KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

+3
TetaSneki
terka
HappyGirl
7 posters

Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 28/1/2008, 23:25

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Jajnici-v
Sumnjate da imate problem sa jajnicima zbog hormona. Odgovorite na sledeća pitanja i pročitajte šta savetuju stručnjaci.

- Obilne i/ili neredovne menstruacije
- Masna koža
- Razdražljivost pre menstruacije

Ako za vas važi više od jednog od navedenih iskaza, možda vam jajnici nisu dovoljno aktivni. U njima ne sazrevaju samo jajne ćelije, već i polni hormoni: estrogeni, progesteron i u malim količinama testosteron.
Što je žena starija, jajnici teže održavaju hormonsku ravnotežu.
Naročito u početku menopauze ovaj poremećaj može da izazove menstrualne tegobe i promene raspoloženja.

Manje šećera!

Izbegavajte slatku hranu i piće, da nadbubrežna žlezda ne bi morala da proizvodi toliko insulina. Insulin podstiče stvaranje testosterona, koji narušava hormonsku ravnotežu.

Usklađen rad žlezda važan je za zdravlje
Pet glavnih žlezda u organizmu proizvode hormone od kojih zavise funkcije od vitalnog značaja. Ako neka od njih proizvodi nedovoljno ili previše hormona, brzo se javljaju tegobe. Rad ostalih žlezda takođe može da se poremeti, budući da žlezde utiču jedne na druge.

Soja - neagresivno sredstvo

Izoflavoni iz soje se vezuju za ćelije sluzokože materice i regulišu preteran rast sluzokože. Jedna čaša sojinog mleka ili jedna porcija sojinih zrna ili tofua dnevno ublažavaju menstrualne tegobe. I druge mahunarke, voće i povrće bogati su izoflavonima.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od terka 30/1/2008, 14:45

Meni su koza lica i kosa prilicno masni,cesto mi iskoce bubuljice i miteseri.Nisam znala da hrana koja sadrzi secer moze lose da utice na jajnike.Hitno smanjujem secer,probacu sa suvim vocem i medom.
terka
terka

Broj poruka : 271
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od TetaSneki 30/1/2008, 20:27

Samo da dodam da ko nije probao sojino mleko, da obavezno proba. Meni se ukus jako dopada i primetila sam da mom organizmu više prija od običnog mleka. Možete da ga kupite u prodavnicama zdrave hrane, u prahu. Super je, a i zdravo je :)
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 30/1/2008, 20:40

Terka to ti je dobra odluka i meni su rekli da šećer odmah zabatalim, a med i suvo voće su prava alternativa. Evo ovde možeš još nešto da pročitaš možda ti bude od neke koristi https://kutak.forumotion.com/zenski-sterilitet-f4/pcos-sindrom-policistienih-jajnika-t167.htm
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 30/1/2008, 20:44

TetaSneki ::Samo da dodam da ko nije probao sojino mleko, da obavezno proba. Meni se ukus jako dopada i primetila sam da mom organizmu više prija od običnog mleka. Možete da ga kupite u prodavnicama zdrave hrane, u prahu. Super je, a i zdravo je :)

Znači Sneki ja se davim u sojinom mleku, pogotovo onom makedonskom sojinom sa ukusom vanile as
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od nadalina 31/1/2008, 10:15

Ja ne volim slatkise, ali sto volem sojino mleko sa posnim keksom, uh, uh, kad postim to je prava poslastica...Kad se ne posti, moze i plazma, bevita...
Dobro je ono obogaceno kalcijumom, jer ga sama soja inace nema...
A sojino mleko po nekad stavim i u kafu... Odusevila sam se kad sam to videla u jednom manastiru - monasi nam skuvali kafu, pa nas ponudili i sojinim mlekom , da dodamo... Prelepo! g

Prijatno!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 1/2/2008, 22:33

nadalina ::Ja ne volim slatkise, ali sto volem sojino mleko sa posnim keksom, uh, uh, kad postim to je prava poslastica... Prelepo! g

Prijatno!

Će da probamo! igra usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od terka 1/2/2008, 22:41

Ja bih bas da probam to sa sojom,a zar ona ne povecava estrogen?To bi mogao da bude problem ako se neko pati sa cistama,tako da nisam bas sigurna... zbunjen
terka
terka

Broj poruka : 271
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 1/2/2008, 22:47

Ma draga šolja sojinog mleka neće škoditi nikome.Posluži se slobodno, imam drugarice koje jedu po 100, 200 grama čokolade dnevno pa se uopšte ne sekiraju a zašto bi mi zbog sojinog mleka Rolling Eyes Ajd prijatno! Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od terka 2/2/2008, 13:23

E a sad drugo pitanje :?: Izvin`te ako sam malo dosadna al` meni mozak radi 300 na sat i stalno nesto racuna i kombinuje :idea:
Da li u vreme ovulacije ima nesto prirodno da pomogne da folikul pukne i onda da se omeksa opna jajne celije da se pomogne spermatozoid .Meni se sve cini da sam negde citala za maslinovo ulje samo ne znam kol`ko da ga uzimam.
A kad vec pomenu cokoladu,joj sto je voleeem,samo kad je pojedem,sutradan mi se lice ospe k`o kod pubertetlije!
terka
terka

Broj poruka : 271
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od HappyGirl 4/2/2008, 09:56

Eh ta čokolada , pa nije džabe nazvana slatki greh Laughing
Terka možeš da sipaš u salatu umesto suncokretovog rafinisanog i mislim da je to ok. A ako ti to baš nije rešenje onda uzmi jednu supenu kašiku maslinovog ulja.
Samo da napomenem jer dosta pišemo o maslinovom ulju, vodite računa kad kupujetem ulje da se ne prevarite pa kupite od maslinovih komina tj.ostataka od masline posle ceđenja. Jeste jeftinije ali je manje kvalitetno!
Terka ajd hrabro napred! :aa12:
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od Botox 23/8/2011, 22:05

pa ja imam sva tri simptoma...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od missile 12/4/2013, 12:11

Bojana86 ::pa ja imam sva tri simptoma...
...i spontana trudnoća i ovaj mali dasa sa avatara kao rezultat! Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od sanja 73 24/3/2016, 10:47

Samo da se potsetimo malo nije na odmet
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima Empty Re: Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu