KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dlakavost u trudnoći

+5
Ema78
Botox
Mirjana
Republica
lilly13
9 posters

Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Dlakavost u trudnoći

Počalji od lilly13 20/4/2012, 15:42

znam da naziv teme i nije baš nešto privlačan Rolling Eyes , ali ...

Danas sam primjetila onako malo duže i malo tamnije dlake ispod brade (na ''podbradku''), takođe sam primjetila da su mi na grudima i stomaku dlačice tamnije i gušće. affraid Sad ono što sam našla na netu je da je moguće da se to desi u trunoći.

Da li se to nekome desilo i šta ste radile po tom pitanju?
Šta mislite bi li se te dlake na licu mogle izbjeljivati?
Ginekolog mi je rekao da se ne farbam do 3. mjeseca, mada sam ja kontala da to ipak odradim nekim prirodnim bojama jer sam prilično sijeda i to se baš primjeti.

Iskustva i prijedlozi su dobrodošli
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Republica 20/4/2012, 15:47

heheh Lilly, deshava se.

Ja sam nakon prve trudnoce dobila po celom telu paperjaste dlacice.

Neshto se povuklo nakon porodjaja a neshto nije.

E sad nemoj farbati ,vec uzmi kanu za plavushe ili limunom izbeljuj.A tamo kad se porodish fala tehnologiji imash sad lasersko uklanjanje dlaka ...zaista efikasno.

Izdrzhi, sve je to u rok sluzhbe. Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Mirjana 6/5/2012, 19:00

I ja sam dobila dlačice na stomaku Shocked i baš sam se pitala u čemu je fora. Pomislila sam da je od stalnog mazanja.
Ja sam rešila da kažem kozmetičarki da mi i njih počupa. Jesu kratke i svetle, ali su guste i kad namažem stomak baš se vide...nervira me to.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od lilly13 7/5/2012, 10:23

neko ima mučnine, nekome dlačice budu rijeđe a nekome budu gušće (kao nama) - fuj
ono što sam ja uspjela naći je da te dlake ''viška'' valjda otpadnu nakon poroda i da ih ne treba tretirati.
Mene je lično strah da nešto radim po stomaku i grudima (čupanje, bijeljenje i sl), a opet ako bude porod CR oni će ih na stomaku obrijati prije poroda.
Nisam pametna Rolling Eyes
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Mirjana 7/5/2012, 10:30

Pa upravo tako, oni će ih brijati, a to mi baš ne treba. Ja sad kad odem na depilaciju da kažem ovoj da mi sve počupa. Samo ću ostaviti obrve i trepavice...i možda kosu, jer mi je i nje dosta lol! Ja se ne farbam godinama pa mi je kosa uvek kao svila, zdrava i živa kako kažu. E sada je preterano živa. Ne mogu da je zavežem ničim, jer za dva minuta ona isklizne iz svake šnale i gumice
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Botox 7/5/2012, 10:58

a meni se dlake proredile lol!
noge sam obrijala pre nedelju dana, i jos uvek ne moram da ih diram, ni ne vide se a i ne osete nesto pod rukom....
ja imam jednu teoriju king hahaha
paz' sad moju 'logiku'
mame koje nose decake su dlakavije jer muska beba = testosteron
dok kod mamika koje nose devojcice, obrnuto
znaci po toj teoriji ja nosim devojcicu Very Happy
p.s. nek me ne uzima niko za ozbiljno lol!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Mirjana 7/5/2012, 11:45

Pa, ne zvuči blesavo. Naprotiv yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od lilly13 7/5/2012, 11:59

Boki bilo je i takvih razmišljanja (jesu logična), ali u praksi nisu dokazana
Ostaje nam da čekamo pa da vidimo.
Pa eto bilo bi super kad bi nam se još neko javio pa da pratimo da li je dlakavost povezana sa polom.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Republica 7/5/2012, 12:03

Nisu dokazana ali evo ja sam rodila sina Very Happy

A vas cekamo cure...pa cemo da znati pali li to tako .
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od lilly13 2/7/2012, 14:54

''Drugi problem koji pogađa trudnice je pojačana dlakavost ( hipertrihoza ), koja moža biti izražena na licu, u predjelu bradavica dojki, donjem dijelu trbuha i stidnoj regiji. I ove promjene nestaju po porodu.''

kao da su mene opisali, utješno je što će nestati f , a nakn poroda ćemo vidjeti da li je tačno.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Ema78 2/12/2012, 19:29

Od svih dlaka, meni su najizrazenije promene na kosi...ja se ne farbam, imam bas jaku i gustu kosu, al sada je griva... ono sto je poludelo su dlake po nogama, mislim da su se duplirale, poludecu, ali zato dlake na licu imam utisak da su se proredile. Nausnice mi jesu i redje i bledje, a po bradi imam uobicajeno, mada primecujem neke svetle i dugacke, kada je to niklo, nemam pojma... A sto se tice dlacica po grudima, ja to lepo cupam, kada ih ima, a stomak ili sama izepiliram, ili kada idem na depilaciju nogu. Sto se tice pola bebe, imam utisak da je decak, ne znam zasto, a misljenja oko mene su podeljena...Moja mama i baka su ubedjene da je devojcica, kazu i da sam se prolepsala...pojma nemam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od nina :) 2/12/2012, 19:52

meni su isto dlake nastale posle vto i nikako nemogu da ih se oterasim imam ih po grudima okolo bradavica i na stomaku .na stomaku ih brijem kako kad jer nemogu da izdrzim depilatorom da ih cupam a na grudima sam ih jedno vreme cupala i pocele su da budu deblje i gusce i mm kaze da nediram nego sad sam usla u stos pa ih isecem grickalicom par puta godisnje taman da narastu velike jer meni ne smetaju jer nenosim izreze a mm kaze da nediram jer i njemu ne smetaju
ja sam mislila da samo mene to muci a eto i vas trudnice muci isto to
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Ema78 2/12/2012, 20:12

Nina, ja te dlacice na grudima imam ihaj, godinama vec...sada mi se nisu pojacavale, ostalo je isto, i mm je u fazonu da mu ne smeta, al ja to iscupam cim su dovoljno dugacke da mogu da ih uhvatim pincetom. Ne verujem da bilo sta mogu da povredim, jer dlaka raste iz koze, ne iz potkonog tkiva,a posto su od samog pocetka bil tamne i debele, jedina opcija je cupanje. a na stomaku mouda imam 5 debelih, pa se sa njima borim, ovako ili onako, a leti ih isdepiliram...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od nina :) 2/12/2012, 20:55

ema ja sam njih cupala jedno vreme pa odustala sad ih samo iseckam jer ih ima dosta pa poludim dok zavrsim a ovako mi brze ali znam nekad jednu da pocupam pa kasnije drugu posle par dana sve zavisi kako sam raspolozena u tom momentu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Ema78 2/12/2012, 23:28

Ja ih na svu srecu nemam dosta... a desava mi se da u nekom periodu budu skoro paperjaste, pa ih ne cackam...al sa nogama ne znam sta cu... meni jedino prija depilacija secernom pastom, a skupa je kao djavo, pa kombinujem zimi vosak, leti secernu pastu... al mislim da cu sada morati da pocnem samo sa pastom, jer kako je krenulo, bice dzungla uskoro...pasta mi skine sve, po poslednje , al vosak ne... inace ja imam jako svetlu kozu, a tamne dlake, ideanla sam za laser, ali nemam lovu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Tangerine 20/2/2013, 14:42

Ja sam imala te na stomaku, ali ostale su mi se stvarno proredile, na depilaciju sam isla u proseku jednom u mesec i po-dva, ali mi kozmeticarka nije dirala stomak jer kazu da ne valja zbog bebe. Vidis, padalo mi je na pamet da su zato i porasle jer ih inace skidamo voskom jednom mesecno.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od lilly13 20/2/2013, 15:11

evo da se i ja opet javim
ove dlačice po licu sam izbijelila kremom (samo jednom), a u toku trudnoće su nekako nestale, a ove ostale nisam dirala ali su se i one nekako smanjile
Nakon porođaja su se baš sve dlake prorijedile, kad sam išla na depilaciju nakon 2 mjeseca i kozmetičarka se čudila, ali eto.
Sad nekon 3 mjeseca nakon poroda sve se vratilo u normalu
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Ema78 20/2/2013, 17:17

Meni kosa i dalje buja, raste na sve strane, na nogama mi se proredile, kao i na rukama i licu... Sto se tice stomaka i depilacije u trudnoci, mozda samo izbegavati toppli vosak, jer ne vidim kako bi stetilo bebi...dlake rastu iz koze. a ispod koze ide potkozno tkivo, pa misici, pa stomacni omotac, pa materica, pa voda, pa beba...i da kozmeticarka bude nezna... Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 1/9/2013, 16:57

Po licu postajem vukodlak, mada je najkrivlji pronizon koji pijem, bar ja tako mislim. A bilo bi super da kasnije sve to samo spadne. Videcemo, vreme ce pokazati. U drugim regijama sam isto dlakava kao ranije. Prilicno sam ja jedan dlakav tip :), pa valjda dlake skontale da ne mogu biti vece i gusce nego pre.:)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od LaFolie 2/9/2013, 13:14

i meni je stomak kao kod majmunceta Shocked 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dlakavost u trudnoći Empty Re: Dlakavost u trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu