KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IUI dnevnici

+89
minaaa
noja
saska1
Anavi
blubej
menora72
ivi
djole42
bak
maus
bebko
zeljazeljena
ahosame
megica-pegica67
SannI-AlL
cicsa80
Smoki
dina
anak
lolipop
Vuchica
Revka
Gramatika
OKacica
laKole
Jelica
tetreb
dziga
fmala
Simona
heart84
dra00
dragmilk
medolino
MAAKKI
cekalica
M.
Ema78
InNaturaVeritas
mumka
lilly13
korpica
maki79
tuli
BiKsi :)
lilya
SSanja
jagodica bobica 79
grudva
makica1984
dragana76ns
*Maki*
Orline
marija13
Mali Princ
uplasena
mida
fili
Niny
JocY
buby
anna
Mika
Mirjana
agata
ananana
adriatika
Malina
Milijana
KoMetaK
Cupava
dr mali pariz
*AIDA*
maza1972
Nefertari
Bokicalepotica
gagax81
vašar
daco
dacca
MILICA77
Tinche
little monster
catherine290505
Zoka83
Masha UK
Anuska
nena beba
bokica
93 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Zoka83 15/11/2010, 21:38

Srecno Dacco!! srca igracice srca
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od dr mali pariz 15/11/2010, 22:28

Srećno Dacco! IUI dnevnici - Page 3 32796 IUI dnevnici - Page 3 32796 IUI dnevnici - Page 3 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od vašar 15/11/2010, 22:34

Srecno i od mene Very Happy b d b
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od gagax81 3/12/2010, 11:16

Dacco Jesi bila na kontroli kod dr? Sta je rekao?
Ja treba prvo da idem na jednodnevnu dijagnostiku polovinom Decembra pa ako je sve Ok uradice mi insemenaciju. Ne znam bas da li mogu da budem optimista?! Rolling Eyes
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Zoka83 4/12/2010, 00:07

gagax81 ::Dacco Jesi bila na kontroli kod dr? Sta je rekao?
Ja treba prvo da idem na jednodnevnu dijagnostiku polovinom Decembra pa ako je sve Ok uradice mi insemenaciju. Ne znam bas da li mogu da budem optimista?! Rolling Eyes

Gaga, ne vidim sto ne bi bila Very Happy
U svakom slucaju, ako prva ne uspe, uradice ti jos jednu ( sve je na uput, ne placa se), pa ako ni ona ne uspe ici ces na VTO. Mada imam oko sebe primera uspesnih inseminacija - iz 1. ili 2. puta. Jeste manja verovatnoca, ali desava se osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od gagax81 4/12/2010, 16:03

Hvala Zoko, malo si mi unela optimizma! osmeh srce
Ja sam ubedjena da ce mi uspeti ali sam uglavnom cula da insemenacija retko kad uspe pa sam se nesto rastuzila Crying or Very sad
Ali ako se pokaze da je samnom sve Ok (kod mm los spermogarm) imam dooobar razlog da se nadam pozitivnom ishodu beba
ljubav
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Zoka83 4/12/2010, 16:08

Tako je! Ne znam samo koliko je tm-u los spermogram, od toga zavisi dosta.

Doktori u NS-u ne vole da salju zene na vto ako postoji i najmanja sansa da zatrudnis pomocu manje invazivnih metoda, ali te nece ni vozati do besvesti. Tako su i sa mnom, ali muz mi se razboleo pa je vto za nas postala jedina opcija.

Dok sam se spremala za IUI, gledala sam na to kao na psihicku pripremu za vto - znaci nisam nista ocekivala, sto i tebi savetujem. Pa ako uspe - super, a ako ne, hvala Bogu imas i drugih opcija. Vazno je da IUI mozes raditi mesec za mesecom, ne moras praviti pauze, tako da nema govora o gubljenju vremena, vec samo o tome da stedis svoj organizam. Vidim da si mlada i ako je sa tobom sve ok, brzo ce doci bebac, ne sekiraj se.
Pozdrav! osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od gagax81 4/12/2010, 18:26

Po poslednjem spermogramu iz Betanije mm ima 18 mil i 20% progresivno pokretnih sto mozda i nije tako lose jer cujem da ima dosta losijih rezultata pa se ja jos i tesim. E sad bebca nema vec 2 god. pa smo se zato i prijavili, dr. je na komisiji pitala da li sam radila HSG i kad sam rekla da nisam odma mi je predlozila jednodnevnu, sto mi je sasvim Ok jer cu se i ja sad prekontrolisati pa cu tacno znati na cemu sam. Prvo mi je bilo krivo sto je rekla da nismo za VTO a posle kad malo bolje razmislil, bolje da probamo insemenaciju pa bas ako ne bude onda cemo videti sta dalje...

Hvala na podrsci... Javljam odluku... c
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Zoka83 4/12/2010, 20:20

Dobro razmisljas likeit
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od dacca 15/1/2011, 22:43

E sada vidjeh da vas nisam obavijestila...moja inseminacija nije uspjela (nisam ni ocekivala)... Tako da vise nijednu necu da radim... Ovaj mjesec sam na kontraceptivu, a sledeci ako Bog da VTO! smajli angel
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od gagax81 15/1/2011, 23:37

Zao mi je sto ti nije uspelo ali sam i ja cula da je jako mala verovatnoca pa je mozda i bolje nista ne ocekivati. Ja sam bila na jednodnevnoj dijagnostici, samnom je sve uredu pa su nam rekli da pokusamo jos 3 meseca prirodno pa ako ne uspemo idemo na insemenaciju a za dalje cemo videti,pa ako bude bilo potrebe i na VTO!
Nadam se da ce sve biti Ok i da ces uci u postupak i naravno obradovati nas pozitivnim ishodom! roda
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty IUI1

Počalji od Bokicalepotica 25/3/2011, 23:57

Ja bi trebalo da radim IUI pa me zanimaju iskustva i koliko se to puta moze uraditi pre nego se odlucimo za VTO, ako ne uspe IUI. Cula sam da se IUI radi 3 puta pa ako ne uspe ide se na VTO.Obzirom da imam pozitivna ASA, verovatno ce teze doci do oplodnje.I da li bi u tom slucaju trebala da mirujem nekoliko dana.Ipak si malo opusteniji kad si kuci ne radis nema stresa.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bokicalepotica 30/3/2011, 15:26

Pozdrav svima,relativno sam nova na forumu.Ja bi trebalo da radim IUI pa me zanimaju iskustva i koliko se to puta moze uraditi pre nego se odlucimo za VTO, ako ne uspe IUI. Cula sam da se IUI radi 3 puta pa ako ne uspe ide se na VTO.Obzirom da imam pozitivna antisperm. antitela, verovatno ce teze doci do oplodnje prirodnim putem,pa mi dr savetuje prvo IUI.Ali moram piti i neke lekove za imunitet,da mi organizam ne bi sprecio oplodnju.Ako neko zna sta se u tom slucaju pije neka mi kaze.A vidim koliko sam citala vase postove da se piju i neki lekovi pre inseminacije,verovatno za radi stimulacija, da bude vise folikula.Koji se to lekovi piju i da li svi moramo imati tu pripremu sa lekovima.Jel moze da se radi IUI a da je prirodna ovulacija.I posle IUI da li bi trebala da mirujem nekoliko dana.Ipak si malo opusteniji kad si kuci ne radis nema stresa.Malo sam konfuzna izvinjavam se, ali mnoge mi stvari nisu jasne.Ako postoji ta priprema za IUI hormonska ili koja vec, da li je bolje piti te hormone i pripremati se za VTO koji ima vece sanse za uspeh,nego iscimati organizam za IUI.Imam tu dilemu.Pozdrav.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Nefertari 3/4/2011, 21:18

Pozdrav Bokice, ja sam radila dva IUI, trebalo je da radim tri ali mi je stigao poziv za besplatni ivf pa treci nisam odradila. Radila sam sa stimulacijom, gonalom i menopurom, radi se i sa slabijom stimulacijom recimo klomifenom, po meni je to najbolje, ja sam oba puta imala po 10ak folikula. Sansa je mala 8-12% ali uvek mozes ti biti ta srecnica koja je ostala trudna nakon IUI. Zelim ti svu srecu.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od agata 3/4/2011, 23:04

Lepotice,
ja sam jednom radila inseminaciju, koja je na neki nacin uspela, tj. bila je pozitivna beta, ali sam prokrvarila u 6-7 nedelji. Moj muz i ja smo i zeleli da probamo ponovo inseminaciju, ali je doktorka zbog mojih godina rekla da nema cekanja i sledeci put smo isli na vantelesnu.
Ja sam imala stimulaciju samo sa klomifenom i imala 3 folikula. Radili smo prosle godine bas na Uskrs, tako da nisam radila ni sutradan, ali sam se ponasala sasvim normalno, tu nema nikakvog lezanja. Posle sam radila normalno i to bas intenzinijim tempom. Cak nisam dobila ni utrogestan. Prakticno, imitacija prirodnog oplodjenja, samo sto se preskoci grlic.
Ja sam citala o procentima uspesnosti IUI i VTO, pa je propcenat mnogo veci naravno kod vantelesne, ali kako je inseminacija mnogo jednostavniji i kraci postupak i moze da se sprovodi iz ciklusa u ciklus, bez pauze ja mislim da vredi probati.
Srecno!
igracice

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bokicalepotica 3/4/2011, 23:26

Hvala Vam puno na informacijama, onda cu i ja na IUI sad u aprilu.Javicu se cim mi dr prepise terapiju.Pozdrav!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od catherine290505 17/4/2011, 12:29

Bokice, u Frontu, npr se rade 4 IUI i ako ne uspeju -to je to, salje se par na vto. Moja drugarica je zatrudnela posle prve IUI, tako da sigurno vredi, medjutim moja licna odluka je bila da idem odmah na VTO - i u mom slucaju se pokazala kao ispravna. Nadam se da cete uspeti iz prve iako su procenti uspesnosti kod IUI nizi od onih kod VTO -svakako to je samo statistika.
Sve najbolje cvet
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bokicalepotica 17/4/2011, 20:11

Devojke pozdrav!!!! Ja zvala dr Milicu Ilic 1. dc i ona mi prepisala dexason za taj moj imunitet da ga malo smanji i to da pijem do utorka, kada bi trebalo da idem na 1. folikulometriju i ako ima neki folikul videcemo sta cemo dalje tj kad cemo raditi inseminaciju.Tako da nista mi drugo nije dala od hormona za stimulaciju.Verovatno ce raditi iz prirodnog ciklusa.U utorak ce mi biti 7. dc ne verujem da ce tada ubaciti hormone za stimulaciju.Ako se ubacuju hormoni oni se valjda daju od 1 dc.Sto znaci da ako slucajno ne bude u utorak neki folikul poceo da raste onda nema nista od inseminacije.Ja bi ipak vise volela da idemo sa stimulacijom zato sto je sigurnije da cemo raditi inseminaciju.Ovako mozda ako ne bude ov. onda sam bezveze i pila ovaj dexason za imunitet koji nije bas bezazlen.Obara imunitet moram da se cuvam bolesnih da nesto ne zakacim,posto mi se obara imunitet.Izvinite malo vise sam konfuzna.Pozdrav!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od maza1972 23/4/2011, 23:49

Imam potrebu da odgovorim, pošto sam u sličnoj situaciji.
Nema ograničenja koliko IUI treba uraditi pre VTO,čitala sam da su neki parovi radili 6 puta i više.
Što se tiče ASA,i tu smo u sličnoj situaciji.
MM.je imao 70 posto u spermi,kod mene nije bilo antitela.
Uzimao je pronizon i za dva meseca je rezultat -antitela nisu nađena... igracice igracice igracice
Mislim da prvo treba rešiti taj problem sa antitelima, pa onda ići na IUI.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od *AIDA* 24/4/2011, 09:55

Inseminaciju sam radila četiri puta i ništa mi ne hvali...prva je bila uspešna al tragično završene a ostale O... garantujem da ne škodi organizmu i totalno je bezbolna...
Bokice i ja imam dosta uvećana antitela doktorka kaže kao da sam primila inekciju kontraceptive i ja uvek moram piti dexametazon i sad me čeka 1 maja...nije tako strašno koristiti ga sem što ja imam herpes pa me baš tad napadne...Al dobro da ne skrećemo sa teme inseminacija je moguće da uspe... ff
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2011, 10:42

Ovog meseca nista od IUI.Nisam imala folikule dr Milica je htela iz prirodnog ciklusa.Ali moja dr iz doma zdravlja kaze da je uslov 3 IUI pre VTO ako hoces besplatno vto.Pa me to zanima da li je to tacno.Aida i ja opet u maju startujem sa dexametazonom ali i klomifenom.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od maza1972 24/4/2011, 12:40

I mene muči ova dilema.
Neki dr. kažu da je dovoljna jedna IUI, šta ako neko ima suviše godina,i nema vremena za IUI?Posebno što retko uspe iz prvog pokušaja,pa je to maltretiranje za parove i psihičko iscrpljivanje fd
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od *AIDA* 24/4/2011, 16:51

То nije tačno da je uslov za besplatnu vto 3 inseminacije, ja sam dva puta prolazila komisiju i niko me nije pitao da li sam radila i jednu...
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od dr mali pariz 24/4/2011, 21:53

Aida,zavisi...ako spermogram nije drastičan,znaju pre VTO da pošalju na IUI...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Cupava 25/4/2011, 11:34

Mi smo morali na dve IUI pre besplatne VTO, tako da je jedino realno to sto je Pariz rekla.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 3 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu