KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dokumentacija za pasoš

4 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Dokumentacija za pasoš

Počalji od nena beba 20/6/2012, 15:44

ne nadjoh slicnu temu (izvin'te me ako nisam videla)... a treba da vadimo pasose...
znam da sa njima treba u sup da se slikaju ali sta jos treba poneti sem drzavljanstva?
jel neko skoro vadio?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od Simona 20/6/2012, 15:49

Ne znam odgovore, ali praticu temu posto ce i nama trebati, uskoro nadam se... tj kad usvajanje bude konacno. Znate li koliko se sada ceka na pasos? Nama je i taj rok vazan... Ako bi konacno usvajanje bilo skorije i brzo se zavrsavaju pasosi mozda ima nade da idemo negde ove godine...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od nena beba 20/6/2012, 16:21

pa ja se nadamaonih standardnih 15 dana
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od tuli 20/6/2012, 18:12

http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/putne-isprave.h


Neno, ovako je lakše nego da prepričavam. Mi smo vadili Nikiti, pre par meseci,prosto neverovatno ali ništa lakše i brže nisam uradila. Za 7. dana gotovo, još nas pitaju gde ste ranije Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od key 20/6/2012, 22:02

juce predali...predaje se samo izvod iz knjige rodjenih.oni su ih tamo slikali.taksa je 2000din.gotovo za 7 dana.i moraju da budu prisutna oba roditelja..
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od nena beba 21/6/2012, 11:35

super key!
al kako onda oni pisu da treba i drzavljanstvo:
"ИЗДАВАЊЕ ПАСОША МАЛОЛЕТНОМ ЛИЦУ

По Закону о путним исправама не постоји могућност уписивања детета у биометријски пасош родитељa.

Рок важења пасоша за малолетна лица

Законом о измени Закона о путним исправама, објављеним у "Службеном гласнику Р Србије" бр.104 од 16. 12. 2009. године, малолетним лицима пасош се издаје са роком и то:
Лицима млађим од 3 године живота пасош се издаје са роком важења од 3 године
Лицима од 3 до 14 година живота пасош се издаје са роком важења од 5 година.
Осталој категорији лица, старијој од 14 године живота пасош се издаје са роком важења од 10 година

Захтев за издавање пасоша за малолетно лице подноси један од родитеља уз писмену сагласност другог родитеља (оверена у суду или општини, или уколико је други родитељ лично присутан, сагласност се даје само потписивањем на захтеву ), односно други законски заступник или старатељ, при чему је неопходно приложити следећа документа:
важећу личну карту или другу исправу из које се може утврдити идентитет подносиоца захтева,
уверење о држављанству Републике Србије - само код првог издавања биометријског пасоша
пасош чији је рок важења истекао или који не може служити својој намени,
није обавезно, али се по жељи грађана може приложити и фотографија величине 50х50мм ("en face", на једнобојној сивој позадини)
друге јавне исправе којима се доказују подаци из захтева - уколико за то постоји потреба ( нпр. Извод из матичне књиге рођених, и др.)
доказ о уплаћеној накнади за образац пасоша
за хитне случајеве – доказ који потврђује разлог хитности поступка ( у писаној форми)

НАПОМЕНА:
– малолетна лица морају имати пријављено пребивалиште у полицијској управи - станици на чијој територији живе."-kod nas to nije slucaj!

elem, bas ga zakomplikovase, te moze ovo ako hocete , te moze a ne mora ono, kay je to jednostavnije rekla :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od key 21/6/2012, 15:31

pise tako,ali na izvodu iz knjige rodjenih ima rubrika gde pise-drzavljanstvo- Srbija,pa zato ne traze..isto sam i ja pitala i zvala sup,pa su mi i oni potvrdili. mi smo predali u supu Savski venac,a zivimo na Vozdovcu...nisu nam pravili problem.zakazala sam putem sms-a.tada se ne cek na salteru,nego se predaju dokumenta u kancelariji i nema guzve.
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od Simona 21/6/2012, 15:37

key ::juce predali...predaje se samo izvod iz knjige rodjenih.oni su ih tamo slikali.taksa je 2000din.gotovo za 7 dana.i moraju da budu prisutna oba roditelja..

Divno! Hvala... Pretpostavljam kad mi konacno usvojimo dete da je prvi dokument koji dobijemo novi izvod iz maticne knjige rodjenih i ako je samo to, odmah mozemo da vadimo pasos... samo da bude u neko dogledno vreme da mozemo na odmor molitva
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dokumentacija za pasoš Empty Re: Dokumentacija za pasoš

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu