KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 11 od 25 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Sledeći

Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od BiKsi :) 28/1/2013, 17:50

Nek ti druga polovina bude jos laksa!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 28/1/2013, 20:45

Evo devojke, vratismo se sa uz pregleda potpuno zbunjeni... Pol bebe nismo videli, nece da se slika, ali se na srcu uocava " hiperehogena tacka", tj na zaliscima leve pretkomore. Srce je normalne velicine i funkcije, ritma, nema nikakvog patoloskog nalaza, sem te tacke... dr kaze da ne ocekuje nista posebno, ali da se ipak vidimo za dve nedelje, da ja u medjuvremenu uzmem upute za neonatologa kardiologa, pa ako se to ne povuce da se javim U Tirsovu.
Za dve nedelje bi trebalo da uradim i OGTT, za to mi je rekao da uzmem uput i da odem u NF, dnevnu bolnicu, da im je to sad lepo sredjeno. To sam ocekivala, ali da nesto sa bebom nije u redu to nisam ocekivala. Ustvari, mi ne znamo da li je ili nije u redu, posto ne znamo sta je to sto se vidi.
I tako, malo smo potisteni,mada se oboje trudimo da budemo otimisti...Naravno, zvala sam i svog starog ginekologa, on kaze da tako nesto nikada nije video u karijeri, a i prosle nedelje kod njega na uz toga nije bilo.

A bebac se rita, mislim i da stuca, ne znam da li je to sto osecam to...
Sva sreca pa u sredu idem po doznake, ako budem dovoljno kukala uzecu i sve te upute.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 28/1/2013, 23:09

Ema, mislim da nije ništa za brigu, ali ti to svakako proveri na drugom UZ aparatu i kod drugog dr.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 30/1/2013, 12:44

Ema, nadam se da nije ništa ozbiljno i da se na sledećem uz neće ni videti zagrljaj Morate se malko strpeti do tad, ali videćeš da će sledeći uz biti odličan i da je bekana sasvim dobro c
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 30/1/2013, 18:09

Hvala devojke, i ja se nadam... pogotovu sto sam konsultovala neke lekare, niko ne zna sta bi to moglo da bude, ipak je to posao za kardiologa, ili kako se vec ta specijalizacija zove... sada nam preostaje samo da cekamo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od KoMetaK 30/1/2013, 22:59

Ema, nadam se da nije nista strasno, citala sam da moze da se vidi na UZ problem i da ga nema vec na sledecm. A ti probaj da se opustis maksimalno i da ne razmisljas i opterecujes se svim yes e i svacime.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od noja 30/1/2013, 23:27

ema samo misli na svoju bebicu osmeh srce
uf ne znam ja bi isla vec sutrs kod strucnog kardiolga
nebi cekala mesec dana jer mislim da bi poludela ali.totalno.
mi danas diplomirali tako da sad imam predsednicku diplomu
idemo na kontrolu za dobl test za nedelju i po Very Happy nadam se da ce sve biti.ok
ljubim debele
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 31/1/2013, 09:59

Dobro jutro i ovde...

Ja danas idem po doznaku za otvaranje trudnickog, pa cu probati da uzmem i upute za NF i Tirsovu, ne bi trebalo da prave problem. Koliko god da se trudim da budem optimista, ubija me medicinsko znanje...Od ponedejka do sada, vec sam se ukocila, buknula kandida, ekcemi i sl ... MM radi po ceo dan, ja sam isto na poslu, sa jedne strane je super, ne stizemo da mislimo na problem, a sa druge bi mi znacilo da je tu... Cini mi se da sam izgubila i apetit, i samo mi jos to fali...sve u svemu, drzim se ja nekako, ali mi ta 26. fbruar deluje kao da je za 10 godina, a znam da mogu samo da cekam i da se nadam da je sve ok.

Javljam sta sam uradila.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od zoxa 31/1/2013, 10:13

Razumijem kako je kad ti kazu dr tako nesto, prosli smo nedavno losu fazu isprepadala se posteno i na kraju sve ok sa bebom. Zato potrazi jos neko misljenje, s obzirom da si med radnik znas da crno nije uvijek nuzno crno.
Pozdrav i drzim fige da sve bude ok!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 31/1/2013, 20:28

Danas sam konacno zavrsila sve oko zkazivanja, uputa i sl... Dr u dz mi je isto odgovorila da je najverovatnije u pitanju usputni nalaz, ali da bi ipak trebalo da se uradi fetalni ehokardiogram, ili ti uz bebinog srca, u Tirskovoj, sto zbog opreme koju imaju, sto zbog kadra, tj malo je kardiologa kojima je uza specijalnost bas urodjene srcane mane.

Sutra cu verovatno ici u Klinicki centar, na ortopediju, da dobijem misljenje da li je epidural kontraindikovan u mom slucaju, zbog problema sa kicmom. Ako jeste, ima da se zanesvestim...ja bas racunala na to.

Moram samo da vidim gde je tacno ortopedija, koliko se secam, nije bas u samoj zgradi Klinickog centra.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od malaplava 31/1/2013, 21:03

Ema78 ::Danas sam konacno zavrsila sve oko zkazivanja, uputa i sl... Dr u dz mi je isto odgovorila da je najverovatnije u pitanju usputni nalaz, ali da bi ipak trebalo da se uradi fetalni ehokardiogram, ili ti uz bebinog srca, u Tirskovoj, sto zbog opreme koju imaju, sto zbog kadra, tj malo je kardiologa kojima je uza specijalnost bas urodjene srcane mane.

Sutra cu verovatno ici u Klinicki centar, na ortopediju, da dobijem misljenje da li je epidural kontraindikovan u mom slucaju, zbog problema sa kicmom. Ako jeste, ima da se zanesvestim...ja bas racunala na to.

Moram samo da vidim gde je tacno ortopedija, koliko se secam, nije bas u samoj zgradi Klinickog centra.

molitva
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od maki79 1/2/2013, 18:54

Ema ortopedija ti je malo ispod klinickog centra tj sa leve strane u odnosu na visegradsku kad krenes iz klinickog na dole. Brat od mm radi tamo pa ako ti nesto kojim slucajem treba ti javi na pp da urgiramo.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 1/2/2013, 18:58

Mak,ihvala, sta bih ja bez tebe.
osmeh srce
Danas sam zvala, treba da se javim na Polikliniku, tacno znam gde je to, prekoputa KCS. Veoma ljubazna sestra mi je odgovorila da trudnicama ne zakazuju, da dodjem kada mogu i ako je to prepodnevnim satima potrazim nacelnicu, da bi trebalo ona da me primi. Samo mi treba uput iz dz, a to imam, i ne verujed a ce biti poblema.

Ko kaze da nase zdravstvo ne valja! navijacica
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 3/2/2013, 13:11

Evo mene ponovo...
Mnogo se bolje osecam, posto sam saznala da ti hiperehogeni fokusi ne znace nista posebno, ali da se prate. Doduse, u malom procentu slucajeva jesu problem, ali necu da razmisljamu tom smeru.

Sutra cu se potruditi da odem do ortopeda, da vidim kako stvari stoje sa mojojm kicmom. Jetse da nemam noviji snimak, ali bi i ovo sto imam trebalo da posluzi... A da boli, boli, samo sto ne zelim da pijem lekove...Ne znam da li me boli zato sto ne vezbam ili zbog sve veceg pritiska stomaka na kicmu...verovatno oba...

A izgleda da mi moja IR pravi zurku... cim sam ispala iz rezima pravilne ishrane, sve mi se poremetilo, pocela sam da zudim za slatkisima, za palacinkama, keksom...sva sreca pa za 10 dana radim OGTT, bas me interesuje sta ce se desiti.

Eto, malo sam podelila svoje misli sa vama...a sada odoh da nadoknadim sve sto jutros nisam uradila jer sam spavala do podne...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 3/2/2013, 15:52

Ema, malo i ja da virnem ovdje. Bas me interesuje sta ce ti reci za kicmu i epidural.
I ja sam isto uradila sa svojom IR...ipak se ne treba saliti.

usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 3/2/2013, 17:40

Marija, i mene zivo zanima. A sa druge strane, koliko li zena ima slican problem kao ja, a i ne zna, pa epidural prodje bez problema. Ne znam tacno izmedju kojih prsljenova se daje epi, ja imam problem sa L4 i L5, tu su mi malo slepljeni, a na S1 ( trticna kost) imam neku spinu bifidu, koja mi pritiska nerve i pravi problem sa nogama...ali mislim da je i suvise nisko da bi bio problem epidural...drugo je sto imam problem da ustanem, sednem,sada vec i stojim...

Ako se nakanim sutra ujutru, otci cu do ortopeda,mozda moze i neki savet da mi da kako da sada sebi olaksam, jer ne bih da pijem lekove, a za vezbanje sam previse umorna...

Pozz za Podgoricu, ne secam se kada sam poslednji put bila tamo...a deda mi je poreklom iz CG, cak i neko imanje imamo tamo, ali to tata obilazi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 3/2/2013, 21:32

E javi sta ce reci, ja imam skoliozu pa me interesuje sve oko kicme i epidurala...ovdje lupaju epidural kako stignu, ali mene strah od toga.
Mozda bi ti sada neka fizikalna pomogla, da ti olaksa, jer do porodjaja ima da te stegne ako je sad vec pocelo. Mada ne pora nista da znaci...

A na kraju svi imamo brdjanske krvi Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 6/2/2013, 15:09

Evo me... bila sam kod ortopeda, na klinickom, bila je manja guzva nego na poliklinici, i odmah su me primili. U ustini, epi nije kontraindikovan, taj deo kicme gde se daje je ok, ali problem je trticna kost i prvi prsljen iznad nje. To je ono sto me boli i sto mi pravi probleme. Za to mi je preproruceno mirovanje i analgetici po potrebi. Od mirovanja nista, meni vise prija kada setam ili radim lagane vezbe .Ali, nije lose da imam takav savet, jer u petak idem na komisiju zbog bolovanja.

Pisala sam na jutrima, stigla mi je i beluga jastuk, videcemo da li vredi 2500 din. U petak idem na komisiju, i da pokupim uput za bolnicu, zbog OGTT, to me ceka sledece nedelje...

Bebac je ovih dana nesto miran, osetim ga tu i tamo, ali mi vise ne bombarduje jajnik...

Eto, to je za sada sve, pozz svima !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 6/2/2013, 17:08

Znaci da ces moci epi? Very Happy Super
A za odmaranje ne znam, najbolje ti znas kako ti prija, ali se isto pazi.
A beban se mozda malo okrenuo pa ne lupa jajnik? cvet
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 6/2/2013, 17:26

Marija, ne znam sta da ti kazem po pitanju tog mirovanja...najvise me boli kada sedim ili lezim...boli i dok hodam, ustvari vise zateze, tako da pretpostavljam da ce se bol samo pojacavati kako trudnoca bude napredovala. Ne smem ni da pomislim sta bi bilo da nisam vezbala pre trudnoce i ojacala ledja. Za sada cesto setam sa psima, svuda idem gradskim prevozom, i jos uvek po kuci radim sve sama, tu i tamo se malo rasteglem...bol je sasvim podnosljiva. A dok sam bila kod mojih , tih tri nedelje nisam radila skoro nista... e to je bilo nepodnosljivo....

Sto se okretanja bebe tice,jeste se okrenuo, glavica mu je na dole, a prvo je bila sa leve strane.Mozda je cak okrenut i ledjima mom stomaku, jer mi je stomak tvrd. A posto sumu noge uvek prekrstene, verovatno me ne kaci vise po organima. Osetim samo ponekad nesto za sta mislim da je stucanje...Tebalo bi sledece nedelje da idem na UZ, pa cu javiti sta se desava.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 6/2/2013, 17:36

Vazi, cuvaj se usne i jedan za bebana usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od BiKsi :) 6/2/2013, 20:04

Beluga vredi svake pare, reče svaka trudnica koja ga je imala!

Znači može epidural, bravo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 8/2/2013, 08:31

Emo čuvaj se draga i misli samo na bebana,ne brini se on je jak i srculence je zasigurno ok,samo polako i bravo za epidural.
ljubim te draga usne i malog bebana takođe usne
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 10/2/2013, 17:32

Prosto mi je neverovatno kada pogledam svoj tiker i vidim da guram vec 22 nedelje...Ponekad se osecam bas kao prava trudnica, a ponekad kao ona stara ja... Osim sto me muci kandida, i malo sinusi, sve ostalo je ok...

Sto se tice bebinog srca, u utorak idem na kontrolu kod mog dr-a, ali bez obzira sta on kaze, ici cu i 26.02. u Tirsovu. Nadam se najboljem, da to nije nista strasno...ne bi bilo fer da bude...

Odlucili smo da od marta polako krenemo da prikupljamo informacije i stvari za bebu,mada sam bila planirala da cim saznam pol polako krenem u akciju. Ali, posto je sve u sveri nagadjanja, jeste decak nije decak, odlaze se do daljnjeg trosenje para...

Bebac je malo miran, malo nemiran,kako kada... Ne znam sta tacno radi tamo unutra, ali me ne sutrira kao pre...kao da vise stuca...

U utorak radim OGTT, u NF, pa cu javiti kako sam prosla i koliko sam slatka !!!! sunny
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 10/2/2013, 17:41

Ema draga cekamo rezultate i mazimo bebca, bice se ok, samo da nas pusti da
saznamo je li on ili ona Very Happy usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - EMA78-trudnicki dnevnik - Page 11 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 25 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu