KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Setnja

5 posters

Ići dole

Setnja Empty Setnja

Počalji od Jelence 23/1/2008, 22:55

Šetnja doprinosi zdravlju

Šetnja može da pomogne ljudima da smršaju posebno ako pritom koriste pedometar na osnovu koga će odrediti da li su dovoljno prepešačili, objavili su američki naučnici. Stručni tim s Univerziteta u Mičigenu zaključio je da osobe koje svakog dana provedu 20 do 40 minuta u šetnji ne mogu mnogo da izgube na težini, ali je mnogo važnije da je ne povećavaju. „Sa povećanjem fizičke aktivnosti može se očekivati i određeni zdravstveni napredak u oblastima gde je težina veoma bitan faktor”, rekla je Kerolajn Ričardson koja je predvodila istraživanje. „Veća fizička aktivnost umanjuje rizik od kardiovaskularnih bolesti, smanjuje krvni pritisak i pomaže razmenu materija u mišićima prilikom dijete”, objasnila je Ričardson. Istraživanje je obuhvatilo 307 muškaraca i žena koji su nosili pedometar od četiri nedelje do godinu dana. U celoj grupi ispitanika prosečan gubitak težine iznosio je oko 50 grama nedeljno, što je na godišnjem nivou iznosilo 2,25 kilograma. Pored toga, ispitanici su posle godinu dana mogli da povećaju dnevne šetnje za 2.000 do 4.000 koraka. Za prosečnu osobu 2.000 koraka je oko 600 metara. (RTS)
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od HappyGirl 25/1/2008, 08:43

Šetnja je zakon! as Od šetnje imamo višestruke koristi, samo šteta što je skoro niko ne upražnjava.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od Jelence 25/1/2008, 13:31

A draga moja ja sam ti pasionirani setac i to na duge staze,cak sam i muzica zarazila kad ne igra fudbal(kao sad i on voli Wink ) da se setamo,a ja posto to radim dugi niz godina nagarim on covek odlepi Very Happy ,kaze aman stedi malo te noge.
Stvarno milsim da je setnja ZAKON king
Svi u setnju,pa da vidis zdravlja lol!
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od TetaSneki 25/1/2008, 16:10

I ja obožavam da se šetem i šetnja ne može nikad da me umori. Mogu kilometre da pređem. Doduše te kilometre retko prelazim Embarassed , ali se trudim da svaki dan prepešačim bar jednu autobusku stanicu. yes
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od Ma'at 12/9/2011, 21:46

Vidim da tema pade u zaborav. Valjda nije bilo mnogo setaca na kutku... Sad

Evo ja sam jedna od onih koje dosta pesace, al' moze i bolje yes . Radnim danima prakticno ne koristim prevoz (srecom pa mogu to sebi da dozvolim) i obicno provedem oko 1,15 -1,30 h u setnji dnevno.

Vikendom imam nesto vise vremena pa deo istog iskoristim za par sati setnje (oko 3,4 h) i zaista uzivam. Ukomponujem setnju sa jos nekim stvarima koje volim i osecam se tako da bih mogla da poletim smajli angel . Ali ne padobranom iz aviona, kao Nabla, pa da je instruktor najveci macan na kugli zemaljskoj lol! ... Mislim, macan - instruktor bi morao malko vise da se potrudi od toga sto ce mi uzeti novce, vezati me za sebe nekim kaisem (cime li vec) i spustiti sa oblaka na Zemlju Wink Laughing.
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od ZarPtica 20/4/2012, 12:30

Sad videh ovu temu, pa da ostavim komentar i obnovim temu...

Svakodnevno setam sat vremena najmanje; A u toku smo sa nabavkom psa, te ce setnje biti i zabavnije. igra

ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Setnja Empty Re: Setnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu