono sa Farme i VB nisam mogla ni da sanjam... moram negde na detoksikaciju...

Bebac se sutira, vrti, ko zna u kom je polozaju i on, a i moji organi... sve u svemu, jakooo sam umorna, ali prezivecu, pogotovu sto se mnogo radujem novom kupatili i novim plocicama na terasi...

Kada se sve zavrsi, prvo idem da kupim cvece za terasu i prvo cu nju da sredim... d

Nadam se samo da Petar nece da porani, da imamo dovoljno vremena da sve zavrsimo...

Inace, majstori su uvidjajni, jasno im je da nam vreme klizi, pa ce raditi i vikendom i za 1. i 2. maj, samo nece za Uskrs, mada se ja sve nadam da ce zavrsiti do tada...Sanse jesu male, ali nije nemoguce...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 28/4/2013, 19:00

Drage moje, nemam puno vremena, tako da cu biti kratka...
U stanu mi je blagi haos, a majstori su vredni, gotovo je sa onim prljavim delom poslova. Ovih dana rade samo po par sati, jer mora da se suse sve te izolacije i cuda, ali se iskreno nadam da ce cel kupatilo biti gotovo do petka. Necemo moci da ga koristimo mozda dan dva po zavrsetku radova, dok se osuse sve fugne i cuda.

Inace, meni je kod bake ludo i nezaboravno... smenjuju se serije, VB, Farma... uzas... prolupacu nacisto....Mislim da sam za ova cetiri dana procital pet knjiga, sve novine... Net tamo jos uvek nemam, tako da sam dosla u izvidnicu kuci...Ljubim vas sve !!!

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 28/4/2013, 23:44

Ema, kupuj još knjiga sestro slatka
Ja gledala 2 dana VB i isto mi trebala detoksikacija lol! Da ne upoznah neke slučajeve po forumima, ne bi ni znala da postoje pre gledanja VB-a Shocked Ne bi to bila loša emisija da su u kući neki zaista bitni ljudi, ali ko zna da li bi gledanost bila zadovoljavajuća..verovatno ne.
Još malo pa ćeš uživati u terasi, cveću, novom kupatilu, a onda i mali Petar sa tobom osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 29/4/2013, 09:06

Renoviranje u toku likeit Sve će biti spremno i lepo za Petra yes Divno osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 1/5/2013, 11:48

Evo me opet kod kuce na kratko... sve ide svojim tokom, za sada po planu( videcemo kada pustimo vodu Laughing )... Da je lom jeste, ali ok, sredicemo.

Inace juce sam bila na konroli, sve je ok, samo sto je Petar u nekom cudnom polozaju, koso- karlicnom, i dalje se ne pomera iz njega, ali zato me sutira i rukama i nogama... DR kaze da ima jos vremena da se lepo postavi, ali opet, nije tako cesto da bebe budu u tom polozaju tako dugo...Pa, ako se ne okrene, ne gine mi CR...Bitno je da je sve u redu sa njim i sa mnom..
Sledeca kontrola za 3 nedelje...

Ljubim vas sve...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 3/5/2013, 19:08

Mama i tata sve da spreme za Petra pa dete hoće da dođe u novo hi hi pozzz i ljubac zagrljaj
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 19 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu