KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bolovanje radi posebne nege deteta

+18
lenabeograd
d77
dragmilk
Stenli
BiKsi :)
sunny_n
Ema78
fight&faith
pigmalion
agata
misica
Tanja83
cici
bokica
bobica83
buby
key
nena beba
22 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Stenli 17/7/2015, 13:10

Na komisiju ides pre nego sto ti istekne porodiljsko, tako da predaj bar 3 nedelje ranije, jer su komisije npr u Zemunu cetvrtkom, tj jednom nedeljno. Sto se neplacenog tice, to je dobra volja poslodavca, ne mora da ti odobri. Kada des u Sojobanjsku, odmah zakazi sl termin.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Sofija Veks 17/7/2015, 13:16

ljubav ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od d77 17/7/2015, 13:34

Erata, poslodavac nije u obavezi da odobri neplaceno odsustvo. I sam zakon kaze, "Poslodavac može zaposlenom da odobri odsustvo bez naknade zarade", sto jasno proizilazi da i ne mora. On sigurno nece odobriti ovo odsustvo, a da zaposli novo lice na tim poslovima.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Sofija Veks 18/7/2015, 02:30

Drage moje,

Htedoh jos nesto da pitam - posto sam dobila uput za ovu bolnicu u Sokobanjskoj: http://www.sbcprn.com/ i tamo su me stavili na listu cekanja, i rekose da planram da me pozovu da odemo za jedno mesc i po dana, videh na njihovom sajtu da isto oni imaju i bolnicu u Brace Jerkovica. Da li znate da li se moze sa uputom u Sokobanjsku pozvati njihova bolnica u Brace Jerkovica i otici tamo, ukoliko se tamo ne ceka toliko dugo, ima li neka od vas iskustva sa njima?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od BiKsi :) 20/7/2015, 12:13

Mi amo bili u Brace J, ali nam je i uput glasio na njih. Naglaaili su mi da uout mora. SPEC bol. Brace J.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Erata 21/7/2015, 11:49

D77 meni rece socijalna radnica da se za dete mora odobriti. Nisam proucavala, jer me ona ubedila da poznaje zakon. Mada ko zna...Ja verujem da ce mi direktor odobriti. Meni je situacija u firmi ok i imamo dobre odnose. Videcemo. Mozda je vreme i za novo poglavlje u poslovnom zivotu...da prestanem zavisiti od tudje volje, zakona o radu, komisija itd. Sve vise imam potrebu da samoj sebi budem gazda :) Posebno sada kada imam dete.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od zvoncica36 21/7/2015, 12:05

Moja koleginica je dobila bolovanje zato što joj dečak hoda na prstima. Ide sa njim na vežbe. Ona ga je stavljala u dubak. Malo su mu i stopala okrenuta na unutra. Možda je i to jedan od razloga.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od zvoncica36 21/7/2015, 12:08

d77 ::Erata, poslodavac nije u obavezi da odobri neplaceno odsustvo. I sam zakon kaze, "Poslodavac može zaposlenom da odobri odsustvo bez naknade zarade", sto jasno proizilazi da i ne mora. On sigurno nece odobriti ovo odsustvo, a da zaposli novo lice na tim poslovima.
Baš tako d77 poslodavac nije u obavezi. Zakon u Austriji je da žena ima pravo na 2 god. Prva god.kao kod nas, a druga ako se poslodavac složi. Često se slože,ali kad se žena vrati njena zamena obično ostaje jer poslodavac ženi koja je bila na neplaćenom da novi ugovor gde je plata manja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od zvoncica36 21/7/2015, 12:09

Žena koja radi u jednoj ambasadi morala je da se vrati na posao posle 3 meseca pošto je to zakon te zemlje ili kupi stvari i idi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od d77 21/7/2015, 14:14

Zvoncice, slazem se u potpunosti sa tobom...kao da si mi koleginica pravnica sunny

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Erata 21/7/2015, 16:45

D77 tacno je da tako stoji u zakonu. Ali nije tacno da poslodavac to nece odobriti. Neki hoce, a neki nece. Ja hvala Bogu radim sa ok ljudima. Na moje mesto niko nije dosao ni sada, zbog specificnosti posla. Moj posao je trenutno podeljen u timu, kao sto se uvek i radilo kada je koleginica na trudnickom i porodiljskom. Prosto zato sto fali kadra i sto se on stvara unutar firme, a na trzistu rada ne postoji. Meni je jako zao sto danas u nasoj zemlji i u okruzenju vlada "zakonski" teror nad zaposlenim i sto nema ni malo fleksibilnosti i razumevanja. A nekad je bilo, pa nasi roditelji izgradise zemlju od 7 do 15h, sa slobodnim vikendima, pauzama i bolovanjima. I nismo propali zbog neradne subote, vec zbog drugih stvari. Normalno i bilo da majka bude sa detetom barem 2 godine. A sada ce i porodiljsko da se skrati na 4 meseca. Predlog premijera je odavno na stolu i to nas ceka. Niko se naravno nece pobuniti. I ovako se zene same ranije vracaju. Sta ce, cuvaju to radno mesto. Ja sam zahvalna na svojoj situaciji, sto mogu da zongliram, a i sebi da priustim da nemam primanja. Ali dusa me boli sta se radi...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od d77 21/7/2015, 17:53

Erata, nazalost poslodavci pokusavaju na sve nacine da uskrate neko prave zaposlenima, jos ako im to pravo ni zakon ne regulise, onda oni sa uzivanjem rade sta god pozele.
Kod mene u upravi svaki zaposleni ima svoj referat, a neko obavlja i 2 i cak i da postoji dobra volja poslodavca, tj.nacelnika, prosto je nemoguce kako pokriti te poslove, jer i dalje je na snazi Uredba o zabrani prijema novih bez saglasnosti ministarstva.
Konkretno, ja obavljam poslove pravobranioca i je ne mogu reci na sednici Skupstine da mi je potrebno neplaceno odsustvo zbog cuvanja deteta, jer meni to pravo ne garantuje Zakon.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bolovanje radi posebne nege deteta - Page 4 Empty Re: Bolovanje radi posebne nege deteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu