KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub 38+

+61
Jelena*
mijaki
brinbili
cicsa80
ciklama
missile
bebko
MIRKA85
jaca*caca
Sofka
Sneza
SSanja
rada78
MARA
caci
Marija86
Republica
KoMetaK
pegaz
Mali Princ
InNaturaVeritas
darija79
zoxa
menora72
bak
Shizika
bobica83
MAAKKI
Tanja83
lilly13
maus
lilya
korpica
maki79
ninica2
ivka
lena
Botox
dragana76ns
maza1972
Zoka83
SannI-AlL
bebica mala
dra00
noja
Kamilica
nesalela
Mrvica
djole42
Jejaaa
medolino
JocY
Struzzo
BiKsi :)
Mirjana
7-patuljaka
Xena
dr mali pariz
lolipop
tuli
Orline
65 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 11/3/2012, 10:01

Dragana Klub 38+ - Page 3 670661

Xena, novi avatar Klub 38+ - Page 3 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Mrvica 11/3/2012, 10:12

Kamilica ::

Čitala sam neke studije o mutacijama MTHFR i PAI1, i jako sam se iznemirila. Mislim, znala sam ja sve to o rizčnoj trudnoći, ali sam mislila da se odnosi na 2 tromesečje, pa uzrok mog spontanog nisam nitražila u trombofilijama, jer se desio u 6 nedelji. E sad kad sam na više mesta pročitala, pogotovo za PAI1, totalno me dotuklo saznanje, da sam možda ipak mogla nešto učiniti, mislim na fraxi. I da njegova mutacija pogotovo 4G/5G koji ja imam dovodi to ranih spon.pob. Taj neuspeh i moju muku sam ostavila iza sebe,sa zakljičkom da je tako moralo biti, da se jednostavno hromozomi nisu dobro delili, ali sad vidim da možda i nije tako. Baš sam uznemirena...

Kami, ja sam isto tako bila besna, kad sam imala drugi pobacaj, jer sam pre toga ISLA kod dr koja isto radi kao hematolog u KCV i koja mi je samo uradila antitela koja us dobra i rekla da ne treba terapija. Nista genetika, protein C, S, homocistein. Tako da sam ja kao uradila analize, i pripremila se za drugu trudnocu psihicki prihvatajuci da je to bio transfuzijski sindrom blizanaca i da je moralo biti tako. Pa i sad kad se setim, udavila bih je.
Kad sam otisla kod Miticke, ona je prvo iscitala obe otpusne liste i patoloske nalaze i dala mi sve da uradim. Zao mi je sto si ti imala tako ruzno iskustvo s njom, ja sam zadnji put vodila i sestru i mamu i uradila je i njima analize, sad cekaju rezultate.
Inace, da li ce dr dati uput za analize zavisi od dr do dr. Npr, Elezovic je na Prvoj neki dan u emisiji Tacno 1 rekao da mu nije jasno da se ne odrade sve te analize posle prvog pobacaja ili neuspesne vto.
Dragana, usmericu svu svoju pozitivnu energiju na tebe danas.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Kamilica 11/3/2012, 10:39

Mrvo mila, iskustvo koje ti imaš je u najmanju ruku frustrirajuće i jako teško.
Bila sam srećnica da mi VTO uspe iz prve, bez ikakve terpije, sad se spremam za drugi, i pijem šaku lekova, i pitam se da li će sad da uspe. Znam rećićete, mora uspeti i useće. Ali sve je to neisvesno a ja sam takva da uvek ostavim prostor za obe varijante, i prvi put sam tako mislila, samo sam oprezna i spremna i da ne uspe. A trudnoća se meni čini tako daleka i nekako uopšte ne vidim sebe kao trudnicu , mada to neizmerno želim, nekako mi to nestvarno.
Kako mi se sve ovo približava, sve manje sam opuštena. Još i taj posao, kud ga i neđe sad kad mi nikako ne odgovara.
Oprostite mi ali u zadnja dva dana sam jako besna, i nekako me sve to nervira. Sutra opet kod hematologa koja je rekla da ne moram raditi MTHFR i PAI1 a ja tu mutant, baš me zanima šta će mi reći, garant da je to najlakši oblik mutacija i da netreba terapija, moram i kod endokrinologa, nisam joj prijavila za kontracepciju pa TSH skočio, verovatno će mi dići dozu Eutiroxa.
I tako, vrzino kolo, jedan lek pomaže, drugi pravi kontru i nikad kraja.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od maza1972 11/3/2012, 10:47

Kami,taj osećaj -ljuta i besna-mi je jako poznat u zadnje vreme,ustvari od kad sam saznala za moje mutacije...treba malo vremena da se pomirimo sa stanjem stvari i da krenemo dalje.Opet ,neko je već rekao,jako je dobro što si imala trudnoću,a sad pod terapijom ćeš uspeti sigurno,a i godine su na tvojoj strani-ne zaboravi to. d
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od maki79 11/3/2012, 11:28

Klubasice ja samo na brzaka da vas pozdravim jer idemo mm i ja malo na seosku idilu danas kad je vec vreme lepo.
Orli, Dragance i Bebko drzim fige za vas i vase mrvice i mislim non stop na vas. ljubav d
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 11/3/2012, 11:45

Dobila sam SMS od Dragane, i nemam lepe vesti. Ostala je u Betaniji, plod u jajovodu raste, a onaj u materici je stao sa rastom. Sve naopako Crying or Very sad
Sutra će joj raditi i laparo i kiretažu, da odstrane oba.
Ona je jedna jaka i hrabra žena i to joj provejava iz poruke.
Uz tebe smo draganče Klub 38+ - Page 3 38642
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od maza1972 11/3/2012, 11:52

Crying or Very sad
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od dr mali pariz 11/3/2012, 12:14

Kamilica ::
Pri kraaju sam Cikloproginove i ulazim u PMS, pa sam sva Klub 38+ - Page 3 510326
Nutri naša, pms smrdljivi,a ? Ma šta te zabole što te ona nadrndana primila. Retko da sam kod nas zakucala na neka vrata , a da su bili ljubazni...ma, i šta imamo od ljubaznosti, nek budu posvećeni poslu,a ako nisu, mi tu ne možemo ništa sem sami sebi da se okrenemo.

Zoka83 ::Mislim da bi onu temu "koje analize raditi nakon 3 neuspesne vto" trebalo preimenovati u " koje analize uraditi pre prve vto".
Kad sam u Ivanovićima pitala dr Jelenu i bilju , koje su me pitale-a ko je vama sve ovo rekao da radite??- na moj odgovor da sam sama sebi lekar, i odmah im postavila to pitanje- zašto na prvom susretu sa pacijentom ne daju spisak analiza šta sve utiče na trudnoću, a ne da žene prolaze 9 Danteovih krugova dok ne ostvare cilj, obe su rekle:
Pa nisu se kao vi...
Bože, kako glup odgovor, pomislila sam...Pa Vi pođite od toga da JESU! Kažu nekad ženi koja izgledom ukazuje na IR kažu da odradi OGTT, a ona kaže-šta će to meni, ja sam zdrava žena....
E, kad naiđu na takvu , nek probaju da joj objasne, a ne da dižu ruke, a nek pođu od toga da nijedna ne želi ponovljene neuspehe, već bi radije sve da odradi, pa da krene u postupak.


Čula sam se sa Draganicom... No
rekoh joj, sad su mi molitve samo ka jednom usmerene- da sve to,a pre svega duševni bol, što pre prođe!
Ironija od njene situacije. Ironija.
Draganice moja mila...ne daj mi se! Klub 38+ - Page 3 21831
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od korpica 11/3/2012, 12:19

ff Sad procita za Draganu,e bas bezveze.Jako mi je zao,a bas sam verovala u cudo.Sta da se radi,samo da se ona nama oporavi i pregura sve..
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Kamilica 11/3/2012, 12:26

...i ja sama se čula sa Draganom, ehhh, iznenađujuće hrabra žena, nemam ništa drugo reći...

E moja doktorice Pariz, jedva čekam da vidim šta će mi hematologica reći na moje nalaze...jedva čekam, a ne bi me iznenadilo da kaže Andol Very Happy
A Zoki sam dala pehar i plusić za tu konstataciju.
Mada i neke devojke koje idu prvi put na VTO, pogotovo prego fonda, žele što pre ući u postupak, nestrpljive, a da pre toga nisu proverile neke analize, ili uradile histero koja može samo pomoći...
Ja sam inače optimistična i pozitivna osoba, i relativno lako prelazim preko neuspeha, ali mi nekad dođe kao sada, da ih sve boks mhh
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od BiKsi :) 11/3/2012, 12:26

orline ::E biksi, ja još povećala terapiju eutiroksom, pa mi TSH skočio na 15. Šta ja da kažem, da nikad trudnoću ne mogu ni izneti, ako je pod 125 skočio tako, znači da će svaki sledeći put Rolling Eyes
Mislim da vremenski duže uzimanje leka pravi bolju ravnotežu. Ja sam primetila i da mi je pred proleće tsh uvek veći nego u drugim periodima. Ja nešto razmišljam da od dr sledeći put tražim da ne uzimam kontracepciju. Dosta kockica u ovoj našoj priči treba da se skocka, znaš i sama, samo treba ubosti, što je i najteže! A ti samo treba da svozaš tsh na neku vrednost od 1, ili ispod, pa da kreneš u akciju, da ne uzimaš kontraceptive, i da odmah piješ pojačanu dozu leka kad kreneš sa diferelinom.

Kamilica :: A trudnoća se meni čini tako daleka i nekako uopšte ne vidim sebe kao trudnicu , mada to neizmerno želim, nekako mi to nestvarno.
Ovaj osećaj nam je isti. Al mi jedna fina drugarica, pritom postala već majka, rekla da se i ona tako osećala, i da je sve to normalno, i da je pred dobitni postupak
rekla sad ću biti trudnica i to je to! I tad je i uspelo! Ja rešila da idem njenim stopama! Klub 38+ - Page 3 561840 Tako ću pred sledeći postupak da se ubedim da ću biti trudna, pa ćemo videti da li će da upali! Very Happy

orline ::Dobila sam SMS od Dragane, i nemam lepe vesti. Ostala je u Betaniji, plod u jajovodu raste, a onaj u materici je stao sa rastom. Sve naopako Crying or Very sad
Sutra će joj raditi i laparo i kiretažu, da odstrane oba.
Ona je jedna jaka i hrabra žena i to joj provejava iz poruke.
Uz tebe smo draganče Klub 38+ - Page 3 38642
Draganovićka, da sve to prodje najbezbolnije moguće po tebe i da ti se srce i duša posle što pre oporave! Klub 38+ - Page 3 670661
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilya 11/3/2012, 12:33

Draganice, mnogo mi je zao zagrljaj
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od medolino 11/3/2012, 12:41

Uf..toliko sam imala nade da ce biti dobro...bas mi je zao... No
Dragana uz tebe sam,ti si jedna jako hrabra zena,divim ti se!!!
Da sto pre to prodje i da bude sve u redu!!!

Kamilice,apsolutno te razumem, evo npr ja treba sada prvi put da radim vto...na svoju ruku sam radila ogtt test,tj citajuci vas na toj temi,sto se ispostavilo da je dobro sto sam to uradila... Jedino sam radila hsg,histeroskopiju nisam, ni sama ne znam zasto me nisu poslali da i to uradim... Mene je strah od neuspeha, a pogotova ako bi to bilo nesto vezano za te ostale nalaze koje nisam odradila... I da,to sto se tice lekova,jedno pijes i lecis a necem drugom skodi..ni sama ne znam izlaz iz takvih situacija....
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Kamilica 11/3/2012, 12:46

Ne brini Medo, i nemoj se plašiti neuspeha, moraš ući u postupak, verda i rapoložena i srećna, a o ishodu nemoj razmišljati puno, sve je to lutrija...i niko ti ništa ne garantuje...ostaje samo da veruješ i da se nadaš...
affraid zagori mi ručak...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od medolino 11/3/2012, 12:49

Znam da je to sve lutrija...postoji uvek ono ali...ma bice valjda sve u redu..ostaje mi da se nadam..
Pazi na taj rucak,kako ces ga postaviti u kuhinjici lol!
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Botox 11/3/2012, 13:10

boze, ne verujem sta se sa draganom izdesavalo
nadam se da ce brzo stati na noge i krenuti dalje
drugacije ne moze
saljem jedan osmeh za bolji dan :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od bebica mala 11/3/2012, 13:22

Jako mi je zao zbog Dragane i jako sam tuzna
a vas drage moje sve pozdravljm zagrljaj
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Mrvica 11/3/2012, 13:39

Dragance, samo cu te zagrliti zagrljaj
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Xena 11/3/2012, 13:42

orline ::Dragana Klub 38+ - Page 3 670661

Xena, novi avatar Klub 38+ - Page 3 275568

Jeste Orliska, novi, mnogo mi se svideo i vise ga ne menjam, malo me je oraspolozio jer sam u debeloj minus fazi.
Sinoc stigla veštica i ja kao da nisam normalna, nemam kontrolu nad sopstvenim emocijama, ja, ljudi moji sve teze podnosim svaku novu vesticaru, poludecu, ali bukvalno, treba mi psiholog affraid. Imam osecaj da me ama bas niko osim vas ne razume, cak ni mm, a vi ste mi ipak daleko, uhhh.......izvinite sto mracim, proci ce me sutra
Ubi me i ovo sa Draganicom.... Jedva cekam da se sutra probudim
Ljubim vas sve srca1
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od maus 11/3/2012, 14:01

Dragance mila...zao mije
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ivka 11/3/2012, 14:22

Draganice....samo da budes postedjena daljeg mucenja i da ovde pocne nesto dobro.. daj Boze molitva
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 11/3/2012, 14:23

Biksi :) ::
orline ::E biksi, ja još povećala terapiju eutiroksom, pa mi TSH skočio na 15. Šta ja da kažem, da nikad trudnoću ne mogu ni izneti, ako je pod 125 skočio tako, znači da će svaki sledeći put Rolling Eyes
Mislim da vremenski duže uzimanje leka pravi bolju ravnotežu. Ja sam primetila i da mi je pred proleće tsh uvek veći nego u drugim periodima. Ja nešto razmišljam da od dr sledeći put tražim da ne uzimam kontracepciju. Dosta kockica u ovoj našoj priči treba da se skocka, znaš i sama, samo treba ubosti, što je i najteže! A ti samo treba da svozaš tsh na neku vrednost od 1, ili ispod, pa da kreneš u akciju, da ne uzimaš kontraceptive, i da odmah piješ pojačanu dozu leka kad kreneš sa diferelinom.

Biksi, ja sam ga svela na 0.3 pre postupka, a posle Diferelina i tri-četiri dana stimulacije je bio 1.7 Rolling Eyes
Stvarno me brine kako reagujem. No da više ne zatrpavam ovu temu
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilly13 11/3/2012, 14:39

Dragana zagrljaj
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od dr mali pariz 11/3/2012, 14:40

Da, Xeno, zaboravih ti reći kakav mi je samo osmeh tvoj avatar izmamio Very Happy
Nek ti je sa srećom. Klub 38+ - Page 3 275568
Kami, na andol-ti njoj ksalol Rolling Eyes mislim...šta reći
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Tanja83 11/3/2012, 15:19

Draganice mila moja,grlim te jako zagrljaj

Biksi,Kami,Bak,Orli,Bebko,Maus,Xena,Medo i ostale devojke,ljubimo vas moji decaci i ja poljubac poljubac poljubac
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 3 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu